Results for Malmö Open 2017
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:25 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup, Försök |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:25 |
|
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:04 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 50m Frisim Damer FIFH cup, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:04 |
|
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:40 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar FIFH cu, Försök |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:40 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:38 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 50m Frisim Herrar FIFH cu, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:38 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:45 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Nilsson |
0 |
Tyringe Simsällskap |
|
|
|
|
|
18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sigridur Anita Rögnvaldsdottir |
2001 |
Fjordur |
|
|
|
|
|
19.31 |
|
2 |
Katrin Anna Heidarsdottir |
1997 |
Ösp |
|
|
|
|
|
29.60 |
|
3 |
Liv Wikman-Gandré |
2004 |
Nacka HI |
|
|
|
|
|
29.95 |
|
4 |
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
33.11 |
|
5 |
Kristjana Lif Albertsdottir |
2005 |
Fjordur |
|
|
|
|
|
58.19 |
|
- |
Olafia Ösk Svanbergsdottir |
2003 |
Throttur |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 25m Fjärilsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:45 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:45 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Fjärilsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Gudmundsson |
2003 |
Throttur |
|
|
|
|
|
20.05 |
|
2 |
Hjalti Geir Gudmundsson |
1998 |
Ösp |
|
|
|
|
|
44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Fjärilsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mangbo |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 25m Fjärilsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lucas Antonsson |
2001 |
Varbergs HI |
|
|
|
|
|
17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:45 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:12 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka HI |
|
51.57 |
1:51.99 |
2:53.58 |
|
3:53.84 |
|
2 |
Sandra Lind Valgeirsdottir |
1993 |
Fjordur |
|
59.64 |
2:10.15 |
3:22.15 |
|
4:34.40 |
|
3 |
Glödis Erla Olafsdottir |
1998 |
Ösp |
|
1:17.28 |
3:03.28 |
4:52.40 |
|
6:38.80 |
|
4 |
Elin Lindberg |
1975 |
Krokoms HIF |
|
1:39.71 |
3:28.62 |
5:15.99 |
|
7:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
|
32.14 |
1:06.13 |
1:40.17 |
|
2:13.90 |
|
2 |
Felicia Andersson |
2001 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
36.36 |
1:16.01 |
1:58.93 |
|
2:39.95 |
|
3 |
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.22 |
1:28.70 |
2:17.11 |
|
3:06.14 |
|
4 |
Anna Rosa Thrastardottir |
2004 |
Fjordur |
|
45.81 |
1:39.21 |
2:34.59 |
|
3:29.63 |
|
5 |
Ellenor Engberg |
1982 |
Solens IF |
|
47.21 |
1:40.70 |
2:38.05 |
|
3:33.69 |
|
6 |
Elsa Sigvaldadottir |
1994 |
Fjordur |
|
50.20 |
1:47.02 |
2:44.17 |
|
3:40.24 |
|
7 |
Ann-Christine Nordvall |
1992 |
Solens IF |
|
48.24 |
1:42.98 |
2:41.75 |
|
3:42.94 |
|
8 |
Therese Mattsson |
1998 |
Solens IF |
|
51.47 |
1:53.08 |
2:56.98 |
|
3:57.28 |
|
9 |
Katrin Erla Kristjansdottir |
2003 |
Fjordur |
|
55.45 |
1:49.92 |
2:48.86 |
|
3:58.44 |
|
10 |
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
|
53.78 |
1:56.57 |
2:58.59 |
|
4:00.71 |
|
11 |
Julia Nyberg |
1997 |
Solens IF |
|
56.45 |
2:11.36 |
3:29.71 |
|
4:42.44 |
|
12 |
Viktoria Lind Karenadottir |
2002 |
Fjordur |
|
1:05.29 |
2:20.12 |
3:38.33 |
|
4:52.23 |
|
13 |
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:13.21 |
2:40.30 |
3:57.97 |
|
5:20.73 |
|
14 |
Emelia Yr Gunnarsdottir |
2005 |
Fjordur |
|
1:09.15 |
2:31.79 |
3:54.74 |
|
5:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:12 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:45 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pedro Fernades Domingues |
1991 |
Naves Rj Brasil |
|
36.81 |
1:18.00 |
2:03.51 |
|
2:49.96 |
|
2 |
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
45.12 |
1:41.10 |
2:41.51 |
|
3:45.29 |
|
3 |
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto |
1981 |
Naves Rj Brasil |
|
55.30 |
1:53.83 |
2:51.47 |
|
3:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Sörensen |
1993 |
Ringsted Svømme Klub |
|
30.38 |
1:04.05 |
1:39.66 |
|
2:13.04 |
|
2 |
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
|
31.09 |
1:06.11 |
1:42.16 |
|
2:17.47 |
|
3 |
Jesper Andersson |
1996 |
Deje Simsällskap |
|
31.64 |
1:06.46 |
1:44.25 |
|
2:21.41 |
|
4 |
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Svømme Klub |
|
43.11 |
1:33.59 |
2:25.94 |
|
3:18.66 |
|
5 |
John Thorri Jönsson |
1989 |
Ösp |
|
53.63 |
1:56.43 |
3:05.74 |
|
4:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
|
47.38 |
1:40.00 |
2:37.02 |
|
3:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens IF |
|
31.09 |
1:07.06 |
1:44.07 |
|
2:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:45 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:12 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Carlsson |
1983 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:46.98 |
3:44.77 |
5:43.97 |
|
7:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Schackinger Trothe |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
1:15.37 |
2:35.43 |
3:55.22 |
|
5:14.01 |
|
2 |
Malin Lundström |
1990 |
Simklubben Ran |
|
1:19.79 |
2:50.99 |
4:25.04 |
|
5:58.19 |
|
3 |
Johanna Wennberg |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:32.14 |
3:40.48 |
5:24.46 |
|
6:41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Bäckman |
1989 |
Solens IF |
|
1:21.39 |
2:51.31 |
4:19.04 |
|
5:46.35 |
|
2 |
Rebecca Löf |
2001 |
Örebro Simallians |
|
1:26.81 |
3:07.12 |
4:51.37 |
|
6:37.00 |
|
3 |
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs HI |
|
1:30.74 |
3:12.88 |
4:58.04 |
|
6:41.75 |
|
4 |
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens IF |
|
1:49.25 |
3:50.47 |
5:55.02 |
|
7:56.57 |
|
5 |
Elin Hrefna Geirmundsdottir |
1995 |
Ösp |
|
1:49.52 |
4:14.35 |
6:32.45 |
|
9:26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Fifh |
|
1:28.85 |
3:31.76 |
5:12.33 |
|
6:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
|
1:26.33 |
3:03.47 |
4:41.07 |
|
6:14.65 |
|
2 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
1:41.20 |
3:27.00 |
5:13.08 |
|
6:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 400m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Bengtsson |
1997 |
Simklubben Laxen |
|
1:51.51 |
3:55.20 |
5:58.27 |
|
8:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:12 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:38 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pedro Fernades Domingues |
1991 |
Naves Rj Brasil |
|
1:21.30 |
2:51.62 |
4:27.73 |
|
6:07.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mar Gunnarsson |
1999 |
Throttur |
|
1:08.01 |
2:22.57 |
3:36.27 |
|
4:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S13 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
1:14.18 |
2:36.43 |
4:01.49 |
|
5:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Nord |
0 |
Osby Simsällskap |
|
1:07.40 |
2:22.02 |
3:35.99 |
|
4:54.57 |
|
2 |
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
|
1:07.39 |
2:23.39 |
3:39.63 |
|
4:58.74 |
|
3 |
Teo Renlund |
1997 |
Solens IF |
|
1:22.10 |
2:58.65 |
4:40.97 |
|
5:57.55 |
|
4 |
Daniel Isak Sölvason |
1994 |
Ösp |
|
2:00.11 |
4:26.93 |
6:26.92 |
|
7:26.80 |
|
- |
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Hastö Hardin |
1999 |
Simklubben Solsta |
|
2:03.93 |
4:26.35 |
6:51.66 |
|
9:14.41 |
|
2 |
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
|
2:04.51 |
4:34.34 |
7:03.14 |
|
9:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Heeb |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
1:23.60 |
3:17.41 |
4:55.22 |
|
6:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:38 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:18 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Nilsson |
0 |
Tyringe Simsällskap |
|
|
|
|
|
19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sigridur Anita Rögnvaldsdottir |
2001 |
Fjordur |
|
|
|
|
|
19.27 |
|
2 |
Linnea Nordström |
2002 |
Nacka HI |
|
|
|
|
|
24.25 |
|
3 |
Emilia Almert |
2003 |
Nacka HI |
|
|
|
|
|
28.45 |
|
4 |
Ella Strömberg |
2004 |
Nacka HI |
|
|
|
|
|
29.71 |
|
5 |
Katrin Anna Heidarsdottir |
1997 |
Ösp |
|
|
|
|
|
30.27 |
|
6 |
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
31.16 |
|
7 |
Malin Andersson |
2001 |
Fifh |
|
|
|
|
|
37.58 |
|
8 |
Lisa Sjölin |
1982 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
37.87 |
|
9 |
Kristjana Lif Albertsdottir |
2005 |
Fjordur |
|
|
|
|
|
49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Gren 9, 25m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:18 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:32 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 25m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
18.49 |
|
2 |
Jens Kjellberg |
2001 |
Fifh |
|
|
|
|
|
21.41 |
|
3 |
Alexander Gudmundsson |
2003 |
Throttur |
|
|
|
|
|
22.10 |
|
4 |
Axel Coster |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
22.38 |
|
5 |
Elias Cederås |
2000 |
Fifh |
|
|
|
|
|
25.01 |
|
6 |
Hjalti Geir Gudmundsson |
1998 |
Ösp |
|
|
|
|
|
27.74 |
|
7 |
Gustav Swensson |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
28.65 |
|
8 |
Leo Baldursson |
2005 |
Throttur |
|
|
|
|
|
30.86 |
|
9 |
Ludvig Lian |
2003 |
Fifh |
|
|
|
|
|
36.14 |
|
10 |
Eidur Atli Axelsson |
2004 |
Ösp |
|
|
|
|
|
40.14 |
|
11 |
Benjamin Winberg |
2002 |
Fifh |
|
|
|
|
|
43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 25m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Manfred Åsman |
2005 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
44.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 25m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Gren 10, 25m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs HI |
|
|
|
|
|
19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:32 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:39 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka HI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Schackinger Trothe |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
38.87 |
1:25.15 |
2:22.17 |
|
3:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Reichard |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
38.37 |
1:29.00 |
2:18.23 |
|
3:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
|
33.60 |
1:14.13 |
1:59.64 |
|
2:34.19 |
|
2 |
Felicia Andersson |
2001 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
38.86 |
1:27.22 |
2:20.89 |
|
3:03.92 |
|
3 |
Rebecca Löf |
2001 |
Örebro Simallians |
|
56.50 |
1:56.86 |
2:56.24 |
|
3:46.67 |
|
4 |
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
48.52 |
1:44.67 |
3:03.51 |
|
3:51.56 |
|
5 |
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs HI |
|
54.25 |
1:57.29 |
3:14.42 |
|
4:00.83 |
|
6 |
Anna Rosa Thrastardottir |
2004 |
Fjordur |
|
1:00.44 |
2:01.64 |
3:10.52 |
|
4:05.41 |
|
7 |
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens IF |
|
58.31 |
2:07.33 |
3:21.61 |
|
4:18.10 |
|
8 |
Viktoria Lind Karenadottir |
2002 |
Fjordur |
|
1:06.19 |
2:18.63 |
3:34.14 |
|
4:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Fifh |
|
56.38 |
1:51.65 |
3:05.66 |
|
3:53.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
|
52.05 |
1:41.42 |
2:55.55 |
|
3:39.39 |
|
2 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
1:07.66 |
2:04.33 |
3:36.88 |
|
4:26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Dam S, Funktionsnedsättning: SM9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Wennberg |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
51.08 |
1:44.80 |
2:48.86 |
|
3:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:39 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:41 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hannus |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
45.30 |
1:38.45 |
2:40.30 |
|
3:28.77 |
|
2 |
Pedro Fernades Domingues |
1991 |
Naves Rj Brasil |
|
42.07 |
1:31.80 |
2:46.29 |
|
3:30.24 |
|
3 |
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto |
1981 |
Naves Rj Brasil |
|
53.24 |
2:05.07 |
3:16.02 |
|
4:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Lindström |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
36.74 |
1:20.13 |
2:12.58 |
|
2:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mar Gunnarsson |
1999 |
Throttur |
|
35.68 |
1:15.52 |
2:02.54 |
|
2:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM13 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
38.34 |
1:21.64 |
2:21.89 |
|
3:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM14 |
|
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Fredriksson |
1990 |
Göteborg Sim |
|
1:09.64 |
2:20.81 |
3:39.83 |
|
4:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
|
54.83 |
2:11.53 |
3:16.85 |
|
4:16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Andersson |
1988 |
Göteborg Sim |
|
44.68 |
1:38.06 |
2:38.28 |
|
3:21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: SM9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eje Olli |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.68 |
1:23.07 |
2:26.00 |
|
3:05.53 |
|
2 |
Jakob Heeb |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
42.16 |
1:33.85 |
2:33.87 |
|
3:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Medley Herr S, Funktionsnedsättning: Ö |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:41 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:57 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Nilsson |
0 |
Tyringe Simsällskap |
|
|
|
|
|
21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karolina Brännman |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Gren 13, 25m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:57 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
13 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
13:01 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Bröstsim HerrK1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
21.12 |
|
2 |
Jens Kjellberg |
2001 |
Fifh |
|
|
|
|
|
22.59 |
|
3 |
Ludvig Lian |
2003 |
Fifh |
|
|
|
|
|
25.06 |
|
4 |
Elias Cederås |
2000 |
Fifh |
|
|
|
|
|
26.85 |
|
5 |
Alexander Gudmundsson |
2003 |
Throttur |
|
|
|
|
|
27.48 |
|
6 |
Leo Baldursson |
2005 |
Throttur |
|
|
|
|
|
33.32 |
|
7 |
Hjalti Geir Gudmundsson |
1998 |
Ösp |
|
|
|
|
|
34.43 |
|
8 |
Ymir Snaer Hlynsson |
2002 |
Ösp |
|
|
|
|
|
43.77 |
|
9 |
Eidur Atli Axelsson |
2004 |
Ösp |
|
|
|
|
|
47.94 |
|
- |
Gustav Swensson |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Bröstsim HerrK1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Manfred Åsman |
2005 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
55.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Bröstsim HerrK1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Gren 14, 25m Bröstsim HerrK1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lukas Antonsson |
2001 |
Varbergs HI |
|
|
|
|
|
24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
13 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
13:01 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:16 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
|
22.78 |
|
|
|
50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristin Porsteinsdottir |
1994 |
Idrottsfelagio Ivar |
|
19.21 |
|
|
|
42.42 |
|
2 |
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokoms HIF |
|
25.86 |
|
|
|
55.78 |
|
3 |
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka HI |
|
26.67 |
|
|
|
57.99 |
|
4 |
Maria Carlsson |
1983 |
Njurunda Simsällskap |
|
27.62 |
|
|
|
58.22 |
|
5 |
Sandra Lind Valgeirsdottir |
1993 |
Fjordur |
|
31.97 |
|
|
|
1:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: S11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Reichard |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
15.99 |
|
|
|
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
|
15.06 |
|
|
|
32.48 |
|
2 |
Felicia Andersson |
2001 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
17.12 |
|
|
|
37.61 |
|
3 |
Linnea Bäckman |
1989 |
Solens IF |
|
16.95 |
|
|
|
38.01 |
|
4 |
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
20.51 |
|
|
|
45.90 |
|
5 |
Elsa Sigvaldadottir |
1994 |
Fjordur |
|
27.95 |
|
|
|
1:00.47 |
|
6 |
Louise Olsson |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
27.11 |
|
|
|
1:03.84 |
|
7 |
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.29 |
|
|
|
1:15.69 |
|
8 |
Emelia Yr Gunnarsdottir |
2005 |
Fjordur |
|
32.38 |
|
|
|
1:21.75 |
|
- |
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Katrin Erla Kristjansdottir |
2003 |
Fjordur |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Fjärilsim Dam S, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Hocanin |
1997 |
Örebro Simallians |
|
37.44 |
|
|
|
1:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:16 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:31 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hannus |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
19.93 |
|
|
|
42.30 |
|
2 |
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto |
1981 |
Naves Rj Brasil |
|
22.04 |
|
|
|
46.35 |
|
3 |
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
21.68 |
|
|
|
50.43 |
|
- |
Alex Gottfriedz |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Lindström |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
16.54 |
|
|
|
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mar Gunnarsson |
1999 |
Throttur |
|
15.42 |
|
|
|
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Fredriksson |
1990 |
Göteborg Sim |
|
28.70 |
|
|
|
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
|
24.70 |
|
|
|
1:01.07 |
|
2 |
Karl Forsman |
1996 |
Simklubben Ägir |
|
29.09 |
|
|
|
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Andersson |
1988 |
Göteborg Sim |
|
17.84 |
|
|
|
40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Patryk Biskup |
0 |
Fifh |
|
16.04 |
|
|
|
32.97 |
|
2 |
Eje Olli |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
17.13 |
|
|
|
36.54 |
|
3 |
Ingolfur Bjarnason |
2000 |
Throttur |
|
19.72 |
|
|
|
45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Fjärilsim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens IF |
|
13.84 |
|
|
|
30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:31 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
17:52 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4X50m Medley Mixed, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:52 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:07 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Carlsson |
1983 |
Njurunda Simsällskap |
|
27.42 |
|
|
|
57.83 |
|
2 |
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka HI |
|
30.91 |
|
|
|
1:04.02 |
|
3 |
Sandra Lind Valgeirsdottir |
1993 |
Fjordur |
|
32.81 |
|
|
|
1:09.90 |
|
4 |
Josefine Skoog |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
40.91 |
|
|
|
1:29.26 |
|
5 |
Elin Lindberg |
1975 |
Krokoms HIF |
|
45.33 |
|
|
|
1:32.17 |
|
6 |
Glödis Erla Olafsdottir |
1998 |
Ösp |
|
43.09 |
|
|
|
1:32.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB14 |
|
Gren 18, 50m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
34.52 |
|
|
|
1:14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Schackinger Trothe |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
23.22 |
|
|
|
48.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:07 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:18 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hannus |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
25.26 |
|
|
|
52.13 |
|
2 |
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
25.42 |
|
|
|
55.92 |
|
3 |
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto |
1981 |
Naves Rj Brasil |
|
28.36 |
|
|
|
58.87 |
|
4 |
Tomas Lindgren |
1994 |
Krokoms HIF |
|
31.09 |
|
|
|
1:03.85 |
|
- |
Alex Gottfriedz |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Axel Andersson |
1992 |
Krokoms HIF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB13 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
21.42 |
|
|
|
46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linus Löfstrand |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
30.95 |
|
|
|
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB3 |
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vaclav Dostál |
1998 |
Abak |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Forsman |
1996 |
Simklubben Ägir |
|
20.40 |
|
|
|
42.76 |
|
2 |
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
|
24.43 |
|
|
|
52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Heeb |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
22.71 |
|
|
|
48.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 50m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens IF |
|
17.26 |
|
|
|
38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:18 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:28 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liv Wikman-Gandré |
2004 |
Nacka HI |
|
25.35 |
|
|
|
54.51 |
|
2 |
Linnea Winblad |
1998 |
Varbergs HI |
|
25.40 |
|
|
|
56.71 |
|
3 |
Katrin Anna Heidarsdottir |
1997 |
Ösp |
|
30.42 |
|
|
|
1:05.63 |
|
4 |
Emilia Almert |
2003 |
Nacka HI |
|
32.09 |
|
|
|
1:08.65 |
|
5 |
Linnea Nordström |
2002 |
Nacka HI |
|
33.72 |
|
|
|
1:14.19 |
|
- |
Elin Hammarqvist |
2004 |
Nacka HI |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Kristun Helga Thordadottir |
2005 |
Fjordur |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Lisa Sjölin |
1982 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Olafia Ösk Svanbergsdottir |
2003 |
Throttur |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karolina Brännman |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.35 |
|
|
|
1:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 50m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Gren 20, 50m Bröstsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Nilsson |
0 |
Tyringe Simsällskap |
|
20.59 |
|
|
|
45.71 |
|
2 |
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
25.96 |
|
|
|
56.12 |
|
3 |
Emma Aunés |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
40.46 |
|
|
|
1:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:28 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
09:34 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik |
0 |
Trelleborg Sim |
|
22.75 |
|
|
|
50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
22.72 |
|
|
|
49.21 |
|
2 |
Henrik Axelsson Örberg |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
25.57 |
|
|
|
56.54 |
|
3 |
Gustav Swensson |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
26.63 |
|
|
|
57.80 |
|
4 |
Alexander Gudmundsson |
2003 |
Throttur |
|
26.54 |
|
|
|
58.46 |
|
5 |
Leo Baldursson |
2005 |
Throttur |
|
33.77 |
|
|
|
1:11.92 |
|
6 |
Ymir Snaer Hlynsson |
2002 |
Ösp |
|
51.24 |
|
|
|
1:53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mangbo |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
24.36 |
|
|
|
52.72 |
|
2 |
Manfred Åsman |
2005 |
Solens IF |
|
59.27 |
|
|
|
2:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Bröstsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Borgsten |
2002 |
Krokoms HIF |
|
20.81 |
|
|
|
44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
09:34 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:04 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Gustavsson |
1989 |
Varbergs HI |
|
38.89 |
1:25.69 |
2:13.51 |
|
2:56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka HI |
|
27.88 |
57.92 |
1:27.83 |
|
1:56.27 |
|
2 |
Sandra Lind Valgeirsdottir |
1993 |
Fjordur |
|
33.51 |
1:14.60 |
1:56.98 |
|
2:39.39 |
|
- |
Kristin Porsteinsdottir |
1994 |
Idrottsfelagio Ivar |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Schackinger Trothe |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
20.52 |
41.52 |
1:03.08 |
|
1:24.37 |
|
2 |
Malin Lundström |
1990 |
Simklubben Ran |
|
20.87 |
42.31 |
1:05.30 |
|
1:28.14 |
|
3 |
Johanna Wennberg |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
22.57 |
46.85 |
1:11.32 |
|
1:35.48 |
|
4 |
Emma Danielsson |
2002 |
Nacka HI |
|
24.38 |
50.31 |
1:17.89 |
|
1:43.00 |
|
5 |
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
24.26 |
52.64 |
1:23.06 |
|
1:50.63 |
|
6 |
Agnes Munters |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
27.37 |
1:01.12 |
1:34.27 |
|
2:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maja Reichard |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
20.34 |
42.04 |
1:05.15 |
|
1:27.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
|
18.30 |
36.77 |
55.84 |
|
1:14.70 |
|
2 |
Linnea Bäckman |
1989 |
Solens IF |
|
20.86 |
42.66 |
1:06.15 |
|
1:27.22 |
|
3 |
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs HI |
|
22.07 |
46.30 |
1:12.04 |
|
1:37.63 |
|
4 |
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
24.61 |
50.53 |
1:17.85 |
|
1:44.59 |
|
5 |
Ann-Christine Nordvall |
1992 |
Solens IF |
|
25.74 |
53.48 |
1:21.78 |
|
1:48.80 |
|
6 |
Rebecca Löf |
2001 |
Örebro Simallians |
|
24.95 |
52.19 |
1:22.57 |
|
1:52.92 |
|
7 |
Ellenor Engberg |
1982 |
Solens IF |
|
27.74 |
56.33 |
1:27.24 |
|
1:56.90 |
|
8 |
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
|
27.14 |
58.25 |
1:29.50 |
|
1:59.64 |
|
9 |
Therese Mattsson |
1998 |
Solens IF |
|
29.66 |
59.67 |
1:32.47 |
|
2:01.82 |
|
10 |
Elsa Sigvaldadottir |
1994 |
Fjordur |
|
28.27 |
59.38 |
1:30.95 |
|
2:02.53 |
|
11 |
Anna Rosa Thrastardottir |
2004 |
Fjordur |
|
23.19 |
56.22 |
1:28.23 |
|
2:02.63 |
|
12 |
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens IF |
|
29.92 |
1:01.53 |
1:32.94 |
|
2:02.86 |
|
13 |
Viktoria Lind Karenadottir |
2002 |
Fjordur |
|
28.61 |
1:00.04 |
1:35.76 |
|
2:07.94 |
|
14 |
Katrin Erla Kristjansdottir |
2003 |
Fjordur |
|
27.02 |
1:00.13 |
1:34.12 |
|
2:08.25 |
|
15 |
Julia Nyberg |
1997 |
Solens IF |
|
26.17 |
1:00.18 |
1:34.65 |
|
2:10.21 |
|
16 |
Emelia Yr Gunnarsdottir |
2005 |
Fjordur |
|
28.35 |
1:01.27 |
1:37.01 |
|
2:10.31 |
|
17 |
Lotta Aksnés |
1995 |
Solens IF |
|
28.24 |
1:04.38 |
1:41.88 |
|
2:20.82 |
|
18 |
Louise Olsson |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
33.50 |
1:08.29 |
1:46.08 |
|
2:24.97 |
|
19 |
Maria Karlsson |
1987 |
Krokoms HIF |
|
34.33 |
1:12.56 |
1:51.19 |
|
2:30.69 |
|
20 |
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.96 |
1:11.76 |
1:50.89 |
|
2:31.09 |
|
21 |
Ellinor Svan |
1987 |
Krokoms HIF |
|
1:07.07 |
3:50.20 |
5:11.03 |
|
5:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karen Axelsdottir |
1992 |
Ösp |
|
1:02.50 |
2:08.98 |
3:19.69 |
|
4:23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Hocanin |
1997 |
Örebro Simallians |
|
46.29 |
1:39.62 |
2:31.46 |
|
3:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Fifh |
|
24.62 |
50.83 |
1:17.67 |
|
1:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
|
21.13 |
42.99 |
1:06.11 |
|
1:28.76 |
|
2 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
28.31 |
56.75 |
1:26.09 |
|
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Bengtsson |
1997 |
Simklubben Laxen |
|
32.97 |
1:09.45 |
1:47.60 |
|
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Ryggsim Dam S, Funktionsnedsättning: Ö |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
India Buska |
1997 |
Krokoms HIF |
|
34.70 |
1:19.98 |
2:20.50 |
|
3:23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:04 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
10:51 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens IF |
|
17.12 |
34.70 |
53.70 |
|
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pedro Fernades Domingues |
1991 |
Naves Rj Brasil |
|
22.07 |
44.24 |
1:07.25 |
|
1:28.52 |
|
2 |
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
28.77 |
59.87 |
1:32.06 |
|
2:03.31 |
|
3 |
Alex Gottfriedz |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.86 |
1:29.76 |
2:14.70 |
|
3:00.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Lindström |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
18.50 |
37.87 |
58.04 |
|
1:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mar Gunnarsson |
1999 |
Throttur |
|
18.10 |
36.92 |
55.90 |
|
1:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S13 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
19.67 |
40.06 |
1:01.49 |
|
1:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
|
16.92 |
34.08 |
52.65 |
|
1:10.22 |
|
2 |
Jonas Sörensen |
1993 |
Ringsted Svømme Klub |
|
17.57 |
35.08 |
53.55 |
|
1:11.55 |
|
3 |
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
|
16.92 |
34.72 |
53.74 |
|
1:12.85 |
|
4 |
Andreas Nord |
0 |
Osby Simsällskap |
|
18.02 |
36.43 |
56.05 |
|
1:15.00 |
|
5 |
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens IF |
|
18.51 |
38.05 |
59.46 |
|
1:19.65 |
|
6 |
Jesper Andersson |
1996 |
Deje Simsällskap |
|
19.69 |
39.02 |
1:00.83 |
|
1:22.37 |
|
7 |
Niklas Johansson |
1996 |
Simklubben Solsta |
|
21.29 |
43.30 |
1:06.38 |
|
1:29.58 |
|
8 |
Teo Renlund |
1997 |
Solens IF |
|
21.26 |
46.28 |
1:10.56 |
|
1:32.34 |
|
9 |
Daniel Isak Sölvason |
1994 |
Ösp |
|
53.82 |
1:58.08 |
|
|
1:58.08 |
|
10 |
John Thorri Jönsson |
1989 |
Ösp |
|
23.99 |
59.86 |
1:33.53 |
|
2:03.14 |
|
11 |
Andri Freyr Hilmarsson |
1983 |
Ösp |
|
31.02 |
1:05.01 |
1:41.18 |
|
2:17.36 |
|
12 |
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
|
34.00 |
1:12.36 |
1:54.06 |
|
2:34.15 |
|
13 |
Linus Löfstrand |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
34.21 |
1:14.79 |
1:59.71 |
|
2:44.43 |
|
- |
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vaclav Dostál |
1998 |
Abak |
|
34.91 |
1:20.49 |
2:07.03 |
|
2:56.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karl Forsman |
1996 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Andersson |
1988 |
Göteborg Sim |
|
21.42 |
44.00 |
1:07.54 |
|
1:30.81 |
|
2 |
Anton Hastö Hardin |
1999 |
Simklubben Solsta |
|
30.17 |
1:03.76 |
1:39.55 |
|
2:10.97 |
|
3 |
Joakim Löfgren |
1997 |
Nacka HI |
|
33.27 |
1:10.53 |
1:47.77 |
|
2:25.40 |
|
4 |
Ludvig Skoglund |
2002 |
Simklubben Solsta |
|
36.05 |
1:18.91 |
2:00.50 |
|
2:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Patryk Biskup |
0 |
Fifh |
|
16.50 |
33.54 |
50.96 |
|
1:08.51 |
|
2 |
Eje Olli |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
18.49 |
39.21 |
1:01.82 |
|
1:23.22 |
|
3 |
Jakob Heeb |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
22.46 |
46.00 |
1:10.54 |
|
1:33.66 |
|
4 |
Ingolfur Bjarnason |
2000 |
Throttur |
|
21.27 |
45.19 |
1:10.97 |
|
1:38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Ryggsim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Streiffert |
1988 |
Simklubben Laxen |
|
24.56 |
50.87 |
1:18.87 |
|
1:44.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
10:51 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:02 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: |
|
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Gren 24, 25m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:02 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:10 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 25m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
|
|
|
|
15.28 |
|
2 |
Alexander Gudmundsson |
2003 |
Throttur |
|
|
|
|
|
16.65 |
|
3 |
Jens Kjellberg |
2001 |
Fifh |
|
|
|
|
|
17.53 |
|
4 |
Gustav Swensson |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
20.33 |
|
5 |
Axel Coster |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
21.00 |
|
6 |
Elias Cederås |
2000 |
Fifh |
|
|
|
|
|
22.00 |
|
7 |
Henrik Axelsson Örberg |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
22.17 |
|
8 |
Hjalti Geir Gudmundsson |
1998 |
Ösp |
|
|
|
|
|
24.61 |
|
9 |
Leo Baldursson |
2005 |
Throttur |
|
|
|
|
|
27.30 |
|
10 |
Ymir Snaer Hlynsson |
2002 |
Ösp |
|
|
|
|
|
30.07 |
|
11 |
Benjamin Winberg |
2002 |
Fifh |
|
|
|
|
|
30.56 |
|
12 |
Eidur Atli Axelsson |
2004 |
Ösp |
|
|
|
|
|
32.22 |
|
13 |
Ludvig Lian |
2003 |
Fifh |
|
|
|
|
|
34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 25m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
|
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mangbo |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
|
17.92 |
|
2 |
Manfred Åsman |
2005 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 25m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Gren 25, 25m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:10 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
11:28 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 4X50m Frisim Mixed, Funktionsnedsättning: |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
11:28 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:21 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Carlsson |
1983 |
Njurunda Simsällskap |
|
29.22 |
59.91 |
1:33.10 |
|
2:06.34 |
|
2 |
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokoms HIF |
|
28.81 |
1:00.46 |
1:34.79 |
|
2:07.12 |
|
3 |
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka HI |
|
32.93 |
1:10.16 |
1:47.64 |
|
2:25.31 |
|
4 |
Sandra Lind Valgeirsdottir |
1993 |
Fjordur |
|
35.31 |
1:14.66 |
1:53.99 |
|
2:34.91 |
|
- |
Glödis Erla Olafsdottir |
1998 |
Ösp |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
|
17.77 |
38.97 |
1:00.69 |
|
1:22.64 |
|
2 |
Linnea Bäckman |
1989 |
Solens IF |
|
19.82 |
42.80 |
1:06.80 |
|
1:30.63 |
|
3 |
Felicia Andersson |
2001 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
21.60 |
45.84 |
1:10.74 |
|
1:36.44 |
|
4 |
Rebecca Löf |
2001 |
Örebro Simallians |
|
24.62 |
53.88 |
1:24.33 |
|
1:54.61 |
|
5 |
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
|
26.83 |
56.34 |
1:27.57 |
|
1:57.98 |
|
6 |
Ann-Christine Nordvall |
1992 |
Solens IF |
|
25.71 |
56.08 |
1:28.16 |
|
2:00.91 |
|
7 |
Lotta Aksnés |
1995 |
Solens IF |
|
29.30 |
1:00.77 |
1:34.92 |
|
2:08.88 |
|
8 |
Kristina Rothoff |
1985 |
Krokoms HIF |
|
27.54 |
59.36 |
1:33.21 |
|
2:09.12 |
|
9 |
Viktoria Lind Karenadottir |
2002 |
Fjordur |
|
28.67 |
1:01.42 |
1:35.06 |
|
2:10.00 |
|
10 |
Maria Karlsson |
1987 |
Krokoms HIF |
|
28.94 |
1:02.66 |
1:37.38 |
|
2:11.07 |
|
11 |
Ellenor Engberg |
1982 |
Solens IF |
|
29.33 |
1:03.66 |
1:38.65 |
|
2:14.50 |
|
12 |
Anna Rosa Thrastardottir |
2004 |
Fjordur |
|
30.35 |
1:05.62 |
1:41.39 |
|
2:16.83 |
|
13 |
Elin Hrefna Geirmundsdottir |
1995 |
Ösp |
|
32.92 |
1:07.75 |
1:45.99 |
|
2:22.53 |
|
14 |
Katrin Erla Kristjansdottir |
2003 |
Fjordur |
|
32.34 |
1:07.97 |
1:44.60 |
|
2:22.67 |
|
15 |
Stina Gustavsson |
1989 |
Varbergs HI |
|
35.16 |
1:14.63 |
1:55.53 |
|
2:36.75 |
|
16 |
Emelia Yr Gunnarsdottir |
2005 |
Fjordur |
|
32.79 |
1:13.86 |
1:56.38 |
|
2:40.64 |
|
- |
Louise Olsson |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Therese Mattsson |
1998 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs HI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Fifh |
|
25.93 |
56.87 |
1:29.48 |
|
2:05.91 |
|
2 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
36.18 |
1:18.92 |
2:03.73 |
|
2:46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Dam S, Funktionsnedsättning: SB9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johanna Wennberg |
1997 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
24.09 |
52.25 |
1:20.36 |
|
1:48.86 |
|
2 |
Emma Danielsson |
2002 |
Nacka HI |
|
25.86 |
55.69 |
1:26.24 |
|
1:56.50 |
|
3 |
Anna Philipsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
26.94 |
1:01.86 |
1:39.31 |
|
2:14.71 |
|
4 |
Agnes Munters |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
30.89 |
1:03.98 |
1:39.95 |
|
2:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:21 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:34 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto |
1981 |
Naves Rj Brasil |
|
26.45 |
55.63 |
1:26.72 |
|
1:59.33 |
|
2 |
Tomas Lindgren |
1994 |
Krokoms HIF |
|
31.16 |
1:03.34 |
1:38.49 |
|
2:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB13 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
20.90 |
46.83 |
1:13.14 |
|
1:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Sörensen |
1993 |
Ringsted Svømme Klub |
|
15.76 |
35.06 |
55.29 |
|
1:15.63 |
|
2 |
Andreas Nord |
0 |
Osby Simsällskap |
|
17.44 |
38.11 |
1:01.01 |
|
1:22.83 |
|
3 |
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens IF |
|
17.61 |
38.36 |
1:00.43 |
|
1:23.64 |
|
4 |
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
|
18.76 |
41.15 |
1:04.49 |
|
1:28.80 |
|
5 |
Teo Renlund |
1997 |
Solens IF |
|
19.35 |
42.20 |
1:07.01 |
|
1:31.70 |
|
6 |
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
|
20.64 |
44.38 |
1:09.32 |
|
1:34.83 |
|
7 |
Niklas Johansson |
1996 |
Simklubben Solsta |
|
20.24 |
44.39 |
1:09.63 |
|
1:35.28 |
|
8 |
Jesper Andersson |
1996 |
Deje Simsällskap |
|
21.90 |
46.83 |
1:13.92 |
|
1:44.22 |
|
9 |
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Svømme Klub |
|
24.31 |
51.19 |
1:19.70 |
|
1:48.56 |
|
10 |
Daniel Isak Sölvason |
1994 |
Ösp |
|
23.32 |
51.39 |
1:21.97 |
|
1:54.04 |
|
11 |
John Thorri Jönsson |
1989 |
Ösp |
|
24.93 |
55.73 |
1:29.43 |
|
2:03.04 |
|
12 |
Andri Freyr Hilmarsson |
1983 |
Ösp |
|
32.84 |
1:10.24 |
1:52.49 |
|
2:35.57 |
|
13 |
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
|
37.92 |
1:21.02 |
2:09.12 |
|
2:52.70 |
|
- |
Linus Löfstrand |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Forsman |
1996 |
Simklubben Ägir |
|
20.69 |
43.20 |
1:07.08 |
|
1:32.28 |
|
2 |
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
|
24.68 |
52.84 |
1:26.29 |
|
2:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joakim Löfgren |
1997 |
Nacka HI |
|
26.83 |
57.61 |
1:28.43 |
|
1:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jakob Heeb |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
22.93 |
49.14 |
1:16.88 |
|
1:43.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: SB9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Lindström |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
20.89 |
44.69 |
1:09.62 |
|
1:35.37 |
|
2 |
Ingolfur Bjarnason |
2000 |
Throttur |
|
22.19 |
49.99 |
1:19.54 |
|
1:48.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens IF |
|
18.62 |
40.90 |
1:04.28 |
|
1:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:34 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:46 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristin Porsteinsdottir |
1994 |
Idrottsfelagio Ivar |
|
18.66 |
|
|
|
37.27 |
|
2 |
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka HI |
|
22.51 |
|
|
|
46.27 |
|
3 |
Maria Carlsson |
1983 |
Njurunda Simsällskap |
|
23.11 |
|
|
|
47.36 |
|
- |
Josefine Skoog |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Nordström |
2002 |
Nacka HI |
|
21.77 |
|
|
|
45.14 |
|
2 |
Liv Wikman-Gandré |
2004 |
Nacka HI |
|
22.33 |
|
|
|
45.50 |
|
3 |
Katrin Anna Heidarsdottir |
1997 |
Ösp |
|
22.13 |
|
|
|
50.23 |
|
4 |
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
24.55 |
|
|
|
50.84 |
|
5 |
Emilia Almert |
2003 |
Nacka HI |
|
28.69 |
|
|
|
58.91 |
|
6 |
Lisa Sjölin |
1982 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
35.32 |
|
|
|
1:16.66 |
|
7 |
Kristjana Lif Albertsdottir |
2005 |
Fjordur |
|
44.97 |
|
|
|
1:36.49 |
|
- |
Ella Strömberg |
2004 |
Nacka HI |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Kristun Helga Thordadottir |
2005 |
Fjordur |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Olafia Ösk Svanbergsdottir |
2003 |
Throttur |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Linnea Winblad |
1998 |
Varbergs HI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Einarsson |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:28.00 |
|
|
|
2:56.38 |
|
2 |
Lova Johansson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:48.14 |
|
|
|
3:42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 50m Frisim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:46 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
14:55 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pedro Fernades Domingues |
1991 |
Naves Rj Brasil |
|
18.47 |
|
|
|
34.95 |
|
2 |
Johan Hannus |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
18.76 |
|
|
|
38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
35.00 |
|
|
|
35.00 |
|
2 |
Henrik Mohnke-Karlsson |
2003 |
Trelleborg Sim |
|
17.74 |
|
|
|
35.39 |
|
3 |
Alexander Gudmundsson |
2003 |
Throttur |
|
17.44 |
|
|
|
36.62 |
|
4 |
Gustav Swensson |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
21.14 |
|
|
|
45.06 |
|
5 |
Henrik Axelsson Örberg |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
22.15 |
|
|
|
47.45 |
|
6 |
Axel Coster |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
21.63 |
|
|
|
48.68 |
|
7 |
Elias Cederås |
2000 |
Fifh |
|
20.90 |
|
|
|
52.19 |
|
8 |
Hjalti Geir Gudmundsson |
1998 |
Ösp |
|
25.65 |
|
|
|
55.45 |
|
9 |
Leo Baldursson |
2005 |
Throttur |
|
29.29 |
|
|
|
59.66 |
|
10 |
Ymir Snaer Hlynsson |
2002 |
Ösp |
|
29.74 |
|
|
|
1:12.17 |
|
11 |
Eidur Atli Axelsson |
2004 |
Ösp |
|
34.56 |
|
|
|
1:21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mangbo |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
18.77 |
|
|
|
37.85 |
|
2 |
Manfred Åsman |
2005 |
Solens IF |
|
46.59 |
|
|
|
1:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Dahlberg |
2006 |
Nacka HI |
|
39.30 |
|
|
|
1:18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 50m Frisim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
14:55 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
15:47 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jennie Eskilsson |
1987 |
Krokoms HIF |
|
23.88 |
49.81 |
1:18.64 |
|
1:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Carlsson |
1983 |
Njurunda Simsällskap |
|
23.95 |
48.53 |
1:13.54 |
|
1:38.51 |
|
2 |
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka HI |
|
23.03 |
49.28 |
1:17.18 |
|
1:43.10 |
|
3 |
Sandra Lind Valgeirsdottir |
1993 |
Fjordur |
|
29.89 |
1:03.93 |
1:38.83 |
|
2:13.12 |
|
4 |
Elin Lindberg |
1975 |
Krokoms HIF |
|
45.72 |
1:38.48 |
2:31.64 |
|
3:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
|
14.70 |
30.28 |
46.69 |
|
1:02.45 |
|
2 |
Felicia Andersson |
2001 |
KFUK-KFUM Kometerna |
|
16.44 |
34.74 |
53.75 |
|
1:11.76 |
|
3 |
Linnea Bäckman |
1989 |
Solens IF |
|
16.79 |
35.93 |
57.42 |
|
1:17.43 |
|
4 |
Josefine Busk |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
18.71 |
40.81 |
1:03.98 |
|
1:25.74 |
|
5 |
Rose-Marie Robertsson |
1986 |
Varbergs HI |
|
19.77 |
40.85 |
1:03.75 |
|
1:26.37 |
|
6 |
Rebecca Löf |
2001 |
Örebro Simallians |
|
19.19 |
41.16 |
1:04.61 |
|
1:28.10 |
|
7 |
Anna Rosa Thrastardottir |
2004 |
Fjordur |
|
21.23 |
45.22 |
1:11.49 |
|
1:36.29 |
|
8 |
Ellenor Engberg |
1982 |
Solens IF |
|
21.15 |
45.47 |
1:11.31 |
|
1:37.18 |
|
9 |
Edit Sjöstrand |
1991 |
Varbergs HI |
|
18.83 |
42.09 |
1:09.84 |
|
1:37.97 |
|
10 |
Johanna Hasselryd |
1982 |
Solens IF |
|
23.64 |
49.02 |
1:16.23 |
|
1:41.10 |
|
11 |
Ann-Christine Nordvall |
1992 |
Solens IF |
|
22.78 |
49.71 |
1:16.32 |
|
1:41.33 |
|
12 |
Elsa Sigvaldadottir |
1994 |
Fjordur |
|
22.82 |
48.09 |
1:16.62 |
|
1:41.85 |
|
13 |
Katrin Erla Kristjansdottir |
2003 |
Fjordur |
|
25.31 |
51.59 |
1:18.83 |
|
1:46.22 |
|
14 |
Elin Hrefna Geirmundsdottir |
1995 |
Ösp |
|
25.31 |
52.21 |
1:20.96 |
|
1:49.39 |
|
15 |
Lotta Aksnés |
1995 |
Solens IF |
|
24.67 |
50.99 |
1:19.82 |
|
1:49.86 |
|
16 |
Elin Andersson |
1982 |
Falkenbergs Simklubb |
|
26.96 |
57.54 |
1:27.76 |
|
1:59.18 |
|
17 |
Julia Nyberg |
1997 |
Solens IF |
|
23.68 |
53.68 |
1:26.43 |
|
1:59.23 |
|
18 |
Irma Karaahmetovic |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
28.09 |
59.15 |
1:35.24 |
|
2:08.71 |
|
19 |
Viktoria Lind Karenadottir |
2002 |
Fjordur |
|
29.31 |
1:02.11 |
1:38.97 |
|
2:11.05 |
|
20 |
Kristina Rothoff |
1985 |
Krokoms HIF |
|
27.48 |
1:00.06 |
1:37.83 |
|
2:16.90 |
|
21 |
Emelia Yr Gunnarsdottir |
2005 |
Fjordur |
|
31.30 |
1:08.51 |
1:49.88 |
|
2:31.45 |
|
22 |
Ida Brandt |
1984 |
Varbergs HI |
|
33.90 |
1:11.62 |
1:53.01 |
|
2:33.02 |
|
23 |
Ellinor Svan |
1987 |
Krokoms HIF |
|
50.92 |
1:44.54 |
2:45.24 |
|
3:44.88 |
|
- |
Louise Olsson |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Therese Mattsson |
1998 |
Solens IF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karen Axelsdottir |
1992 |
Ösp |
|
59.37 |
2:09.99 |
2:12.18 |
|
4:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S5 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Hocanin |
1997 |
Örebro Simallians |
|
40.19 |
1:23.93 |
2:08.20 |
|
2:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katarina Näslander Cruz |
1994 |
Örebro Simallians |
|
36.05 |
1:10.48 |
1:50.16 |
|
2:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Andersson Wulf |
1998 |
Fifh |
|
19.85 |
41.08 |
1:04.51 |
|
1:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs Simklubb |
|
18.03 |
38.32 |
1:00.00 |
|
1:20.83 |
|
2 |
Louise Bast Aaby |
1998 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
25.92 |
50.83 |
1:16.66 |
|
1:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Svanborg |
1994 |
Örebro Simallians |
|
23.13 |
48.07 |
1:15.20 |
|
1:44.02 |
|
2 |
Emelie Bengtsson |
1997 |
Simklubben Laxen |
|
23.93 |
49.88 |
1:20.05 |
|
1:48.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Frisim Dam S, Funktionsnedsättning: Ö |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
India Buska |
1997 |
Krokoms HIF |
|
29.78 |
1:08.27 |
1:54.96 |
|
2:40.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
15:47 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:08 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Hannus |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
20.01 |
42.34 |
1:04.69 |
|
1:26.99 |
|
2 |
David Andersson |
1997 |
Södertälje Simsällskap |
|
21.72 |
45.78 |
1:12.74 |
|
1:39.50 |
|
3 |
Sergio Roberto Soares Itajahy Pinto |
1981 |
Naves Rj Brasil |
|
26.84 |
50.57 |
1:16.10 |
|
1:39.94 |
|
- |
Alex Gottfriedz |
1998 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Axel Andersson |
1992 |
Krokoms HIF |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Borgsten |
2002 |
Krokoms HIF |
|
16.50 |
35.45 |
55.88 |
|
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S10 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristoffer Lindström |
0 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
15.57 |
32.62 |
50.66 |
|
1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S11 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mar Gunnarsson |
1999 |
Throttur |
|
15.00 |
30.70 |
47.94 |
|
1:04.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S13 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peter Fritsdal Refer |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
15.71 |
32.81 |
51.34 |
|
1:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S14 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Sörensen |
1993 |
Ringsted Svømme Klub |
|
13.40 |
28.04 |
43.60 |
|
58.81 |
|
2 |
Jesper Andersson |
1996 |
Deje Simsällskap |
|
14.63 |
30.01 |
45.67 |
|
1:01.53 |
|
3 |
Tobias Klasson |
2000 |
Säffle Simsällskap |
|
13.76 |
28.79 |
45.74 |
|
1:01.82 |
|
4 |
Andreas Nord |
0 |
Osby Simsällskap |
|
14.41 |
29.63 |
46.39 |
|
1:02.22 |
|
5 |
Sebastian Karlsson |
1993 |
Karlskrona Simsällskap |
|
14.27 |
29.59 |
46.27 |
|
1:02.45 |
|
6 |
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
|
1:08.41 |
|
|
|
1:08.41 |
|
7 |
Jacob Sjölander |
1986 |
Solens IF |
|
15.42 |
33.23 |
52.23 |
|
1:08.49 |
|
8 |
Niklas Johansson |
1996 |
Simklubben Solsta |
|
16.85 |
36.14 |
56.84 |
|
1:16.39 |
|
9 |
Teo Renlund |
1997 |
Solens IF |
|
16.94 |
36.55 |
57.78 |
|
1:18.35 |
|
10 |
Daniel Isak Sölvason |
1994 |
Ösp |
|
17.27 |
36.70 |
1:00.03 |
|
1:27.42 |
|
11 |
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Svømme Klub |
|
20.22 |
42.56 |
1:06.89 |
|
1:32.18 |
|
12 |
John Thorri Jönsson |
1989 |
Ösp |
|
21.79 |
47.14 |
1:16.63 |
|
1:42.40 |
|
13 |
Andri Freyr Hilmarsson |
1983 |
Ösp |
|
25.05 |
54.50 |
1:26.63 |
|
2:03.22 |
|
14 |
Hasse Jansson |
1986 |
Falkenbergs Simklubb |
|
36.66 |
1:19.06 |
2:04.81 |
|
2:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Fredriksson |
1990 |
Göteborg Sim |
|
27.71 |
57.54 |
1:29.11 |
|
1:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Hjelmhagen |
1994 |
Örebro Simallians |
|
52.81 |
1:59.19 |
3:11.39 |
|
4:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S6 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Forsman |
1996 |
Simklubben Ägir |
|
19.92 |
39.97 |
1:01.57 |
|
1:22.01 |
|
2 |
Albin Oskarsson |
1991 |
Örebro Simallians |
|
21.54 |
43.50 |
1:09.99 |
|
1:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S7 |
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S8 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Zoran Jeremic |
1983 |
Sport Union Belgrade |
|
17.10 |
34.97 |
57.38 |
|
1:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: S9 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eje Olli |
1999 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
16.16 |
33.69 |
53.00 |
|
1:10.19 |
|
2 |
Ingolfur Bjarnason |
2000 |
Throttur |
|
16.68 |
34.77 |
54.09 |
|
1:13.22 |
|
3 |
Jakob Heeb |
2001 |
Dansk Handicap Idræts-Forbund |
|
16.66 |
35.24 |
56.18 |
|
1:15.81 |
|
- |
Patryk Biskup |
0 |
Fifh |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Frisim Herr S, Funktionsnedsättning: Ö |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Lindström |
1992 |
Solens IF |
|
14.29 |
30.16 |
47.10 |
|
1:02.95 |
|
2 |
Anders Streiffert |
1988 |
Simklubben Laxen |
|
18.78 |
39.14 |
1:01.46 |
|
1:23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:08 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:22 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristin Porsteinsdottir |
1994 |
Idrottsfelagio Ivar |
|
23.97 |
|
|
|
47.88 |
|
2 |
Vanja Färdig |
1993 |
Nacka HI |
|
26.56 |
|
|
|
50.90 |
|
3 |
Josefine Skoog |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
43.21 |
|
|
|
1:31.72 |
|
4 |
Glödis Erla Olafsdottir |
1998 |
Ösp |
|
45.01 |
|
|
|
1:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liv Wikman-Gandré |
2004 |
Nacka HI |
|
25.54 |
|
|
|
51.22 |
|
2 |
Linnea Nordström |
2002 |
Nacka HI |
|
25.66 |
|
|
|
51.86 |
|
3 |
Emilia Almert |
2003 |
Nacka HI |
|
31.87 |
|
|
|
1:02.35 |
|
4 |
Linnea Winblad |
1998 |
Varbergs HI |
|
29.58 |
|
|
|
1:03.82 |
|
5 |
Lisa Sjölin |
1982 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
44.03 |
|
|
|
1:28.29 |
|
6 |
Kristjana Lif Albertsdottir |
2005 |
Fjordur |
|
47.25 |
|
|
|
1:42.85 |
|
- |
Kristun Helga Thordadottir |
2005 |
Fjordur |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Lisa Ekstrand |
2004 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lova Johansson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
1:29.34 |
|
|
|
3:10.37 |
|
2 |
Mathilda Einarsson |
1996 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
2:21.77 |
|
|
|
4:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Ryggsim Dam K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sanna Marjeta |
2001 |
Katrineholms Simsällskap |
|
26.79 |
|
|
|
53.65 |
|
- |
Emma Aunés |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:22 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Malmö Open |
|
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
16:29 |
|
|
Arrangör |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 februari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: DS |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Pedro Fernades Domingues |
1991 |
Naves Rj Brasil |
|
22.23 |
|
|
|
43.17 |
|
2 |
Johan Hannus |
0 |
Spårvägen Simförening |
|
23.65 |
|
|
|
47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K1 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Persson |
2000 |
Simklubben Vänersborg |
|
20.58 |
|
|
|
40.50 |
|
2 |
Axel Coster |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
23.94 |
|
|
|
51.17 |
|
3 |
Gustav Swensson |
1999 |
Deje Simsällskap |
|
29.63 |
|
|
|
1:02.64 |
|
4 |
Hjalti Geir Gudmundsson |
1998 |
Ösp |
|
31.66 |
|
|
|
1:10.28 |
|
5 |
Leo Baldursson |
2005 |
Throttur |
|
32.73 |
|
|
|
1:10.63 |
|
6 |
Eidur Atli Axelsson |
2004 |
Ösp |
|
44.74 |
|
|
|
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K2 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Mangbo |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
23.50 |
|
|
|
47.68 |
|
2 |
Manfred Åsman |
2005 |
Solens IF |
|
49.27 |
|
|
|
1:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K3 |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Dahlberg |
2006 |
Nacka HI |
|
44.48 |
|
|
|
1:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Ryggsim Herr K1-4, Funktionsnedsättning: K4 |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
12 februari 2017 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
16:29 |
|