2022-11-26   23:55:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Herning Open 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende Fredag

Resultat Lb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Herning Open 2017    Udskriftsdato  01 april 2017   
  Stvne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangr  Herning Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  31 marts 2017         
 
 
Lb 2, 200m Frisvmning Herrer, Indledende 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jens Srensen  2001    604  28.20  59.51  1:31.27    2:00.62   
  Swim Team Midtjylland  1:58.07                 
                     
Mikkel B. Hgild  1998    602  29.00  1:00.24  1:30.78    2:00.75  Deltager ikke i finalen 
  Swim Team Midtjylland  1:58.08                 
                     
Simon B. Jeppesen  1997    595  27.46  58.48  1:29.78    2:01.21   
  Swim Team Midtjylland  1:56.75                 
                     
Jonas Gadegaard Hansen  1998    587  28.02  58.89  1:30.62    2:01.76   
  Vejle Svmmeklub  1:57.64                 
                     
Chris Lund Rasmussen  2001    579  27.57  58.86  1:30.81    2:02.35   
  Viborg Svmme Klub  2:01.15                 
                     
Jens Riisgaard  2000    573  28.31  59.50  1:31.10    2:02.77   
  Silkeborg Svmmeklub  2:03.08                 
                     
Magnus Yde  1996    563  28.99  1:00.68  1:32.33    2:03.46   
  Svmmeklubben S 68  2:03.62                 
                     
Mathias Rasmussen  2001    551  28.46  59.53  1:31.72    2:04.40   
  Holstebro Svmme Club  2:03.33                 
                     
Frederik Juhl Leiszner  1999    528  29.08  1:00.79  1:33.62    2:06.19   
  Horsens Svmmeklub  2:06.23                 
                     
10  Mathias Kjr Nielsen  2000    524  28.64  1:00.81  1:33.95    2:06.46   
  Haderslev Svmme Klub  2:03.67                 
                     
11  Oliver Frlund  2001    515  28.38  59.60  1:32.42    2:07.18   
  Silkeborg Svmmeklub  2:02.73                 
                     
12  Dan Izhar-Larsen  1999    508  29.63  1:01.79  1:35.06    2:07.78   
  Aarhus Swim  2:05.95                 
                     
13  Emil Kragh  2001    476  29.77  1:02.10  1:36.43    2:10.55   
  Vejle Svmmeklub  2:09.22                 
                     
14  Johann Kristian Mller  2001    476  29.03  1:02.05  1:36.13    2:10.60   
  Vejle Svmmeklub  2:10.70                 
                     
15  Magnus Lhr  2001    472  28.29  1:01.55  1:36.20    2:10.94   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:03.87                 
                     
16  Hjalte Lillevik Frost  2001    457  30.02  1:04.20  1:38.67    2:12.36   
  Svmmeklubben S 68  2:14.53                 
                     
17  Mikkel Weis Kallese  2000    450  29.82  1:03.49  1:38.53    2:13.04   
  Viborg Svmme Klub  2:07.94                 
                     
18  Nicolai Yung Hansen  2000    450  29.73  1:02.46  1:37.11    2:13.09  Deltager ikke i finalen 
  Herlufsholm Svmmeklub  2:10.02                 
                     
19  Karl Bryde  2000    442  29.82  1:03.73  1:38.92    2:13.84   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:10.73                 
                     
20  Victor Kristensen  1999    440  29.98  1:03.47  1:38.52    2:14.06  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svmme Klub  2:05.08                 
                     
21  Victor Bjerre  2001    437  31.08  1:06.06  1:41.01    2:14.39   
  Swim Team Midtjylland  2:08.60                 
                     
22  Magnus Funder  2001    435  29.87  1:04.47  1:38.68    2:14.52   
  Vejle Svmmeklub  2:05.40                 
                     
23  Kristoffer Erbo Kjr  2001    425  31.23  1:05.56  1:40.52    2:15.59   
  Vejle Svmmeklub  2:20.03                 
                     
24  Rasmus Lwenstein  2001    422  30.33  1:04.37  1:39.71    2:15.94   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:20.43                 
                     
25  Steffen Vester Uldal  1999    421  30.69  1:04.32  1:40.06    2:16.00  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svmme Klub  2:09.90                 
                     
26  Kristian B. Rasmussen  2003    419  31.24  1:06.45  1:42.32    2:16.25   
  Svmmeklubben S 68  2:19.42                 
                     
27  Johannes Wemmelund  2001    417  30.70  1:05.02  1:40.63    2:16.50   
  Swim Team Midtjylland  2:18.96                 
                     
28  Marius Gystad  2003    410  31.80  1:08.35  1:42.86    2:17.24   
  Silkeborg Svmmeklub  2:24.61                 
                     
29  Elias Hanghj Jonsson  2002    408  31.18  1:07.03  1:42.70    2:17.43   
  Svmmeklubben S 68  2:16.21                 
                     
30  Gustav Nissen  2001    407  30.33  1:05.14  1:41.19    2:17.60   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:17.78                 
                     
31  Gustav Flche Fuglsang  2002    399  31.03  1:06.34  1:43.06    2:18.55   
  Silkeborg Svmmeklub  2:23.05                 
                     
32  Hugin Juliansson  2000    398  31.90  1:07.13  1:43.49    2:18.57   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:18.06                 
                     
33  Christian Justesen  1994    396  31.57  2:18.87      2:18.87   
  Swim Team Midtjylland  3:22.80                 
                     
34  Frederik Ven Elling  2003    384  32.63  1:08.60  1:45.09    2:20.25   
  Silkeborg Svmmeklub  2:20.14                 
                     
35  Jonathan Bos  1998    377  32.62  1:08.82  1:45.39    2:21.09   
  Haderslev Svmme Klub  2:25.10                 
                     
36  Alfred Nissen  2002    377  31.39  1:07.17  1:44.30    2:21.11   
  Herlufsholm Svmmeklub  2:24.95                 
                     
37  Thomas Christiansen  1999    374  31.28  1:07.55  1:44.52    2:21.49  Deltager ikke i finalen 
  Haderslev Svmme Klub  2:12.87                 
                     
38  Christoffer Juul Jensen  2001    360  32.41  1:08.47  1:46.17    2:23.33   
  Svmmeklubben S 68  2:22.69                 
                     
39  Robert Versteegen  2001    348  31.76  1:08.58  1:46.79    2:24.94   
  Brdstrup Svmmeklub  2:26.37                 
                     
40  Oliver Christensen  2003    334  34.41  2:26.93      2:26.93   
  Silkeborg Svmmeklub  2:33.92                 
                     
41  Malik Lodberg Klein  2003    324  34.17  2:28.43      2:28.43   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:28.51                 
                     
42  Kasper Hansen  2004    313  36.06  2:30.13      2:30.13   
  Silkeborg Svmmeklub  2:34.47                 
                     
43  Hannibal Nrgrd Petersen  2002    311  34.54  2:30.47      2:30.47   
  Swim Team Midtjylland  2:52.57                 
                     
44  Jakob Riisgaard  2003    307  34.48  2:31.20      2:31.20   
  Silkeborg Svmmeklub  2:31.37                 
                     
45  David Tuan V. Valbjrn  2002    298  34.19  2:32.54      2:32.54   
  Stvring Svmmeklub Pingvinen  2:32.39                 
                     
46  Amin Nedergaard  2001    289  33.52  1:12.18  1:53.05    2:34.11   
  Svmmeklubben S 68  2:28.00                 
                     
47  Mikkel Langkjr  2002    249  37.81  2:41.96      2:41.96   
  Brdstrup Svmmeklub  3:19.67                 
                     
Mathias Bech  1996              DNS   
  Vejle Svmmeklub  2:05.81                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  01 april 2017 
Licens til Herning Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner