2022-12-09   16:50:04
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nuorisouinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2017    Tulostuspivmr  01 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:29   
  Jrjestj  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  01 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Kernen  2007    264  46.28  1:37.78  2:34.04    3:16.52   
  Oulun Lohet  3:07.61                 
                     
Emma Autio  2007    205  53.33  1:47.97  2:48.29    3:33.57   
  Oulun Lohet  3:42.66                 
                     
Eevi Hirvasoja  2007    190  48.40  1:46.27  2:51.13    3:39.10   
  Haukiputaan Heitto  3:50.27                 
                     
Joanna Hgback  2007              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:32.75                 
  SW 8.4 Yhden kden /kdet pllekkin / eriaikainen kosketus seinn knnksess / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannah Lamminmki  2006    242  47.54  1:39.09  2:39.13    3:22.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
Saaga Khknen  2006    205  47.47  1:44.32  2:45.10    3:33.81   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Peppi Ojakippola  2006    199          3:35.74   
  Vieskan Uimarit                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005    301  43.57  1:33.27  2:26.57    3:08.04   
  Kemin Uimaseura  3:10.89                 
                     
Lidia Evans  2005    289  45.14  1:32.93  2:28.56    3:10.64   
  Swimming Club Vuokatti  3:22.11                 
                     
Vilma Utriainen  2005    267  45.37  1:37.12  2:33.86    3:15.75   
  Kempeleen Pyrint  3:26.17                 
                     
Milla Marttila  2005    265  48.18  1:40.03  2:33.30    3:16.23   
  Kempeleen Pyrint  3:20.43                 
                     
Aada Hirvasoja  2005    247  44.02  1:40.67  2:34.56    3:20.89   
  Haukiputaan Heitto  3:13.14                 
                     
Vilma Kiviniemi  2005    244  47.76  1:42.69  2:36.66    3:21.74   
  Oulun Uinti 1906  3:22.91                 
                     
Lotta Kaarre  2005    237  48.04  1:42.59  2:38.34    3:23.68   
  Kempeleen Pyrint  3:34.23                 
                     
Milla Siira  2005    232  46.86  1:40.66  2:39.01    3:25.23   
  Kempeleen Pyrint  3:26.99                 
                     
Sofia Kivel  2005    229  51.85  1:45.69  2:41.94    3:25.94   
  Kempeleen Pyrint  3:31.49                 
                     
10  Teresa Pulkkinen  2005    214  52.17  1:47.85  2:45.43    3:30.80   
  Oulun Lohet  3:32.11                 
                     
11  Nea Harjulahti  2005    161  55.06  1:59.59  3:02.78    3:51.74   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
Raita Virtanen  2005              DSQ   
  Kemijrven Kaiku                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei pttynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    490  36.25  1:18.02  2:01.74    2:39.93   
  Oulun Uinti 1906  2:38.56                 
                     
Nanna Savolainen  2004    389  41.17  1:25.84  2:15.51    2:52.76   
  Oulun Lohet  2:59.29                 
                     
Sara Meissner  2004    358  39.91  1:25.42  2:17.75    2:57.60   
  Oulun Uinti 1906  3:02.01                 
                     
Siiri Tiilikka  2004    320  41.79  1:28.22  2:23.95    3:04.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:01.24                 
                     
Noora Kuparinen  2004    319  41.66    2:21.40    3:04.55   
  Swimming Jyvskyl  3:02.78                 
                     
Julia Piisil  2004    314  42.16  1:25.93  2:22.98    3:05.52   
  Kempeleen Pyrint  3:06.57                 
                     
Pirita Hautala  2004    310  39.52  1:27.89  2:24.80    3:06.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:08.56                 
                     
Gitta Nukala  2004    280  45.20  1:35.95  2:30.06    3:12.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:17.10                 
                     
Vilma Niskanen  2004    278  44.43  1:30.79  2:29.16    3:13.24   
  Oulun Lohet  3:13.34                 
                     
10  Tilde Lfqvist  2004    218  47.83  1:41.69  2:41.08    3:29.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:20.27                 
                     
11  Juuli Kinnunen  2004    200  47.72  1:44.01  2:44.22    3:35.48   
  Swimming Jyvskyl  3:31.55                 
                     
12  Lotta Heino  2004    188  49.48  1:48.51  2:50.56    3:39.97   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    630  32.47  1:08.96  1:52.44    2:27.05   
  Oulun Uinti 1906  2:28.36                 
                     
Laura Lahtinen  2003    598  30.86  1:09.27  1:53.13    2:29.64   
  Oulun Uinti 1906  2:27.94                 
                     
Roosa Krkkinen  2003    514  33.93  1:14.95  2:00.64    2:37.38   
  Oulun Lohet  2:34.06                 
                     
Emma Haglund  2003    501  33.27    2:02.71    2:38.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:33.50                 
                     
Martta Ruuska  2003    489  33.13  1:18.64  2:02.71    2:40.07   
  Swimming Jyvskyl  2:38.27                 
                     
Venla Sntti  2003    486  34.13  1:15.92  2:04.50    2:40.39   
  Oulun Uinti 1906  2:38.85                 
                     
Martta Nygrd  2003    473  34.77  1:13.11  2:03.92    2:41.82   
  Oulun Uinti 1906  2:40.94                 
                     
Emma Hmlinen  2003    448  37.12  1:23.80  2:08.67    2:44.81   
  Vieskan Uimarit  2:44.16                 
                     
Anni-Maria Laakso  2003    443  34.01  1:16.24  2:07.75    2:45.33   
  Kampuksen Plaani  2:45.81                 
                     
10  Mathilda Puutio  2003    432  39.70  1:22.39  2:09.37    2:46.73   
  Oulun Uinti 1906  2:45.57                 
                     
11  Jenny Grangrd  2003    421  38.05  1:20.13  2:10.28    2:48.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:48.08                 
                     
12  Petra Kivi  2003    420  37.01  1:18.99  2:09.84    2:48.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:49.69                 
                     
13  Siiri Pellinen  2003    412  36.31  1:22.22  2:11.21    2:49.45   
  Swimming Jyvskyl  2:52.40                 
                     
14  Tara Korkiakoski  2003    407  36.95  1:19.68  2:10.21    2:50.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:49.78                 
                     
15  Emma Jormanainen  2003    359  42.72  1:28.36  2:16.59    2:57.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:59.64                 
                     
16  Peppi Hls  2003    349  37.02  1:23.72  2:17.17    2:59.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:00.18                 
                     
17  Maija Bjrkholm  2003    329  41.20  1:28.22  2:24.33    3:02.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:02.17                 
                     
18  Veera Laakkonen  2003    318  39.62  1:31.13  2:23.33    3:04.70   
  Kampuksen Plaani  3:12.46                 
                     
19  Ninni Eriksson  2003    310  41.54    2:23.77    3:06.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:55.67                 
                     
20  Helmi Viertorinne  2003    248  47.06  1:38.43  2:36.82    3:20.48   
  Swimming Jyvskyl  3:22.68                 
                     
21  Sara Ruotsalainen  2003    234  46.95  1:42.16  2:38.88    3:24.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:34.81                 
                     
22  Sanni Taskinen  2003    213  44.64  1:38.82  2:38.74    3:31.05   
  Swimming Jyvskyl  3:34.61                 
                     
Carola Huntus  2003              DSQ   
  Swimming Jyvskyl  3:12.28                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lhtmerkki               
                     
Suvi Riipinen  2003              DSQ   
  Swimming Jyvskyl                   
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Heikkinen  2002    443  35.18  1:15.27  2:07.29    2:45.40   
  Oulun Uinti 1906  2:41.14                 
                     
Sara Virtanen  2002    432  35.66  1:17.21  2:08.09    2:46.79   
  Swimming Jyvskyl  2:42.74                 
                     
Ronja Ntynki  2002    412  34.46  1:21.09  2:10.12    2:49.40   
  Swimming Club Rovaniemi  2:47.30                 
                     
Cecilia Raudaskoski  2002    366  34.66  1:21.70  2:17.67    2:56.16   
  Swimming Jyvskyl  2:58.13                 
                     
Ida Rantala  2002    249  42.90  1:35.93  2:35.64    3:20.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:20.86                 
                     
Salla Lehtimki  2002    234  46.07  1:47.03  2:46.69    3:24.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:34.27                 
                     
 
Laji 1, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra kkinen  2000    581  33.24  1:10.19  1:55.48    2:31.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:30.92                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    571  33.55  1:11.46  1:56.52    2:32.00   
  Oulun Uinti 1906  2:34.55                 
                     
Sini Niemi  1993    494  32.06  1:15.28  2:01.85    2:39.50   
  Tornion Uimaseura  2:38.21                 
                     
Seela Peuralahti  2001    471  34.24  1:15.70  2:03.23    2:41.99   
  Oulun Uinti 1906  2:39.84                 
                     
Sanni Lampi  2001    448  34.51  1:17.20  2:07.84    2:44.76   
  Swimming Jyvskyl  2:39.75                 
                     
Anni Willman  2001    409  38.39  1:24.81  2:13.87    2:49.83   
  Oulun Lohet  2:51.32                 
                     
Riina Koskinen  2001    402  35.62  1:20.86  2:12.36    2:50.88   
  Swimming Jyvskyl  2:48.80                 
                     
Inna Pajuluoma  1999    396  35.90  1:19.53  2:12.49    2:51.64   
  Oulun Lohet  2:47.45                 
                     
Riikka Korpi  1998    349  39.84  1:27.87  2:17.74    2:59.10   
  Oulun Lohet  2:43.54                 
                     
10  Anniina Kylkisalo  2001    337  38.99  1:27.34  2:21.07    3:01.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  3:02.83                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  01 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner