2022-12-07   17:59:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Nuorisouinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

lauantaiaamu

Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Nuorisouinnit 2017    Tulostuspivmr  01 huhtikuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  14:53   
  Jrjestj  Oulun Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  01 huhtikuu 2017         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Rantasuo  2006    245  45.56        1:32.52   
  Oulun Lohet  1:35.13                 
                     
Nikita Semach  2005    214  45.67        1:36.77   
  Swimming Jyvskyl  1:35.59                 
                     
Elias Mikkonen  2005    204  47.75        1:38.26   
  Oulun Lohet  1:36.79                 
                     
Luukas Laine  2005    202  49.28        1:38.58   
  Kampuksen Plaani  1:40.88                 
                     
Joel Hassinen  2005    194  47.56        1:39.99   
  Oulun Uinti 1906  1:41.10                 
                     
Aleksanteri Nissinen  2005    176  48.79        1:43.20   
  Swimming Jyvskyl  1:42.74                 
                     
Noa Korhonen  2005    174  49.63        1:43.57   
  Oulun Lohet  1:39.71                 
                     
Arttu Venemies  2005    165  51.68        1:45.52   
  Swimming Jyvskyl  1:46.73                 
                     
Ilari Hatunen  2006    144  52.28        1:50.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:45.48                 
                     
10  Onni Toiviainen  2005    130  55.03        1:54.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:47.57                 
                     
11  Elias Laukka  2005    127  55.90        1:55.17   
  Kempeleen Pyrint  1:56.63                 
                     
12  Paavo Tapio  2005    119  57.54        1:57.53   
  Oulun Lohet  2:01.48                 
                     
13  Adam Bjrkstrand  2005    117  56.19        1:58.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  2:01.43                 
                     
14  Erblin Latifi  2005    109  58.22        2:00.98   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
15  Ilari Raesalmi  2005    108  56.73        2:01.56   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
16  Iiro Tapaninen  2007    104  59.14        2:02.80   
  Oulun Lohet  2:06.15                 
                     
17  Paavo Lyly-Yrjninen  2005    96  59.44        2:06.13   
  Oulun Lohet  2:04.23                 
                     
Atte Huuki  2005              DSQ   
  Oulun Lohet                   
  SW 7.3 Ksiveto ohi lantiolinjan (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
Kalle Pesl  2006              DSQ   
  Kempeleen Pyrint  1:49.93                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lhdn / knnksen jlkeen)               
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vili Rantasuo  2004    282  42.14        1:28.24   
  Oulun Lohet  1:31.08                 
                     
Magnus Kuitunen  2004    275  41.03        1:29.00   
  Oulun Uinti 1906  1:28.88                 
                     
Atte Leinonen  2004    251  43.84        1:31.81   
  Oulun Uinti 1906  1:30.55                 
                     
Rasmus Koskela  2004    216  46.90        1:36.42   
  Oulun Uinti 1906  1:36.75                 
                     
Arttu Haipus  2004    193  48.89        1:40.12   
  Kempeleen Pyrint  1:46.40                 
                     
Jere Heikkil  2004    184  49.05        1:41.83   
  Kempeleen Pyrint  1:42.53                 
                     
Timo Elo  2004    167  49.80        1:45.07   
  Swimming Jyvskyl  1:49.30                 
                     
Eetu Haipus  2004    164  49.94        1:45.76   
  Kempeleen Pyrint  1:51.20                 
                     
Niilo Suhonen  2004    152  52.64        1:48.31   
  Swimming Jyvskyl  1:59.54                 
                     
10  Olli Alanko  2004    118  55.43        1:57.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:52.90                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kalliokoski  2003    395  36.73        1:18.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:20.68                 
                     
Sihan Yu  2003    393  38.57        1:19.04   
  Oulun Uinti 1906  1:21.79                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    372  37.95        1:20.49   
  Oulun Uinti 1906  1:21.20                 
                     
Tudor Ratiu  2003    248  42.71        1:32.12   
  Swimming Club Rovaniemi  1:30.02                 
                     
Emil Saha  2003    244  44.00        1:32.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:31.08                 
                     
Simo Kangasmaa  2003    209  45.37        1:37.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:43.61                 
                     
Tomas Watson  2003    197  45.91        1:39.50   
  Oulun Uinti 1906  1:43.13                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niklas Laine  2002    500  34.35        1:12.95   
  Kampuksen Plaani  1:14.81                 
                     
Lasse Pulkkinen  2002    486  34.93        1:13.63   
  Oulun Uinti 1906  1:13.44                 
                     
Niklas Raesalmi  2002    369  37.78        1:20.69   
  Oulun Uinti 1906  1:23.24                 
                     
Julius Nyberg  2002    362  37.86        1:21.24   
  Jmsnkosken Ilves  1:21.96                 
                     
Valdemar Peltonen  2002    349  38.17        1:22.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:25.63                 
                     
Aapo Pyyhtinen  2002    334  40.11        1:23.40   
  Swimming Jyvskyl  1:28.76                 
                     
Veikko Pyyhtinen  2002    332  39.53        1:23.61   
  Swimming Jyvskyl  1:27.86                 
                     
Lasse Kukkula  2002    211  46.02        1:37.28   
  Oulun Uinti 1906  1:30.01                 
                     
Kalle Huttunen  2002    182  48.07        1:42.08   
  Oulun Lohet  1:43.20                 
                     
Joona Annunen  2002              DNS   
  Oulun Lohet  1:36.65                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Atte Lindholm  2001    591  32.07        1:08.99   
  Swimming Jyvskyl  1:10.91                 
                     
Aaro Kangasmaa  2001    381  36.95        1:19.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:22.44                 
                     
Perttu Somero  2001    366  37.30        1:20.94   
  Lahden Kaleva  1:21.34                 
                     
Hugo Mattola  2001    334  38.98        1:23.42   
  Haapajrven Kiilat  1:25.26                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuli Lahti  1995    557  32.93        1:10.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
Lauri Hatunen  1998    525  33.08        1:11.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:08.62                 
                     
Juho Anttila  2000    481  34.76        1:13.92   
  Oulun Uinti 1906  1:14.26                 
                     
Eelis Hukka  1999    457  34.07        1:15.17   
  Swimming Club Rovaniemi  1:12.94                 
                     
Pyry Kurkinen  1998    444  33.38        1:15.89   
  Swimming Jyvskyl  1:16.96                 
                     
Eetu Malvela  2000    443  35.55        1:15.95   
  Kampuksen Plaani  1:19.36                 
                     
Topias Nygrd  2000    401  37.16        1:18.49   
  Oulun Uinti 1906  1:18.61                 
                     
Oskari Valkonen  1999    396  36.33        1:18.83   
  Swimming Jyvskyl  1:13.60                 
                     
Severi Lieto  1998    356  37.84        1:21.70   
  Oulun Uinti 1906  1:21.87                 
                     
10  Arttu Kojonen  2000    272  41.51        1:29.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:29.83                 
                     
11  Juho Larinen  1999    244  42.95        1:32.60   
  Kemin Uimaseura  1:32.94                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  01 huhtikuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  14:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner