Resultat för Vest Junior/Senior Langbane
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag kl. 09.00
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
11:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
665 |
30.30 |
1:07.62 |
1:51.50 |
|
2:24.42 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
651 |
30.53 |
1:08.63 |
1:51.96 |
|
2:25.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
643 |
32.42 |
1:09.85 |
1:51.63 |
|
2:26.10 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
623 |
30.87 |
1:07.43 |
1:52.57 |
|
2:27.66 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Line Johannsen |
2001 |
|
601 |
32.84 |
1:11.74 |
1:54.14 |
|
2:29.41 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
2:24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma D. Rasmussen |
1996 |
|
558 |
33.80 |
1:15.79 |
1:57.99 |
|
2:33.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lærke Toftgaard |
2001 |
|
557 |
33.01 |
1:14.76 |
1:58.58 |
|
2:33.23 |
|
|
Kolding SK |
2:34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
550 |
33.94 |
1:12.13 |
1:59.96 |
|
2:33.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Thisted Svømmeklub |
2:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Thea Søe Bach |
2002 |
|
548 |
33.51 |
1:13.47 |
2:00.20 |
|
2:34.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
|
540 |
32.40 |
1:12.85 |
1:58.43 |
|
2:34.79 |
Deltager ikke i finalen |
|
Nyborg Svømmeklub |
2:28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mathilde Hansen |
1998 |
|
521 |
32.86 |
1:15.85 |
1:58.96 |
|
2:36.71 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Camilla Rask |
1999 |
|
519 |
33.19 |
1:16.50 |
2:00.21 |
|
2:36.92 |
Deltager ikke i finalen |
|
H2Odense |
2:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
|
517 |
33.02 |
1:13.43 |
2:00.13 |
|
2:37.09 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
2:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Louise Hvarre |
2001 |
|
510 |
33.42 |
1:15.01 |
2:02.34 |
|
2:37.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Stine Knudsen |
1999 |
|
495 |
34.53 |
1:15.04 |
2:01.30 |
|
2:39.35 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vejle Svømmeklub |
2:36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
|
495 |
33.86 |
2:03.06 |
2:39.41 |
|
2:39.41 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ida Kristensen |
1998 |
|
486 |
34.51 |
1:17.56 |
2:03.17 |
|
2:40.32 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
|
483 |
37.54 |
1:22.23 |
2:04.95 |
|
2:40.67 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
|
482 |
33.80 |
1:16.18 |
2:03.88 |
|
2:40.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Horsens Svømmeklub |
2:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laura Gam |
2001 |
|
477 |
36.42 |
1:18.15 |
2:04.41 |
|
2:41.31 |
|
|
Swim Team Midtjylland |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
|
472 |
32.91 |
1:17.66 |
2:04.04 |
|
2:41.88 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Christina Christensen |
2000 |
|
470 |
33.19 |
1:19.16 |
2:02.66 |
|
2:42.15 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:35.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Heidi Glintborg |
2002 |
|
464 |
35.85 |
1:18.45 |
2:05.54 |
|
2:42.84 |
|
|
H2Odense |
2:41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
|
463 |
34.90 |
1:18.67 |
2:08.17 |
|
2:42.95 |
|
|
DeltaSwim |
2:39.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
|
462 |
34.50 |
1:18.46 |
2:03.27 |
|
2:43.10 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
2:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
|
458 |
35.48 |
1:17.51 |
2:07.55 |
|
2:43.53 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kathrine Fog |
2000 |
|
451 |
36.44 |
1:21.73 |
2:04.89 |
|
2:44.34 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:37.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
|
447 |
35.93 |
1:18.53 |
2:08.44 |
|
2:44.88 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
|
439 |
33.67 |
1:19.38 |
2:06.22 |
|
2:45.84 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
437 |
36.75 |
1:24.21 |
2:06.50 |
|
2:46.09 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Signe Villumsen |
2001 |
|
426 |
33.97 |
1:15.86 |
2:08.63 |
|
2:47.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Anne Marie S. Hansen |
2002 |
|
420 |
37.37 |
1:21.43 |
2:10.07 |
|
2:48.37 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
2:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Victoria Bang |
2001 |
|
418 |
34.48 |
1:21.51 |
2:10.29 |
|
2:48.55 |
|
|
Svendborg Svømme Klub |
2:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Laura Davidsen Nielsen |
2000 |
|
418 |
34.86 |
1:20.75 |
2:08.90 |
|
2:48.57 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Maiken Hougaard |
2002 |
|
418 |
38.51 |
1:25.40 |
2:11.37 |
|
2:48.62 |
|
|
Auning Svømmeklub |
2:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Cecilie Tommerup Sørensen |
2001 |
|
414 |
35.28 |
1:21.29 |
2:10.49 |
|
2:49.11 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Lærke Juul Nielsen |
2000 |
|
414 |
36.74 |
1:20.00 |
2:10.39 |
|
2:49.17 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Clara Tolderlund |
2002 |
|
398 |
36.94 |
1:19.62 |
2:13.71 |
|
2:51.38 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
2:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hobro Svømmeklub |
2:40.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
11:20 |
|