2017-10-20   07:03:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    1:08.21  2:20.76  3:32.14    4:44.38   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    1:11.94  2:28.78  3:45.43    5:01.98   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Lewicki  2003  Sms Galicia    1:01.84  2:08.19  3:14.40    4:18.27   
Jakob Majta  2003  Södertörns Simsällskap    1:02.84  2:10.25  3:17.86    4:25.93   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    1:03.93  2:14.99  3:26.33    4:35.24   
Kacper Stanek  2004  Sms Galicia    1:04.77  2:15.94  3:25.96    4:38.33   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    1:08.26  2:21.59  3:34.38    4:43.85   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    1:07.31  2:20.83  3:35.23    4:51.37   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    1:09.42  2:25.62  3:41.89    4:56.14   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    1:08.51  2:23.99  3:40.67    4:57.30   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    1:10.49  2:26.82  3:43.83    4:59.83   
10  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    1:08.63  2:25.65  3:43.65    5:00.96   
11  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    1:11.12  2:29.77  3:49.50    5:08.03   
12  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:10.29  2:29.83  3:51.61    5:11.16   
13  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    1:12.63  2:32.65  3:53.14    5:11.80   
14  Hugo Westholm  2004  Täby Sim    1:12.16  2:31.48  3:52.51    5:13.87   
15  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    1:13.71  2:34.40  3:55.51    5:15.34   
16  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    1:18.49  2:44.79  4:14.92    5:40.12   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    58.16  1:59.47  2:59.28    3:58.21   
Jakub Pajak  2002  Sms Galicia    1:02.94  2:08.84  3:14.50    4:17.72   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    1:00.86  2:06.85  3:13.96    4:20.60   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    1:02.16  2:08.93  3:16.75    4:22.13   
Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    1:02.90  2:11.81  3:19.73    4:24.60   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    1:03.65  2:11.55  3:19.62    4:25.12   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    1:03.62  2:11.47  3:20.07    4:27.48   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    1:03.75  2:12.13  3:20.48    4:27.85   
Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    1:05.43  2:15.64  3:25.18    4:33.86   
10  Anton Forsberg  2001  Täby Sim    1:06.29  2:16.40  3:26.54    4:36.78   
11  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    1:04.95  2:15.99  3:27.34    4:38.32   
12  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    1:04.93  2:15.01  3:27.37    4:39.76   
13  Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    1:03.68  2:15.26  3:29.50    4:42.39   
14  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    1:09.29  2:21.03  3:33.63    4:42.70   
15  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    1:06.28  2:18.52  3:32.67    4:43.54   
16  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    1:08.83  2:21.60  3:36.07    4:52.46   
17  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    1:08.49  2:23.31  3:39.52    4:54.59   
18  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:09.44  2:25.13  3:42.88    4:57.96   
19  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    1:09.11  2:25.63  3:43.68    5:00.14   
20  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:12.67  2:31.83  3:51.97    5:08.45   
21  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:13.03  2:33.25  3:54.17    5:15.09   
22  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    1:12.94  2:34.27  3:56.53    5:17.13   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    58.07  1:59.77  3:00.91    4:01.24   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    58.90  2:00.90  3:04.29    4:08.50   
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF    59.69  2:04.88  3:11.97    4:18.95   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    1:00.96  2:07.26  3:13.83    4:20.17   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    1:01.32  2:07.67  3:14.51    4:20.70   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens IF SF    1:03.57  2:12.62  3:21.98    4:30.53   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:02.77  2:12.80  3:23.58    4:34.18   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 11 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:03.98  2:12.20  3:21.13  4:30.16  9:05.31   
          5:39.49  6:49.03  7:58.33       
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:05.61  2:14.71  3:23.52  4:32.52  9:05.39   
          5:41.77  6:50.29  7:59.23       
Anna Miram  1999  Väsby Simsällskap    1:06.28  2:17.22  3:28.65  4:40.75  9:38.07   
          5:53.96  7:08.33  8:23.00       
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    1:08.51  2:21.05  3:34.77  4:48.59  9:42.73   
          6:02.19  7:16.16  8:29.97       
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    1:08.39  2:20.68  3:33.68  4:47.47  9:45.69   
          6:02.01  7:17.40  8:32.50       
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    1:07.21  2:20.74  3:35.68  4:51.42  9:55.04   
          6:07.81  7:24.33  8:40.85       
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:08.82  2:23.05  3:38.19  4:53.83  9:55.68   
          6:09.66  7:25.75  8:42.26       
Smilla Malm  2003  Täby Sim    1:08.67  2:21.47  3:35.83  4:51.17  9:57.22   
          6:06.91  7:24.14  8:42.00       
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    1:09.29  2:24.33  3:39.89  4:56.94  9:58.95   
          6:13.02  7:28.75  8:44.93       
10  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    1:08.91  2:26.01  3:43.95  5:03.88  10:13.96   
          6:24.19  7:43.10  9:00.07       
11  Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    1:13.43  2:31.20  3:50.41  5:09.76  10:28.07   
          6:30.10  7:49.01  9:09.27       
12  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:11.85  2:30.98  3:50.75  5:12.46  10:33.88   
          6:34.38  7:56.03  9:17.49       
13  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:14.36  2:33.01  3:53.56  5:14.66  10:34.13   
          6:34.95  7:55.67  9:15.97       
14  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    1:11.88  2:31.44  3:52.79  5:14.54  10:39.81   
          6:36.87  7:59.28  9:21.03       
15  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    1:11.20  2:27.74  3:47.06  5:07.36  10:42.82   
          6:30.00  7:55.30  9:19.65       
16  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:13.15  2:33.66  3:55.26  5:18.03  10:48.73   
          6:41.76  8:05.51  9:27.80       
17  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    1:14.78  2:35.23  3:57.58  5:20.36  10:51.32   
          6:42.28  8:05.35  9:29.85       
18  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    1:11.71  2:32.85  3:55.57  5:18.62  10:53.84   
          6:43.01  8:07.64  9:32.66       
19  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:15.18  2:37.54  4:00.45  5:24.45  10:58.19   
          6:49.09  8:13.73  9:37.34       
20  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    1:17.26  2:40.78  4:05.86  5:30.01  11:01.02   
          6:54.30  8:18.96  9:41.11       
21  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    1:16.78  2:40.28  4:05.67  5:31.56  11:16.17   
          6:58.96  8:24.34  9:50.37       
22  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:18.09  2:42.92  4:08.54  5:34.70  11:18.85   
          7:01.09  8:27.33  9:53.37       
23  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    1:16.92  2:41.15  4:07.65  5:36.65  11:30.22   
          7:05.99  8:35.88  10:04.37       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    33.34  1:12.47  1:58.16    2:33.48   
Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap    37.15  1:18.26  2:06.70    2:44.65   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    37.95  1:22.97  2:10.00    2:50.30   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    36.21  1:19.60  2:15.19    2:51.79   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap    38.25  1:22.40  2:12.80    2:52.25   
Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap    37.23  1:22.27  2:14.15    2:54.71   
Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    41.08  1:27.08  2:18.57    2:59.12   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap    47.33  1:41.56  2:35.50    3:24.16   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Lewicki  2003  Sms Galicia    31.21  1:08.17  1:49.74    2:21.37   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    31.20  1:05.46  1:50.23    2:22.51   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    31.12  1:08.76  1:50.91    2:23.86   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    32.07  1:09.95  1:52.35    2:26.74   
Kamil Zukowski  2003  Sms Galicia    31.33  1:07.71  1:52.66    2:27.23   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    32.15  1:10.59  1:54.24    2:30.61   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    33.09  1:13.83  1:54.83    2:32.71   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.28  1:10.41  1:57.32    2:32.86   
Bartosz Bryg  2004  Sms Galicia    32.78  1:13.94  1:56.42    2:33.65   
10  Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.10  1:15.87  2:00.31    2:33.90   
11  Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    34.56  1:14.53  1:59.99    2:34.41   
12  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    31.72  1:11.95  1:58.54    2:35.05   
13  Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    32.43  1:14.03  1:59.62    2:35.77   
14  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    32.57  1:12.74  1:57.48    2:36.85   
15  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    33.63  1:15.55  2:02.11    2:38.19   
16  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    32.95  1:13.85  2:02.55    2:38.23   
17  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    33.94  1:16.02  2:03.47    2:38.78   
18  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    33.72  1:15.46  2:02.43    2:39.28   
19  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    34.18  1:15.15  2:01.97    2:39.72   
20  Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.76  1:16.60  2:05.45    2:41.45   
21  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    35.01  1:16.94  2:04.84    2:41.59   
22  David Alonso  2003  Täby Sim    32.39  1:17.40  2:05.09    2:42.36   
23  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    33.58  1:16.52  2:02.72    2:42.39   
24  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.14  1:17.00  2:03.49    2:42.74   
25  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    36.10  1:19.20  2:05.07    2:43.94   
26  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    36.63  1:20.43  2:10.07    2:49.34   
27  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    37.32  1:20.46  2:07.51    2:49.35   
28  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    36.73  1:20.60  2:10.89    2:49.39   
29  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    38.68  1:25.35  2:13.40    2:53.13   
30  Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap    37.68  1:22.40  2:13.19    2:54.07   
31  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    34.25  1:19.42  2:13.30    2:55.23   
32  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.42  1:23.26  2:14.94    2:56.17   
33  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap    40.81  1:26.62  2:19.80    2:56.60   
34  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    40.99  1:28.91  2:15.88    2:58.57   
35  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap    37.13  1:25.52  2:20.30    3:06.92   
36  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    40.93  1:26.16  2:25.69    3:07.98   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Isac Rune  2003  Täby Sim            DSQ   
Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Lukasz Sowa  2003  Sms Galicia            DSQ   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    28.88  1:02.77  1:37.15    2:07.07   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    30.25  1:06.45  1:45.52    2:16.52   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    29.68  1:04.14  1:44.51    2:16.81   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    30.36  1:05.08  1:45.87    2:18.92   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    30.52  1:08.18  1:48.80    2:21.30   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    30.67  1:08.21  1:49.55    2:21.97   
Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    31.14  1:08.48  1:50.65    2:22.04   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    29.92  1:07.54  1:50.22    2:22.06   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    30.88  1:09.04  1:49.89    2:24.23   
10  Axel Nordén  2001  Täby Sim    31.48  1:10.66  1:51.38    2:24.94   
11  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.31  1:12.22  1:52.72    2:27.37   
12  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    34.48  1:16.30  1:58.12    2:33.33   
13  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    33.62  1:12.58  1:58.33    2:33.58   
14  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    35.84  1:15.68  2:01.49    2:36.51   
15  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    35.02  1:16.64  2:02.36    2:38.59   
16  Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap    34.59  1:18.46  2:05.01    2:42.45   
17  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF    34.39  1:20.66  2:10.83    2:52.63   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap            DNS   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    28.42  1:02.79  1:38.45    2:08.65   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    28.31  1:02.13  1:38.98    2:08.79   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    29.50  1:02.50  1:44.27    2:16.44   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    28.69  1:04.38  1:44.42    2:16.45   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    29.98  1:06.21  1:47.06    2:19.49   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    29.91  1:08.57  1:51.10    2:25.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:14 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:26   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    32.94  1:10.37  1:49.63    2:28.36   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    36.16  1:20.33  2:06.81    2:54.77   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Aleksandra Tasak  2003  Sms Galicia    32.22  1:09.62  1:49.10    2:29.00   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    34.15  1:14.61  1:55.51    2:35.98   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    33.77  1:14.11  1:56.92    2:38.68   
Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    35.28  1:15.20  1:56.64    2:39.91   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    34.99  1:16.24  1:57.94    2:40.18   
Izabela Niepogodzinska  2003  Sms Galicia    35.34  1:16.08  1:59.77    2:43.84   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    36.24  1:18.96  2:04.77    2:51.97   
Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.96  1:19.74  2:06.95    2:54.63   
Elina Hellgren  2004  Täby Sim    36.29  1:19.61  2:07.60    2:59.21   
Barbara Basista  2004  Sms Galicia            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcelina Milek  2002  Sms Galicia    33.04  1:11.18  1:50.99    2:30.87   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    30.98  1:08.96  1:50.33    2:33.55   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    33.17  1:12.59  1:54.96    2:38.14   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    29.58  1:04.19  1:40.46    2:17.90   
Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    32.54  1:08.55  1:45.62    2:23.54   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    33.01  1:10.62  1:49.89    2:27.42   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:26 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:49   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    39.13  1:28.12  2:20.63    3:10.29   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukasz Sowa  2003  Sms Galicia    31.70  1:07.18  1:43.89    2:20.92   
Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    33.30  1:13.98  1:56.32    2:39.13   
William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    35.72  1:16.13  1:58.95    2:41.32   
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    35.80  1:19.87  2:04.33    2:45.12   
Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    35.63  1:18.95  2:04.34    2:49.10   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    29.75  1:02.14  1:34.61    2:07.14   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    31.72  1:07.27  1:42.57    2:19.84   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.88  1:08.56  1:45.58    2:24.00   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.78  1:10.61  1:48.56    2:25.64   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04    32.95  1:10.27  1:47.86    2:25.89   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    33.26  1:11.40  1:49.96    2:26.82   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    31.90  1:08.66  1:48.16    2:28.04   
Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    32.82  1:11.94  1:52.86    2:34.27   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    29.38  1:02.55  1:35.15    2:07.83   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    29.50  1:02.48  1:36.62    2:11.10   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    28.80  1:02.51  1:37.34    2:11.66   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    28.69  1:01.77  1:36.31    2:12.09   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    30.19  1:04.11  1:39.32    2:15.50   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    32.54  1:09.81  1:48.18    2:26.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  11:49 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  12:27   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    31.61        1:05.40   
Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    32.07        1:06.97   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    31.88        1:07.68   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening    32.39        1:08.11   
Elsa Brandt  2006  Väsby Simsällskap    32.34        1:08.24   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    33.58        1:08.74   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    33.93        1:09.51   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    33.41        1:09.54   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    33.60        1:09.59   
10  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap    33.52        1:10.21   
11  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    33.71        1:10.63   
12  Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    33.98        1:10.68   
13  Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.88        1:10.87   
14  Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    34.03        1:12.59   
15  Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    34.81        1:13.16   
16  Linn Melander  2005  Väsby Simsällskap    34.79        1:13.59   
17  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    34.65        1:13.98   
18  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap    35.97        1:14.51   
19  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    35.79        1:15.21   
20  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap    36.61        1:15.34   
21  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    35.18        1:15.39   
22  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    35.53        1:15.94   
23  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    37.57        1:18.09   
24  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap    37.48        1:18.76   
25  Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.55        1:19.58   
26  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap    37.25        1:19.77   
27  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap    38.90        1:20.16   
28  Cecilia Krans  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.62        1:20.33   
29  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap    38.06        1:21.31   
30  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap    37.74        1:22.67   
31  Alexandra Ward  2005  Väsby Simsällskap    38.10        1:24.14   
32  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap    40.23        1:24.80   
33  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb    41.15        1:26.76   
34  Vera Popova  2006  Turebergs Simklubb    38.60        1:26.96   
35  Elin Höök  2005  Väsby Simsällskap    41.24        1:28.28   
36  Cecilia Eklund  2005  Väsby Simsällskap    40.85        1:28.45   
37  Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap    41.16        1:29.85   
38  Isabelle Skytt  2005  Väsby Simsällskap    43.01        1:31.41   
39  Ellen Mehdizadeh  2005  Väsby Simsällskap    41.99        1:32.30   
40  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap    43.24        1:34.34   
41  Fanny Krekula  2006  Väsby Simsällskap    47.30        1:43.20   
42  Rebecka Rang  2006  Väsby Simsällskap    49.74        1:48.70   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    29.07        1:01.33   
Karolina Kozdeba  2003  Sms Galicia    29.98        1:02.20   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    30.25        1:03.28   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    30.50        1:03.44   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    30.81        1:03.45   
Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    30.42        1:03.57   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    30.21        1:03.58   
Heidi Saluveer  2003  Stockholmspolisens IF SF    30.45        1:04.12   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04    31.01        1:04.29   
10  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    30.41        1:04.50   
11  Thilda Ström  2003  Täby Sim    31.03        1:04.52   
12  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    31.04        1:04.69   
13  Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    30.58        1:04.77   
14  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    31.01        1:04.79   
15  Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    31.71        1:05.13   
16  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    31.94        1:05.20   
17  Martyna Piotrowicz  2004  Sms Galicia    30.66        1:05.28   
18  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    31.24        1:05.30   
19  Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    31.29        1:05.37   
20  Amanda Sandberg  2003  Täby Sim    30.94        1:05.77   
21  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    31.38        1:05.80   
22  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    31.78        1:05.88   
23  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    31.66        1:06.12   
24  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    32.16        1:06.17   
25  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.14        1:06.85   
26  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    32.51        1:07.33   
27  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    32.32        1:07.35   
28  Josefine Åkerman  2004  Södertörns Simsällskap    32.82        1:07.45   
29  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    31.96        1:07.47   
30  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    32.09        1:07.87   
31  Anna Mattila  2004  Väsby Simsällskap    32.48        1:08.21   
32  Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    32.83        1:08.28   
33  Clara Ersson  2004  Täby Sim    32.82        1:08.63   
34  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    32.59        1:08.64   
35  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.93        1:08.68   
36  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    32.22        1:08.81   
37  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    32.77        1:08.82   
38  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    33.23        1:09.18   
39  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    33.53        1:09.21   
40  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    32.96        1:09.33   
41  Nina Takolander  2003  Täby Sim    32.01        1:09.61   
42  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    32.89        1:09.65   
43  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap    33.26        1:10.29   
44  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    34.25        1:10.37   
45  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.41        1:10.44   
46  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    33.12        1:10.55   
47  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    32.73        1:10.56   
48  Elin Andersson  2003  Täby Sim    32.56        1:10.65   
49  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    34.51        1:11.13   
50  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    33.53        1:11.45   
51  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    33.89        1:11.52   
52  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    34.41        1:12.11   
53  Hannah Haux  2004  Täby Sim    34.54        1:12.86   
54  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb    35.09        1:14.46   
55  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    35.91        1:14.84   
56  Alice Davies  2004  Täby Sim    34.96        1:15.44   
57  Felicia Camacho  2004  Södertörns Simsällskap    35.30        1:15.60   
58  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    35.80        1:15.63   
59  Maja Lingham  2004  Täby Sim    36.12        1:16.42   
60  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.61        1:16.56   
61  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.50        1:17.49   
62  Emma Sommar  2004  Täby Sim    36.14        1:17.81   
63  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.84        1:18.58   
64  Mimmi Krekula  2003  Väsby Simsällskap    37.19        1:18.87   
65  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim    37.33        1:20.54   
66  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.40        1:23.05   
67  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.57        1:23.12   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    28.35        58.80   
Elin Swerlander  2001  Solna Sundbyberg SS 04    29.09        1:00.85   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    29.35        1:00.86   
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    29.50        1:01.02   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    30.03        1:02.08   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    29.70        1:02.21   
Wiktoria Król  2002  Sms Galicia    29.55        1:02.28   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    30.25        1:02.59   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    29.93        1:02.61   
10  Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    30.64        1:02.69   
11  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    29.88        1:02.73   
12  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    29.74        1:02.82   
13  Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    30.35        1:03.25   
14  Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    30.84        1:03.27   
15  Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    30.45        1:03.65   
16  Kristina Isacson  2001  Täby Sim    30.72        1:03.66   
17  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    30.86        1:05.03   
18  Eva Sigurdsson  2001  Södertörns Simsällskap    31.52        1:05.66   
19  Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    30.60        1:05.69   
20  Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb    31.67        1:05.93   
21  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF    31.36        1:05.99   
22  Stella Alin  2002  Täby Sim    31.11        1:06.17   
23  Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    31.86        1:06.69   
24  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.60        1:06.79   
24  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    31.18        1:06.79   
26  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    31.81        1:06.99   
27  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.00        1:07.07   
28  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    32.17        1:07.97   
29  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    32.86        1:08.04   
30  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    33.17        1:08.23   
31  Ida Svensson  2002  Täby Sim    33.93        1:09.81   
32  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.32        1:10.72   
32  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    33.19        1:10.72   
34  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    33.55        1:11.34   
35  Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04    35.45        1:14.67   
36  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    36.94        1:16.62   
37  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    37.28        1:16.84   
38  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap    36.32        1:19.12   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    27.10        56.61   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    28.21        58.67   
Anna Miram  1999  Väsby Simsällskap    28.76        59.78   
Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    28.59        1:00.06   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    28.94        1:00.08   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    29.35        1:01.36   
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04    29.98        1:01.54   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    29.30        1:01.84   
Emelie Rudert  1999  Täby Sim    30.41        1:02.93   
10  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    30.65        1:03.01   
11  Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    30.58        1:04.36   
12  Ljuba Berg  2000  Stockholmspolisens IF SF    30.99        1:05.61   
13  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsällskap    31.17        1:05.64   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  12:27 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  12:55   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    29.32        1:00.72   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    31.57        1:05.22   
Carl Malm  2005  Spårvägen Simförening    32.74        1:07.99   
Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap    34.09        1:11.32   
Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap    33.69        1:11.37   
Viktor Dahlberg  2005  Spårvägen Simförening    34.89        1:11.65   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap    34.43        1:11.90   
Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb    33.63        1:12.18   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    34.55        1:12.59   
10  Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb    34.74        1:14.86   
11  Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    36.02        1:14.88   
12  Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    37.69        1:19.05   
13  Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    37.61        1:19.15   
14  Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap    37.30        1:20.09   
15  Milton Dalin  2005  Sala Simsällskap    38.65        1:20.42   
16  Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap    38.25        1:23.49   
17  Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap    41.51        1:26.74   
18  Erik Frantz  2006  Väsby Simsällskap    42.46        1:29.87   
19  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    41.03        1:30.92   
20  Jonathan Runsten  2005  Ösmo Simsällskap    44.39        1:36.49   
21  Henrik Fjellström  2006  Väsby Simsällskap    47.44        1:44.76   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    27.38        56.82   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    27.41        58.36   
Grzegorz Wanat  2003  Sms Galicia    28.50        58.84   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    28.18        59.68   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.25        59.72   
Kamil Zukowski  2003  Sms Galicia    28.48        59.87   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    29.08        1:00.35   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    29.37        1:00.88   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    29.61        1:02.07   
10  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    29.87        1:02.08   
11  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    29.50        1:02.32   
12  Jan Dybowski  2003  Sms Galicia    29.71        1:02.39   
13  Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    29.97        1:02.87   
14  William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    30.66        1:03.05   
15  Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    30.86        1:03.11   
16  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    30.18        1:03.18   
17  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    29.85        1:03.53   
18  Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening    30.32        1:03.54   
19  Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    30.69        1:03.84   
20  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    30.15        1:03.88   
21  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    29.75        1:03.96   
22  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    30.27        1:04.22   
23  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    30.86        1:04.62   
24  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    31.30        1:05.93   
25  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    31.04        1:06.08   
26  Hugo Westholm  2004  Täby Sim    31.36        1:06.49   
27  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    31.31        1:06.51   
28  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    31.94        1:06.92   
29  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    31.91        1:06.97   
30  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    32.18        1:07.03   
31  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    32.11        1:07.44   
32  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    32.19        1:07.55   
33  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    32.86        1:07.64   
34  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    32.32        1:07.74   
35  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    31.89        1:08.16   
36  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    32.73        1:08.48   
37  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.07        1:08.66   
38  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    32.26        1:09.73   
39  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    33.46        1:10.08   
40  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    34.50        1:10.46   
41  Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap    33.30        1:10.59   
42  Lucas Vainio  2004  Södertörns Simsällskap    33.44        1:10.64   
43  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    34.28        1:11.23   
44  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    34.56        1:12.19   
45  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    34.31        1:13.13   
46  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap    35.91        1:13.15   
47  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.97        1:14.58   
48  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    34.50        1:14.85   
49  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    36.73        1:17.11   
50  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap    34.86        1:17.13   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    24.23        51.16   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    26.40        54.50   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    27.10        56.45   
Elliot Nyström  2002  Södertörns Simsällskap    27.04        56.55   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    27.41        56.57   
Jakub Pajak  2002  Sms Galicia    27.11        56.66   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    27.50        56.85   
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap    27.17        57.10   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    27.25        57.22   
10  Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    28.08        57.30   
11  Erik Ahlqvist  2001  Täby Sim    27.76        57.34   
12  Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    28.04        58.10   
13  Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    28.29        58.51   
14  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    27.93        58.58   
14  Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    28.68        58.58   
16  Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    28.09        58.65   
17  Joel Larsson  2001  Sala Simsällskap    27.22        58.80   
18  Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    28.25        59.09   
19  Anton Forsberg  2001  Täby Sim    28.15        59.16   
20  Johan Javier Gutierrez  2002  Södertörns Simsällskap    28.41        59.45   
21  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    28.24        59.75   
22  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    28.87        59.83   
23  Axel Nordén  2001  Täby Sim    28.99        59.99   
24  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    28.38        1:00.05   
25  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    29.08        1:00.35   
26  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    29.28        1:01.51   
27  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    29.74        1:01.63   
28  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    29.48        1:01.81   
29  Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap    30.74        1:03.73   
30  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    30.90        1:04.21   
31  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    30.13        1:04.26   
32  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.72        1:05.17   
33  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.41        1:05.22   
34  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    30.83        1:06.08   
35  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.40        1:06.35   
36  Karl Lingham  2002  Täby Sim    31.05        1:06.40   
37  Mattias Moreno  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    31.80        1:06.93   
38  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    33.68        1:10.71   
Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF    24.64        52.71   
Martin Nilsson  1993  Stockholmspolisens IF SF    25.27        53.51   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    25.71        53.67   
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    25.74        54.08   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    26.29        54.12   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    26.91        55.14   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    26.72        55.52   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    26.87        56.03   
Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    27.58        57.22   
10  Oliver Simic  1998  Täby Sim    27.99        58.40   
11  Alexander Koufakis  2000  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    27.03        58.54   
12  Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    28.19        58.57   
13  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens IF SF    28.24        58.60   
14  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    28.08        58.72   
15  Pontus Westberg  2000  Järfälla Simsällskap    28.71        59.92   
16  Robin Cederqvist  1989  Wisby Simsällskap    28.32        1:01.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  12:55 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:14   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    1:11.53  2:31.39  3:50.66    5:08.50   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    1:17.56  2:41.83  4:03.75    5:21.88   
Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    1:15.35  2:38.85  4:02.05    5:23.76   
Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    1:24.22  2:53.75  4:26.67    5:57.35   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    1:04.87  2:15.61  3:27.28    4:37.16   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    1:08.40  2:21.27  3:33.60    4:43.01   
Smilla Malm  2003  Täby Sim    1:08.28  2:20.97  3:32.95    4:44.02   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    1:08.53  2:23.07  3:38.92    4:51.97   
Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    1:08.71  2:23.76  3:39.60    4:53.48   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:11.73  2:27.84  3:44.94    4:58.98   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    1:10.69  2:28.24  3:45.05    4:59.03   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    1:11.50  2:28.71  3:45.63    4:59.93   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    1:11.48  2:28.21  3:45.38    5:01.61   
10  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    1:12.47  2:29.58  3:46.41    5:03.15   
11  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    1:11.37  2:30.12  3:48.30    5:04.75   
12  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    1:10.70  2:28.74  3:47.79    5:05.51   
13  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    1:12.40  2:30.07  3:48.68    5:06.58   
14  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:12.39  2:31.20  3:50.87    5:08.76   
15  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    1:13.20  2:32.11  3:52.44    5:09.83   
16  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    1:15.76  2:36.41  3:54.85    5:13.82   
17  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    1:12.04  2:32.16  3:53.21    5:13.85   
18  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:14.33  2:34.76  3:56.31    5:15.69   
19  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    1:13.67  2:34.62  3:56.29    5:15.81   
20  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:13.66  2:35.42  3:56.98    5:16.27   
21  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    1:15.20  2:37.15  4:00.41    5:24.03   
22  Clara Ersson  2004  Täby Sim    1:14.99  2:38.60  4:02.05    5:24.40   
23  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:16.32  2:38.84  4:02.49    5:24.98   
24  Nina Takolander  2003  Täby Sim    1:17.30  2:44.25  4:10.72    5:38.22   
25  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    1:20.07  2:47.26  4:16.43    5:44.58   
26  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    1:20.46  2:48.78  4:18.88    5:46.13   
27  Elin Andersson  2003  Täby Sim    1:15.19  2:42.83  4:16.97    5:50.10   
28  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    1:22.77  2:52.46  4:24.88    5:55.08   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    1:05.61  2:14.76  3:24.37    4:32.74   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    1:07.45  2:20.07  3:32.32    4:43.70   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    1:09.57  2:23.01  3:35.77    4:46.69   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    1:08.49  2:21.48  3:34.49    4:46.93   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    1:08.18  2:21.63  3:34.60    4:47.06   
Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    1:08.29  2:23.02  3:38.64    4:52.07   
Stella Alin  2002  Täby Sim    1:11.92  2:29.39  3:49.35    5:08.83   
Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    1:14.13  2:36.35  3:58.36    5:17.17   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:13.33  2:33.86  3:55.04    5:18.03   
10  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    1:12.87  2:35.28  3:58.42    5:20.84   
11  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    1:17.76  2:41.56  4:07.93    5:35.87   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    1:04.02  2:09.48  3:15.31    4:22.66   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    1:04.31  2:12.05  3:20.03    4:25.57   
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    1:04.42  2:11.82  3:19.27    4:25.58   
Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    1:06.32  2:15.89  3:25.10    4:34.68   
Anna Miram  1999  Väsby Simsällskap    1:06.44  2:16.84  3:27.43    4:36.92   
Emelie Rudert  1999  Täby Sim    1:09.34  2:23.25  3:36.83    4:48.58   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    1:16.30  2:40.22  4:05.64    5:30.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:14 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler 11 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    1:00.97  2:03.59  3:06.05  4:08.45  8:14.40   
          5:11.12  6:12.86  7:14.35       
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    1:00.37  2:03.25  3:06.06  4:08.68  8:14.53   
          5:11.16  6:13.61  7:15.57       
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    1:01.38  2:05.99  3:11.50  4:17.49  8:40.97   
          5:23.29  6:29.74  7:35.73       
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    1:03.08  2:10.23  3:17.97  4:25.54  8:54.78   
          5:33.18  6:41.03  7:48.68       
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    1:01.63  2:09.84  3:20.18  4:30.58  9:09.86   
          5:41.59  6:51.66  8:02.78       
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    1:05.84  2:15.38  3:24.89  4:34.71  9:14.49   
          5:45.23  6:55.49  8:06.22       
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:05.41  2:15.60  3:27.12  4:40.15  9:27.44   
          5:54.33  7:07.33  8:19.44       
Kacper Stanek  2004  Sms Galicia    1:08.79  2:20.88  3:32.48  4:44.64  9:28.09   
          5:56.07  7:08.16  8:19.67       
Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    1:07.18  2:18.88  3:32.24  4:44.72  9:36.03   
          5:57.40  7:10.92  8:24.01       
10  Isac Rune  2003  Täby Sim    1:09.84  2:25.22  3:39.68  4:53.90  9:50.70   
          6:09.11  7:23.88  8:39.01       
11  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:07.45  2:20.59  3:35.04  4:49.88  9:51.53   
          6:05.09  7:20.88  8:36.78       
12  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    1:10.56  2:27.33  3:44.28  5:01.26  10:03.00   
          6:18.30  7:35.27  8:51.13       
13  David Alonso  2003  Täby Sim    1:11.70  2:28.98  3:46.59  5:04.21  10:05.80   
          6:21.68  7:38.43  8:53.59       
14  Simon Lörinc  2003  Täby Sim    1:09.24  2:25.33  3:42.98  5:01.85  10:07.01   
          6:19.05  7:35.78  8:52.69       
15  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:12.07  2:29.64  3:47.98  5:06.38  10:14.36   
          6:24.91  7:42.98  8:59.91       
16  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    1:06.66  2:23.58  3:43.42  5:05.93  10:26.62   
          6:29.33  7:51.83  9:13.97       
17  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    1:10.09  2:28.45  3:45.98  5:06.87  10:28.68   
          6:27.89  7:48.70  9:10.32       
18  Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF    1:13.77  2:34.03  3:54.91  5:14.93  10:32.05   
          6:35.04  7:54.45  9:13.47       
19  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    1:15.68  2:36.34  3:57.07  5:17.50  10:35.08   
          6:38.03  7:58.93  9:17.98       
20  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:13.86  2:34.79  3:56.30  5:17.40  10:37.66   
          6:38.75  7:59.74  9:20.55       
21  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    1:12.15  2:34.27  3:56.11  5:18.10  10:37.81   
          6:39.87  8:00.93  9:21.34       
22  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    1:15.34  2:37.28  4:00.92  5:24.73  11:00.73   
          6:49.11  8:14.16  9:38.17       
23  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    1:15.29  2:38.27  4:03.99  5:29.48  11:13.63   
          6:54.71  8:22.15  9:48.83       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:14   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    37.95        1:19.25   
Alva Barrios  2005  Södertörns Simsällskap    38.07        1:20.27   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    40.21        1:25.30   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    40.42        1:25.36   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    42.05        1:30.69   
Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    43.44        1:31.82   
Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap    42.29        1:31.88   
Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    45.04        1:34.21   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    44.72        1:34.72   
10  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    44.90        1:35.72   
11  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    45.62        1:35.78   
12  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap    45.79        1:36.99   
13  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    45.13        1:37.46   
14  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    46.44        1:37.80   
15  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap    46.71        1:37.92   
16  Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    46.29        1:41.41   
17  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    47.61        1:41.93   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Smilla Malm  2003  Täby Sim    35.21        1:14.68   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    35.69        1:15.07   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    36.08        1:15.29   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    36.37        1:16.02   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    35.77        1:16.15   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    36.41        1:18.55   
Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    38.42        1:20.37   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    38.13        1:21.09   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.22        1:21.28   
10  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    39.13        1:22.26   
11  Thilda Ström  2003  Täby Sim    39.31        1:22.48   
12  Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    39.24        1:22.73   
13  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    39.14        1:22.88   
14  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    38.17        1:23.14   
15  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    39.13        1:23.95   
16  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    39.89        1:24.53   
17  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    40.64        1:24.62   
18  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    39.64        1:25.11   
19  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    40.39        1:25.38   
20  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    40.46        1:26.76   
21  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    40.39        1:26.84   
22  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    39.87        1:26.93   
23  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    41.05        1:27.05   
24  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    40.96        1:27.35   
25  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    40.35        1:28.04   
26  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    42.24        1:28.72   
27  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim    41.78        1:28.77   
27  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    41.46        1:28.77   
29  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.12        1:28.99   
30  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    41.91        1:29.02   
31  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    41.78        1:29.16   
32  Clara Ersson  2004  Täby Sim    42.29        1:29.63   
33  Anna Mattila  2004  Väsby Simsällskap    42.13        1:30.06   
34  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    42.90        1:30.86   
35  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    42.69        1:31.02   
36  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    43.25        1:31.22   
37  Emma Sommar  2004  Täby Sim    42.32        1:31.78   
38  Nina Takolander  2003  Täby Sim    41.89        1:31.79   
39  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    43.82        1:32.04   
40  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    45.41        1:32.63   
41  Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    43.36        1:32.74   
42  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    44.41        1:32.97   
43  Alice Davies  2004  Täby Sim    44.19        1:33.68   
44  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    45.19        1:34.68   
45  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb    44.93        1:35.37   
46  Elina Hellgren  2004  Täby Sim    46.22        1:36.63   
47  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04    45.59        1:37.16   
48  Mimmi Krekula  2003  Väsby Simsällskap    46.64        1:37.90   
49  Hannah Haux  2004  Täby Sim    47.45        1:38.61   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    34.21        1:12.28   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    35.37        1:14.48   
Elin Swerlander  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.42        1:16.02   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    36.13        1:16.88   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    35.89        1:17.04   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    37.14        1:17.91   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.92        1:19.23   
Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb    37.92        1:20.27   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    38.44        1:21.39   
10  Marcelina Milek  2002  Sms Galicia    39.00        1:22.61   
11  Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    39.53        1:23.51   
12  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    39.05        1:23.52   
13  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    38.77        1:23.81   
14  Maria Tavemark  2001  Täby Sim    39.64        1:23.93   
15  Amanda Nilsson  2002  Södertörns Simsällskap    40.44        1:25.52   
16  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    40.45        1:26.10   
17  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    41.83        1:27.95   
18  Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    41.36        1:28.34   
19  Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    43.36        1:31.44   
20  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    45.24        1:36.49   
21  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap    46.52        1:40.06   
Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    35.66        1:15.63   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    36.05        1:16.21   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.40        1:19.02   
Anna Miram  1999  Väsby Simsällskap    38.04        1:19.64   
Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    38.10        1:21.62   
Fanny Kruthammar  1999  Täby Sim    39.65        1:23.66   
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    39.45        1:24.05   
Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    45.24        1:35.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:14 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:30   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    36.85        1:16.97   
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    40.11        1:24.37   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    39.91        1:24.77   
Tobias Lindberg  2005  Södertörns Simsällskap    42.68        1:30.19   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jan Dybowski  2003  Sms Galicia    33.27        1:11.45   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    35.16        1:14.50   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    35.08        1:14.60   
Lukasz Sowa  2003  Sms Galicia    35.25        1:15.22   
Bartosz Bryg  2004  Sms Galicia    36.00        1:15.29   
Hugo Seemann  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.25        1:17.14   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    36.96        1:17.15   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    36.68        1:17.80   
Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    37.88        1:20.05   
10  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    37.45        1:20.44   
11  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    37.56        1:20.67   
12  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    38.33        1:21.34   
13  Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    39.25        1:22.55   
14  Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    38.87        1:22.69   
15  Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    39.72        1:23.86   
16  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    39.25        1:24.27   
17  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    39.48        1:24.72   
18  Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens IF SF    40.02        1:24.87   
19  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    39.97        1:25.42   
20  William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    41.12        1:26.13   
21  Walter Pettersson  2003  Wisby Simsällskap    40.95        1:26.26   
22  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    40.49        1:26.31   
22  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.47        1:26.31   
24  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    41.02        1:26.72   
25  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    41.03        1:26.74   
26  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    41.30        1:27.89   
27  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    41.76        1:29.58   
28  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    41.92        1:31.09   
Jakob Majta  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    31.04        1:05.73   
Klaudius Schreck  2001  Södertörns Simsällskap    31.21        1:08.17   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.21        1:10.15   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    33.59        1:11.21   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    33.74        1:11.59   
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap    33.77        1:11.76   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    33.69        1:12.41   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    34.29        1:12.44   
Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.23        1:12.52   
10  Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.71        1:13.23   
10  Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    34.98        1:13.23   
12  Joel Larsson  2001  Sala Simsällskap    34.07        1:13.60   
13  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    35.13        1:14.73   
14  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    36.08        1:15.67   
15  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    37.37        1:19.81   
16  Alexander Bergström  2002  Täby Sim    37.66        1:20.53   
17  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    39.54        1:22.61   
18  Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap    39.95        1:22.98   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    30.16        1:04.00   
Andreas Fürst  1990  Väsby Simsällskap    30.12        1:05.00   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    31.86        1:07.95   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    31.91        1:08.50   
Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    34.38        1:12.64   
Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    34.73        1:13.17   
Robin Cederqvist  1989  Wisby Simsällskap    33.90        1:14.21   
Oliver Simic  1998  Täby Sim    34.98        1:15.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:30 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  18:24   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    32.07  1:12.07  1:55.11    2:31.53   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening    34.22  1:17.22  2:07.64    2:46.85   
Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    37.63  1:22.03  2:10.41    2:49.28   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    38.96  1:22.55  2:14.73    2:52.06   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    39.73  1:25.73  2:13.71    2:53.54   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap    37.71  1:24.44  2:13.66    2:54.08   
Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    37.25  1:25.02  2:17.23    2:56.15   
Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    38.12  1:25.73  2:17.88    2:57.23   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    41.46  1:27.76  2:19.52    2:58.19   
10  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    40.73  1:28.16  2:17.79    3:00.26   
11  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    40.89  1:27.94  2:20.76    3:00.78   
12  Linn Melander  2005  Väsby Simsällskap    39.49  1:25.69  2:20.80    3:04.07   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Saliha Colic  2003  Södertörns Simsällskap    31.35  1:10.38  1:52.61    2:25.95   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    31.39  1:09.91  1:52.80    2:26.19   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    33.57  1:12.99  1:55.63    2:30.57   
Aleksandra Tasak  2003  Sms Galicia    32.29  1:11.44  1:55.30    2:31.22   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    32.98  1:13.11  1:56.73    2:33.04   
Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    35.06  1:17.79  1:58.89    2:33.06   
Izabela Niepogodzinska  2003  Sms Galicia    32.68  1:11.68  1:57.57    2:34.01   
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap    32.96  1:12.78  1:58.46    2:34.64   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    34.43  1:16.07  1:59.08    2:35.50   
10  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    32.72  1:15.34  2:00.80    2:36.13   
10  Nina Pavlovic Cano  2004  Södertörns Simsällskap    32.38  1:14.37  1:59.90    2:36.13   
12  Thilda Ström  2003  Täby Sim    34.26  1:15.55  2:01.87    2:37.66   
13  Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    34.09  1:14.78  2:01.33    2:38.33   
14  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    33.59  1:14.81  2:02.86    2:38.63   
15  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    35.76  1:18.44  2:02.65    2:39.11   
16  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.35  1:15.57  2:02.47    2:39.82   
17  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    35.19  1:16.74  2:04.19    2:40.65   
18  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    35.77  1:18.48  2:02.40    2:41.34   
19  Barbara Basista  2004  Sms Galicia    32.70  1:13.31  2:03.37    2:41.38   
20  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    34.18  1:16.34  2:05.04    2:42.67   
21  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    34.72  1:16.91  2:04.42    2:42.70   
22  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    36.41  1:21.39  2:08.27    2:43.82   
23  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    36.24  1:20.32  2:07.69    2:43.83   
24  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    36.73  1:18.50  2:06.50    2:43.86   
25  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    34.77  1:16.38  2:05.25    2:44.13   
26  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    35.07  1:19.51  2:06.61    2:44.18   
27  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    35.27  1:18.15  2:06.00    2:44.48   
28  Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    34.11  1:15.20  2:08.82    2:45.02   
29  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    33.24  1:16.72  2:09.31    2:45.40   
30  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    35.44  1:17.37  2:07.82    2:45.63   
31  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    35.36  1:19.02  2:08.09    2:45.90   
32  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    36.66  1:19.70  2:08.68    2:46.15   
33  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    37.58  1:22.17  2:08.90    2:46.52   
34  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    35.33  1:19.58  2:08.94    2:46.78   
35  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    35.85  1:19.95  2:10.58    2:48.12   
36  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    36.93  1:21.24  2:10.06    2:48.42   
37  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.62  1:18.14  2:09.71    2:48.69   
38  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    37.49  1:23.17  2:09.44    2:48.90   
39  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    37.28  1:21.40  2:11.29    2:49.80   
40  Clara Ersson  2004  Täby Sim    38.03  1:22.13  2:11.31    2:50.69   
41  Felicia Larsered  2003  Turebergs Simklubb    39.45  1:23.50  2:10.98    2:51.28   
42  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    35.32  1:20.57  2:12.27    2:52.03   
43  Anna Mattila  2004  Väsby Simsällskap    36.73  1:24.07  2:13.90    2:52.95   
44  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    40.19  1:22.28  2:13.79    2:53.23   
45  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    38.83  1:22.67  2:13.45    2:53.52   
46  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    38.58  1:25.91  2:13.18    2:53.93   
47  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    39.32  1:24.90  2:15.27    2:54.90   
48  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    36.67  1:23.07  2:15.39    2:55.93   
49  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    38.88  1:26.26  2:18.63    2:56.05   
50  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    39.85  1:26.95  2:18.59    2:59.65   
51  Saga Grindberg  2003  Täby Sim    40.28  1:28.55  2:18.75    3:01.01   
52  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    43.81  1:32.89  2:25.50    3:05.37   
Elina Hellgren  2004  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wiktoria Król  2002  Sms Galicia    32.21  1:08.46  1:54.83    2:29.33   
Marcelina Milek  2002  Sms Galicia    32.37  1:11.30  1:55.24    2:30.13   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    33.33  1:11.51  1:57.00    2:31.73   
Esther Rydbeck Nordén  2001  Täby Sim    34.67  1:12.54  1:58.57    2:32.11   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    34.84  1:11.26  1:58.55    2:33.37   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens IF SF    33.44  1:15.06  1:57.75    2:33.88   
Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    33.14  1:15.22  1:58.94    2:34.74   
Embla Börjesson  2002  Täby Sim    33.76  1:16.73  1:59.51    2:35.92   
Clara Wettergren  2002  Turebergs Simklubb    34.04  1:18.63  2:04.40    2:40.84   
10  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    35.63  1:18.51  2:07.24    2:44.60   
11  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    33.51  1:18.81  2:09.89    2:45.82   
12  Stella Alin  2002  Täby Sim    35.42  1:19.95  2:07.55    2:46.10   
13  Anna Ladis  2001  Täby Sim    36.57  1:18.65  2:07.81    2:46.84   
14  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    38.11  1:22.24  2:11.49    2:54.44   
15  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    43.99  1:33.65  2:29.17    3:13.35   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    29.46  1:07.39  1:50.42    2:23.64   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    32.30  1:12.67  1:55.14    2:27.88   
Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    29.86  1:08.85  1:55.33    2:28.44   
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04    32.81  1:12.07  1:56.41    2:32.68   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    33.32  1:14.57  1:59.22    2:37.51   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  18:24 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  18:47   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    39.21  1:20.45  2:01.12    2:40.53   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap    39.05  1:22.93  2:08.08    2:52.12   
                     
 
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    30.62  1:05.93  1:42.96    2:16.48   
Grzegorz Wanat  2003  Sms Galicia    32.07  1:07.13  1:43.01    2:17.17   
Jonathan Sandqvist  2003  Södertörns Simsällskap    32.20  1:07.49  1:43.63    2:21.12   
Filip Lewicki  2003  Sms Galicia    33.83  1:10.16  1:47.28    2:22.10   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    32.64  1:09.21  1:46.32    2:22.96   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    33.85  1:11.53  1:49.27    2:24.86   
Kamil Zukowski  2003  Sms Galicia    33.68  1:09.98  1:47.84    2:25.07   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim    36.02  1:13.99  1:52.27    2:29.61   
Oliver Rasool  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.21  1:13.11  1:53.46    2:30.83   
10  Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    36.12  1:15.93  1:54.93    2:32.46   
11  William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    36.56  1:15.64  1:55.81    2:34.74   
12  Isac Rune  2003  Täby Sim    36.85  1:16.73  1:57.71    2:37.01   
13  Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    36.65  1:16.37  1:57.62    2:37.75   
14  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    37.88  1:17.91  2:00.43    2:41.15   
15  Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    35.90  1:17.84  2:01.00    2:41.80   
16  Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap    39.44  1:21.44  2:04.06    2:43.45   
17  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    39.24  1:20.97  2:03.34    2:43.47   
18  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    38.10  1:20.19  2:03.25    2:43.92   
19  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    38.86  1:20.55  2:02.43    2:45.17   
20  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    40.74  1:23.90  2:07.13    2:49.29   
21  Samuel Nilsson  2003  Täby Sim    40.02  2:08.55  2:51.68    2:51.68   
22  Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap    41.24  1:26.69  2:12.23    2:57.02   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    31.00  1:03.35  1:36.37    2:09.12   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    31.63  1:06.24  1:40.86    2:13.78   
Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    32.52  1:06.75  1:41.71    2:15.45   
Jakub Pajak  2002  Sms Galicia    32.29  1:07.49  1:42.51    2:15.65   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    31.42  1:06.24  1:41.68    2:16.52   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    30.79  1:06.21  1:43.65    2:20.11   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    34.08  1:09.93  1:45.58    2:20.77   
Wilhelm Muzikants  2001  Täby Sim    33.94  1:10.28  1:47.82    2:24.68   
Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    34.27  1:12.25  1:50.56    2:26.91   
10  Alexis Camacho  2001  Södertörns Simsällskap    35.30  1:12.07  1:49.92    2:29.10   
11  Anton Forsberg  2001  Täby Sim    35.02  1:13.46  1:51.43    2:29.23   
12  Ludvig Ahlström  2002  Väsby Simsällskap    37.55  1:17.03  1:57.15    2:34.68   
13  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.76  1:15.02  1:57.86    2:38.72   
14  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    36.96  1:17.81  1:59.31    2:40.56   
15  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    39.75  1:23.55  2:07.69    2:50.23   
Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap            DSQ   
Aryan Munshi  2002  Stockholmspolisens IF SF            DSQ   
                     
 
Gren 13, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    31.36  1:05.15  1:39.32    2:13.45   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb    32.05  1:06.51  1:41.52    2:15.02   
Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    32.36  1:07.32  1:43.41    2:17.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  18:47 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  23 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  19:12   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Liv Asp Olsson  2005  Stockholmspolisens IF SF    37.47  1:17.57  1:59.41    2:38.09   
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    37.55  1:18.24  1:59.88    2:38.91   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    38.61  1:23.21  2:08.49    2:53.11   
Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    43.68  1:32.36  2:22.50    3:06.61   
Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap    43.62  1:32.21  2:21.23    3:07.99   
Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karolina Kozdeba  2003  Sms Galicia    35.34  1:13.63  1:52.70    2:31.09   
Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    35.82  1:14.01  1:53.24    2:31.37   
Aleksandra Tasak  2003  Sms Galicia    36.74  1:15.75  1:55.15    2:32.71   
Barbara Basista  2004  Sms Galicia    35.76  1:15.11  1:55.43    2:33.34   
Izabela Niepogodzinska  2003  Sms Galicia    35.78  1:14.78  1:54.45    2:33.67   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    36.39  1:15.30  1:55.54    2:34.47   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    36.59  1:15.82  1:56.97    2:35.34   
Martyna Piotrowicz  2004  Sms Galicia    35.75  1:15.61  1:55.86    2:35.96   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim    37.77  1:18.31  1:59.53    2:38.74   
10  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    35.96  1:15.67  1:57.84    2:39.49   
11  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    37.58  1:19.00  2:00.45    2:39.76   
12  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    37.29  1:18.15  1:59.50    2:39.99   
13  Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    36.67  1:17.94  2:01.13    2:41.44   
14  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    37.83  1:19.27  2:01.19    2:42.65   
15  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    39.07  1:20.72  2:02.99    2:45.12   
16  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    39.51  1:20.69  2:03.12    2:45.47   
17  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    38.26  1:20.46  2:04.51    2:47.42   
18  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    39.59  1:24.00  2:07.15    2:48.12   
19  Ingrid Franks  2003  Täby Sim    39.64  1:21.52  2:05.06    2:48.73   
20  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    37.86  1:20.39  2:04.57    2:48.97   
21  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    41.20  1:25.01  2:10.83    2:53.20   
22  Elin Andersson  2003  Täby Sim    38.40  1:22.00  2:07.55    2:53.70   
23  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    41.63  1:26.18  2:11.30    2:55.06   
24  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    42.90  1:29.37  2:17.37    3:04.83   
25  Emma Sommar  2004  Täby Sim    42.87  1:31.92  2:21.00    3:08.85   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wiktoria Król  2002  Sms Galicia    33.69  1:10.20  1:48.48    2:25.96   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    34.87  1:12.08  1:50.09    2:27.74   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    34.55  1:13.20  1:53.87    2:32.49   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    36.81  1:15.37  1:54.74    2:32.90   
Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    37.08  1:15.98  1:55.97    2:34.18   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    35.20  1:14.32  1:56.60    2:37.65   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    35.46  1:15.11  1:56.97    2:38.42   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    37.16  1:19.17  2:01.45    2:42.93   
Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    38.43  1:20.03  2:03.47    2:46.24   
10  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    39.10  1:20.84  2:04.84    2:48.53   
11  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    39.57  1:22.93  2:08.55    2:52.37   
12  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    39.93  1:23.47  2:09.42    2:54.54   
13  Therese Taflin Jäghult  2002  Väsby Simsällskap    41.34  1:26.62  2:12.21    2:56.44   
Jessica Edlundh  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Väsby Simsällskap    33.01  1:07.81  1:43.41    2:19.03   
Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    34.83  1:13.37  1:52.90    2:30.91   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    36.58  1:16.30  1:56.28    2:34.02   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    36.05  1:15.24  1:55.13    2:34.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  19:12 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  09:56   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 15, 1500m Frisim Damer, Finaler 11 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    4:45.78  5:57.66  7:07.52  8:17.84  17:35.69   
          9:27.49  10:37.31  11:47.83  12:57.43     
          14:07.24  15:17.25  16:27.12  17:35.69     
                     
Louise Halldén  1998  Väsby Simsällskap    4:45.28  5:56.53  7:07.54  8:18.51  17:42.79   
          9:29.44  10:40.21  11:50.84  13:01.47     
          14:12.16  15:22.41  16:33.49  17:42.79     
                     
Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    4:49.38  6:01.18  7:14.04  8:26.86  18:20.74   
          9:40.29  10:54.51  12:09.06  13:23.74     
          14:37.95  15:52.11  17:07.37  18:20.74     
                     
Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    5:12.18  6:34.35  7:54.42  9:14.41  20:00.29   
          10:35.62  11:55.90  13:17.71  14:37.63     
          15:59.36  17:20.48  18:41.75  20:00.29     
                     
Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    5:16.73  6:37.54  7:58.75  9:19.91  20:10.34   
          10:41.38  12:03.19  13:25.99  14:49.11     
          16:10.10  17:31.48  18:51.34  20:10.34     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  09:56 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jack Sjöberg  2005  Wisby Simsällskap    38.23        1:19.18   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap    37.48        1:19.55   
Johan Montero  2005  Väsby Simsällskap    36.32        1:20.42   
Albin Argelius  2005  Turebergs Simklubb    38.34        1:24.26   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb    38.37        1:25.91   
Karl Hedin  2005  Wisby Simsällskap    44.46        1:30.99   
Jonathan Åkerman  2006  Södertörns Simsällskap    46.22        1:32.46   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap    42.83        1:32.92   
Alfred Sippmanne  2005  Wisby Simsällskap    43.44        1:33.72   
10  Milton Dalin  2005  Sala Simsällskap    44.85        1:33.90   
11  Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    43.44        1:34.99   
12  Anton Perisic  2006  Väsby Simsällskap    45.65        1:38.63   
13  Axel Mickelsson  2006  Turebergs Simklubb    50.10        1:52.33   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukasz Sowa  2003  Sms Galicia    28.67        1:04.32   
Filip Lewicki  2003  Sms Galicia    31.10        1:05.63   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    30.67        1:06.17   
Kamil Zukowski  2003  Sms Galicia    30.38        1:07.43   
Jan Dybowski  2003  Sms Galicia    32.69        1:07.61   
August Eriksson  2004  Turebergs Simklubb    31.65        1:07.81   
Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    31.82        1:09.47   
Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    32.95        1:09.86   
Kacper Stanek  2004  Sms Galicia    31.67        1:09.95   
10  William Malmborg  2003  Väsby Simsällskap    32.74        1:10.67   
11  Grzegorz Wanat  2003  Sms Galicia    31.65        1:11.70   
12  Alexander Suei  2004  Stockholmspolisens IF SF    32.93        1:13.27   
13  Erik Falk  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.85        1:13.65   
14  Liam Gabrielsson  2003  Täby Sim    33.88        1:13.73   
15  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    33.04        1:13.75   
16  Emil Frisendahl  2003  Stockholmspolisens IF SF    33.05        1:14.04   
17  Anton Höglund  2004  Wisby Simsällskap    34.08        1:14.21   
18  Elias Lyth  2004  Wisby Simsällskap    36.88        1:15.44   
19  Oliver Höglund  2003  Wisby Simsällskap    36.16        1:15.97   
20  Jakob Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    34.30        1:16.07   
21  Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.69        1:16.17   
22  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    20.90        1:17.09   
23  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    35.39        1:17.60   
24  Daniel Gnalin  2003  Stockholmspolisens IF SF    35.98        1:17.75   
25  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    35.28        1:18.71   
26  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.85        1:18.86   
27  Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    40.41        1:21.48   
28  Leo Liu  2004  Turebergs Simklubb    36.97        1:22.80   
29  Ragnar Simonsson  2004  Väsby Simsällskap    40.28        1:22.89   
30  Ivar Lövefors  2003  Väsby Simsällskap    39.97        1:23.87   
31  Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap    37.92        1:24.42   
32  Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap    39.56        1:26.59   
33  Jousef Hanna  2003  Täby Sim    39.22        1:27.22   
34  Hannes Vigström  2004  Wisby Simsällskap    39.02        1:30.29   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    26.00        57.41   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    28.34        1:02.27   
Anton Mylläri  2001  Södertörns Simsällskap    29.10        1:02.80   
Jakub Pajak  2002  Sms Galicia    29.55        1:03.35   
Marcus Johnsson  2002  Sala Simsällskap    28.98        1:03.76   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.81        1:04.33   
Lukas Roosmark  2002  Täby Sim    29.89        1:04.52   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens IF SF    30.65        1:05.10   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    29.10        1:05.23   
10  Theodor Sköld  2001  Väsby Simsällskap    30.69        1:06.14   
11  Andres Pöllänen  2001  Täby Sim    30.24        1:06.83   
12  Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    31.76        1:07.20   
13  Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.54        1:07.95   
14  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    32.42        1:09.78   
15  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens IF SF    33.60        1:09.83   
16  Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap    34.58        1:12.87   
17  Pelle Andersson  2001  Södertörns Simsällskap    33.86        1:14.75   
18  Jesper Granath  2002  Wisby Simsällskap    34.06        1:15.09   
19  Anton Olsson  2001  Väsby Simsällskap    34.22        1:15.35   
20  Adrian Tittelbach  2001  Väsby Simsällskap    36.66        1:18.69   
                     
 
Gren 16, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap    27.56        58.89   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb    27.23        58.90   
Pontus Jonsson  2000  Södertörns Simsällskap    28.43        1:00.75   
Hugo Swanepoel  1998  Järfälla Simsällskap    28.94        1:00.98   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    27.92        1:01.77   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF    27.84        1:01.87   
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    28.74        1:02.03   
Andreas Fürst  1990  Väsby Simsällskap    29.53        1:02.13   
Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    28.50        1:02.22   
10  Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap    28.94        1:02.24   
11  Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap    28.81        1:02.83   
12  Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    30.22        1:04.04   
13  Kenzo Buchli  2000  Stockholmspolisens IF SF    29.68        1:04.06   
14  Alfred Åström  1997  Stockholmspolisens IF SF    29.60        1:04.59   
15  Tobias Fernandez  1999  Täby Sim    29.32        1:05.69   
16  Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    30.76        1:07.07   
17  Oliver Simic  1998  Täby Sim    31.25        1:08.92   
18  Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap    33.43        1:13.80   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Nystrand  2006  Sala Simsällskap    35.24        1:12.99   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening    36.56        1:15.55   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.13        1:16.98   
Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap    38.90        1:18.89   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap    37.36        1:19.29   
Wilma Eld  2005  Spårvägen Simförening    39.55        1:20.54   
Lollobelle Nordström-Rehnlund  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.77        1:20.97   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    39.70        1:21.56   
Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    39.20        1:21.59   
10  Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    39.53        1:22.01   
11  Linn Melander  2005  Väsby Simsällskap    40.49        1:22.26   
12  Elsa Brandt  2006  Väsby Simsällskap    40.47        1:22.28   
13  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    40.36        1:22.29   
14  Mia Samuelsson  2005  Wisby Simsällskap    42.67        1:25.59   
15  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    41.51        1:25.74   
16  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    41.54        1:26.61   
17  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    41.95        1:26.72   
18  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    42.59        1:26.90   
19  Ella Ekepil  2005  Wisby Simsällskap    43.21        1:27.16   
20  Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap    41.55        1:27.61   
21  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb    42.70        1:27.81   
22  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap    43.21        1:28.77   
23  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap    44.13        1:29.88   
24  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap    43.71        1:29.98   
25  Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    42.38        1:30.51   
26  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap    45.11        1:31.21   
27  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap    44.08        1:31.33   
28  Alexandra Ward  2005  Väsby Simsällskap    44.54        1:32.52   
29  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb    45.30        1:34.63   
30  Ella Renholm  2006  Väsby Simsällskap    45.98        1:36.05   
31  Tindra Funke  2006  Väsby Simsällskap    47.20        1:36.72   
32  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap    48.09        1:37.56   
33  Cecilia Eklund  2005  Väsby Simsällskap    47.35        1:38.32   
34  Elin Höök  2005  Väsby Simsällskap    47.43        1:38.54   
35  Maj Unevik  2006  Väsby Simsällskap    47.94        1:40.01   
36  Isabelle Skytt  2005  Väsby Simsällskap    48.59        1:40.43   
37  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap    50.83        1:45.18   
38  Fanny Krekula  2006  Väsby Simsällskap    51.67        1:47.22   
39  Ellen Mehdizadeh  2005  Väsby Simsällskap    50.93        1:51.08   
40  Rebecka Rang  2006  Väsby Simsällskap    53.63        1:54.12   
Isa Andersson  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karolina Kozdeba  2003  Sms Galicia    34.17        1:09.47   
Izabela Niepogodzinska  2003  Sms Galicia    33.60        1:09.71   
Martyna Piotrowicz  2004  Sms Galicia    33.32        1:10.34   
Aleksandra Tasak  2003  Sms Galicia    34.47        1:10.57   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    33.87        1:10.82   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    34.03        1:10.86   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    34.48        1:11.14   
Barbara Basista  2004  Sms Galicia    34.84        1:11.41   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    35.24        1:11.85   
10  Yasemin Uzum  2003  Turebergs Simklubb    35.43        1:11.91   
11  Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    34.26        1:12.02   
12  Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    34.68        1:12.36   
13  Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    35.50        1:13.29   
14  Belize Vaamonde  2004  Spårvägen Simförening    35.79        1:13.33   
15  Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap    35.58        1:13.34   
16  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    35.21        1:13.38   
17  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    35.24        1:13.46   
18  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    35.88        1:14.26   
19  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    36.41        1:15.01   
20  Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens IF SF    36.90        1:15.33   
21  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    36.33        1:16.18   
22  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    37.30        1:16.46   
23  Clara Ersson  2004  Täby Sim    36.94        1:16.81   
24  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    37.62        1:17.11   
25  Tuva Björkén  2003  Väsby Simsällskap    37.43        1:17.22   
26  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.89        1:17.64   
27  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    37.66        1:18.19   
28  Elsa Fogelsjöö  2003  Stockholmspolisens IF SF    37.78        1:18.39   
29  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    38.14        1:19.33   
30  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    38.37        1:19.36   
31  Elin Andersson  2003  Täby Sim    37.47        1:19.52   
32  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    38.40        1:19.95   
33  Hannah Haux  2004  Täby Sim    39.77        1:20.44   
34  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    39.23        1:20.57   
35  Nina Takolander  2003  Täby Sim    38.43        1:20.95   
36  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    40.28        1:21.31   
37  Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    38.70        1:21.35   
38  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    38.83        1:21.36   
39  Anna Mattila  2004  Väsby Simsällskap    40.05        1:21.53   
40  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    38.31        1:21.75   
41  Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    40.18        1:22.21   
42  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    39.80        1:22.29   
43  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.67        1:22.36   
44  Nella Silfwergård  2004  Wisby Simsällskap    40.39        1:22.82   
45  Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap    40.97        1:23.72   
46  Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    40.77        1:25.30   
47  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    42.55        1:25.63   
48  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb    40.47        1:25.68   
49  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    41.94        1:25.82   
50  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    41.92        1:25.83   
51  Emma Sommar  2004  Täby Sim    41.73        1:27.16   
52  Maja Lingham  2004  Täby Sim    42.94        1:27.64   
53  Alice Davies  2004  Täby Sim    42.71        1:28.90   
54  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    43.11        1:29.14   
55  Rebecka Hedbeck  2004  Täby Sim    47.15        1:37.97   
Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            DSQ   
Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Mimmi Krekula  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Banestig  2002  Täby Sim    31.74        1:05.83   
Alwa Widmark  2002  Södertörns Simsällskap    32.68        1:06.22   
Wiktoria Król  2002  Sms Galicia    32.36        1:06.77   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens IF SF    32.82        1:06.84   
Tova Andersson  2001  Väsby Simsällskap    32.67        1:07.59   
Kristina Isacson  2001  Täby Sim    34.02        1:10.41   
Louise Peacock  2001  Väsby Simsällskap    34.89        1:11.13   
Malin Sangfelt  2001  Täby Sim    34.02        1:12.35   
Sandra Bergerstam  2001  Järfälla Simsällskap    35.28        1:12.37   
10  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    34.09        1:12.98   
11  Matilda Pfeiff  2001  Väsby Simsällskap    36.54        1:13.88   
12  Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    36.25        1:14.43   
13  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.48        1:14.83   
14  Julia Björkén  2001  Väsby Simsällskap    35.24        1:15.38   
15  Michelle Aspberg  2002  Södertörns Simsällskap    36.09        1:15.86   
16  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF    36.63        1:15.90   
17  Emmy Barmark Jardelid  2002  Väsby Simsällskap    36.96        1:15.98   
18  Sara Strand  2002  Järfälla Simsällskap    36.04        1:16.27   
19  Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.86        1:16.85   
20  Hedda Sköld  2002  Wisby Simsällskap    37.96        1:18.44   
21  Signe Rönn  2001  Södertörns Simsällskap    37.93        1:19.10   
22  Lucrezia Vespertini  2002  Väsby Simsällskap    38.61        1:20.58   
23  Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    38.90        1:20.69   
24  Linn Claesson  2002  Ösmo Simsällskap    42.89        1:28.64   
25  Sandra Pasanen  2001  Ösmo Simsällskap    47.31        1:38.51   
                     
 
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Väsby Simsällskap    31.23        1:03.57   
Greta Nykvist  1996  Södertörns Simsällskap    32.70        1:07.29   
Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap    32.76        1:07.47   
Cassandra Engback  1999  Södertörns Simsällskap    32.48        1:08.14   
Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap    33.69        1:09.25   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    33.45        1:10.11   
Emma Rotstam  1998  Järfälla Simsällskap    35.12        1:12.13   
Amanda Strömdahl  2000  Täby Sim    34.98        1:12.15   
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04    35.61        1:13.28   
10  Linnéa Sandh  2000  Järfälla Simsällskap    34.89        1:13.62   
11  Karin Thorén  1999  Täby Sim    35.72        1:13.90   
12  Maya Lindhe  2000  Södertörns Simsällskap    35.78        1:14.54   
13  Sigrid Loid  1999  Täby Sim    36.17        1:15.62   
14  Jessica Wiklund  2000  Wisby Simsällskap    36.40        1:15.99   
15  Amanda Lindgren  2000  Sala Simsällskap    39.09        1:21.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 september 2017         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Henry Plavans  2005  Södertörns Simsällskap    32.61        1:08.12   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    35.93