Resultat för Viking Line -uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Viking Line -uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
11 helmikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
19:31 |
|
|
Järjestäjä |
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
11 helmikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri-Pekka Pakomäki |
2006 |
|
219 |
43.87 |
1:34.76 |
2:28.82 |
|
3:09.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tomi Silander |
2006 |
|
201 |
44.84 |
1:33.86 |
2:32.98 |
|
3:14.38 |
|
|
Cetus Espoo |
3:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Felix Kandolin |
2007 |
|
171 |
48.47 |
1:36.32 |
2:38.95 |
|
3:25.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tomas Laine |
2006 |
|
156 |
53.40 |
1:46.47 |
2:47.97 |
|
3:31.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matti Penttinen |
2006 |
|
139 |
53.97 |
1:49.63 |
2:48.13 |
|
3:39.69 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Matias Kotilainen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eemil Kankare |
2003 |
|
348 |
35.48 |
1:17.22 |
2:04.26 |
|
2:41.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Verneri Lehtovaara |
2004 |
|
312 |
32.93 |
1:16.51 |
2:12.31 |
|
2:47.95 |
|
|
Salon Uimarit |
2:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aapo Huhti |
2003 |
|
294 |
36.84 |
1:23.45 |
2:10.64 |
|
2:51.33 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
3:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
271 |
39.95 |
1:25.95 |
2:19.36 |
|
2:56.04 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tuomas Toppinen |
2005 |
|
269 |
39.26 |
1:26.22 |
2:18.32 |
|
2:56.56 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samu Hatakka |
2003 |
|
264 |
39.87 |
1:28.60 |
2:19.40 |
|
2:57.50 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikael Hirsiniemi |
2004 |
|
259 |
37.11 |
1:22.01 |
2:19.32 |
|
2:58.66 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Einari Palmu |
2004 |
|
236 |
44.40 |
1:28.19 |
2:23.83 |
|
3:04.26 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Konsta Vainio |
2005 |
|
233 |
46.67 |
1:35.11 |
2:25.91 |
|
3:05.14 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olli Paaskoski |
2005 |
|
224 |
40.17 |
1:30.08 |
2:23.84 |
|
3:07.61 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
215 |
42.74 |
1:33.41 |
2:30.31 |
|
3:10.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juuso Pulkkinen |
2004 |
|
214 |
43.31 |
1:33.59 |
2:28.91 |
|
3:10.33 |
|
|
Cetus Espoo |
3:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Viktor Asklöf |
2004 |
|
211 |
47.59 |
1:33.94 |
2:31.14 |
|
3:11.30 |
|
|
Cetus Espoo |
3:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
211 |
39.81 |
1:34.96 |
2:29.00 |
|
3:11.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lucas Lönnblad |
2004 |
|
205 |
43.62 |
1:35.11 |
2:29.35 |
|
3:13.07 |
|
|
Cetus Espoo |
3:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Yufei Meng |
2004 |
|
205 |
43.81 |
1:34.45 |
2:32.61 |
|
3:13.15 |
|
|
Cetus Espoo |
3:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jan Byskov |
2004 |
|
202 |
41.56 |
1:34.30 |
2:29.08 |
|
3:14.20 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
3:21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Matias Cavrag |
2005 |
|
197 |
43.18 |
1:34.68 |
2:34.77 |
|
3:15.64 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Samuel Salminen |
2003 |
|
192 |
44.37 |
1:40.07 |
2:35.04 |
|
3:17.49 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anton Kettunen |
2005 |
|
177 |
46.16 |
1:41.37 |
2:39.17 |
|
3:22.70 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
3:24.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Tuomas Mäkinen |
2005 |
|
175 |
46.44 |
1:42.36 |
2:40.14 |
|
3:23.51 |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Casper Leo |
2004 |
|
166 |
48.52 |
1:43.95 |
2:46.81 |
|
3:27.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:33.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
164 |
45.58 |
1:45.97 |
2:42.93 |
|
3:28.16 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kasperi Jalonen |
2005 |
|
161 |
50.40 |
1:48.10 |
2:44.95 |
|
3:29.31 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Niklas Nordquist |
2005 |
|
161 |
49.15 |
1:47.20 |
2:45.20 |
|
3:29.40 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Eemil Reijonen |
2005 |
|
153 |
53.50 |
1:51.78 |
2:48.95 |
|
3:32.91 |
|
|
Cetus Espoo |
3:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Maksim Amosov |
2005 |
|
142 |
49.63 |
1:46.30 |
2:52.84 |
|
3:38.13 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Axel Leppähaara |
2004 |
|
142 |
50.70 |
1:55.67 |
2:52.25 |
|
3:38.49 |
|
|
Aurajoen Uinti |
3:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Aarni Linderborg |
2005 |
|
128 |
56.01 |
1:50.82 |
2:59.03 |
|
3:45.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ivan Kovalchuk |
2005 |
|
103 |
53.72 |
1:54.05 |
3:11.34 |
|
4:03.08 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
3:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joonas Arponen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rauman Uimaseura |
3:28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rufus Strandell |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
su |
|
Gladius Kirkkonummi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
639 |
27.88 |
1:03.80 |
1:40.82 |
|
2:12.29 |
|
|
Uinti Tampere |
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reko Patinen |
1998 |
|
583 |
28.79 |
1:04.50 |
1:44.62 |
|
2:16.42 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
572 |
30.45 |
1:06.58 |
1:46.39 |
|
2:17.31 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
529 |
29.56 |
1:06.26 |
1:48.33 |
|
2:20.88 |
|
|
Uinti Tampere |
2:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Konsta Kallinen |
1999 |
|
494 |
28.53 |
1:06.50 |
1:49.67 |
|
2:24.13 |
|
|
Oulun Lohet |
2:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
476 |
30.46 |
1:08.81 |
1:50.19 |
|
2:25.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
474 |
30.12 |
1:09.95 |
1:51.95 |
|
2:26.11 |
|
|
Uinti Tampere |
2:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jere Oikarainen |
2002 |
|
471 |
30.60 |
1:10.29 |
1:52.00 |
|
2:26.45 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonni Aho |
1999 |
|
457 |
29.86 |
1:12.08 |
1:53.39 |
|
2:27.96 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
444 |
30.84 |
1:09.55 |
1:56.32 |
|
2:29.43 |
|
|
Salon Uimarit |
2:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Artturi Kaarlenkaski |
1997 |
|
429 |
31.06 |
1:12.82 |
1:56.64 |
|
2:31.05 |
|
|
Uinti Tampere |
2:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Henri Koski |
2000 |
|
417 |
28.99 |
1:10.84 |
1:57.36 |
|
2:32.48 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
2:34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
383 |
33.65 |
1:11.68 |
1:59.61 |
|
2:36.91 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikael Jokinen |
2001 |
|
292 |
33.19 |
1:21.85 |
2:10.89 |
|
2:51.71 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Aaron Utulahti |
2002 |
|
219 |
38.23 |
1:26.13 |
2:26.86 |
|
3:08.92 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
3:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Matias Muurinen |
2002 |
|
180 |
43.69 |
1:39.45 |
2:37.39 |
|
3:21.57 |
|
|
Loimaan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
11 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti |
Tulostusaika |
19:31 |
|