Results for Grand Prix 50 m
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 41 (Alkuert) - Pisteiden ja vliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Alkuert) - Pisteiden ja vliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix (50 m) |
|
Tulostuspivmr |
14 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Jrjestj |
|
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupivmr |
27 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 200m Selkuinti Naiset, Alkuert |
ME: Missy FRANKLIN (1995) 2:04.06 2012-08-03 |
EE: Anastasia ZUEVA (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
SE: Anu Koivisto (1980) 2:14.92 1998-02-01 |
Nuorten SE: Vilma Oura (2001) 2:17.13 2017-03-03 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
594 |
34.52 |
1:11.60 |
1:49.94 |
|
2:27.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:25.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
589 |
35.10 |
1:12.86 |
1:50.08 |
|
2:27.94 |
|
|
Uinti Tampere |
2:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emilie Prnnen |
2002 |
|
589 |
33.80 |
1:11.34 |
1:49.96 |
|
2:27.96 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
579 |
35.74 |
1:13.56 |
1:51.61 |
|
2:28.79 |
|
|
Cetus Espoo |
2:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Paula Peltola |
2001 |
|
574 |
34.86 |
1:13.06 |
1:51.34 |
|
2:29.20 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Aurajoen Uinti |
2:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fanny Grnvall |
2000 |
|
569 |
34.61 |
1:13.46 |
1:52.21 |
|
2:29.68 |
|
|
Uinti Tampere |
2:19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ida Slr |
2001 |
|
567 |
35.81 |
1:14.39 |
1:53.23 |
|
2:29.88 |
|
|
Cetus Espoo |
2:25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
558 |
35.83 |
1:14.30 |
1:53.10 |
|
2:30.65 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Martta Nygrd |
2003 |
|
548 |
34.94 |
1:12.96 |
1:52.28 |
|
2:31.51 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
547 |
34.19 |
1:11.99 |
1:51.50 |
|
2:31.66 |
|
|
TaTu Tampere |
2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nea Tiesmki |
2000 |
|
541 |
36.26 |
1:15.37 |
1:54.24 |
|
2:32.24 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Oona Laakso |
2002 |
|
526 |
35.28 |
1:14.79 |
1:54.50 |
|
2:33.59 |
|
|
bo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Petra kkinen |
2000 |
|
513 |
34.74 |
1:13.99 |
1:54.95 |
|
2:34.95 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Pia Perjoki |
2000 |
|
511 |
36.06 |
1:15.12 |
1:55.54 |
|
2:35.16 |
|
|
Helsingfors Simsllskap |
2:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
510 |
35.94 |
1:15.66 |
1:56.17 |
|
2:35.25 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Siiri Jms |
2002 |
|
500 |
35.95 |
1:15.90 |
1:56.46 |
|
2:36.26 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aino Jussila |
2000 |
|
493 |
35.37 |
1:15.55 |
1:56.90 |
|
2:36.94 |
|
|
Uinti Tampere |
2:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Fanny Vuollet |
1999 |
|
487 |
37.50 |
1:17.32 |
1:58.00 |
|
2:37.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
483 |
36.38 |
1:16.32 |
1:57.74 |
|
2:38.01 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amanda Rapinoja |
2001 |
|
480 |
38.01 |
1:19.32 |
1:59.17 |
|
2:38.37 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
476 |
35.99 |
1:16.04 |
1:56.52 |
|
2:38.87 |
|
|
Uinti Tampere |
2:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Johansson |
2003 |
|
468 |
38.85 |
1:20.00 |
2:01.03 |
|
2:39.77 |
|
|
Cetus Espoo |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
467 |
37.00 |
1:16.99 |
1:59.28 |
|
2:39.87 |
|
|
Octopus Lohja |
2:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
466 |
39.04 |
1:19.87 |
2:01.16 |
|
2:39.92 |
|
|
Cetus Espoo |
2:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
458 |
38.39 |
1:20.32 |
2:02.05 |
|
2:40.89 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Juulia Krjmies |
2003 |
|
445 |
37.15 |
1:17.97 |
2:00.27 |
|
2:42.49 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:38.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
444 |
36.68 |
1:19.31 |
2:01.33 |
|
2:42.52 |
|
|
Nurmijrven Uinti |
2:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Vilma Norja |
2002 |
|
432 |
38.50 |
1:20.02 |
2:02.37 |
|
2:44.11 |
|
|
Cetus Espoo |
2:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Saara Vesa |
1999 |
|
425 |
37.51 |
1:17.59 |
2:00.71 |
|
2:45.00 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Petra Uusikumpu |
2001 |
|
418 |
38.25 |
1:19.59 |
2:02.26 |
|
2:45.83 |
|
|
Simmis Wanda |
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Elli-Kaisa Saarinen |
2001 |
|
409 |
36.09 |
1:18.06 |
2:02.86 |
|
2:47.06 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
2:38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sofia Hinkka |
2001 |
|
406 |
38.11 |
1:20.21 |
2:04.53 |
|
2:47.53 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Raision Urheilijat |
2:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekij: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspivmr |
14 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:32 |
|