Resultat för Grand Prix 50 m
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix (50 m) |
|
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:46 |
|
|
Järjestäjä |
|
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
27 huhtikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
EE: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 |
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 |
Nuorten SE: Matias Koski (1994) 3:52.55 2012-03-29 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eetu Piiroinen |
1995 |
|
684 |
57.95 |
1:57.80 |
3:03.34 |
|
4:09.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
3:55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
631 |
1:00.53 |
2:06.03 |
3:13.04 |
|
4:16.48 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
627 |
1:00.42 |
2:05.82 |
3:11.90 |
|
4:17.05 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Herlevi |
2000 |
|
625 |
1:01.08 |
2:05.70 |
3:12.42 |
|
4:17.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Roope Lehtonen |
1996 |
|
623 |
1:00.69 |
2:04.86 |
3:10.65 |
|
4:17.59 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
621 |
1:00.49 |
2:05.83 |
3:12.85 |
|
4:17.91 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
612 |
1:01.30 |
2:07.14 |
3:13.99 |
|
4:19.09 |
|
|
Simmis Wanda |
4:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Janne Roovers |
1997 |
|
610 |
1:00.59 |
2:06.40 |
3:13.27 |
|
4:19.46 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
4:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Reko Patinen |
1998 |
|
599 |
1:00.01 |
2:06.42 |
3:14.52 |
|
4:20.94 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Nummelan Kisaajat |
4:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
596 |
1:01.92 |
2:07.06 |
3:14.37 |
|
4:21.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
4:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
595 |
1:03.03 |
2:09.84 |
3:16.14 |
|
4:21.61 |
|
|
Cetus Espoo |
4:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
590 |
1:02.30 |
2:08.71 |
3:15.64 |
|
4:22.24 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
573 |
1:01.60 |
2:07.53 |
3:15.81 |
|
4:24.90 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Roope Paatos |
2002 |
|
573 |
1:05.37 |
2:12.63 |
3:18.68 |
|
4:24.94 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alex Lydman |
2003 |
|
556 |
1:03.35 |
2:11.71 |
3:20.58 |
|
4:27.56 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
554 |
1:02.62 |
2:11.19 |
3:19.64 |
|
4:27.82 |
|
|
Cetus Espoo |
4:29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elias Soukola |
1999 |
|
549 |
1:03.06 |
2:11.05 |
3:19.56 |
|
4:28.67 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
4:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
548 |
1:03.42 |
2:13.32 |
3:22.27 |
|
4:28.79 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Eetu Nyman |
1999 |
|
542 |
1:02.72 |
2:11.75 |
3:21.18 |
|
4:29.78 |
|
|
Vesihelmen Uimaseura |
4:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jani Hartikainen |
1993 |
|
541 |
1:04.75 |
2:13.31 |
3:22.02 |
|
4:29.95 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:24.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
534 |
1:03.21 |
2:11.94 |
3:22.14 |
|
4:31.13 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aleksi Helminen |
2001 |
|
533 |
1:03.84 |
2:11.33 |
3:20.54 |
|
4:31.28 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
4:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
533 |
1:03.27 |
2:12.23 |
3:21.59 |
|
4:31.41 |
|
|
Vanders |
4:30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jonni Aho |
1999 |
|
526 |
1:03.79 |
2:12.69 |
3:23.35 |
|
4:32.49 |
|
|
Cetus Espoo |
4:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aku Kaila |
2003 |
|
524 |
1:04.36 |
2:13.85 |
3:24.17 |
|
4:32.88 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
520 |
1:05.31 |
2:15.52 |
3:24.90 |
|
4:33.57 |
|
|
Cetus Espoo |
4:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Viktor Savateev |
2001 |
|
511 |
1:04.94 |
2:15.03 |
3:25.69 |
|
4:35.18 |
|
|
C.o.r. |
4:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anton Kallio |
1996 |
|
510 |
1:04.52 |
2:14.51 |
3:25.91 |
|
4:35.28 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Oskar Mäkelä |
1998 |
|
504 |
1:04.06 |
2:14.56 |
3:25.89 |
|
4:36.45 |
|
|
Octopus Lohja |
4:30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
13 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:46 |
|