Resultat för Caroline af Ugglas knattesim 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 mars 2017 |
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | William Erneholm | 2006 | Spårvägen Simförening | 17.17 | 36.22 | |||||
2 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 17.98 | 37.17 | |||||
3 | Erik Frantz | 2006 | Väsby Simsällskap | 20.03 | 40.51 | |||||
4 | Leo Serse | 2006 | Kanaans Simsällskap | 19.48 | 40.97 | |||||
5 | Anton Perisic | 2006 | Väsby Simsällskap | 20.19 | 41.54 | |||||
6 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.81 | 42.51 | |||||
7 | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.55 | 43.37 | |||||
8 | Oliver Geaney | 2006 | Spårvägen Simförening | 20.47 | 43.47 | |||||
9 | Edward Olsson | 2006 | Lidingö Simklubb | 19.87 | 43.75 | |||||
10 | Wilmer Riisgaard | 2006 | Spårvägen Simförening | 21.01 | 44.03 | |||||
11 | Nathanael Alexandersson | 2006 | Spårvägen Simförening | 21.42 | 44.54 | |||||
12 | Aron Leon Salamon | 2006 | Danderyds Sim | 20.44 | 46.33 | |||||
13 | Jack Dempsey | 2006 | Lidingö Simklubb | 22.83 | 48.51 | |||||
14 | Jakob Stenbom | 2006 | Väsby Simsällskap | 23.75 | 49.39 | |||||
15 | Casper Sundgren | 2006 | Väsby Simsällskap | 23.55 | 49.93 | |||||
16 | Henrik Jogell | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.38 | 51.00 | |||||
17 | Wilhelm Flender | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.26 | 51.19 | |||||
18 | Hjalmar Witt | 2006 | Spårvägen Simförening | 25.76 | 54.02 | |||||
19 | Ludwig Höijer | 2006 | Spårvägen Simförening | 25.54 | 54.84 | |||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Benjamin Poehler | 2005 | Danderyds Sim | 16.11 | 32.46 | |||||
2 | Erik Sundström Curstedt | 2005 | Danderyds Sim | 16.19 | 34.17 | |||||
3 | Aron Ekblad | 2005 | Spårvägen Simförening | 17.96 | 37.46 | |||||
4 | Oskar Hedberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 19.24 | 39.68 | |||||
5 | Felix Norlin | 2005 | Spårvägen Simförening | 19.21 | 40.25 | |||||
6 | Oscar Gustafson | 2005 | Spårvägen Simförening | 19.74 | 42.18 | |||||
7 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.96 | 42.20 | |||||
8 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 21.55 | 45.05 | |||||
9 | Ansh Dua | 2005 | Väsby Simsällskap | 21.74 | 46.36 | |||||
10 | Didrik Nilsson | 2005 | Kanaans Simsällskap | 21.34 | 46.64 | |||||
11 | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.95 | 1:00.10 | |||||
- | Benny Scott | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 16.11 | 32.74 | |||||
2 | Adrian Ekström | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 16.39 | 32.81 | |||||
3 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 17.24 | 34.97 | |||||
4 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 18.15 | 37.73 | |||||
5 | Gustav Aglert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.58 | 39.74 | |||||
6 | Peter Gabriel Lozinski | 2004 | Kanaans Simsällskap | 21.06 | 46.32 | |||||
7 | Rahul Bhat | 2004 | Lidingö Simklubb | 23.09 | 52.13 | |||||
8 | Alfred Lindberg | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.47 | 54.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 mars 2017 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 17:11 |