Resultat för Öjebyspelen 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Öjebyspelen 2017 |
|
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Öjebyn |
|
Utskriftstid |
16:31 |
|
|
Arrangör |
Piteå Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
25 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Dante Keisu |
2008 |
Luleå Simsällskap |
|
46.19 |
1:39.11 |
|
|
1:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 - 11 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto |
|
17.86 |
39.18 |
1:00.67 |
|
1:22.30 |
|
2 |
Erik Andersson |
2006 |
Luleå Simsällskap |
|
20.35 |
45.52 |
1:10.82 |
|
1:32.02 |
|
3 |
Elliot Lundberg |
2007 |
Skellefte Simsällskap 34 |
|
20.82 |
43.87 |
1:10.58 |
|
1:33.33 |
|
4 |
Hugo Sandsten |
2007 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
23.62 |
52.02 |
1:23.31 |
|
1:47.92 |
|
5 |
Aron Svills |
2006 |
Piteå Sim |
|
25.60 |
55.11 |
1:57.08 |
|
1:57.08 |
|
6 |
Linus Eriksson |
2006 |
Piteå Sim |
|
26.42 |
58.62 |
1:30.89 |
|
1:59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jere Hannuksela |
2004 |
Haukiputaan Heitto |
|
16.45 |
34.84 |
54.59 |
|
1:13.35 |
|
2 |
William Granberg |
2005 |
Burträsk Simpolare |
|
22.32 |
47.94 |
1:13.67 |
|
1:36.56 |
|
3 |
Simon Eriksson |
2004 |
Piteå Sim |
|
50.62 |
1:43.81 |
|
|
1:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jeremia Saarinen |
2002 |
Haukiputaan Heitto |
|
15.74 |
32.59 |
51.11 |
|
1:08.27 |
|
2 |
David Öhman |
2002 |
Piteå Sim |
|
16.25 |
33.77 |
51.88 |
|
1:09.25 |
|
3 |
Tatu-Taneli Malinen |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
15.78 |
33.42 |
52.41 |
|
1:09.54 |
|
4 |
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto |
|
15.08 |
33.23 |
52.60 |
|
1:10.08 |
|
5 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
16.09 |
34.35 |
54.33 |
|
1:12.26 |
|
6 |
Karl-Axel Waller |
2003 |
Burträsk Simpolare |
|
18.22 |
38.23 |
57.64 |
|
1:15.41 |
|
7 |
Emil Jernunger |
2002 |
Luleå Simsällskap |
|
18.41 |
39.59 |
1:03.47 |
|
1:26.60 |
|
8 |
Marcus Snäll |
2002 |
Haparanda Sportklubb Taktik |
|
20.26 |
44.09 |
1:10.47 |
|
1:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
25m |
50m |
75m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aleksi Kanste |
1998 |
Haukiputaan Heitto |
|
13.30 |
27.62 |
42.42 |
|
56.88 |
|
2 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
13.90 |
28.98 |
44.61 |
|
59.21 |
|
3 |
Felix Katmuk |
2000 |
Piteå Sim |
|
13.83 |
28.38 |
44.05 |
|
59.67 |
|
4 |
Jani Leskelä |
2001 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
14.61 |
30.00 |
47.69 |
|
1:04.77 |
|
5 |
Severi Raunama |
2001 |
Haukiputaan Heitto |
|
14.59 |
30.63 |
48.19 |
|
1:05.50 |
|
6 |
Alfred Wikström |
2001 |
Bureå Simsällskap |
|
16.19 |
33.64 |
52.42 |
|
1:10.08 |
|
- |
Tomi Nikula |
2001 |
Haukiputaan Heitto |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
25 mars 2017 |
Licensierad till: Piteå Sim |
Utskriftstid |
16:31 |
|