Resultat för HC Andersen Swim Cup 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag morgen
Resultat Løb 37 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HC Andersen Swim Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 37, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Ardo/Frigodan |
Rikke Møller Pedersen 89 - FREM-STO - 1.09.73 (08.05.10) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Schrøder | 1996 | H2Odense | 36.47 | 1:14.14 | |||||
2 | Anna Wermuth | 1996 | H2Odense | 35.91 | 1:14.62 | |||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.12 | 1:18.67 | |||||
4 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 37.03 | 1:19.21 | |||||
5 | Alessia Migliorini | 2002 | Rari Nantes Legano | 38.10 | 1:19.64 | |||||
6 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 38.19 | 1:20.29 | |||||
7 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.89 | 1:20.94 | |||||
8 | Malea Benediktson | 2001 | H2Odense | 38.67 | 1:21.83 | |||||
9 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.25 | 1:22.78 | |||||
10 | Heidi Glintborg | 2002 | H2Odense | 38.57 | 1:22.79 | |||||
11 | Giorgia Tison | 2001 | Rari Nantes Legano | 40.36 | 1:22.87 | |||||
12 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 39.19 | 1:23.37 | |||||
13 | Barbara Ammentorp | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 39.33 | 1:24.09 | |||||
14 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | DeltaSwim | 39.58 | 1:25.82 | |||||
15 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 39.76 | 1:25.87 | |||||
16 | Mille Trier Pedersen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 41.79 | 1:28.15 | |||||
17 | Johanne S. Christiansen | 2002 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.78 | 1:28.22 | |||||
18 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | Swim Team Midtjylland | 41.89 | 1:28.33 | |||||
19 | Janni S Hansen | 2001 | DeltaSwim | 42.14 | 1:28.34 | |||||
20 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Holstebro Svømme Club | 42.49 | 1:29.98 | |||||
21 | Jenny Cao | 2003 | Frem Odense | 43.03 | 1:31.12 | |||||
22 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.75 | 1:34.59 | |||||
23 | Josephine S. Johansen | 2003 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.45 | 1:34.84 | |||||
24 | Luna Fyller Jacobsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.95 | 1:35.21 | |||||
25 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | Vejle Svømmeklub | 44.47 | 1:35.46 | |||||
26 | Maria Hall | 2003 | Vejle Svømmeklub | 45.87 | 1:36.38 | |||||
27 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.49 | 1:36.82 | |||||
28 | Marie Jæger | 2003 | Vejle Svømmeklub | 46.58 | 1:37.90 | |||||
29 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 46.58 | 1:37.97 | |||||
30 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | H2Odense | 46.76 | 1:40.26 | |||||
- | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |