2021-04-16   04:41:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sala Sparbanks Silverdoppet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 25/5 Klockan 09.00 (Insim kl 08.00)

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SalaSparbanksSilverdoppet 2017    Utskriftsdatum  25 maj 2017   
  Tävlingsort  Sala    Utskriftstid  09:08   
  Arrangör  Sala Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 maj 2017         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            43.61   
Melker Högfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Viktor Jäderberg  2007  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            36.10   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            38.47   
Jonas Harju  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            40.46   
Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            41.57   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            45.43   
Milton Dalin  2005  Sala Simsällskap            46.07   
Alex Andersson  2005  Sala Simsällskap            48.34   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb            51.78   
William Struwe  2006  Sala Simsällskap            55.39   
Nicholas Benyammine  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Svedberg  2003  Sala Simsällskap            31.86   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap            32.58   
Olle Nilsson  2004  Sala Simsällskap            39.57   
Max Antonsson  2004  Sala Simsällskap            39.77   
Tobias Flykt  2004  Hedemora Simsällskap            40.83   
Emil Sporron  2003  Österby Simsällskap            44.29   
Felix Mårvad  2003  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Hanson  2002  Sala Simsällskap            30.97   
Nicklas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            31.07   
Lucas Kuszli  2002  Köpings Simsällskap            31.31   
John Ståhl  2001  Sura Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Westin  1995  Sala Simsällskap            27.71   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            29.05   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            30.76   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            31.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  25 maj 2017 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  09:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner