Tulokset Pitkäperjantain uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Pitkäperjantain uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 13:49 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 huhtikuu 2017 |
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Joona Talja | 2007 | 165 | 43.83 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 43.78 | |||||||||
2 | Väinö Hinkka | 2007 | 145 | 45.73 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 46.82 | |||||||||
3 | Romeo Manner | 2008 | 128 | 47.59 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.05 | |||||||||
4 | Ossi Tikka | 2007 | 109 | 50.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | 53.39 | |||||||||
5 | Akseli Laukkanen | 2007 | 86 | 54.45 | ||||||
Aurajoen Uinti | 57.28 | |||||||||
6 | Niilo Lehtinen | 2009 | 52 | 1:04.27 | ||||||
Aurajoen Uinti | 59.84 | |||||||||
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Alex Mukkulainen | 2006 | 129 | 47.57 | ||||||
Aurajoen Uinti | 49.55 | |||||||||
2 | Eetu Nieminen | 2006 | 127 | 47.77 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 47.65 | |||||||||
3 | Lauri Korkeakangas | 2006 | 105 | 50.80 | ||||||
Loimaan Uimaseura | ||||||||||
4 | Leevi Saarinen | 2006 | 104 | 50.99 | ||||||
Uinti-Vakka | 48.50 | |||||||||
5 | Romeo Maranzani | 2006 | 104 | 51.04 | ||||||
Aurajoen Uinti | 55.05 | |||||||||
6 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | 91 | 53.28 | ||||||
Aurajoen Uinti | 50.83 | |||||||||
7 | Max Yli-Salomäki | 2006 | 85 | 54.47 | ||||||
Aurajoen Uinti | 54.11 | |||||||||
8 | Marius Koivisto | 2006 | 81 | 55.36 | ||||||
Uinti-Vakka | 53.17 | |||||||||
9 | Eemeli Jaakkola | 2006 | 77 | 56.34 | ||||||
Vesihelmen Uimaseura | 58.35 | |||||||||
10 | Aleksi Nurmi | 2006 | 59 | 1:01.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | 1:04.33 | |||||||||
Laji 17, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Wilhelm Suominen | 1999 | 626 | 28.09 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 27.19 | |||||||||
2 | Jaakko Siipola | 1999 | 463 | 31.07 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 29.02 | |||||||||
3 | Oskari Herpola | 2001 | 460 | 31.14 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 30.24 | |||||||||
4 | Akseli Heino | 1999 | 445 | 31.48 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 31.93 | |||||||||
5 | Samu Petteri Kallio | 2002 | 389 | 32.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 32.05 | |||||||||
6 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 360 | 33.78 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 34.97 | |||||||||
7 | Jami Ihalainen | 2003 | 359 | 33.82 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
8 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 346 | 34.24 | ||||||
Raision Urheilijat | 33.70 | |||||||||
9 | Daniel Pavlov | 2003 | 319 | 35.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 37.94 | |||||||||
10 | Eemil Pynnönen | 2001 | 309 | 35.53 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | 34.34 | |||||||||
11 | Janne Juven | 2001 | 285 | 36.52 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.60 | |||||||||
12 | Matias Gustafsson | 2002 | 264 | 37.46 | ||||||
Raision Urheilijat | 36.59 | |||||||||
13 | John Laaksonen | 2003 | 155 | 44.68 | ||||||
Aurajoen Uinti | 43.51 | |||||||||
14 | Olli Erkkilä | 2003 | 154 | 44.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | 42.89 | |||||||||
15 | Oliver Jokinen | 2005 | 124 | 48.15 | ||||||
Aurajoen Uinti | 51.08 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 14 huhtikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 13:49 |