2020-02-18   09:16:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 3 2017, Täby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 3 - 2017    Utskriftsdatum  10 juni 2017   
  Tävlingsort  Täby    Utskriftstid  17:25   
  Arrangör  Täby sim och Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2017         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emelie Rudert  1999  Norrtälje Simklubb    1:09.95  2:24.80  3:40.29    4:53.89   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Andersson  2001  Väsby Simsällskap    1:07.04  2:20.07  3:33.44    4:44.49   
Alexandra Jensen  2001  Täby Sim    1:08.66  2:22.01  3:35.53    4:47.65   
Linnea Lindgren  2001  Väsby Simsällskap    1:10.07  2:25.90  3:42.28    4:59.23   
Smilla Hedlund  2001  Täby Sim    1:14.93  2:39.09  4:03.17    5:26.48   
Viktoria Nylund  2001  Täby Sim    1:14.20  2:37.92  4:04.29    5:28.55   
Lisa Schubert  2001  Täby Sim    1:16.71  2:42.07  4:07.24    5:33.04   
Maria Tavemark  2001  Täby Sim    1:20.82  2:49.69  4:19.81    5:46.83   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Edbom  2002  Järfälla Simsällskap    1:07.71  2:20.21  3:33.05    4:43.07   
Emma Hansson  2002  Järfälla Simsällskap    1:08.54  2:21.92  3:36.69    4:52.65   
Louise Larsson  2002  Järfälla Simsällskap    1:10.48  2:26.01  3:44.63    5:02.51   
Emma Parsons  2002  Tyresö Simsällskap    1:16.84  2:44.08  4:12.87    5:37.94   
Ebba Stromberg  2002  Väsby Simsällskap    1:22.19  2:50.72  4:21.65    5:50.41   
Felicia Granberg  2002  Järfälla Simsällskap    1:18.41  2:48.52  4:21.33    5:51.65   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Thilda Ström  2003  Täby Sim    1:10.12  2:25.77  3:41.44    4:54.08   
Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap    1:13.36  2:32.65  3:52.85    5:09.77   
Josefine Iwarson  2003  Järfälla Simsällskap    1:10.95  2:30.54  3:51.95    5:14.10   
Moa Arvehed  2003  Järfälla Simsällskap    1:13.95  2:35.58  3:57.45    5:14.70   
Izabelle Lindberg  2003  Täby Sim    1:13.67  2:34.64  3:56.38    5:17.43   
Linnea Zetterlund  2003  Järfälla Simsällskap    1:14.34  2:36.79  3:59.18    5:20.10   
Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    1:14.98  2:36.89  4:01.15    5:21.21   
Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap    1:14.75  2:38.23  4:02.19    5:21.77   
Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    1:13.77  2:35.34  3:59.62    5:23.55   
10  Rebecca Policastro  2003  Järfälla Simsällskap    1:12.99  2:37.12  4:02.63    5:26.89   
11  Elin Andersson  2003  Täby Sim    1:16.79  2:41.43  4:07.15    5:30.01   
12  Emelie Bergvall  2003  Täby Sim    1:17.65  2:44.12  4:10.33    5:34.23   
13  Mimmi Krekula  2003  Väsby Simsällskap    1:27.21  3:06.08  4:44.60    6:16.19   
Olivia Svensson  2003  Väsby Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:10.98  2:25.90  3:41.58    4:55.38   
Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    1:12.49  2:33.20  3:56.17    5:16.36   
Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap    1:15.86  2:39.23  4:02.88    5:22.82   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    1:15.36  2:39.07  4:02.69    5:23.66   
Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    1:16.21  2:41.10  4:05.53    5:28.11   
Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    1:17.33  2:43.65  4:07.10    5:31.96   
Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap    1:16.12  2:43.01  4:11.56    5:35.17   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    1:18.60  2:46.43  4:14.97    5:39.16   
Clara Ersson  2004  Täby Sim    1:18.07  2:46.47  4:14.92    5:41.88   
10  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    1:18.27  2:46.34  4:15.45    5:42.54   
11  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    1:20.43  2:50.67  4:22.69    5:52.00   
12  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap    1:22.38  2:54.76  4:27.65    5:56.55   
13  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    1:27.43  3:03.26  4:39.12    6:11.93   
14  Elin Glifberg  2004  Lidingö Simklubb    1:26.95  3:05.01  4:43.56    6:18.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  10 juni 2017 
Licensierad till: Täby Sim  Utskriftstid  17:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner