2019-12-07   13:59:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Gurrasimmet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 28/5 9.00

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Gurrasimmet 2017    Utskriftsdatum  28 maj 2017   
  Tävlingsort  Gustavsberg    Utskriftstid  11:14   
  Arrangör  Gustavsbergssimsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 maj 2017         
 
 
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gss Dam 1 [1918]  Gustavsbergs Simsällskap            2:19.33   
  Emelie Karlsson  2002      34.76        34.76   
  Ella Pettersson  2002      36.17        1:10.93   
  Josefin Ström  1995      35.42        1:46.35   
  Melina Bernsland  1998      32.98        2:19.33   
                     
Hellas SK  2002  Hellas Simklubb            2:42.40   
  Moa Karlsson  2005      45.21        45.21   
  Eleonor Rosengart  2000      39.66        1:24.87   
  Lovisa Spångberg  1999      36.18        2:01.05   
  Jennifer Andersson  2003      41.35        2:42.40   
                     
Åsf Tjejer Röd  2002  IFK Simning Åland            2:57.26   
  Amanda Ahinko  2007      43.91        43.91   
  Theresia Lindholm  2006      40.70        1:24.61   
  Nova Larsson  2007      45.50        2:10.11   
  Anna Topoeva  2005      47.15        2:57.26   
                     
Åsf Tjejer Blå  2002  IFK Simning Åland            DSQ   
                     
                     
 
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skuru Ik Damer Lag 1  2003  Skuru Idrottsklubb            2:09.54   
  Klara Hjalt  2003      33.23        33.23   
  Filippa Lindskog  2004      31.26        1:04.49   
  Felicia Heintz  2004      31.48        1:35.97   
  Ida Edvinsson  2004      33.57        2:09.54   
                     
Gss Dam 2 [2003]  2003  Gustavsbergs Simsällskap            2:37.70   
  Lisa Eriksson  2003      35.82        35.82   
  Tyra Näsholm  2004      43.37        1:19.19   
  Lova Tjernqvist  2003      35.59        1:54.78   
  Alma Viberg  2003      42.92        2:37.70   
                     
SS04 Damer Lag 3 [2003]  2003  Solna Sundbyberg SS 04            2:42.64   
  Olivia Hedlund  2006      43.68        43.68   
  Cornelia Utgren  2007      36.27        1:19.95   
  Danielle Youssef  2006      41.84        2:01.79   
  Elise Blomström  2006      40.85        2:42.64   
                     
Åsf Tjejer Grön  2004  IFK Simning Åland            2:43.77   
  Mathilda Wahlstedt  2006      49.12        49.12   
  Jenny Ek  1999      28.14        1:17.26   
  Antonia Topoeva  2004      43.52        2:00.78   
  Ffion Watkins  2008      42.99        2:43.77   
                     
                     
 
Gren 11, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Skuru Ik Damer Lag 1  2005  Skuru Idrottsklubb            2:09.62   
  Wilma Åhlen  2005      31.12        31.12   
  Mathilda Almgren  2005      32.69        1:03.81   
  Emma Lidell  2005      32.75        1:36.56   
  Matilda Bergström  2005      33.06        2:09.62   
                     
Skuru Ik Damer Lag 2  2006  Skuru Idrottsklubb            2:36.41   
  Louise Mårtensson  2006      39.07        39.07   
  Linnea Bäckström  2006      40.61        1:19.68   
  Alva Furingsten  2006      35.07        1:54.75   
  Tilde Furingsten  2008      41.66        2:36.41   
                     
Gss Dam 4 [2005]  2005  Gustavsbergs Simsällskap            2:41.25   
  Malva Eriksson  2006      36.21        36.21   
  Elvira Lannér  2005      41.58        1:17.79   
  Hanna Lanner  2006      40.91        1:58.70   
  Johanna Espeland  2005      42.55        2:41.25   
                     
Gss Dam 5 [2005]  2005  Gustavsbergs Simsällskap            2:43.07   
  Nicole Wahlström  2005      42.66        42.66   
  Sara Djerf  2005      39.57        1:22.23   
  Säva Höglund Lundeberg  2005      39.73        2:01.96   
  Bonnie Tham  2006      41.11        2:43.07   
                     
Saltsjöb Damer [2005]  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:53.38   
  Ebba Carlsson  2005      38.31        38.31   
  Ebba Kinnunen  2006      44.99        1:23.30   
  Lilly Winblad  2007      46.81        2:10.11   
  Alva Leira Hagberg  2006      43.27        2:53.38   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 maj 2017 
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap  Utskriftstid  11:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner