Tulokset MadWave Challenge 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Suora loppukilpailu
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | MadWave Challenge 2017 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kotka | Tulostusaika | 12:08 | |||
Järjestäjä | Uimaseura Aquila | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Duell Medic |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Yury Smirnov | 2005 | 1:17.64 | |||||||
Vovis St.petersburg Russia | 1:15.00 | |||||||||
2 | Jimi Kojo | 2005 | 1:26.13 | |||||||
Uimaseura Aquila | 1:25.53 | |||||||||
3 | Nico Peltonen | 2005 | 1:26.29 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:25.77 | |||||||||
4 | Aapo Tuhkanen | 2005 | 1:27.37 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:25.37 | |||||||||
5 | Valtteri Muranen | 2005 | 1:28.84 | |||||||
Uimaseura Aquila | 1:31.19 | |||||||||
6 | Nooa Matela | 2005 | 1:30.01 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:28.82 | |||||||||
7 | Miska Sarkkinen | 2005 | 1:30.09 | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:29.66 | |||||||||
8 | Tuomas Hämäläinen | 2005 | 1:32.85 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 1:38.78 | |||||||||
9 | Georgi Biatetc | 2005 | 1:37.44 | |||||||
Uimaseura Aquila | 1:31.89 | |||||||||
10 | Miro Järvinen | 2005 | 1:39.22 | |||||||
Kouvolan Uimarit | 1:40.31 | |||||||||
11 | Aleksi Määttä | 2005 | 1:42.05 | |||||||
Uimaseura Aquila | 1:38.16 | |||||||||
12 | Kendro Bobkov | 2006 | 1:43.23 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
13 | Urho Käkelä | 2005 | 1:45.48 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:36.19 | |||||||||
14 | Anton Sarvilahti | 2005 | 1:46.67 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:44.69 | |||||||||
- | Rufus Strandell | 2005 | DNS | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:58.30 | |||||||||
- | Niko Antman | 2006 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:54.74 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Toivo Juselius | 2005 | DSQ | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:45.34 | |||||||||
SW 6.3 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Duell Medic |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Nikita Kruglov | 2004 | 1:15.59 | |||||||
Ekran St.petersburg Russia | 1:13.00 | |||||||||
2 | Aleksi Kauppinen | 2003 | 1:16.42 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:16.25 | |||||||||
3 | Kasper Holopainen | 2003 | 1:17.60 | |||||||
Nummelan Kisaajat | 1:18.46 | |||||||||
4 | Matteus Einiö | 2004 | 1:22.04 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:23.39 | |||||||||
5 | Tatu Saareks | 2003 | 1:22.98 | |||||||
Hyvinkään Uimaseura | 1:21.13 | |||||||||
6 | Davin Lindholm | 2004 | 1:25.02 | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:25.12 | |||||||||
7 | Leevi Hautaniemi | 2003 | 1:28.53 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:26.49 | |||||||||
8 | Jasper Nupponen | 2004 | 1:30.70 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 1:27.55 | |||||||||
9 | Leo Oksman | 2004 | 1:32.05 | |||||||
Helsingin Uimarit | 1:37.65 | |||||||||
10 | Otso Mäkivuokko | 2003 | 1:33.32 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:34.97 | |||||||||
11 | Martti Karesjoki | 2004 | 1:37.53 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:39.84 | |||||||||
12 | Nikita Glazberg | 2004 | 1:42.50 | |||||||
Nj Swim Team Estonia | ||||||||||
13 | Eero Vilhunen | 2004 | 1:43.80 | |||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
14 | Daniel Pessi | 2004 | 1:46.82 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
15 | Akseli Kuparinen | 2004 | 1:47.52 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:47.47 | |||||||||
16 | Anttoni Sikiö | 2004 | 2:08.48 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 2:05.92 | |||||||||
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
Sponsori: Duell Medic |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Emil Strandell | 2002 | 1:21.84 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:27.07 | |||||||||
2 | Repe Kupila | 2001 | 1:22.60 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:18.68 | |||||||||
3 | Birger Niskanen | 2002 | 1:25.32 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 1:25.88 | |||||||||
4 | Kai-Asser Skog | 1966 | 1:25.40 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 1:19.08 | |||||||||
5 | Daniel Ruotsi | 2002 | 1:29.58 | |||||||
Gladius Kirkkonummi | 1:29.97 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uimaseura Aquila | Tulostusaika | 12:08 |