Resultat för UGP 3 2017, Eskilstuna
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ungdoms GP 3 2017 Eskilstuna |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Eskilstuna |
|
Utskriftstid |
16:38 |
|
|
Arrangör |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna Degerlund |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.58 |
2:30.64 |
3:50.38 |
|
5:07.09 |
|
2 |
Alicia Budden |
2004 |
Bålsta Simklubb |
|
1:13.29 |
2:33.85 |
3:56.16 |
|
5:15.94 |
|
3 |
Helmi Swanson |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:14.50 |
2:36.30 |
3:59.55 |
|
5:18.43 |
|
4 |
Saga Boråker |
2004 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:13.79 |
2:36.04 |
3:59.52 |
|
5:21.03 |
|
5 |
Astrid Engström |
2004 |
Västerås Simsällskap |
|
1:16.49 |
2:41.26 |
4:05.65 |
|
5:25.59 |
|
6 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.15 |
2:44.61 |
4:09.68 |
|
5:32.50 |
|
7 |
Frida Florén |
2004 |
Gävle Simsällskap |
|
1:21.26 |
2:49.26 |
4:16.23 |
|
5:43.15 |
|
8 |
Wilma Pettersson |
2004 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:20.99 |
2:49.96 |
4:19.46 |
|
5:43.78 |
|
9 |
Tea Persson |
2004 |
Simklubben Ena |
|
1:21.26 |
2:49.81 |
4:18.99 |
|
5:48.02 |
|
10 |
Granaz Harandi |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:25.66 |
3:00.82 |
4:36.46 |
|
6:04.87 |
|
11 |
Linnea Andersson |
2004 |
Örebro Simallians |
|
1:32.51 |
3:12.22 |
4:54.99 |
|
6:36.18 |
|
12 |
Smilla Löthgren |
2004 |
Karlskoga Simförening |
|
1:34.31 |
3:19.50 |
5:06.62 |
|
6:45.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felicia Rogell |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.02 |
2:25.17 |
3:41.44 |
|
4:56.96 |
|
2 |
Louise Haglöv |
2003 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:11.52 |
2:30.08 |
3:51.01 |
|
5:08.26 |
|
3 |
Elsa Staaf |
2003 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:15.65 |
2:36.59 |
3:58.92 |
|
5:17.69 |
|
4 |
Anna Jönsson |
2003 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:16.27 |
2:40.13 |
4:04.10 |
|
5:23.00 |
|
5 |
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
|
1:16.42 |
2:41.99 |
4:07.11 |
|
5:29.20 |
|
6 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:18.73 |
2:43.52 |
4:08.32 |
|
5:31.24 |
|
7 |
Alice Johansson |
2003 |
Simklubben Ena |
|
1:18.97 |
2:47.23 |
4:15.74 |
|
5:43.03 |
|
8 |
Felicia Maultasch |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:23.38 |
2:55.44 |
4:26.92 |
|
5:51.56 |
|
9 |
Tuva Sikström |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:27.03 |
2:58.31 |
4:30.44 |
|
5:59.73 |
|
10 |
Ebba Wolfbrandt |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:25.40 |
2:58.98 |
4:32.96 |
|
6:01.66 |
|
11 |
Elina Widén |
2003 |
Gimo Simsällskap |
|
1:26.77 |
3:01.20 |
4:37.20 |
|
6:08.42 |
|
12 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:30.62 |
3:07.93 |
4:43.50 |
|
6:12.65 |
|
13 |
Isabelle Persson |
2003 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:30.91 |
3:08.55 |
4:43.98 |
|
6:15.38 |
|
14 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
Örebro Simallians |
|
1:27.18 |
3:05.06 |
4:43.87 |
|
6:15.49 |
|
15 |
Kolbrún Jónsdóttir |
2003 |
Västerås Simsällskap |
|
1:28.99 |
3:08.13 |
4:49.83 |
|
6:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Holmberg |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.48 |
2:25.67 |
3:40.30 |
|
4:53.35 |
|
2 |
Clara Florén |
2002 |
Gävle Simsällskap |
|
1:09.69 |
2:25.49 |
3:41.60 |
|
4:55.58 |
|
3 |
Saga Bäckström |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:12.67 |
2:30.05 |
3:47.13 |
|
5:01.20 |
|
4 |
Nelly Antlöv |
2002 |
Falu Simsällskap |
|
1:12.62 |
2:29.28 |
3:46.02 |
|
5:01.30 |
|
5 |
Emma Larsson |
2002 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:11.95 |
2:28.62 |
3:47.02 |
|
5:03.66 |
|
6 |
Elin Sand |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:19.12 |
2:45.44 |
4:09.25 |
|
5:31.50 |
|
7 |
Maja Wikström |
2002 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:19.49 |
2:45.78 |
4:13.06 |
|
5:35.88 |
|
8 |
Emma Bengtsson |
2002 |
Motala Simsällskap |
|
1:21.96 |
2:51.01 |
4:16.39 |
|
5:39.58 |
|
9 |
Izabella Kullman |
2002 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:20.93 |
2:48.34 |
4:16.12 |
|
5:42.05 |
|
10 |
Mira Myllylä |
2002 |
Västerås Simsällskap |
|
1:19.84 |
2:46.91 |
4:15.90 |
|
5:43.86 |
|
11 |
Matilda Ek |
2002 |
Karlskoga Simförening |
|
1:23.42 |
2:52.76 |
4:22.17 |
|
5:46.81 |
|
12 |
Elsa Bylin |
2002 |
Örebro Simallians |
|
1:32.47 |
3:09.07 |
4:45.81 |
|
6:12.21 |
|
13 |
Frida Lundström |
2002 |
Hallsberg Kumla Simklubb |
|
1:31.94 |
3:14.64 |
5:00.08 |
|
6:42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:10.38 |
2:25.68 |
3:41.37 |
|
4:55.68 |
|
2 |
Emelie Hellgren |
2001 |
Fagersta Simklubb |
|
1:10.00 |
2:26.67 |
3:43.83 |
|
4:59.83 |
|
3 |
Tilda Wik |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.32 |
2:30.34 |
3:47.66 |
|
5:04.13 |
|
4 |
Saga Grandelius |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:12.92 |
2:31.09 |
3:48.41 |
|
5:07.25 |
|
5 |
Emelie Widhe |
2001 |
Strängnäs Simklubb |
|
1:14.63 |
2:36.89 |
3:59.56 |
|
5:16.77 |
|
6 |
Sanna Lekberg |
2001 |
Karlskoga Simförening |
|
1:15.23 |
2:36.34 |
3:59.33 |
|
5:21.27 |
|
7 |
Emmy Hedin |
2001 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:16.87 |
2:41.56 |
4:05.39 |
|
5:26.60 |
|
8 |
Karolin Holmberg |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:14.51 |
2:37.46 |
4:03.11 |
|
5:26.65 |
|
9 |
Matilda Thorsén |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:16.61 |
2:42.31 |
4:09.65 |
|
5:35.13 |
|
10 |
Anna Lithell |
2001 |
Sala Simsällskap |
|
1:16.55 |
2:42.85 |
4:10.92 |
|
5:37.48 |
|
11 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:22.80 |
2:50.33 |
4:16.66 |
|
5:39.68 |
|
12 |
Nora Johansson |
2001 |
Västerås Simsällskap |
|
1:22.14 |
2:51.20 |
4:19.86 |
|
5:45.35 |
|
13 |
Anna Falk |
2001 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:23.50 |
2:57.16 |
4:32.55 |
|
6:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: UGP |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katarina Lindoff |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.51 |
2:22.03 |
3:36.55 |
|
4:51.13 |
|
2 |
Linnea Fundberg |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:08.98 |
2:24.93 |
3:41.48 |
|
4:54.36 |
|
3 |
Emma Widen |
1999 |
Österby Simsällskap |
|
1:10.36 |
2:27.84 |
3:46.77 |
|
5:00.16 |
|
4 |
Tilde Eklind |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:13.03 |
2:32.56 |
3:54.62 |
|
5:15.29 |
|
5 |
Emilia Loikala |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
1:15.59 |
2:37.40 |
3:58.41 |
|
5:17.91 |
|
6 |
Amanda Lindgren |
2000 |
Sala Simsällskap |
|
1:15.30 |
2:37.74 |
4:01.42 |
|
5:23.16 |
|
7 |
Sandra Metzsch |
1999 |
Örebro Simallians |
|
1:27.18 |
3:00.15 |
4:34.90 |
|
6:02.46 |
|
- |
Anna Eriksson |
1999 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Jennie Isaksen |
2000 |
Eskilstuna Simklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb |
Utskriftstid |
16:38 |
|