Results for Harboe Water Games 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Harboe Water Games 2017 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 | |||
Stvne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangr | Slagelse Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 24 juni 2017 |
Lb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svmmeklub | 37.45 | 1:22.91 | |||||
2 | Thea Jacobsen | 2003 | Herlev Svmning | 38.14 | 1:24.53 | |||||
3 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 39.05 | 1:28.54 | |||||
4 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svmme Klub | 42.73 | 1:30.54 | |||||
5 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 39.05 | 1:31.69 | |||||
6 | Mathilde Pihl | 2005 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 43.36 | 1:34.90 | |||||
7 | Kaja Waag Kallese | 2005 | Herlev Svmning | 44.47 | 1:36.88 | |||||
8 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svmme Klub | 43.85 | 1:38.25 | |||||
9 | Mathilde Syberg Glud | 2004 | Hrsholm Svmmeforening | 47.61 | 1:41.93 | |||||
10 | Marie Donstrup | 2004 | Nstved IF | 47.36 | 1:44.20 | |||||
11 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Nstved IF | 48.35 | 1:44.45 | |||||
12 | Emma Skjold Srensen | 2004 | Ringsted Svmme Klub | 53.35 | 1:57.67 | |||||
Lb 27, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idrts Forening | 37.61 | 1:25.58 | |||||
2 | Andrea Nhr Petersen | 2006 | Kge Svmmeklub | 39.69 | 1:28.56 | |||||
3 | Martine Damborg | 2007 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 41.66 | 1:30.81 | |||||
4 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svmmeklub | 42.10 | 1:32.70 | |||||
5 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | Gladsaxe Idrts Forening | 44.93 | 1:36.62 | |||||
6 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 51.30 | 1:51.99 | |||||
7 | Asta Maria R. Jensen | 2007 | Nstved IF | 49.94 | 1:52.87 | |||||
8 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idrts Forening | 54.28 | 2:07.65 | |||||
9 | Nathalie Overgaard | 2007 | Gladsaxe Idrts Forening | 55.86 | 2:10.55 | |||||
- | Beatrice Buhr Mller | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oline Ludvigsen | 2007 | Gladsaxe Idrts Forening | DSQ | Asynkron arme v. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 25 juni 2017 |
Licens til Slagelse Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |