2019-12-15   23:19:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Arvo-kisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:53   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2017         
 
 
Laji 15, 100m Su P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonas Arponen  2005    204  43.48        1:28.13   
  Rauman Uimaseura  1:28.55                 
                     
Juho Törmä  2005    192  42.98        1:29.96   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:25.78                 
                     
Julius Sandelin  2005    166  45.85        1:34.45   
  Rauman Uimaseura  1:32.58                 
                     
Anttijussi Karjalainen  2005    164  46.81        1:34.86   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Juho Kallio  2007    149  47.19        1:37.90   
  Kankaanpään Uimarit  1:38.09                 
                     
Lassi Tenho  2005    147  47.55        1:38.29   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:30.84                 
                     
Aleksi Metsäpelto  2006    145  49.10        1:38.65   
  Swimming Jyväskylä  1:40.27                 
                     
Lucas Kerby  2005    140  48.33        1:39.95   
  Uinti Tampere  1:36.33                 
                     
Tommi Elers  2006    121  51.66        1:44.75   
  Porin Pyrintö                   
                     
10  Max Lausi  2006    115  51.53        1:46.71   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
11  Jone Strandberg  2007    109  50.59        1:48.69   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
12  Leevi Laakso  2005    105  52.66        1:50.04   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:54.26                 
                     
13  Konsta Kohonen  2005    95  55.63        1:53.49   
  Swimming Jyväskylä  1:53.03                 
                     
14  Anton Ylikoski  2007    80  56.59        2:00.14   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
15  Valtteri Ihanamäki  2006    57  1:06.58        2:14.35   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
16  Jasper Jakonen  2006    49  1:07.88        2:21.12   
  Porin Pyrintö  2:04.82                 
                     
Nikita Semach  2005              DNF   
  Swimming Jyväskylä  1:21.50                 
                     
 
Laji 15, 100m Su P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leevi Jalava  2004    234  40.59        1:24.24   
  Swimming Team Rauma  1:25.83                 
                     
Dan Lampinen  2003    229  40.27        1:24.86   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:24.63                 
                     
Arttu Ahola  2004    157  47.39        1:36.13   
  Porin Uimaseura  1:35.41                 
                     
Väinö Syrjä  2003    113  53.32        1:47.15   
  Rauman Uimaseura  1:50.11                 
                     
Mika Karlsson  2004    47  1:09.25        2:23.41   
  Kankaanpään Uimarit  2:12.60                 
                     
 
Laji 15, 100m Su P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Justus Hilaja  2002    397  34.29        1:10.64   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:09.46                 
                     
Tuukka Pekkanen  2002    377  34.69        1:11.88   
  Keuruun Toverit  1:12.31                 
                     
Ville-Veikko Katajisto  2002    359  34.94        1:13.06   
  Nurmijärven Uinti  1:13.10                 
                     
Olli Elo  2002    277  38.27        1:19.60   
  Swimming Jyväskylä  1:23.96                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    265  38.89        1:20.85   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:21.36                 
                     
Ville Aaltonen  2001    261  38.97        1:21.23   
  Porin Uimaseura  1:18.53                 
                     
Ville Kuusimäki  2002    227  41.54        1:25.04   
  Porin Uimaseura  1:25.26                 
                     
Max Peltoperä  2002    191  44.70        1:30.12   
  Swimming Jyväskylä  1:32.22                 
                     
 
Laji 15, 100m Su P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Varho  1997    571  30.59        1:02.59   
  Rauman Uimaseura  1:05.51                 
                     
Jussi Kause  1997    448  33.89        1:07.83   
  Porin Uimaseura  1:06.15                 
                     
Leevi Luhtanen  2000    443  33.08        1:08.10   
  Porin Uimaseura  1:07.15                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  17:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner