2019-12-06   00:39:14
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Arvo-kisat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Arvo uinnit    Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  19:14   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  27 toukokuu 2017         
 
 
Laji 21, 100m Vu P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nikita Semach  2005    243  35.30        1:15.08   
  Swimming Jyväskylä  1:11.60                 
                     
Tuomas Mäkinen  2005    224  37.68        1:17.24   
  Rauman Uimaseura  1:16.21                 
                     
Aleksanteri Nissinen  2005    221  37.18        1:17.51   
  Swimming Jyväskylä  1:18.95                 
                     
Julius Sandelin  2005    218  37.45        1:17.84   
  Rauman Uimaseura  1:18.43                 
                     
Juho Törmä  2005    213  36.63        1:18.51   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:20.07                 
                     
Aleksi Metsäpelto  2006    189  38.05        1:21.65   
  Swimming Jyväskylä  1:24.48                 
                     
Oskari Pere  2005    185  38.36        1:22.31   
  Harjavallan Uimaseura  1:21.86                 
                     
Joel Korte  2005    180  39.35        1:22.98   
  Swimming Team Rauma  1:28.63                 
                     
Ruben Honko  2006    167  39.53        1:25.08   
  Swimming Jyväskylä  1:23.99                 
                     
10  Tommi Elers  2006    167  40.32        1:25.18   
  Porin Pyrintö  1:26.42                 
                     
11  Anttijussi Karjalainen  2005    161  40.70        1:26.19   
  Swimming Jyväskylä  1:26.04                 
                     
12  Juho Kallio  2007    158  40.20        1:26.65   
  Kankaanpään Uimarit  1:25.34                 
                     
13  Luca Ruusila  2006    155  42.77        1:27.28   
  Uinti Tampere  1:32.47                 
                     
14  Lucas Kerby  2005    141  42.39        1:30.03   
  Uinti Tampere  1:26.22                 
                     
15  Veeti Heittokangas  2006    140  42.22        1:30.34   
  Uinti Tampere  1:28.75                 
                     
16  Konsta Kohonen  2005    124  43.56        1:34.07   
  Swimming Jyväskylä  1:31.27                 
                     
17  Max Lausi  2006    107  46.50        1:38.60   
  Kankaanpään Uimarit  1:39.34                 
                     
18  Jasu Strandberg  2006    99  49.49        1:41.22   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:37.35                 
                     
19  Leevi Laakso  2005    92  47.56        1:43.91   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:45.40                 
                     
20  Valtteri Ihanamäki  2006    85  53.47        1:46.53   
  Kankaanpään Uimarit  1:44.38                 
                     
21  Jasper Jakonen  2006    78  52.36        1:49.40   
  Porin Pyrintö  1:44.42                 
                     
22  Aleksi Koivumäki  2007    35  1:06.46        2:22.26   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Niilo Niittynen  2006              DSQ   
  Porin Uimaseura  2:11.52                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 21, 100m Vu P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Koskinen  2003    362  30.87        1:05.81   
  Aurajoen Uinti  1:06.72                 
                     
Lauri Huhtasalo  2004    314  33.22        1:09.00   
  Porin Uimaseura  1:09.09                 
                     
Jesse Anoschkin  2004    256  35.27        1:13.87   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:15.65                 
                     
Einari Palmu  2004    255  35.51        1:13.97   
  Aurajoen Uinti  1:15.23                 
                     
Leevi Jalava  2004    237  35.10        1:15.77   
  Swimming Team Rauma  1:14.06                 
                     
Timo Elo  2004    230  36.89        1:16.47   
  Swimming Jyväskylä  1:15.30                 
                     
Niilo Suhonen  2004    229  36.68        1:16.67   
  Swimming Jyväskylä  1:15.98                 
                     
Arttu Ahola  2004    200  39.45        1:20.13   
  Porin Uimaseura  1:17.70                 
                     
Tuukka Rekola  2003    190  38.05        1:21.49   
  Porin Pyrintö  1:18.59                 
                     
10  Santeri Kulla  2004    149  41.52        1:28.30   
  Porin Uimaseura  1:34.50                 
                     
11  Mika Karlsson  2004    51  57.46        2:05.89   
  Kankaanpään Uimarit  1:51.14                 
                     
Roope Ollikainen  2004              DNS   
  Porin Uimaseura  1:10.49                 
                     
 
Laji 21, 100m Vu P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexander Kislitsyn  2001    507  27.54        58.80   
  Swimming Jyväskylä  57.05                 
                     
Jiri Järvinen  2001    480  28.35        59.89   
  Swimming Jyväskylä  1:00.40                 
                     
Veeti Veijonen  2001    456  28.45        1:00.93   
  Swimming Jyväskylä  1:01.18                 
                     
Patrick de Monte  2001    445  29.71        1:01.42   
  Keuruun Toverit  1:01.41                 
                     
Mikael Jokinen  2001    431  28.70        1:02.08   
  Loimaan Uimaseura  1:02.86                 
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    430  29.79        1:02.13   
  Porin Uimaseura  1:00.95                 
                     
Tuukka Pekkanen  2002    407  30.60        1:03.27   
  Keuruun Toverit  1:04.07                 
                     
Teemu Ihanamäki  2001    390  29.82        1:04.20   
  Kankaanpään Uimarit  1:02.87                 
                     
Maxim Kolomainen  2001    383  30.35        1:04.57   
  Swimming Jyväskylä  1:04.07                 
                     
10  Ville Aaltonen  2001    369  30.69        1:05.39   
  Porin Uimaseura  1:02.28                 
                     
11  Reino Heinikangas  2002    367  32.09        1:05.51   
  Porin Uimaseura  1:04.97                 
                     
12  Aleksi Nissilä  2001    324  32.02        1:08.24   
  Loimaan Uimaseura  1:09.93                 
                     
13  Ville Kuusimäki  2002    310  33.63        1:09.27   
  Porin Uimaseura  1:10.12                 
                     
14  Eetu Einto  2001    301  28.50        1:09.93   
  Nurmijärven Uinti  1:00.94                 
                     
15  Lauri Anttila  2002    301  33.49        1:09.94   
  Porin Uimaseura  1:07.38                 
                     
Arttu Seppänen  2002              DNS   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:05.69                 
                     
 
Laji 21, 100m Vu P-12 -14 -16 M, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rami Rissanen  1999    559  26.68        56.94   
  Porin Uimaseura  57.81                 
                     
Lauri Törmä  2000    498  29.19        59.17   
  Porin Uimaseura  57.44                 
                     
Mikko Siekkinen  1975    485  28.38        59.69   
  Kankaanpään Uimarit  58.83                 
                     
Tuomas Vainio  1998    483  29.46        59.75   
  Swimming Jyväskylä  57.89                 
                     
Aleksei Belov  1998    343  31.22        1:06.98   
  Porin Uimaseura  1:05.60                 
                     
Lauri Koskela  1999    304  32.87        1:09.71   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:08.59                 
                     
Jani Levula  1977    225  33.83        1:17.11   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
Oskari Valkonen  1999              DNS   
  Swimming Jyväskylä  1:01.87                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  27 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  19:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner