Tulokset Brøndby Sommer Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 35.75 | 1:16.23 | 1:56.54 | 2:32.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:41.01 | |||||||||
2 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 35.52 | 1:15.77 | 1:56.52 | 2:34.70 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.92 | |||||||||
3 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 35.74 | 1:16.41 | 1:57.15 | 2:37.33 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:44.10 | |||||||||
4 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 36.83 | 1:19.42 | 2:02.59 | 2:42.30 | ||||
Vest-Brøndby | 2:54.96 | |||||||||
5 | Noah Anker-Møller | 2006 | 38.21 | 1:21.12 | 2:03.63 | 2:44.36 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:54.75 | |||||||||
6 | Halfdan Dahl Jespersen | 2006 | 39.56 | 1:23.95 | 2:08.70 | 2:49.91 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.70 | |||||||||
7 | William Folkmann | 2006 | 40.41 | 1:24.38 | 2:08.55 | 2:49.92 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:53.59 | |||||||||
8 | Tristan Jensen | 2006 | 39.87 | 1:24.89 | 2:09.96 | 2:54.50 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.12 | |||||||||
9 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 39.68 | 1:25.21 | 2:12.00 | 2:56.21 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.27 | |||||||||
10 | Bertil Frøbjerg Hellum | 2007 | 40.37 | 1:27.70 | 2:15.86 | 3:00.15 | ||||
Roskilde Svømning | 3:16.18 | |||||||||
11 | Hugo Haakansson | 2006 | 42.57 | 1:30.95 | 2:21.39 | 3:05.34 | ||||
Vest-Brøndby | 3:14.64 | |||||||||
12 | Jonathan Kristensen | 2006 | 43.26 | 1:33.21 | 2:23.40 | 3:12.18 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | 3:26.68 | |||||||||
13 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | 43.05 | 1:34.13 | 2:28.84 | 3:19.12 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:29.68 | |||||||||
14 | Adam Wagner | 2007 | 45.19 | 1:36.31 | 2:31.70 | 3:24.23 | ||||
Vest-Brøndby | 3:29.48 | |||||||||
15 | Morten Hemmingsen | 2006 | 51.33 | 1:50.43 | 2:48.89 | 3:43.75 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 53.59 | 1:51.56 | 2:48.91 | 3:44.69 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
17 | Peter Damsø | 2007 | 55.41 | 1:56.63 | 2:57.74 | 3:58.30 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Max Munksgaard | 2007 | 49.77 | 4:02.21 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Matil Kelm | 2007 | 53.84 | 1:57.95 | 3:04.98 | 4:05.12 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | 33.04 | 1:09.27 | 1:45.76 | 2:20.88 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:28.53 | |||||||||
2 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | 33.01 | 1:09.99 | 1:48.26 | 2:25.61 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:30.12 | |||||||||
3 | Oscar Boyer | 2004 | 35.00 | 1:13.35 | 1:53.04 | 2:31.20 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:58.25 | |||||||||
4 | Esben Rasmussen | 2004 | 34.85 | 1:15.41 | 1:56.50 | 2:31.75 | ||||
Vest-Brøndby | 2:36.89 | |||||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 34.53 | 1:14.93 | 1:56.10 | 2:32.32 | ||||
Roskilde Svømning | 2:35.06 | |||||||||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | 36.07 | 1:16.16 | 1:56.03 | 2:32.83 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:42.36 | |||||||||
7 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 36.26 | 1:17.50 | 1:58.41 | 2:34.75 | ||||
Roskilde Svømning | 2:38.22 | |||||||||
8 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 38.12 | 1:20.04 | 2:02.97 | 2:43.44 | ||||
Roskilde Svømning | 2:47.24 | |||||||||
9 | Phillip Maxmølris | 2004 | 37.05 | 1:19.23 | 2:03.68 | 2:43.46 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.77 | |||||||||
10 | Victor Bornemann | 2004 | 41.49 | 1:27.35 | 2:14.33 | 2:58.04 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:01.38 | |||||||||
11 | Conrad Klyver Vind | 2005 | 41.34 | 1:29.02 | 2:19.15 | 3:05.61 | ||||
Vest-Brøndby | 3:11.24 | |||||||||
12 | Frederik Forster | 2005 | 42.09 | 1:33.45 | 2:23.41 | 3:10.17 | ||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 31.12 | 1:05.21 | 1:39.85 | 2:13.87 | ||||
Vest-Brøndby | 2:12.99 | |||||||||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 30.74 | 1:06.17 | 1:41.30 | 2:15.59 | ||||
Roskilde Svømning | 2:19.44 | |||||||||
3 | Nicholas Svane | 2002 | 32.84 | 1:09.03 | 1:46.02 | 2:21.19 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:24.82 | |||||||||
4 | Oscar Jensen | 2003 | 35.90 | 1:16.34 | 1:57.01 | 2:37.23 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:40.02 | |||||||||
- | Oscar Lykke Fischer | 2002 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 2:17.56 | |||||||||
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 27.56 | 59.13 | 1:31.62 | 2:03.40 | ||||
Vest-Brøndby | 1:57.87 | |||||||||
2 | William W. Kofoed | 2001 | 30.91 | 1:05.21 | 1:39.39 | 2:12.93 | ||||
Roskilde Svømning | 2:19.67 | |||||||||
3 | Frederik Helms | 2001 | 31.62 | 1:06.81 | 1:42.54 | 2:16.78 | ||||
Vest-Brøndby | 2:21.12 | |||||||||
4 | Michel Michelsen | 1994 | 31.34 | 1:06.65 | 1:43.14 | 2:20.55 | ||||
U.S.G | 2:15.00 | |||||||||
5 | Tobias Sundwall | 2001 | 31.48 | 1:07.55 | 1:45.49 | 2:22.63 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:20.50 | |||||||||
6 | Karl-Emil Rohr | 2001 | 33.03 | 1:09.74 | 1:48.64 | 2:26.27 | ||||
Vest-Brøndby | 2:35.73 | |||||||||
7 | Daniel Bunckenburg | 1993 | 37.98 | 1:23.71 | 2:15.23 | 3:06.76 | ||||
U.S.G | 2:30.00 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:46 |