Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup | Udskriftsdato | 11 juni 2017 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | 37.79 | 1:21.46 | 2:04.61 | 2:45.59 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:47.02 | |||||||||
2 | Carla Heidemann | 2007 | 40.09 | 1:25.33 | 2:11.70 | 2:55.79 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:01.01 | |||||||||
3 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 41.80 | 1:28.96 | 2:16.94 | 3:03.27 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:03.38 | |||||||||
4 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | 42.79 | 1:32.39 | 2:21.41 | 3:13.56 | ||||
Vest-Brøndby | 3:37.36 | |||||||||
5 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 45.74 | 1:36.84 | 2:27.84 | 3:16.30 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:23.54 | |||||||||
6 | Ella Stensgaard | 2008 | 43.55 | 1:34.44 | 2:26.90 | 3:16.69 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:32.84 | |||||||||
7 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | 45.25 | 1:37.24 | 2:32.15 | 3:24.24 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:20.00 | |||||||||
8 | Lucca Marie Byrholt | 2007 | 44.50 | 1:39.91 | 2:34.68 | 3:25.43 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:19.16 | |||||||||
9 | Hannah Bjerg Hagens | 2007 | 47.86 | 1:43.59 | 2:40.10 | 3:31.71 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Freja Koppernagel | 2008 | 47.84 | 1:43.44 | 2:40.94 | 3:32.05 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Frederikke Vesth | 2007 | 49.67 | 1:50.35 | 2:52.64 | 3:53.53 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 36.66 | 1:17.28 | 1:57.10 | 2:33.61 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:44.30 | |||||||||
2 | Agnete Boelt | 2006 | 36.79 | 1:17.22 | 1:56.64 | 2:33.85 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:51.01 | |||||||||
3 | Cecilie Rud | 2006 | 39.45 | 1:22.84 | 2:05.60 | 2:48.51 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:54.36 | |||||||||
4 | Isabella Ludvigsen | 2005 | 37.97 | 1:21.40 | 2:06.77 | 2:49.85 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:14.35 | |||||||||
5 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 42.37 | 1:32.53 | 2:23.27 | 3:07.45 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:18.37 | |||||||||
6 | Emilie Enevoldsen | 2006 | 44.47 | 1:34.42 | 2:25.36 | 3:11.83 | ||||
Roskilde Svømning | 3:45.03 | |||||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 31.67 | 1:06.65 | 1:42.46 | 2:18.42 | ||||
Vest-Brøndby | 2:22.62 | |||||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 32.43 | 1:07.56 | 1:43.62 | 2:19.78 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:17.14 | |||||||||
3 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | 32.66 | 1:09.01 | 1:45.77 | 2:21.59 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:23.03 | |||||||||
4 | Norah Szczepanski | 2003 | 35.10 | 1:14.94 | 1:55.17 | 2:34.16 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.91 | |||||||||
5 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | 37.54 | 1:18.96 | 2:03.55 | 2:45.99 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:42.70 | |||||||||
6 | Frederikke Meisner From | 2004 | 39.73 | 1:27.48 | 2:17.30 | 3:04.26 | ||||
Roskilde Svømning | 3:22.76 | |||||||||
7 | Lise Jokumsen | 2004 | 42.69 | 1:32.43 | 2:23.04 | 3:07.15 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 3:21.07 | |||||||||
- | Anne Sofie Devantier | 2004 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 2:33.02 | |||||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 31.93 | 1:06.41 | 1:41.49 | 2:11.96 | ||||
Vest-Brøndby | 2:06.36 | |||||||||
2 | Karina Garne Larsen | 2000 | 31.88 | 1:06.11 | 1:40.87 | 2:14.45 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:12.70 | |||||||||
3 | Ida Holm Hansen | 2002 | 32.46 | 1:07.02 | 1:41.80 | 2:15.83 | ||||
Værløse Svømmeklub | 2:16.54 | |||||||||
4 | Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 31.75 | 1:07.94 | 1:45.88 | 2:22.45 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:23.84 | |||||||||
5 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 32.83 | 1:08.94 | 1:46.45 | 2:24.32 | ||||
Farum Svømmeklub | 2:21.68 | |||||||||
6 | Katharina N Møller | 2001 | 33.59 | 1:11.59 | 1:49.39 | 2:26.53 | ||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 34.44 | 1:13.10 | 1:53.09 | 2:31.77 | ||||
Hillerød Svømmeklub | 2:31.22 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 juni 2017 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:14 |