Results for Laviaarit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Laviaarit | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:08 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 27 toukokuu 2017 |
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Jani Ekman | 2006 | 44.14 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 44.42 | |||||||||
2 | Nicolas Nyström | 2008 | 46.48 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 51.88 | |||||||||
3 | Lasse Niemi | 2006 | 50.07 | |||||||
Helsingin Uimarit | 49.36 | |||||||||
4 | Aaro Tumanoff | 2006 | 50.13 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 49.25 | |||||||||
5 | Leevi Pixa | 2007 | 50.61 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 53.36 | |||||||||
6 | Ilari Palva | 2006 | 51.42 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 51.71 | |||||||||
7 | Otso Heikkinen | 2007 | 51.45 | |||||||
Helsingin Uimarit | 50.72 | |||||||||
8 | Miko Virtanen | 2005 | 51.47 | |||||||
Lahden Uimaseura | 53.73 | |||||||||
9 | Benjamin Winqvist | 2006 | 51.69 | |||||||
Cetus Espoo | 54.68 | |||||||||
10 | Evan Mustonen | 2005 | 53.14 | |||||||
Cetus Espoo | 1:02.34 | |||||||||
11 | Lukas Hannula | 2006 | 53.20 | |||||||
Helsingin Uimarit | 52.91 | |||||||||
12 | Matias Saarinen | 2006 | 53.37 | |||||||
Salon Uimarit | 52.57 | |||||||||
13 | Luis Valero De La Iglesia | 2006 | 53.51 | |||||||
Cetus Espoo | 52.33 | |||||||||
14 | Alex Karlsson | 2006 | 53.55 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 55.94 | |||||||||
15 | Artem Haikara | 2005 | 53.88 | |||||||
Cetus Espoo | 55.48 | |||||||||
16 | Vilho Teno | 2006 | 54.61 | |||||||
Lahden Uimaseura | 53.30 | |||||||||
17 | Veeti Inkilä | 2006 | 54.94 | |||||||
Cetus Espoo | 54.24 | |||||||||
18 | Kalle Yli-Jama | 2006 | 55.14 | |||||||
Salon Uimarit | 54.40 | |||||||||
19 | Mihail Pavljuk | 2005 | 55.23 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 54.82 | |||||||||
20 | Joonatan Hietarinne | 2006 | 55.27 | |||||||
Salon Uimarit | 56.69 | |||||||||
21 | Mikael Rasinmäki | 2006 | 55.77 | |||||||
Cetus Espoo | 56.13 | |||||||||
22 | Nikolai Teiramaa | 2006 | 56.14 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | William Fagerstedt | 2005 | 57.51 | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | 57.57 | |||||||||
24 | Olli Pesonen | 2006 | 57.53 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 58.44 | |||||||||
25 | Tommi Mosconi | 2008 | 57.86 | |||||||
Cetus Espoo | 58.81 | |||||||||
26 | Kasperi Haverinen | 2005 | 58.08 | |||||||
Lahden Uimaseura | 1:02.28 | |||||||||
27 | Risto Kallström | 2006 | 58.29 | |||||||
Cetus Espoo | 1:03.04 | |||||||||
28 | Caspar Åberg | 2006 | 59.12 | |||||||
Helsingin Uimarit | 59.62 | |||||||||
29 | Marcel Branea | 2006 | 1:00.54 | |||||||
Cetus Espoo | 1:00.56 | |||||||||
30 | Matti Klümper | 2008 | 1:01.02 | |||||||
Cetus Espoo | 1:18.44 | |||||||||
31 | Alvin Heinsalmi | 2005 | 1:01.27 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 1:11.66 | |||||||||
32 | Veikko Hautaniemi | 2007 | 1:03.71 | |||||||
Cetus Espoo | 1:10.21 | |||||||||
33 | Johannes Strömsholm | 2008 | 1:05.02 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
34 | Henri Koskela | 2007 | 1:08.15 | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
35 | Otto Vauhkonen | 2007 | 1:08.62 | |||||||
Cetus Espoo | 1:12.19 | |||||||||
- | Artemi Tsinjonnõi | 2008 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 56.59 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Christian Nummi | 2006 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 56.69 | |||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Joonas Keränen | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Mark Pokidko | 2007 | DSQ | |||||||
Cetus Espoo | 1:01.00 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Topias Muhonen | 2006 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | 55.46 | |||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
- | Veeti Akkanen | 2006 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | 1:08.27 | |||||||||
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Aaro Tenhu | 2004 | 44.91 | |||||||
Lahden Kaleva | 45.59 | |||||||||
2 | Samuli Masalin | 2004 | 46.13 | |||||||
Cetus Espoo | 48.05 | |||||||||
3 | Leo Oksman | 2004 | 46.65 | |||||||
Helsingin Uimarit | 47.57 | |||||||||
4 | Egor Bortsov | 2004 | 47.12 | |||||||
Lahden Uimaseura | 49.48 | |||||||||
Laji 32, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Sami Uusikumpu | 2003 | 34.88 | |||||||
Simmis Wanda | 36.20 | |||||||||
2 | Antti Oinonen | 2003 | 36.90 | |||||||
Uinti Imatra | 35.83 | |||||||||
3 | Kasper Lytz | 2003 | 37.52 | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | 37.04 | |||||||||
4 | Tuukka Inkilä | 2003 | 39.93 | |||||||
Cetus Espoo | 40.65 | |||||||||
5 | Antti Pesonen | 2003 | 43.07 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 46.36 | |||||||||
6 | Ville Savela | 2003 | 43.58 | |||||||
Salon Uimarit | 45.72 | |||||||||
7 | Lauri Cederberg | 2003 | 45.15 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 49.54 | |||||||||
8 | Verneri Hauska | 2003 | 45.32 | |||||||
Järvenpään Uintiklubi | 46.66 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 | Tulostuspäivämäärä | 28 toukokuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 10:08 |