Resultater for Midsommercup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2017 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 31.26 | 1:02.58 | |||||
2 | Andreas Weje | 1998 | Grenaa Svømmeklub | 31.07 | 1:03.52 | |||||
3 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 34.46 | 1:11.59 | |||||
4 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 35.49 | 1:13.64 | |||||
- | Anders Ballisager Hansen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | Frem Odense | 33.19 | 1:08.62 | |||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 34.15 | 1:09.27 | |||||
3 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 34.02 | 1:09.68 | |||||
4 | Nicklas B. Christensen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 35.84 | 1:12.84 | |||||
5 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.34 | 1:13.05 | |||||
6 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 35.98 | 1:13.57 | |||||
7 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.62 | 1:13.86 | |||||
8 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 36.75 | 1:14.04 | |||||
9 | Mads B Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 36.96 | 1:16.62 | |||||
10 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 37.61 | 1:17.32 | |||||
11 | Mikkel Langkjær | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.12 | 1:22.16 | |||||
12 | Anton Gold | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 41.60 | 1:24.91 | |||||
13 | Mathias Jelle Thomsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 44.69 | 1:29.48 | |||||
14 | Mathias Jørgensen | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.42 | 1:29.64 | |||||
- | Frederik Dumstrei | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | 2 crawit v 70m f ven | |||||
- | Sebastian Emil Thomsen | 2002 | Brønderslev SK08 | DSQ | - ber v vend 50m ma | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 31.37 | 1:04.66 | |||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 33.54 | 1:07.64 | |||||
3 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | Svømmeklubben Koral | 36.77 | 1:14.68 | |||||
4 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.20 | 1:16.17 | |||||
5 | Christian Lorey | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.44 | 1:17.48 | |||||
6 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 38.57 | 1:18.60 | |||||
7 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.20 | 1:18.70 | |||||
8 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Koral | 37.75 | 1:19.23 | |||||
9 | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.32 | 1:21.20 | |||||
10 | Juka Nedergaard | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 41.63 | 1:24.15 | |||||
11 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 40.99 | 1:24.93 | |||||
12 | Jens Mejdahl | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 42.68 | 1:25.12 | |||||
13 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 42.94 | 1:26.01 | |||||
14 | Oliver Feldthusen | 2003 | Brønderslev SK08 | 44.86 | 1:30.19 | |||||
15 | Danilo Møller | 2004 | Svømmeklubben Nord | 1:34.63 | 1:34.63 | |||||
16 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 51.29 | 1:43.62 | |||||
17 | Nikolas Dybbøl Monberg | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 55.04 | 1:53.21 | |||||
18 | Andreas Visby Hansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:56.07 | 1:56.07 | |||||
- | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Christian Radzewicz-Peder | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Marcus Dahl Burholt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | sv mav 80 m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 41.84 | 1:25.47 | |||||
2 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 43.05 | 1:29.30 | |||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 44.42 | 1:29.67 | |||||
4 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.42 | 1:32.65 | |||||
5 | Jonathan Aagaard Hansen | 2005 | Frem Odense | 47.81 | 1:35.96 | |||||
6 | Abdelrahman Doudar | 2005 | Frem Odense | 46.92 | 1:38.13 | |||||
7 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 1:41.18 | 1:41.18 | |||||
8 | Bertram Knudsen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 53.39 | 1:47.52 | |||||
9 | Christian Andersen | 2006 | Svømmeklubben Nord | 54.05 | 1:52.68 | |||||
10 | Daniel Kristensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 1:15.01 | 2:29.35 | |||||
- | Jakob Kirkmand | 2005 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Bach | 2005 | Swim Team Neptun | DNF | ||||||
- | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | DSQ | ej fort bev v 75m | |||||
- | Magnus Ringgaard | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | svæm mave 76m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.18 | 1:32.00 | |||||
2 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.30 | 1:43.90 | |||||
3 | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 52.85 | 1:46.76 | |||||
4 | Mikkel Stenkjær Nissen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 50.64 | 1:48.47 | |||||
- | Rasmus Gandrup Nejmann | 2007 | Swim Team Neptun | DSQ | ej fort bev 25m vend | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:10 |