2017-12-14   01:38:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  09:54   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    38.70        1:22.19   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    40.08        1:23.15   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carina Anderson  1961  Simklubben Sydsim    40.33        1:24.82   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Birgit Dønnum Jensen  1967  Eidsvoll Svømmeklubb    32.82        1:08.95   
Cecilia Maunsbach  1964  Sigma Swim Birkerød    33.89        1:11.12   
Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim Birkerød    35.08        1:12.05   
Camilla Thuné  1967  Täby Sim            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dagmar Pflücker  1972  Psv Schwerin Abt. Schwimmen    32.68        1:10.20   
Inger J. Dønnum Jensen  1969  Eidsvoll Svømmeklubb    34.54        1:13.90   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lisbeth Dønnum Jensen  1975  Eidsvoll Svømmeklubb    30.83        1:04.75   
Tilde Juul  1974  Sigma Swim Birkerød    32.78        1:07.74   
Anette Vickery  1976  Glostrup Svømme Klub    32.75        1:08.63   
Line Rønn Shakoor  1974  Hillerød Svømmeklub    33.94        1:10.29   
Frauke Lübbert  1974  Psv Schwerin Abt. Schwimmen    34.40        1:10.91   
Anna Uddhammar  1977  Täby Sim    33.93        1:11.64   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim Birkerød    38.57        1:22.78   
Eliza Linnéa Gatzwiller  1977  Natation Gantineau    1:09.09        2:32.69   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Natalie Månsson  1979  Simklubben Triton    29.84        1:03.01   
Tanja Kongerslev Thorning  1982  Hillerød Svømmeklub    32.35        1:08.85   
Svandis Thordardottir  1978  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simone Ehlers  1987  U.S.G    33.22        1:11.33   
Thea Irbil  1986  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mie Lønne  1992  U.S.G    30.88        1:03.92   
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G    30.70        1:04.27   
Kit Ballegaard  1988  Swim Team Tåstrup    31.15        1:05.98   
Sophie Schmidt  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.94        1:08.61   
Katrine Aggerholm  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.26        1:08.65   
Ane Andersen  1990  Sigma Swim Birkerød    34.20        1:08.79   
Cristina Leal Rodríguez  1991  U.S.G    37.96        1:22.19   
                     
 
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Brøndum Petersen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.00        1:00.72   
Emma Festirstein Nyström  1996  U.S.G    29.23        1:01.03   
Josefine Børthy Petersen  1993  U.S.G    29.88        1:01.96   
Susanne Rübner-Petersen  1994  U.S.G    30.10        1:03.37   
Iben Fjord Kjærsgaard  1995  U.S.G    31.17        1:04.70   
Camilla Hansen  1995  U.S.G    31.35        1:05.03   
Siri Vulpius  1995  U.S.G    31.63        1:06.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  09:54 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:15   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1938-1942 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gunnar Lenning  1942  Simklubben Neptun    36.54        1:17.23   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim    39.25        1:23.05   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G    34.40        1:12.25   
Wiggo Kristensen  1950  Haldens Svømmeklub    38.43        1:22.11   
Flemming G Jensen  1952  Hillerød Svømmeklub    1:03.06        2:22.44   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran    31.19        1:07.03   
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    31.58        1:07.16   
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub    31.20        1:09.15   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    29.44        59.79   
Eirik Vågshaug  1958  Eidsvoll Svømmeklubb    31.12        1:04.46   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    31.78        1:07.95   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup    32.72        1:09.41   
Michael Ruhn Jensen  1962  Hillerød Svømmeklub    46.12        1:34.82   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erik Røbech  1964  Lørenskog-Rælingen KK    29.02        1:00.92   
Lennart Marmetschke  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.74        1:02.61   
Stefan Schäfer  1967  Psv Schwerin Abt. Schwimmen    30.49        1:03.99   
Peter Håkansson  1965  Täby Sim    32.53        1:08.00   
Niels Kristian Mark  1967  Haldens Svømmeklub    35.98        1:16.78   
Kurt Aaholst  1966  Hillerød Svømmeklub    1:22.65        1:22.65   
Gerhard Deneken  1963  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød    26.41        54.49   
Joakim Olofsson  1970  Ängelholms Simsällskap    28.63        1:00.19   
Lennart Norrby  1970  Täby Sim    29.60        1:01.90   
Christian Drachmann  1968  Sigma Swim Birkerød    29.51        1:03.02   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød    32.33        1:07.10   
Rune Svendsen  1968  Eidsvoll Svømmeklubb    31.60        1:08.30   
Morten Jørgensen  1968  Lørenskog-Rælingen KK    33.13        1:10.06   
Jens Peter Vind Hansen  1971  Hillerød Svømmeklub    35.55        1:13.27   
Thomas Laursen  1972  Hillerød Svømmeklub    34.80        1:13.58   
10  Claus Damgaard Nielsen  1968  Hillerød Svømmeklub    35.56        1:15.94   
11  Anders Hvilsom  1971  Korsør Sv & Livr. Klub    36.96        1:18.06   
12  Morten Bach Sommer  1970  Hillerød Svømmeklub    49.46        1:51.28   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oscar Åkesson  1977  Simklubben Sydsim    27.97        59.42   
Peter Schultz  1976  U.S.G    28.46        1:00.38   
Johan Carlén  1976  Täby Sim    28.96        1:00.64   
Karl Sommarström  1974  Malmö Kappsimningsklubb    29.27        1:01.57   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub    29.31        1:01.62   
Niklas Thode  1973  U.S.G    32.42        1:08.93   
Caspar Grauballe  1974  Hørsholm Svømmeforening    34.83        1:12.85   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    28.39        59.69   
Giedrius Saltenis  1982  Helsingør Svømmeklub    31.47        1:04.77   
Markus Millbourn  1978  Simklubben Triton    33.17        1:08.73   
Rune Dahl Mortensen  1978  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Ulovlig buks 
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim Birkerød    27.66        57.08   
Marcus Pellfolk  1986  Täby Sim    27.66        57.77   
Hannes Boholm  1983  Varberg Sim    30.20        1:03.22   
Christian Lindqvist  1983  Varberg Sim    30.21        1:04.16   
Thorkil Værge  1987  U.S.G    32.76        1:06.90   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990  U.S.G    24.94        52.47   
Thomas Vestergaard  1989  U.S.G    28.44        58.92   
Mads Tuxen  1992  U.S.G    28.08        59.32   
Jeppe Jensen  1992  U.S.G    28.77        1:00.50   
                     
 
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maxemillian Pedersen  1996  U.S.G    25.64        54.12   
Emil Holm Kristiansen  1993  U.S.G    27.92        58.67   
Michel Michelsen  1994  U.S.G    28.68        1:00.69   
Daniel Bunckenburg  1993  U.S.G    34.93        1:15.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:15 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:43   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            52.94   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            46.63  DR 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap            46.94   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters            41.59   
Winnie Vadmand  1953  Korsør Sv & Livr. Klub            49.78   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            35.87  DR + Nordisk 
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub            48.06   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim            38.13   
Annica Åberg  1966  Täby Sim            40.38   
Birgit Dønnum Jensen  1967  Eidsvoll Svømmeklubb            40.46   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters            43.95   
Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub            45.32   
Kirsten Haugaard  1965  Korsør Sv & Livr. Klub            55.57   
Ellen Åsgard  1966  Snøgg Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød            36.74   
Camilla Borglin  1971  Simklubben Triton            39.25   
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap            40.66   
Henriette Lilleør  1970  Sigma Swim Birkerød            47.79   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lisbeth Dønnum Jensen  1975  Eidsvoll Svømmeklubb            37.21   
Line Rønn Shakoor  1974  Hillerød Svømmeklub            39.36   
Lone Tolstrup Karlby  1976  Sigma Swim Birkerød            42.00   
Dot Christensen  1974  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.37   
Katharina Klitten  1974  Hillerød Svømmeklub            51.73   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Margreet Aanstoot  1980  Malmö Kappsimningsklubb            36.03   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb            35.04   
Anne Roslyng  1983  Hsk Hermes Masters            DSQ  2br under vand 
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Ambjørn  1992  U.S.G            38.96   
Linea Hasager  1991  U.S.G            40.72   
Katrine Dyhl Nielsen  1990  U.S.G            43.05   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josephina Bartela  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.53   
Nathalie Söderberg  1993  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Martyna Jackiewicz  1993  Hillerød Svømmeklub            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:43 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1938-1942 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jery Liljegren  1942  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Peter Hansen  1947  Nakskov Masters- og Motion            43.90  DR 
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jean-Pierre Saracco  1949  Täby Sim            42.11   
Flemming G Jensen  1952  Hillerød Svømmeklub            1:00.39   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            38.53  DR 
Jan Ole Halvorson  1957  Eidsvoll Svømmeklubb            41.76   
Torsten Christensen  1954  Swim Team Tåstrup            49.69   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hans Palmqvist  1962  Varberg Sim            35.22   
Eirik Vågshaug  1958  Eidsvoll Svømmeklubb            38.42   
Torbjørn Hiis Berg  1959  Bergen og Omegn Masters            39.62   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim Birkerød            40.77   
Peter Løbner Hansen  1960  Hillerød Svømmeklub            41.43   
Rolf Jensen  1959  Hillerød Svømmeklub            41.56   
Jørn Birch  1959  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Håkan Persson  1963  Täby Sim            33.15   
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød            36.11   
Bjørn Gustav Starcke  1963  Hillerød Svømmeklub            37.21   
Morten Harning  1966  U.S.G            40.35   
Kurt Aaholst  1966  Hillerød Svømmeklub            48.64   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Ahlgren  1968  Simklubben Triton            35.33   
Kjetil Fjellstad  1968  Haldens Svømmeklub            35.60   
Per Sandberg  1968  Simklubben Poseidon            35.89   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            36.54   
Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            40.13   
Jens Peter Vind Hansen  1971  Hillerød Svømmeklub            40.65   
Morten Bach Sommer  1970  Hillerød Svømmeklub            49.32   
Claus Damgaard Nielsen  1968  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Henriksen  1975  Sigma Swim Allerød            32.77   
Matthias Walemo  1977  Simklubben Sydsim            33.79   
Simon Barchard  1977  Gentofte Svømme Klub            38.36   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF            31.32   
Casper Nordahl-Meyer  1982  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.60   
Jan Rusin  1982  Vest-Brøndby            40.46   
Rune Dahl Mortensen  1978  Hillerød Svømmeklub            49.26   
Jonas Falk  1979  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Klingberg  1987  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.66  DR 
Christian Jensen  1987  Glostrup Svømme Klub            30.59   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G            33.65   
                     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Hounsgaard  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    47.15        1:55.59  Nordsk 
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim    34.81        1:14.43   
Sanne Juel  1965  Næstved IF    35.77        1:17.26   
Sonja Haglund  1966  Kungsbacka Simsällskap    43.71        1:35.28   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim    35.25        1:13.72   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anette Vickery  1976  Glostrup Svømme Klub    36.17        1:18.27   
Joanna Toth  1975  Simklubben Poseidon    41.36        1:30.16   
Mirja Stöhler  1977  Copenhagen Mermates    54.83        1:54.00   
                     
 
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carola Pedersen  1989  Hsk Hermes Masters    35.55        1:16.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    37.17        1:22.85   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Björn Johansson  1958  Helsingborgs Simsällskap    33.99        1:15.02   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    35.55        1:17.79   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bernd Kircher  1968  Psv Schwerin Abt. Schwimmen    40.83        1:33.43   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.92        1:03.98   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    31.07        1:06.83   
                     
 
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Christensen  1991  U.S.G    28.08        1:03.87   
Morten Andersen  1990  U.S.G    31.96        1:10.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  10:54 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:03   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup            42.06   
Bente Sørensen  1947  Korsør Sv & Livr. Klub            47.88   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap            46.42   
Marianne Friis-Olsen  1952  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim            37.08   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF            39.00   
Marit Hernes  1958  Bergen og Omegn Masters            47.97   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrika Andersson  1966  Varberg Sim            36.75   
Cecilia Maunsbach  1964  Sigma Swim Birkerød            37.84   
Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim Birkerød            43.01   
Ann Kristin Seergsen  1965  Eidsvoll Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            33.41   
Jannie Aarkrogh Steen  1968  Næstved IF            35.62   
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød            37.74   
Christina Hæraas  1971  Bergen og Omegn Masters            42.51   
Henriette Lilleør  1970  Sigma Swim Birkerød            42.97   
Hanne Gosvig Ladegaard  1968  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Uddhammar  1977  Täby Sim            39.49   
Crista Ejstrup  1973  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.92   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim Birkerød            43.23   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tanja Kongerslev Thorning  1982  Hillerød Svømmeklub            37.06   
Svandis Thordardottir  1978  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.89   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nina Rudkjær Jørgensen  1985  Sigma Swim Allerød            35.88   
                     
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ane Andersen  1990  Sigma Swim Birkerød            38.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:03 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G            37.29   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub            37.02   
Jan Ole Halvorson  1957  Eidsvoll Svømmeklubb            40.26   
Kim Larsen  1957  Hsk Hermes Masters            40.44   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jes Gydesen  1961  Sigma Swim Allerød            34.42   
Eirik Vågshaug  1958  Eidsvoll Svømmeklubb            35.27   
Robert Jakubek  1959  Helsingborgs Simsällskap            35.38   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød            33.62   
Stefan Schäfer  1967  Psv Schwerin Abt. Schwimmen            35.61   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap            35.66   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub            36.13   
Ulrich Püdschun  1967  Psv Schwerin Abt. Schwimmen            36.16   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alf Roar Sem-Olsen  1970  Bergen og Omegn Masters            31.07   
Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            40.10   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Schultz  1976  U.S.G            31.51   
Søren Jensen  1975  U.S.G            34.15   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Frandsen  1980  Sigma Swim Allerød            29.96   
Peter Schmidt  1979  Glostrup Svømme Klub            34.53   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hannes Boholm  1983  Varberg Sim            35.63   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicolai Ammekilde  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.94   
                     
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maxemillian Pedersen  1996  U.S.G            28.35   
Kasper Warberg  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.45   
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby            31.70   
Benjamin Alexander Jensen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Medley Piger Korsør  251  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
  Bente Sørensen  1947                 
  Kirsten Haugaard  1965                 
  Marianne Friis-Olsen  1952                 
  Winnie Vadmand  1953              DNS   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Medley D Sigma  201  Sigma Swim            2:33.40   
  Cecilia Maunsbach  1964      38.17        38.17   
  Henriette Lilleør  1970      47.08        1:25.25   
  Caroline Suhr  1971      32.42        1:57.67   
  Anette Bøgsted  1962      35.73        2:33.40   
                     
Helsingborg 4  201  Helsingborgs Simsällskap            2:35.54   
  Anna Bjelm  1966      44.57        44.57   
  Pia Möller  1968      43.00        1:27.57   
  Helena Åberg  1971      31.01        1:58.58   
  Marie Sjöberg  1962      36.96        2:35.54   
                     
Bom  216  Bergen og Omegn Masters            2:39.89   
  Christina Hæraas  1971      42.62        42.62   
  Torill Bergesen  1957      40.90        1:23.52   
  Marit Hernes  1958      41.48        2:05.00   
  Anne Katrine Bang  1966      34.89        2:39.89   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Damer 2  167  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:25.74   
  Crista Ejstrup  1973      40.34        40.34   
  Dot Christensen  1974      42.96        1:23.30   
  Sophia Skou  1975      29.36        1:52.66   
  Mette Toftdal  1979      33.08        2:25.74   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Medley B Sigma  143  Sigma Swim            2:26.34   
  Nina Rudkjær Jørgensen  1985      35.93        35.93   
  Dorte Dugbæk  1976      45.75        1:21.68   
  Ane Andersen  1990      33.83        1:55.51   
  Tilde Juul  1974      30.83        2:26.34   
                     
Kvik Masters Damer 1  147  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:30.12   
  Svandis Thordardottir  1978      39.75        39.75   
  Katrine Aggerholm  1990      42.35        1:22.10   
  Sophie Schmidt  1991      32.52        1:54.62   
  Gitte Aggerholm  1962      35.50        2:30.12   
                     
                     
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Salte Fisk  96  U.S.G            2:14.60   
  Iben Fjord Kjærsgaard  1995      35.85        35.85   
  Siri Vulpius  1995      38.81        1:14.66   
  Josefine Børthy Petersen  1993      31.56        1:46.22   
  Emma Festirstein Nyström  1996      28.38        2:14.60   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Medley D Sigma  201  Sigma Swim            2:02.55   
  Christian Drachmann  1968      32.59        32.59   
  Jonas Henriksen  1975      32.05        1:04.64   
  Jes Gydesen  1961      30.52        1:35.16   
  Peter Holmsteen  1963      27.39        2:02.55   
                     
Haldens Herrer 1  203  Haldens Svømmeklub            2:12.24   
  Jørgen Berg  1965      33.47        33.47   
  Christian Børresen  1970      36.29        1:09.76   
  Kjetil Fjellstad  1968      30.78        1:40.54   
  Per Olaf Moe  1962      31.70        2:12.24   
                     
Helsingborg 1  229  Helsingborgs Simsällskap            2:14.83   
  Robert Jakubek  1959      35.38        35.38   
  Mats Möller  1967      37.42        1:12.80   
  Björn Johansson  1958      32.45        1:45.25   
  Mats Örth  1955      29.58        2:14.83   
                     
Haldens Herrer 2  205  Haldens Svømmeklub            2:37.16   
  Tommy Kristensen  1963      42.98        42.98   
  Rune Offerdal  1969      41.73        1:24.71   
  Ole Richard Holm-Olsen  1972      35.00        1:59.71   
  Wiggo Kristensen  1950      37.45        2:37.16   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Medley C Sigma  163  Sigma Swim            1:59.48   
  Henrik Frandsen  1980      30.10        30.10   
  Michael Nielsen  1985      33.13        1:03.23   
  Mads Gjerløv  1972      27.12        1:30.35   
  John Bøgehus Pedersen  1968      29.13        1:59.48   
                     
Kvik Masters Herrer 1  161  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:01.87   
  Nicolai Ammekilde  1990      28.82        28.82   
  Casper Nordahl-Meyer  1982      33.15        1:01.97   
  Lennart Marmetschke  1966      30.84        1:32.81   
  Kenneth Marmetschke  1969      29.06        2:01.87   
                     
Varbergs Herrer  170  Varberg Sim            2:10.42   
  Hannes Boholm  1983      36.29        36.29   
  Hans Palmqvist  1962      34.04        1:10.33   
  Patrik Svensson  1970      31.46        1:41.79   
  Christian Lindqvist  1983      28.63        2:10.42   
                     
Äss  169  Ängelholms Simsällskap            2:25.32   
  Christian Alsterfjord  1986      37.73        37.73   
  Frederik Höggren  1969      43.72        1:21.45   
  Joakim Olofsson  1970      29.76        1:51.21   
  Magnus Sandberg  1974      34.11        2:25.32   
                     
Hillerød Tm  183  Hillerød Svømmeklub            2:30.98   
  Rune Dahl Mortensen  1978      38.49        38.49   
  Bjørn Gustav Starcke  1963      36.80        1:15.29   
  Thomas Laursen  1972      44.56        1:59.85   
  Jens Peter Vind Hansen  1971      31.13        2:30.98   
                     
                     
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Saltbomper  159  U.S.G            1:59.65   
  Peter Schultz  1976      31.61        31.61   
  Thomas Vestergaard  1989      32.92        1:04.53   
  Mads Tuxen  1992      29.68        1:34.21   
  Christian Berg  1988      25.44        1:59.65   
                     
Superpiratos  159  U.S.G            2:03.46   
  Rune Solvang  1980      31.61        31.61   
  Philipp Haselbach  1984      32.20        1:03.81   
  Morten Andersen  1990      30.08        1:33.89   
  Thorkil Værge  1987      29.57        2:03.46   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:29 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  13:45   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Mix 240  240  Täby Sim            2:20.97   
  Gunilla Rasmuson  1957      37.09        37.09   
  Annica Åberg  1966      39.45        1:16.54   
  Bengt Olsson  1956      32.36        1:48.90   
  Jean-Pierre Saracco  1949      32.07        2:20.97   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Varbergs Mix  206  Varberg Sim            2:12.38   
  Ulrika Andersson  1966      37.24        37.24   
  Hans Palmqvist  1962      34.79        1:12.03   
  Anna-Karin Josefson  1964      31.78        1:43.81   
  Patrik Svensson  1970      28.57        2:12.38   
                     
Eidsvoll Svømmeklubb  200  Eidsvoll Svømmeklubb            2:17.45   
  Eirik Vågshaug  1958      34.93        34.93   
  Lisbeth Dønnum Jensen  1975      38.29        1:13.22   
  Birgit Dønnum Jensen  1967      34.83        1:48.05   
  Rune Svendsen  1968      29.40        2:17.45   
                     
Bom  216  Bergen og Omegn Masters            2:23.97   
  Alf Roar Sem-Olsen  1970      31.09        31.09   
  Torill Bergesen  1957      40.78        1:11.87   
  Torbjørn Hiis Berg  1959      37.10        1:48.97   
  Anne Katrine Bang  1966      35.00        2:23.97   
                     
Mix D Sigma  203  Sigma Swim            2:27.26   
  Ulrik Schäfer  1962      37.38        37.38   
  Anders Føyn  1961      41.23        1:18.61   
  Lone Tolstrup Karlby  1976      35.20        1:53.81   
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966      33.45        2:27.26   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Mix 160  162  Täby Sim            2:11.30   
  Camilla Thuné  1967      38.15        38.15   
  Marcus Pellfolk  1986      32.04        1:10.19   
  Johan Carlén  1976      29.18        1:39.37   
  Anna Uddhammar  1977      31.93        2:11.30   
                     
Skippermix  199  U.S.G            2:16.19   
  Ebbe Rasmussen  1949      36.90        36.90   
  Sara Ambjørn  1992      38.76        1:15.66   
  Mie Lønne  1992      32.43        1:48.09   
  Søren Jensen  1975      28.10        2:16.19   
                     
SK Triton Mix  172  Simklubben Triton            2:16.60   
  Camilla Borglin  1971      39.26        39.26   
  Peter Ahlgren  1968      35.29        1:14.55   
  Natalie Månsson  1979      32.49        1:47.04   
  Markus Millbourn  1978      29.56        2:16.60   
                     
Hillerød Tm  192  Hillerød Svømmeklub            2:28.09   
  Tanja Kongerslev Thorning  1982      37.11        37.11   
  Rolf Jensen  1959      40.71        1:17.82   
  Line Rønn Shakoor  1974      37.13        1:54.95   
  Peter Løbner Hansen  1960      33.14        2:28.09   
                     
Psv Schwerin  187  Psv Schwerin Abt. Schwimmen            2:29.94   
  Ulrich Püdschun  1967      36.78        36.78   
  Bernd Kircher  1968      44.38        1:21.16   
  Frauke Lübbert  1974      36.66        1:57.82   
  Dagmar Pflücker  1972      32.12        2:29.94   
                     
Galningerne Fra Nord  177  Helsingør Svømmeklub            2:32.43   
  Sys Havgaard  1977      47.44        47.44   
  Tine Ottosen  1965      44.51        1:31.95   
  Eddy Krage  1967      32.80        2:04.75   
  Giedrius Saltenis  1982      27.68        2:32.43   
                     
Sydsim Mix  181  Simklubben Sydsim            DSQ  Tyvstart 
  Ulrika Thuné  1972      34.17        34.17   
  Matthias Walemo  1977      33.41        1:07.58   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mkk  157  Malmö Kappsimningsklubb            2:12.22   
  Henrik Walldén  1968      36.52        36.52   
  Annelie Jönsson  1983      34.86        1:11.38   
  Sofie Eriksson  1986      33.54        1:44.92   
  Karl Sommarström  1974      27.30        2:12.22   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matadormix  119  U.S.G            1:57.96   
  Laura Smidt Hansen  1992      33.51        33.51   
  Christian Christensen  1991      29.55        1:03.06   
  Nikolaj Kirketerp-Møller  1990      24.80        1:27.86   
  Simone Ehlers  1987      30.10        1:57.96   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Premasters  90  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:52.92   
  Oliver Marcus Meng  1997      27.29        27.29   
  Josephina Bartela  1994      32.89        1:00.18   
  Mikkel Hounsgaard  1993      25.28        1:25.46   
  Julie Brøndum Petersen  1994      27.46        1:52.92   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  13:45 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:21   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Bente Sørensen  1947  Svøm Korsør    49.06        1:48.68   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup    50.34        1:41.56   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim    38.17        1:20.30   
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters    38.22        1:20.91  Norsk 
Mira Mazurkiewicz  1957  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.31        1:35.59   
Hilde Margrethe Hjertnes  1957  Bergen og Omegn Masters    48.79        1:40.44   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carina Anderson  1961  Simklubben Sydsim    47.88        1:38.81   
Kirsten Sundby Foldvik  1958  Larvik Svømmeklubb    49.91        1:41.75   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    54.49        1:49.61   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Katrine Bang  1966  Bergen og Omegn Masters    40.87        1:27.78   
Dorthe Rathmann Bengtson  1966  Sigma Swim Birkerød    42.42        1:29.09   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters    43.13        1:30.23   
Ellen Åsgard  1966  Snøgg Svømmeklubb    45.00        1:32.77   
Sonja Haglund  1966  Kungsbacka Simsällskap    45.46        1:35.75   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulrika Thuné  1972  Simklubben Sydsim    34.11        1:14.51   
Pia Möller  1968  Helsingborgs Simsällskap    37.64        1:18.79   
Dagmar Pflücker  1972  Psv Schwerin Abt. Schwimmen    41.13        1:26.34   
Christina Hæraas  1971  Bergen og Omegn Masters    46.70        1:39.07   
Camilla Borglin  1971  Simklubben Triton            DNS   
Signe de Neergaard  1971  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frauke Lübbert  1974  Psv Schwerin Abt. Schwimmen    40.26        1:23.50   
Dorte Dugbæk  1976  Sigma Swim Birkerød    43.94        1:32.62   
Sys Havgaard  1977  Helsingør Svømmeklub    44.53        1:34.14   
Dot Christensen  1974  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  afs. på mav/50 
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    31.97        1:08.64   
Simone Ehlers  1987  U.S.G    35.98        1:17.04   
Anne Roslyng  1983  Hsk Hermes Masters    36.56        1:19.70   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mie Lønne  1992  U.S.G    34.01        1:12.25   
                     
 
Løb 12, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Festirstein Nyström  1996  U.S.G    30.93        1:07.45   
Iben Fjord Kjærsgaard  1995  U.S.G    34.77        1:14.85   
Camilla Hansen  1995  U.S.G    35.78        1:17.83   
Siri Vulpius  1995  U.S.G    37.59        1:18.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:21 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  14:35   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim    52.51        1:47.10   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jean-Pierre Saracco  1949  Täby Sim    43.41        1:29.34   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Preben Sørensen  1957  Glostrup Svømme Klub    36.75        1:18.38   
Mats Örth  1955  Helsingborgs Simsällskap    36.92        1:20.33   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub    33.40        1:12.46   
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    36.78        1:13.50   
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    37.30        1:19.12   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Håkan Persson  1963  Täby Sim    33.74        1:11.63   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub    35.53        1:17.00   
Mats Möller  1967  Helsingborgs Simsällskap    37.15        1:17.84   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub    36.11        1:18.81   
Peter Håkansson  1965  Täby Sim    37.89        1:21.08   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub    37.63        1:21.66   
Gerhard Deneken  1963  Svøm Korsør    41.19        1:23.34   
Øyvind Røed  1963  Larvik Svømmeklubb    40.41        1:26.20   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    29.48        1:06.50   
Joakim Olofsson  1970  Ängelholms Simsällskap    33.61        1:10.44   
Christian Drachmann  1968  Sigma Swim Birkerød    32.82        1:11.46   
Patrik Svensson  1970  Varberg Sim    34.48        1:14.83   
Henrik Walldén  1968  Malmö Kappsimningsklubb    35.53        1:21.35   
Anders Hvilsom  1971  Svøm Korsør    45.71        1:34.22   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.83        1:05.44   
Jonas Henriksen  1975  Sigma Swim Allerød    31.52        1:07.04   
Dan Bang  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.67        1:08.76   
Peter Schultz  1976  U.S.G    31.62        1:08.88   
Matthias Walemo  1977  Simklubben Sydsim    32.97        1:09.40   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    32.94        1:06.60   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Jensen  1987  Glostrup Svømme Klub    29.38        1:02.80   
Thorkil Værge  1987  U.S.G    35.52        1:15.88   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Vestergaard  1989  U.S.G    29.67        1:04.97   
Mads Tuxen  1992  U.S.G    31.09        1:08.18   
Jeppe Jensen  1992  U.S.G    32.01        1:08.37   
Morten Andersen  1990  U.S.G    33.06        1:13.15   
                     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Hounsgaard  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.21        1:00.18   
Emil Holm Kristiansen  1993  U.S.G    31.95        1:10.31   
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby    30.80        1:10.58   
Mathias Roer Højgaard  1994  Vest-Brøndby    31.95        1:13.34   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  14:35 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  22:37   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Margareta Rainer  1949  Gävle Simsällskap            34.61   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gunilla Rasmuson  1957  Täby Sim            31.38   
Winnie Vadmand  1953  Svøm Korsør            45.89   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            31.37   
Tine Carstensen  1962  Næstved IF            31.57   
Anette Bøgsted  1962  Sigma Swim Birkerød            36.03   
Marit Hernes  1958  Bergen og Omegn Masters            36.59   
Marie Sjöberg  1962  Helsingborgs Simsällskap            37.68   
Jorunn Engebretsen  1960  Larvik Svømmeklubb            38.16   
Anne-Mette L. Pedersen  1960  Hsk Hermes Masters            38.21   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ulrika Andersson  1966  Varberg Sim            29.72   
Annica Åberg  1966  Täby Sim            31.33   
Anna Bjelm  1966  Helsingborgs Simsällskap            34.06   
Tine Ottosen  1965  Helsingør Svømmeklub            34.75   
Kirsten Haugaard  1965  Svøm Korsør            45.45   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            28.36   
Marja Haglund  1968  Kungsbacka Simsällskap            31.15   
Dagmar Pflücker  1972  Psv Schwerin Abt. Schwimmen            31.88   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.37  Dansk 
Anna Uddhammar  1977  Täby Sim            31.38   
Joanna Toth  1975  Simklubben Poseidon            33.54   
Mirja Stöhler  1977  Copenhagen Mermates            39.60   
Katharina Klitten  1974  Hillerød Svømmeklub            40.91   
Eliza Linnéa Gatzwiller  1977  Natation Gantineau            1:04.60  Quebec rec para s7 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Natalie Månsson  1979  Simklubben Triton            28.82   
Margreet Aanstoot  1980  Malmö Kappsimningsklubb            29.18   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Eriksson  1986  Malmö Kappsimningsklubb            29.71   
Nina Rudkjær Jørgensen  1985  Sigma Swim Allerød            30.61   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kit Ballegaard  1988  Swim Team Tåstrup            29.73   
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G            29.88   
Sophie Schmidt  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.86   
Carola Pedersen  1989  Hsk Hermes Masters            31.50   
Sara Ambjørn  1992  U.S.G            31.54   
Ane Andersen  1990  Sigma Swim Birkerød            31.59   
Linea Hasager  1991  U.S.G            31.64   
Katrine Aggerholm  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.68   
Cristina Leal Rodríguez  1991  U.S.G            36.54   
Katrine Dyhl Nielsen  1990  U.S.G            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Brøndum Petersen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.01   
Susanne Rübner-Petersen  1994  U.S.G            28.45   
Martyna Jackiewicz  1993  Hillerød Svømmeklub            40.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  22:37 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1938-1942 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jery Liljegren  1942  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josef Borbas  1943  Simklubben Sydsim            37.98   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Yngvar Bjerke  1952  Oslo Idrettslag            33.96   
Wiggo Kristensen  1950  Haldens Svømmeklub            35.94   
Flemming G Jensen  1952  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub            29.22   
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran            30.15   
Bengt Olsson  1956  Täby Sim            30.38   
Finn Bækgaard  1955  Swim Team Tåstrup            31.09   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Robert Jakubek  1959  Helsingborgs Simsällskap            29.41   
Hans Palmqvist  1962  Varberg Sim            29.46   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup            30.24   
Anders Føyn  1961  Sigma Swim Birkerød            31.97   
Peter Løbner Hansen  1960  Hillerød Svømmeklub            32.86   
Per Olaf Moe  1962  Haldens Svømmeklub            32.98   
Lars Peder Haahr  1959  Sigma Swim Birkerød            35.26   
Michael Ruhn Jensen  1962  Hillerød Svømmeklub            38.45   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            27.16   
Erik Røbech  1964  Lørenskog-Rælingen KK            27.30   
Lars Ericsson  1966  Helsingborgs Simsällskap            28.81   
Stefan Schäfer  1967  Psv Schwerin Abt. Schwimmen            28.94   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            29.21   
Bjørn Gustav Starcke  1963  Hillerød Svømmeklub            30.44   
Peter Håkansson  1965  Täby Sim            31.21   
Niels Kristian Mark  1967  Haldens Svømmeklub            32.73   
Tommy Kristensen  1963  Haldens Svømmeklub            33.48   
10  Kurt Aaholst  1966  Hillerød Svømmeklub            36.94   
Helge Holgersen  1966  Bergen og Omegn Masters            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød            24.80  Dansk 
Lennart Norrby  1970  Täby Sim            27.13   
Kjetil Fjellstad  1968  Haldens Svømmeklub            28.03   
Patrik Svensson  1970  Varberg Sim            29.00   
John Bøgehus Pedersen  1968  Sigma Swim Birkerød            29.53   
Jens Peter Vind Hansen  1971  Hillerød Svømmeklub            31.46   
Morten Jørgensen  1968  Lørenskog-Rælingen KK            31.84   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            32.04   
Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            32.57   
10  Frederik Höggren  1969  Ängelholms Simsällskap            33.51   
11  Thomas Laursen  1972  Hillerød Svømmeklub            33.56   
12  Claus Damgaard Nielsen  1968  Hillerød Svømmeklub            33.63   
13  Rune Offerdal  1969  Haldens Svømmeklub            35.21   
14  Morten Bach Sommer  1970  Hillerød Svømmeklub            46.16   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johan Carlén  1976  Täby Sim            26.46   
Karl Sommarström  1974  Malmö Kappsimningsklubb            27.25   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            27.44   
Christer Spegel  1977  Helsingborgs Simsällskap            28.34   
Søren Jensen  1975  U.S.G            28.35   
Simon Barchard  1977  Gentofte Svømme Klub            28.73   
Caspar Grauballe  1974  Hørsholm Svømmeforening            32.17   
Magnus Sandberg  1974  Ängelholms Simsällskap            33.76   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Petersen  1979  U.S.G            27.21   
Rune Dahl Mortensen  1978  Hillerød Svømmeklub            28.74   
Markus Millbourn  1978  Simklubben Triton            29.92   
Jan Rusin  1982  Vest-Brøndby            33.28   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Andkjær  1985  U.S.G            23.33   
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim Birkerød            26.28   
Christian Lindqvist  1983  Varberg Sim            29.27   
Christian Alsterfjord  1986  Ängelholms Simsällskap            30.13   
Marek Polácek  1986  Simklubben Sydsim            31.81   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nikolaj Kirketerp-Møller  1990  U.S.G            23.26   
Nicolai Ammekilde  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.79   
Christian Berg  1988  U.S.G            26.43   
Thomas Vestergaard  1989  U.S.G            26.78   
                     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maxemillian Pedersen  1996  U.S.G            24.95   
Kasper Warberg  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.92   
Michel Michelsen  1994  U.S.G            27.32   
Mathias Roer Højgaard  1994  Vest-Brøndby            27.97   
Benjamin Alexander Jensen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:13 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:08   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kirsten Sundby Foldvik  1958  Larvik Svømmeklubb    53.35        1:51.34   
Hanne Møller  1958  Hovedstadens Svømmeklub    52.66        1:54.19   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ellen Åsgard  1966  Snøgg Svømmeklubb    44.22        1:34.16   
Kirsten Haugaard  1965  Svøm Korsør    58.29        2:02.27   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Suhr  1971  Sigma Swim Birkerød    37.96        1:20.67   
Henriette Lilleør  1970  Sigma Swim Birkerød    47.54        1:41.46   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Line Rønn Shakoor  1974  Hillerød Svømmeklub    41.67        1:25.75   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Margreet Aanstoot  1980  Malmö Kappsimningsklubb    37.75        1:19.04   
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Annelie Jönsson  1983  Malmö Kappsimningsklubb    36.51        1:16.44   
Simone Ehlers  1987  U.S.G    39.82        1:25.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:08 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:17   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1938-1942 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jery Liljegren  1942  Malmö Kappsimningsklubb            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jens Peter Hansen  1947  Nakskov Masters- og Motion    47.25        1:41.06  Dansk 
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søren Toft  1956  Glostrup Svømme Klub    39.82        1:25.49  Dansk 
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Palmqvist  1962  Varberg Sim    37.22        1:17.50   
Dan Ole Johansen  1960  Swim Team Tåstrup    40.24        1:22.65  Dansk 
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G    39.67        1:23.33   
Torbjørn Hiis Berg  1959  Bergen og Omegn Masters    42.38        1:30.45   
Rolf Jensen  1959  Hillerød Svømmeklub    44.13        1:35.60   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gerhard Deneken  1963  Svøm Korsør    41.41        1:26.11   
Morten Harning  1966  U.S.G    42.67        1:30.00   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Ahlgren  1968  Simklubben Triton    36.79        1:18.81   
Per Sandberg  1968  Simklubben Poseidon    37.32        1:19.03   
Bernd Kircher  1968  Psv Schwerin Abt. Schwimmen    47.08        1:40.10   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian A. Frederiksen  1981  Næstved IF    34.39        1:13.19   
Casper Nordahl-Meyer  1982  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.00        1:14.15   
Anders Petersen  1979  U.S.G    38.34        1:20.51   
Jan Rusin  1982  Vest-Brøndby    42.69        1:32.42   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Klingberg  1987  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.86        1:05.53   
Christian Jensen  1987  Glostrup Svømme Klub    31.49        1:06.36   
Marcus Pellfolk  1986  Täby Sim    34.19        1:15.09   
                     
 
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emil Holm Kristiansen  1993  U.S.G    37.80        1:19.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:17 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:28   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Berit Marx Pedersen  1950  Swim Team Tåstrup            45.47   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torill Bergesen  1957  Bergen og Omegn Masters            35.12  Norsk + Nordisk 
Mira Mazurkiewicz  1957  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.21   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pia Thulstrup  1961  Swim Team Tåstrup            33.56  Dansk + nordisk 
Anne-Mette L. Pedersen  1960  Hsk Hermes Masters            46.70   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna-Karin Josefson  1964  Varberg Sim            31.77   
Ulrika Andersson  1966  Varberg Sim            32.18   
Gro Jørstad Nilsen  1967  Bergen og Omegn Masters            38.52   
Bente Holm Gottlieb  1966  Hørsholm Svømmeforening            39.74   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Helena Åberg  1971  Helsingborgs Simsällskap            31.16   
Pia Möller  1968  Helsingborgs Simsällskap            34.12   
Camilla Borglin  1971  Simklubben Triton            34.46   
Jannie Aarkrogh Steen  1968  Næstved IF            34.54   
Signe de Neergaard  1971  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophia Skou  1975  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.76   
Lone Tolstrup Karlby  1976  Sigma Swim Birkerød            35.55   
Joanna Toth  1975  Simklubben Poseidon            38.97   
Sys Havgaard  1977  Helsingør Svømmeklub            44.46   
Mirja Stöhler  1977  Copenhagen Mermates            48.09   
Katharina Klitten  1974  Hillerød Svømmeklub            49.49   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Natalie Månsson  1979  Simklubben Triton            32.49   
Tanja Kongerslev Thorning  1982  Hillerød Svømmeklub            35.75   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Eriksson  1986  Malmö Kappsimningsklubb            31.59   
Thea Irbil  1986  U.S.G            40.61   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophie Schmidt  1991  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.79   
Laura Smidt Hansen  1992  U.S.G            33.09   
Kit Ballegaard  1988  Swim Team Tåstrup            33.48   
                     
 
Løb 18, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Børthy Petersen  1993  U.S.G            31.57   
Susanne Rübner-Petersen  1994  U.S.G            33.65   
Camilla Hansen  1995  U.S.G            35.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:28 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:52   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1938-1942 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gunnar Lenning  1942  Simklubben Neptun            39.24  Svensk 
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jean-Pierre Saracco  1949  Täby Sim            36.94   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Bengt Olsson  1956  Täby Sim            32.80   
Antonio Rodrigues  1954  Simklubben Ran            33.37   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torsten Ringberg  1958  Gentofte Svømme Klub            31.19   
Björn Johansson  1958  Helsingborgs Simsällskap            31.95   
Lars Kruse Byron  1960  U.S.G            32.99   
Robert Jakubek  1959  Helsingborgs Simsällskap            34.81   
Peter Løbner Hansen  1960  Hillerød Svømmeklub            36.32   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Bæk  1966  Swim Team Tåstrup            30.06   
Peter Holmsteen  1963  Sigma Swim Birkerød            30.44   
Lennart Marmetschke  1966  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.55   
Ulrich Püdschun  1967  Psv Schwerin Abt. Schwimmen            32.06   
Jesper Lange  1967  Hvidovre Svømme Klub            32.32   
Bjørn Gustav Starcke  1963  Hillerød Svømmeklub            33.16   
Eddy Krage  1967  Helsingør Svømmeklub            33.60   
Jess Brink  1966  Glostrup Svømme Klub            35.19   
Morten Harning  1966  U.S.G            35.38   
10  Øyvind Røed  1963  Larvik Svømmeklubb            37.27   
Anders Lundt  1967  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Helge Holgersen  1966  Bergen og Omegn Masters            DNS   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub            28.34   
Alf Roar Sem-Olsen  1970  Bergen og Omegn Masters            28.52   
Joakim Olofsson  1970  Ängelholms Simsällskap            29.99   
Kjetil Fjellstad  1968  Haldens Svømmeklub            30.93   
Lennart Norrby  1970  Täby Sim            31.27   
Christian Børresen  1970  Haldens Svømmeklub            32.37   
Patrik Svensson  1970  Varberg Sim            32.51   
Per Sandberg  1968  Simklubben Poseidon            33.14   
Peter Ahlgren  1968  Simklubben Triton            33.78   
10  Ole Richard Holm-Olsen  1972  Haldens Svømmeklub            35.99   
11  Bernd Kircher  1968  Psv Schwerin Abt. Schwimmen            37.05   
Morten Jørgensen  1968  Lørenskog-Rælingen KK            DNS   
Kenneth Marmetschke  1969  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
Thomas Laursen  1972  Hillerød Svømmeklub            DSQ  1hv v/ vend 25m 
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johan Carlén  1976  Täby Sim            29.44   
Oscar Åkesson  1977  Simklubben Sydsim            30.48   
Kaj Hansen  1974  Glostrup Svømme Klub            30.84   
Christer Spegel  1977  Helsingborgs Simsällskap            31.98   
Karl Sommarström  1974  Malmö Kappsimningsklubb            32.50   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Henrik Frandsen  1980  Sigma Swim Allerød            28.47   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Nielsen  1985  Sigma Swim Birkerød            29.25   
Thorkil Værge  1987  U.S.G            31.80   
Philipp Haselbach  1984  U.S.G            33.10   
Christian Lindqvist  1983  Varberg Sim            33.40   
Marek Polácek  1986  Simklubben Sydsim            34.00   
Hannes Boholm  1983  Varberg Sim            34.24   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicolai Ammekilde  1990  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.79   
Christian Christensen  1991  U.S.G            27.32   
Christian Berg  1988  U.S.G            28.38   
Jeppe Jensen  1992  U.S.G            28.81   
                     
 
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kasper Warberg  1995  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.91   
Mathias Roer Højgaard  1994  Vest-Brøndby            29.64   
Michel Michelsen  1994  U.S.G            29.68   
Sebastian Broksø Mirkovic  1996  Vest-Brøndby            31.02   
Benjamin Alexander Jensen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:52 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1943-1947 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elisabeth Ketelsen  1943  Swim Team Tåstrup    44.94        1:32.57   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vibeke Larsen  1961  Næstved IF    43.31        1:26.67   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1963-1967 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Katrine Bang  1966  Bergen og Omegn Masters            DNS   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eliza Linnéa Gatzwiller  1977  Natation Gantineau    1:29.35        3:04.30   
Tilde Juul  1974  Sigma Swim Birkerød            DSQ  Ej for bev v/25m 
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Svandis Thordardottir  1978  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.96        1:25.20   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1983-1987 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Roslyng  1983  Hsk Hermes Masters    37.77        1:18.26   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carola Pedersen  1989  Hsk Hermes Masters    42.70        1:26.78   
                     
 
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Festirstein Nyström  1996  U.S.G    33.66        1:08.77   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:00 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  15:52   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1948-1952 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ebbe Rasmussen  1949  U.S.G    40.44        1:20.95   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1953-1957 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kim Larsen  1957  Hsk Hermes Masters    42.10        1:30.97   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1958-1962 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ulrik Schäfer  1962  Sigma Swim Birkerød    39.46        1:20.53   
Jes Gydesen  1961  Sigma Swim Allerød    37.69        1:20.75   
Jan Råsø Rasmussen  1962  Swim Team Tåstrup    41.75        1:27.72   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1968-1972 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mark Vogel  1970  Gentofte Svømme Klub    31.29        1:03.19   
Mads Gjerløv  1972  Sigma Swim Birkerød    33.36        1:07.39   
Lennart Fritzon  1968  Simklubben Sydsim    37.22        1:15.14   
Henrik Walldén  1968  Malmö Kappsimningsklubb    38.46        1:19.92   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1973-1977 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jesper Waterval  1975  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.21        1:06.31   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1978-1982 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rune Solvang  1980  U.S.G    32.43        1:07.89   
Giedrius Saltenis  1982  Helsingør Svømmeklub    37.77        1:15.32   
                     
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1988-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Morten Andersen  1990  U.S.G    35.06        1:12.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  15:52 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:16   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Dam 200  201  Täby Sim            2:04.58   
  Annica Åberg  1966      31.36        31.36   
  Camilla Thuné  1967      31.78        1:03.14   
  Gunilla Rasmuson  1957      30.34        1:33.48   
  Anna Uddhammar  1977      31.10        2:04.58   
                     
Helsingborg 3  201  Helsingborgs Simsällskap            2:10.23   
  Pia Möller  1968      30.99        30.99   
  Marie Sjöberg  1962      37.70        1:08.69   
  Anna Bjelm  1966      33.97        1:42.66   
  Helena Åberg  1971      27.57        2:10.23   
                     
Bom  215  Bergen og Omegn Masters            DNS   
  Gro Jørstad Nilsen  1967                 
  Hilde Margrethe Hjertnes  1957                 
  Christina Hæraas  1971                 
  Marit Hernes  1958              DNS   
                     
Fri D Sigma  203  Sigma Swim            DNS   
  Hanne Haahr  1962                 
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966                 
  Ulla Olin  1963                 
  Tilde Juul  1974              DNS   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Damer 4  191  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
  Signe de Neergaard  1971                 
  Dot Christensen  1974                 
  Sophia Skou  1975                 
  Mira Mazurkiewicz  1957              DNS   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Masters Damer 3  147  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:14.02   
  Svandis Thordardottir  1978      1:06.73        1:06.73   
  Katrine Aggerholm  1990      31.58        1:38.31   
  Sophie Schmidt  1991      35.71        2:14.02   
  Gitte Aggerholm  1962              2:14.02   
                     
                     
 
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Labre Larver  96  U.S.G            1:58.34   
  Iben Fjord Kjærsgaard  1995      29.64        29.64   
  Siri Vulpius  1995      29.59        59.23   
  Josefine Børthy Petersen  1993      28.84        1:28.07   
  Camilla Hansen  1995      30.27        1:58.34   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:16 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:20   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Stt Stt Drenge  239  Swim Team Tåstrup            1:56.11   
  Dan Ole Johansen  1960      27.10        27.10   
  Anders Bæk  1966      27.22        54.32   
  Jan Råsø Rasmussen  1962      30.61        1:24.93   
  Finn Bækgaard  1955      31.18        1:56.11   
                     
Helsingborg 2  230  Helsingborgs Simsällskap            1:57.20   
  Mats Örth  1955      29.69        29.69   
  Robert Jakubek  1959      29.76        59.45   
  Björn Johansson  1958      29.95        1:29.40   
  Lars Ericsson  1966      27.80        1:57.20   
                     
Fri D Sigma  200  Sigma Swim            2:00.35   
  Jes Gydesen  1961      29.21        29.21   
  Henrik Frandsen  1980      27.34        56.55   
  Lars Peder Haahr  1959      34.19        1:30.74   
  John Bøgehus Pedersen  1968      29.61        2:00.35   
                     
Haldens Herrer 1  203  Haldens Svømmeklub            2:02.39   
  Kjetil Fjellstad  1968      32.48        32.48   
  Per Olaf Moe  1962      32.21        1:04.69   
  Christian Børresen  1970      29.56        1:34.25   
  Jørgen Berg  1965      28.14        2:02.39   
                     
Hillerød Tm  207  Hillerød Svømmeklub            2:15.10   
  Peter Løbner Hansen  1960      33.04        33.04   
  Rolf Jensen  1959      36.59        1:09.63   
  Claus Damgaard Nielsen  1968      33.00        1:42.63   
  Thomas Laursen  1972      32.47        2:15.10   
                     
Haldens Herrer 2  217  Haldens Svømmeklub            2:18.69   
  Wiggo Kristensen  1950      36.27        36.27   
  Tommy Kristensen  1963      34.83        1:11.10   
  Ole Richard Holm-Olsen  1972      33.69        1:44.79   
  Niels Kristian Mark  1967      33.90        2:18.69   
                     
Hillerød Tm 2  218  Hillerød Svømmeklub            3:04.34   
  Morten Bach Sommer  1970      48.57        48.57   
  Michael Ruhn Jensen  1962      37.21        1:25.78   
  Kurt Aaholst  1966      36.72        2:02.50   
  Flemming G Jensen  1952      1:01.84        3:04.34   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Herr 160  171  Täby Sim            1:50.54   
  Lennart Norrby  1970      27.72        27.72   
  Marcus Pellfolk  1986      26.00        53.72   
  Peter Håkansson  1965      30.38        1:24.10   
  Johan Carlén  1976      26.44        1:50.54   
                     
Sydsim Pojkar  160  Simklubben Sydsim            1:53.83   
  Oscar Åkesson  1977      27.11        27.11   
  Matthias Walemo  1977      26.98        54.09   
  Lennart Fritzon  1968      27.83        1:21.92   
  Marek Polácek  1986      31.91        1:53.83   
                     
Varbergs Herrer  170  Varberg Sim            1:55.75   
  Patrik Svensson  1970      29.55        29.55   
  Hannes Boholm  1983      28.51        58.06   
  Christian Lindqvist  1983      28.97        1:27.03   
  Hans Palmqvist  1962      28.72        1:55.75   
                     
Äss  169  Ängelholms Simsällskap            2:05.16   
  Joakim Olofsson  1970      27.69        27.69   
  Christian Alsterfjord  1986      30.16        57.85   
  Frederik Höggren  1969      33.34        1:31.19   
  Magnus Sandberg  1974      33.97        2:05.16   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Krudtugler  159  U.S.G            1:46.76   
  Christian Christensen  1991      26.17        26.17   
  Rune Solvang  1980      26.95        53.12   
  Mads Tuxen  1992      26.80        1:19.92   
  Peter Schultz  1976      26.84        1:46.76   
                     
Kvik Masters Herrer 2  152  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:49.65   
  Nicolai Ammekilde  1990      25.52        25.52   
  Casper Nordahl-Meyer  1982      28.48        54.00   
  Dan Bang  1975      26.84        1:20.84   
  Kenneth Marmetschke  1969      28.81        1:49.65   
                     
Guldbamser  159  U.S.G            1:52.07   
  Anders Petersen  1979      27.46        27.46   
  Jeppe Jensen  1992      26.55        54.01   
  Philipp Haselbach  1984      29.53        1:23.54   
  Morten Andersen  1990      28.53        1:52.07   
                     
                     
 
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vestegnen  107  Vest-Brøndby            1:54.69  EXTRA 
  Christian Jensen  1987      25.83        25.83   
  Mathias Roer Højgaard  1994      27.66        53.49   
  Jan Rusin  1982      34.38        1:27.87   
  Sebastian Broksø Mirkovic  1996      26.82        1:54.69   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  16:20 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  16:47   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mix D Sigma  200  Sigma Swim            1:57.01   
  Anette Bøgsted  1962      34.89        34.89   
  Mads Gjerløv  1972      24.44        59.33   
  Peter Holmsteen  1963      27.39        1:26.72   
  Caroline Suhr  1971      30.29        1:57.01   
                     
Varbergs Mix  206  Varberg Sim            1:57.08   
  Patrik Svensson  1970      29.09        29.09  &nbs