2018-05-26   15:46:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Åbne Københavnske Masters

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Formiddag kl. 9.30

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Åbne Københavnske Masters    Udskriftsdato  04 november 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  13:45   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 november 2017         
 
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 240-279 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Mix 240  240  Täby Sim            2:20.97   
  Gunilla Rasmuson  1957      37.09        37.09   
  Annica Åberg  1966      39.45        1:16.54   
  Bengt Olsson  1956      32.36        1:48.90   
  Jean-Pierre Saracco  1949      32.07        2:20.97   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 200-239 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Varbergs Mix  206  Varberg Sim            2:12.38   
  Ulrika Andersson  1966      37.24        37.24   
  Hans Palmqvist  1962      34.79        1:12.03   
  Anna-Karin Josefson  1964      31.78        1:43.81   
  Patrik Svensson  1970      28.57        2:12.38   
                     
Eidsvoll Svømmeklubb  200  Eidsvoll Svømmeklubb            2:17.45   
  Eirik Vågshaug  1958      34.93        34.93   
  Lisbeth Dønnum Jensen  1975      38.29        1:13.22   
  Birgit Dønnum Jensen  1967      34.83        1:48.05   
  Rune Svendsen  1968      29.40        2:17.45   
                     
Bom  216  Bergen og Omegn Masters            2:23.97   
  Alf Roar Sem-Olsen  1970      31.09        31.09   
  Torill Bergesen  1957      40.78        1:11.87   
  Torbjørn Hiis Berg  1959      37.10        1:48.97   
  Anne Katrine Bang  1966      35.00        2:23.97   
                     
Mix D Sigma  203  Sigma Swim            2:27.26   
  Ulrik Schäfer  1962      37.38        37.38   
  Anders Føyn  1961      41.23        1:18.61   
  Lone Tolstrup Karlby  1976      35.20        1:53.81   
  Dorthe Rathmann Bengtson  1966      33.45        2:27.26   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 160-199 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Täby Mix 160  162  Täby Sim            2:11.30   
  Camilla Thuné  1967      38.15        38.15   
  Marcus Pellfolk  1986      32.04        1:10.19   
  Johan Carlén  1976      29.18        1:39.37   
  Anna Uddhammar  1977      31.93        2:11.30   
                     
Skippermix  199  U.S.G            2:16.19   
  Ebbe Rasmussen  1949      36.90        36.90   
  Sara Ambjørn  1992      38.76        1:15.66   
  Mie Lønne  1992      32.43        1:48.09   
  Søren Jensen  1975      28.10        2:16.19   
                     
SK Triton Mix  172  Simklubben Triton            2:16.60   
  Camilla Borglin  1971      39.26        39.26   
  Peter Ahlgren  1968      35.29        1:14.55   
  Natalie Månsson  1979      32.49        1:47.04   
  Markus Millbourn  1978      29.56        2:16.60   
                     
Hillerød Tm  192  Hillerød Svømmeklub            2:28.09   
  Tanja Kongerslev Thorning  1982      37.11        37.11   
  Rolf Jensen  1959      40.71        1:17.82   
  Line Rønn Shakoor  1974      37.13        1:54.95   
  Peter Løbner Hansen  1960      33.14        2:28.09   
                     
Psv Schwerin  187  Psv Schwerin Abt. Schwimmen            2:29.94   
  Ulrich Püdschun  1967      36.78        36.78   
  Bernd Kircher  1968      44.38        1:21.16   
  Frauke Lübbert  1974      36.66        1:57.82   
  Dagmar Pflücker  1972      32.12        2:29.94   
                     
Galningerne Fra Nord  177  Helsingør Svømmeklub            2:32.43   
  Sys Havgaard  1977      47.44        47.44   
  Tine Ottosen  1965      44.51        1:31.95   
  Eddy Krage  1967      32.80        2:04.75   
  Giedrius Saltenis  1982      27.68        2:32.43   
                     
Sydsim Mix  181  Simklubben Sydsim            DSQ  Tyvstart 
  Ulrika Thuné  1972      34.17        34.17   
  Matthias Walemo  1977      33.41        1:07.58   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 120-159 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mkk  157  Malmö Kappsimningsklubb            2:12.22   
  Henrik Walldén  1968      36.52        36.52   
  Annelie Jönsson  1983      34.86        1:11.38   
  Sofie Eriksson  1986      33.54        1:44.92   
  Karl Sommarström  1974      27.30        2:12.22   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 100-119 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Matadormix  119  U.S.G            1:57.96   
  Laura Smidt Hansen  1992      33.51        33.51   
  Christian Christensen  1991      29.55        1:03.06   
  Nikolaj Kirketerp-Møller  1990      24.80        1:27.86   
  Simone Ehlers  1987      30.10        1:57.96   
                     
                     
 
Løb 11, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 80-96 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kvik Premasters  90  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:52.92   
  Oliver Marcus Meng  1997      27.29        27.29   
  Josephina Bartela  1994      32.89        1:00.18   
  Mikkel Hounsgaard  1993      25.28        1:25.46   
  Julie Brøndum Petersen  1994      27.46        1:52.92   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 november 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  13:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark