2019-12-10   02:20:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 9 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  22 september 2017   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:18   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 september 2017         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.71 2014-12-05 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.45 2003-12-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Bukh Villesen  2000  Aalborg Svømmeklub            27.60   
Isabella K. Sørensen  1994  Aalborg Svømmeklub            27.86   
Lisa Schøn  1999  Aalborg Svømmeklub            28.33   
Ellen Nielsen  2001  Esbjerg Svømmeklub            28.77   
Merete Toft Jensen  1999  Holstebro Svømme Club            28.78   
Trine Kjøngerskov  2000  Agfs Svømmeafdeling            28.82   
Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg Svømmeklub            28.87   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub            29.27   
Helena V. Ellling  2000  Silkeborg Svømmeklub            29.46   
10  Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club            29.58   
11  Emma Jørgensen  2001  Esbjerg Svømmeklub            29.85   
12  Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            29.98   
13  Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            30.13   
13  Emma Stecher  2003  Aalborg Svømmeklub            30.13   
15  Iben Bak  2001  Nyborg Svømmeklub            30.17   
16  Signe Villumsen  2001  Agfs Svømmeafdeling            30.19   
17  Astrid Nielsen  2002  Esbjerg Svømmeklub            30.26   
18  Michelle Kramer Andersen  2003  Esbjerg Svømmeklub            30.32   
19  Lærke Toftgaard  2001  Kolding SK            30.36   
20  My Phuong Bui  2003  H2Odense            30.41   
21  Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            30.56   
22  Sofie Sjøgren  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            30.58   
23  Cecilie B. Andersen  2001  Vejle Svømmeklub            30.61   
24  Cecilie Lykke Hansen  1999  Odder Svømmeklub            30.64   
24  Louise D. Liboriussen  2002  Viborg Svømme Klub            30.64   
26  Rebecca E. Jacobsen  2003  Viborg Svømme Klub            30.74   
27  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  Vejle Svømmeklub            30.79   
27  Christie Prøhl  1998  Viborg Svømme Klub            30.79   
29  Isabella Bach  2002  Holstebro Svømme Club            30.83   
30  Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub            30.86   
30  Nikoline Østerberg  2000  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling            30.86   
32  Cecilie Christiansen  2003  Holstebro Svømme Club            30.89   
33  Victoria Bang  2001  H2Odense            31.00   
34  Jennifer Thorius Bek  2000  Horsens Svømmeklub            31.01   
35  Esther Flø  2001  Silkeborg Svømmeklub            31.04   
36  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            31.09   
37  Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub            31.33   
38  Thilde Timmermand  2002  Esbjerg Svømmeklub            31.47   
39  Mia Seehausen  2001  Lyseng IF            31.54   
40  Laura Lange  2001  Hvidovre Svømme Klub            31.75   
41  Emma Fjordside Jensen  2003  Holstebro Svømme Club            31.77   
42  Sarah Bryld Jensen  2001  Esbjerg Svømmeklub            31.87   
43  Sarah Bundgaard  2003  Viborg Svømme Klub            32.07   
44  Freja Elling-Enevoldsen  2002  Herning Svømmeklub            32.09   
45  Maria Mehlsen  2003  Agfs Svømmeafdeling            32.11   
46  Camilla Angaard Nielsen  2003  Odder Svømmeklub            32.21   
47  Line Lyskjær  2003  Silkeborg Svømmeklub            32.44   
48  Caroline Liboriussen  2002  Horsens Svømmeklub            32.48   
49  Marlene Reitan  2003  Agfs Svømmeafdeling            32.58   
50  Randi Jørgensen  2002  Nyborg Svømmeklub            32.68   
51  Mathilde Wisborg Fog  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            33.02   
52  Josefine Heuer  2003  Viborg Svømme Klub            33.21   
53  Camilla Aagaard  2000  Svømmeklubben Nord            33.73  DR Handicap S13 
Maria Cleman Hatting  2001  Holstebro Svømme Club              Akut syg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  22 september 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  19:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark