Resultat för Färsingadoppet sprinttävling
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:09 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 1, 50m Fjärilsim D 11-12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 31.07 | ||||||
2 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 32.48 | ||||||
3 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 32.74 | ||||||
4 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 33.49 | ||||||
5 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 33.69 | ||||||
6 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.87 | ||||||
7 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 35.31 | ||||||
8 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 37.12 | ||||||
9 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.14 | ||||||
10 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 37.44 | ||||||
11 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 37.49 | ||||||
12 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.93 | ||||||
13 | Tilde Heij Wahlström | 2005 | Trelleborg Sim | 38.11 | ||||||
14 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.49 | ||||||
15 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.66 | ||||||
16 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 41.06 | ||||||
17 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 41.23 | ||||||
18 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 41.72 | ||||||
19 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 42.42 | ||||||
20 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 42.76 | ||||||
21 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 42.96 | ||||||
22 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 43.65 | ||||||
23 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.77 | ||||||
24 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.95 | ||||||
25 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 44.40 | ||||||
26 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 45.46 | ||||||
27 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.87 | ||||||
28 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 47.10 | ||||||
29 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 47.63 | ||||||
30 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 48.09 | ||||||
31 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 48.41 | ||||||
32 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 51.83 | ||||||
33 | Clara Larsén | 2006 | Simklubben Ran | 52.18 | ||||||
34 | Tyra Fahlvik | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 52.79 | ||||||
35 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 56.49 | ||||||
36 | Emma Hansson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 1:02.78 | ||||||
- | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 44.68 | EXTRA | |||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Vivien Toth | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 17:09 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 2, 50m Fjärilsim H 11-12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 34.33 | ||||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 35.30 | ||||||
3 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 36.18 | ||||||
4 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.37 | ||||||
5 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 38.10 | ||||||
6 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 38.12 | ||||||
7 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 38.58 | ||||||
8 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 39.07 | ||||||
9 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 39.64 | ||||||
10 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 40.55 | ||||||
11 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 40.66 | ||||||
12 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 41.44 | ||||||
13 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 41.90 | ||||||
14 | Axel Gladher | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 43.35 | ||||||
15 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 43.93 | ||||||
16 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 44.94 | ||||||
17 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 45.31 | ||||||
18 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 46.89 | ||||||
19 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 46.94 | ||||||
20 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 47.71 | ||||||
21 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 48.19 | ||||||
22 | Jonas Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 49.69 | ||||||
23 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 50.91 | ||||||
24 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 52.04 | ||||||
25 | Maximilian Smith | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 53.07 | ||||||
- | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:21 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 3, 50m Ryggsim D 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 34.22 | ||||||
2 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 34.24 | ||||||
3 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 34.96 | ||||||
4 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.00 | ||||||
5 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 35.09 | ||||||
6 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.34 | ||||||
7 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.44 | ||||||
8 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 36.52 | ||||||
9 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 36.68 | ||||||
10 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.25 | ||||||
11 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 37.32 | ||||||
12 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 37.55 | ||||||
13 | Linnea Nell | 2004 | Simsällskapet Delfin | 37.93 | ||||||
14 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.07 | ||||||
15 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 38.48 | ||||||
16 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 38.53 | ||||||
17 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 38.54 | ||||||
18 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 38.70 | ||||||
19 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 38.73 | ||||||
20 | Maja Elmgreen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 38.78 | ||||||
21 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 38.79 | ||||||
22 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 38.80 | ||||||
23 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.11 | ||||||
24 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 39.44 | ||||||
25 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 39.56 | ||||||
26 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 39.71 | ||||||
27 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 40.50 | ||||||
28 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 40.73 | ||||||
29 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.89 | ||||||
30 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 41.18 | ||||||
31 | Ella Klein | 2004 | Höganäs Simsällskap | 41.32 | ||||||
32 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 41.37 | ||||||
33 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.47 | ||||||
34 | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.00 | ||||||
35 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.11 | ||||||
36 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 42.54 | ||||||
37 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 43.36 | ||||||
38 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 43.70 | ||||||
39 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 44.01 | ||||||
40 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 44.27 | ||||||
41 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 45.11 | ||||||
42 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 45.15 | ||||||
43 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 45.22 | ||||||
44 | Josephine Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 45.87 | ||||||
45 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 46.44 | ||||||
46 | Clara Nordin | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 46.96 | ||||||
47 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 47.50 | ||||||
48 | Emy Thorén | 2003 | Simklubben Ran | 49.38 | ||||||
49 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 49.43 | ||||||
50 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 54.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 17:21 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 4, 50m Ryggsim H 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 30.87 | ||||||
2 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 32.67 | ||||||
3 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 34.24 | ||||||
4 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 34.33 | ||||||
5 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 35.10 | ||||||
6 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 35.32 | ||||||
7 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.71 | ||||||
8 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 35.89 | ||||||
9 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.18 | ||||||
10 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 36.41 | ||||||
11 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 37.28 | ||||||
12 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 37.35 | ||||||
13 | Hannes Wrenne | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 38.20 | ||||||
14 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 39.03 | ||||||
15 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 39.16 | ||||||
16 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.13 | ||||||
17 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 40.53 | ||||||
18 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.82 | ||||||
19 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 41.29 | ||||||
20 | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.53 | ||||||
21 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 43.63 | ||||||
22 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 43.79 | ||||||
23 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 43.88 | ||||||
24 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 44.23 | ||||||
25 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 44.39 | ||||||
26 | Benjamin Isaksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 44.56 | ||||||
27 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 45.21 | ||||||
28 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 45.42 | ||||||
29 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 46.81 | ||||||
30 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 46.86 | ||||||
31 | Marcus Riis | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.13 | ||||||
32 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 51.02 | ||||||
33 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 53.27 | ||||||
- | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 5, 50m Bröstsim D 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 33.17 | ||||||
2 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 35.23 | ||||||
3 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 35.87 | ||||||
4 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 36.39 | ||||||
5 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 36.53 | ||||||
6 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 37.33 | ||||||
7 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 37.38 | ||||||
8 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.51 | ||||||
9 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 37.55 | ||||||
10 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.63 | ||||||
11 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 38.29 | ||||||
12 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 38.53 | ||||||
13 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 38.73 | ||||||
14 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 39.17 | ||||||
15 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.18 | ||||||
16 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 39.38 | ||||||
17 | Ella Simander | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 39.55 | ||||||
18 | Frida Toudal | 2001 | Rønne Svømme Klub | 40.32 | ||||||
19 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.59 | ||||||
20 | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 41.94 | ||||||
21 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.08 | ||||||
22 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.81 | ||||||
23 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 42.95 | ||||||
24 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 43.26 | ||||||
25 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | SVØM Korsør | 43.55 | ||||||
26 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 43.69 | ||||||
27 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 44.97 | ||||||
28 | Trulsa Holm | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 45.11 | ||||||
29 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 46.77 | ||||||
30 | Moa Knutsson | 2002 | Kiviks Simklubb | 49.45 | ||||||
31 | Malin Lundström | 1990 | Simklubben Ran | 52.66 | ||||||
32 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 57.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:38 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 6, 50m Bröstsim H 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 29.34 | ||||||
2 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 31.96 | ||||||
3 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 32.81 | ||||||
4 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 32.87 | ||||||
5 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.41 | ||||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 33.89 | ||||||
7 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 34.08 | ||||||
8 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.92 | ||||||
9 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 35.23 | ||||||
10 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 35.48 | ||||||
11 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 35.99 | ||||||
12 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 36.15 | ||||||
13 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 36.19 | ||||||
14 | Jakob Forsberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 36.31 | ||||||
15 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.47 | ||||||
16 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 36.97 | ||||||
17 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.97 | ||||||
18 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 38.48 | ||||||
19 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 39.90 | ||||||
20 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 40.39 | ||||||
21 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 40.51 | ||||||
22 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 40.52 | ||||||
23 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 41.89 | ||||||
24 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 42.14 | ||||||
25 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 42.18 | ||||||
26 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 42.91 | ||||||
27 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 43.17 | ||||||
28 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 47.74 | ||||||
29 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 49.33 | ||||||
- | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 17:38 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 7, 50m Ryggsim D 11-12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 33.56 | ||||||
2 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 36.81 | ||||||
3 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 37.34 | ||||||
4 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 37.67 | ||||||
5 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.45 | ||||||
6 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 39.12 | ||||||
7 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 40.19 | ||||||
8 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.31 | ||||||
9 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 41.76 | ||||||
10 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 42.03 | ||||||
11 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.27 | ||||||
12 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 42.58 | ||||||
13 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 43.08 | ||||||
14 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 43.20 | ||||||
15 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 43.22 | ||||||
16 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 43.28 | ||||||
17 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 43.95 | ||||||
18 | Tilde Heij Wahlström | 2005 | Trelleborg Sim | 44.40 | ||||||
19 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 45.13 | ||||||
20 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 45.55 | ||||||
21 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 45.59 | ||||||
22 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.62 | ||||||
23 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 45.69 | ||||||
24 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.93 | ||||||
25 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 46.05 | ||||||
26 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 46.07 | ||||||
27 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 46.63 | ||||||
28 | Tyra Fahlvik | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 46.80 | ||||||
29 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 46.95 | ||||||
30 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 47.12 | ||||||
31 | Linn Klinge | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 47.81 | ||||||
32 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 47.97 | ||||||
33 | Selma Forssell | 2006 | Ystads Simsällskap | 48.03 | ||||||
34 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 48.18 | ||||||
35 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 48.53 | ||||||
36 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 49.09 | ||||||
37 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 49.19 | ||||||
38 | Alma Quant | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 51.07 | ||||||
39 | Freja Rosenlund | 2005 | Simklubben Ran | 51.12 | ||||||
40 | Emma Hansson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 52.19 | ||||||
41 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 54.20 | ||||||
42 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 54.34 | ||||||
43 | Clara Larsén | 2006 | Simklubben Ran | 55.16 | ||||||
44 | Ellen Holmberg | 2005 | Karlshamns Simklubb | 57.83 | ||||||
45 | Hanna Skogberg | 2005 | Simklubben Ran | 59.98 | ||||||
46 | Jamilla Zarakit | 2005 | Simklubben Ran | 1:01.15 | ||||||
- | Elin Alsalim | 2007 | Simklubben Ran | 57.86 | EXTRA | |||||
- | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 48.49 | EXTRA | |||||
- | Jasmin Jansuk Römer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 50.67 | EXTRA | |||||
- | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 50.78 | EXTRA | |||||
- | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 50.81 | EXTRA | |||||
- | Linnea Sand | 2007 | Simklubben Ran | 52.48 | EXTRA | |||||
- | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 52.36 | EXTRA | |||||
- | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 50.75 | EXTRA | |||||
- | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Vivien Toth | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 17:58 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 8, 50m Ryggsim H 11-12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 37.02 | ||||||
2 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 39.21 | ||||||
3 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 40.87 | ||||||
4 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 41.51 | ||||||
5 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 41.57 | ||||||
6 | Axel Gladher | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 42.02 | ||||||
7 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 43.01 | ||||||
8 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 43.25 | ||||||
9 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 44.21 | ||||||
10 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 44.48 | ||||||
11 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 44.66 | ||||||
12 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 44.82 | ||||||
13 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 45.98 | ||||||
14 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 46.33 | ||||||
15 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 46.35 | ||||||
16 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 46.37 | ||||||
17 | Sebastian Claesson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 46.45 | ||||||
18 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 46.61 | ||||||
19 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 46.63 | ||||||
20 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 47.07 | ||||||
21 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 47.55 | ||||||
22 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 48.02 | ||||||
23 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 48.47 | ||||||
24 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 50.08 | ||||||
25 | Maximilian Smith | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 50.11 | ||||||
26 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 50.54 | ||||||
27 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 50.70 | ||||||
28 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 51.40 | ||||||
29 | Theo Karlsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 51.43 | ||||||
30 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 51.82 | ||||||
31 | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | 52.08 | ||||||
32 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 52.24 | ||||||
33 | Philip Nordén | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 53.90 | ||||||
34 | Hugo Snecker | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 56.32 | ||||||
35 | William Malmgren | 2005 | Ystads Simsällskap | 58.47 | ||||||
36 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 59.78 | ||||||
37 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 1:00.83 | ||||||
- | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 45.41 | EXTRA | |||||
- | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 47.78 | EXTRA | |||||
- | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 49.55 | EXTRA | |||||
- | Joel Norin | 2007 | Simklubben Ran | 53.85 | EXTRA | |||||
- | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 53.65 | EXTRA | |||||
- | Mario Alsalim | 2007 | Simklubben Ran | 1:10.26 | EXTRA | |||||
- | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 17:58 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 9, 50m Bröstsim D 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 36.42 | ||||||
2 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 37.28 | ||||||
3 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 38.37 | ||||||
4 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 38.83 | ||||||
5 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 39.15 | ||||||
6 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 39.32 | ||||||
7 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.52 | ||||||
8 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.58 | ||||||
9 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.94 | ||||||
10 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 40.08 | ||||||
11 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 40.09 | ||||||
12 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 40.15 | ||||||
13 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.18 | ||||||
14 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.60 | ||||||
15 | Linnea Nell | 2004 | Simsällskapet Delfin | 40.83 | ||||||
16 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 41.03 | ||||||
17 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.78 | ||||||
18 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 41.82 | ||||||
19 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 42.34 | ||||||
20 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 43.33 | ||||||
21 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 43.53 | ||||||
22 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 43.89 | ||||||
23 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.12 | ||||||
24 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 44.17 | ||||||
25 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 44.35 | ||||||
26 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 44.55 | ||||||
27 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 44.94 | ||||||
28 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 45.58 | ||||||
29 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 45.96 | ||||||
30 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 46.18 | ||||||
31 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 46.22 | ||||||
32 | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | 46.34 | ||||||
33 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 46.72 | ||||||
34 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 47.00 | ||||||
35 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 47.67 | ||||||
36 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 47.74 | ||||||
37 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 47.76 | ||||||
38 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 48.21 | ||||||
39 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 48.47 | ||||||
40 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 48.52 | ||||||
41 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 48.90 | ||||||
42 | Josephine Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 49.03 | ||||||
43 | Emy Thorén | 2003 | Simklubben Ran | 49.22 | ||||||
44 | Ella Klein | 2004 | Höganäs Simsällskap | 50.05 | ||||||
45 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 51.11 | ||||||
46 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 51.14 | ||||||
47 | Clara Nordin | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 55.20 | ||||||
48 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 1:05.53 | ||||||
- | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:12 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 10, 50m Bröstsim H 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hannes Wrenne | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 35.08 | ||||||
2 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.46 | ||||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 35.73 | ||||||
4 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 36.14 | ||||||
5 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.37 | ||||||
6 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 37.09 | ||||||
7 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.73 | ||||||
8 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 39.22 | ||||||
9 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 39.87 | ||||||
10 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.96 | ||||||
11 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 40.95 | ||||||
12 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 41.20 | ||||||
13 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 41.39 | ||||||
14 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 42.26 | ||||||
15 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 43.44 | ||||||
16 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 43.97 | ||||||
17 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 45.20 | ||||||
18 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 45.31 | ||||||
19 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 45.48 | ||||||
20 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 45.49 | ||||||
21 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 45.50 | ||||||
22 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 46.12 | ||||||
23 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 47.61 | ||||||
24 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 48.19 | ||||||
25 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 48.36 | ||||||
26 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 48.37 | ||||||
27 | Benjamin Isaksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 48.43 | ||||||
28 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 50.10 | ||||||
29 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 50.15 | ||||||
30 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 51.58 | ||||||
31 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 52.16 | ||||||
32 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 52.18 | ||||||
33 | Marcus Riis | 2004 | Ystads Simsällskap | 52.32 | ||||||
34 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 54.24 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 18:12 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:21 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 11, 50m Frisim D 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 26.24 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 26.31 | ||||||
3 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 28.11 | ||||||
4 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 28.24 | ||||||
5 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 28.38 | ||||||
6 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 28.66 | ||||||
7 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 28.99 | ||||||
8 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 29.16 | ||||||
9 | Emma Ljungcrantz | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 29.17 | ||||||
10 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 29.24 | ||||||
11 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.28 | ||||||
12 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 29.37 | ||||||
13 | Ella Simander | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 29.44 | ||||||
14 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.50 | ||||||
15 | Amanda Granborg | 1999 | Simklubben Triton | 29.62 | ||||||
16 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 29.68 | ||||||
17 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.76 | ||||||
18 | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.27 | ||||||
19 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.33 | ||||||
20 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 30.42 | ||||||
21 | Josephine Ålenius | 2002 | Simklubben Laxen | 30.48 | ||||||
22 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 30.78 | ||||||
23 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 30.88 | ||||||
23 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 30.88 | ||||||
25 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 31.07 | ||||||
26 | Frida Toudal | 2001 | Rønne Svømme Klub | 31.12 | ||||||
27 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 31.14 | ||||||
28 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.81 | ||||||
29 | Trulsa Holm | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 32.38 | ||||||
30 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.58 | ||||||
31 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 32.60 | ||||||
32 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 32.89 | ||||||
32 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | SVØM Korsør | 32.89 | ||||||
34 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 32.96 | ||||||
35 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.09 | ||||||
36 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 33.83 | ||||||
37 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 33.86 | ||||||
38 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 33.87 | ||||||
39 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 34.63 | ||||||
40 | Moa Knutsson | 2002 | Kiviks Simklubb | 34.98 | ||||||
41 | Malin Lundström | 1990 | Simklubben Ran | 35.37 | ||||||
- | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
- | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 18:21 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:26 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 12, 50m Frisim H 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 24.42 | ||||||
2 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 24.70 | ||||||
3 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 25.38 | ||||||
4 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 25.47 | ||||||
5 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 25.77 | ||||||
6 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 26.10 | ||||||
7 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 26.40 | ||||||
8 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 26.43 | ||||||
9 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 27.13 | ||||||
10 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.21 | ||||||
11 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 27.24 | ||||||
12 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 27.31 | ||||||
13 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 27.46 | ||||||
14 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 27.51 | ||||||
15 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 27.59 | ||||||
16 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 27.73 | ||||||
17 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 27.81 | ||||||
18 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 27.85 | ||||||
19 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 27.97 | ||||||
20 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.15 | ||||||
21 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 28.52 | ||||||
22 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 28.63 | ||||||
23 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 28.65 | ||||||
24 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 28.72 | ||||||
25 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 28.86 | ||||||
26 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 28.88 | ||||||
27 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.02 | ||||||
28 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 29.10 | ||||||
29 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 29.11 | ||||||
30 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.24 | ||||||
31 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 29.25 | ||||||
32 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 29.42 | ||||||
33 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 29.44 | ||||||
34 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.95 | ||||||
35 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 30.06 | ||||||
36 | Melker Svensson | 2002 | Ystads Simsällskap | 30.67 | ||||||
37 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 31.44 | ||||||
38 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 31.52 | ||||||
39 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 32.11 | ||||||
40 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 33.07 | ||||||
41 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 34.29 | ||||||
42 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 35.60 | ||||||
- | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Max Thurn | 2002 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
- | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 18:26 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 18:55 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 13, 50m Bröstsim D 11-12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 37.29 | ||||||
2 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 39.02 | ||||||
3 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 39.57 | ||||||
4 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 39.61 | ||||||
5 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 41.01 | ||||||
6 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 41.92 | ||||||
7 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 42.10 | ||||||
8 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 43.59 | ||||||
9 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 44.52 | ||||||
10 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 44.58 | ||||||
11 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 44.75 | ||||||
12 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 46.08 | ||||||
13 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 46.54 | ||||||
14 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 47.45 | ||||||
15 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 48.91 | ||||||
16 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 49.30 | ||||||
17 | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | 50.21 | ||||||
18 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 50.75 | ||||||
19 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 50.80 | ||||||
20 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 50.97 | ||||||
21 | Alma Quant | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 51.40 | ||||||
22 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 51.55 | ||||||
23 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 51.98 | ||||||
24 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 52.07 | ||||||
25 | Tyra Fahlvik | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 52.13 | ||||||
26 | Linn Klinge | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 52.31 | ||||||
27 | Ellen Holmberg | 2005 | Karlshamns Simklubb | 52.36 | ||||||
28 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 52.94 | ||||||
29 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 54.46 | ||||||
30 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 54.56 | ||||||
31 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 54.78 | ||||||
32 | Jamilla Zarakit | 2005 | Simklubben Ran | 55.10 | ||||||
33 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 56.22 | ||||||
34 | Clara Larsén | 2006 | Simklubben Ran | 56.92 | ||||||
35 | Freja Rosenlund | 2005 | Simklubben Ran | 57.22 | ||||||
36 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 57.66 | ||||||
37 | Selma Forssell | 2006 | Ystads Simsällskap | 1:00.28 | ||||||
38 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 1:03.50 | ||||||
39 | Hanna Skogberg | 2005 | Simklubben Ran | 1:10.02 | ||||||
- | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 56.47 | EXTRA | |||||
- | Linnea Sand | 2007 | Simklubben Ran | 1:02.39 | EXTRA | |||||
- | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 56.66 | EXTRA | |||||
- | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 1:00.64 | EXTRA | |||||
- | Vivien Toth | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Elin Alsalim | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 18:55 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 19:01 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 14, 50m Bröstsim H 11-12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 40.52 | ||||||
2 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 42.82 | ||||||
3 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 44.05 | ||||||
4 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 44.36 | ||||||
5 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 44.46 | ||||||
6 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 45.71 | ||||||
7 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 45.84 | ||||||
8 | Maximilian Smith | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 47.14 | ||||||
9 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 47.32 | ||||||
10 | Axel Gladher | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 47.33 | ||||||
11 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 48.18 | ||||||
12 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 49.19 | ||||||
12 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 49.19 | ||||||
14 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 49.21 | ||||||
15 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 49.22 | ||||||
16 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 49.86 | ||||||
17 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 50.23 | ||||||
18 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 50.55 | ||||||
19 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 51.56 | ||||||
20 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 51.95 | ||||||
21 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 52.89 | ||||||
22 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 53.14 | ||||||
23 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 53.81 | ||||||
24 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 53.84 | ||||||
25 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 54.10 | ||||||
26 | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | 54.15 | ||||||
27 | Hugo Snecker | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 54.16 | ||||||
28 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 54.62 | ||||||
29 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 55.04 | ||||||
30 | Jonas Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 56.79 | ||||||
31 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 57.66 | ||||||
32 | Theo Karlsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 58.29 | ||||||
33 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 1:00.52 | ||||||
34 | Philip Nordén | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 1:01.74 | ||||||
- | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 53.49 | EXTRA | |||||
- | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 56.16 | EXTRA | |||||
- | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 1:00.47 | EXTRA | |||||
- | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 1:00.20 | EXTRA | |||||
- | Mario Alsalim | 2007 | Simklubben Ran | 57.51 | EXTRA | |||||
- | Joel Norin | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 19:01 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 19:09 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 15, 50m Frisim D 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.55 | ||||||
2 | Hannah Fritz | 2003 | Simklubben Laxen | 29.15 | ||||||
3 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 29.20 | ||||||
4 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 29.63 | ||||||
5 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 29.89 | ||||||
6 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.10 | ||||||
7 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.11 | ||||||
8 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 30.22 | ||||||
9 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 30.25 | ||||||
10 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.32 | ||||||
11 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 30.35 | ||||||
11 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 30.35 | ||||||
13 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 30.41 | ||||||
14 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.70 | ||||||
15 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.97 | ||||||
16 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 31.01 | ||||||
17 | Maja Elmgreen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 31.05 | ||||||
18 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 31.13 | ||||||
19 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.23 | ||||||
20 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 31.27 | ||||||
21 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.30 | ||||||
22 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 31.43 | ||||||
23 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 32.01 | ||||||
24 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.19 | ||||||
25 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 32.24 | ||||||
26 | Mette T. Jörgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 32.40 | ||||||
27 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.56 | ||||||
28 | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | 32.87 | ||||||
29 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 33.29 | ||||||
30 | Linnea Nell | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.30 | ||||||
31 | Amalie Lund | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.40 | ||||||
32 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 33.48 | ||||||
33 | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | 33.72 | ||||||
34 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 33.81 | ||||||
35 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 33.87 | ||||||
36 | Isabella Hejlesen | 2004 | SVØM Korsør | 34.28 | ||||||
37 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.61 | ||||||
38 | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 35.18 | ||||||
39 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 35.23 | ||||||
40 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 35.55 | ||||||
41 | Rebecca Andersen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 35.61 | ||||||
42 | Ella Klein | 2004 | Höganäs Simsällskap | 35.79 | ||||||
43 | Nora Kejser | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.82 | ||||||
44 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 36.46 | ||||||
45 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.47 | ||||||
46 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 36.80 | ||||||
47 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 37.10 | ||||||
48 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 37.17 | ||||||
49 | Alberte Stoltz | 2004 | Rønne Svømme Klub | 37.46 | ||||||
50 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 37.62 | ||||||
51 | Ellen Egard | 2003 | Simklubben Hajen | 38.56 | ||||||
52 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 38.59 | ||||||
53 | Josephine Larsen | 2004 | SVØM Korsør | 38.73 | ||||||
54 | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | 38.86 | ||||||
55 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 40.18 | ||||||
56 | Clara Nordin | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 40.31 | ||||||
57 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 41.46 | ||||||
58 | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | 46.46 | ||||||
- | Emy Thorén | 2003 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 19:09 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 16, 50m Frisim H 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 26.19 | ||||||
2 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.48 | ||||||
3 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 28.50 | ||||||
4 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 29.13 | ||||||
5 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 29.20 | ||||||
6 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 29.24 | ||||||
7 | Hannes Wrenne | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 29.40 | ||||||
8 | Phillip Quist | 2003 | Rønne Svømme Klub | 29.54 | ||||||
9 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.02 | ||||||
10 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 30.30 | ||||||
11 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 30.64 | ||||||
12 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 30.78 | ||||||
13 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 30.98 | ||||||
14 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 31.14 | ||||||
15 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 32.10 | ||||||
16 | Malte Rasch | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.22 | ||||||
17 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.38 | ||||||
18 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 32.60 | ||||||
19 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 32.61 | ||||||
20 | Malte Laurén | 2004 | Simklubben Hajen | 32.64 | ||||||
21 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 32.75 | ||||||
22 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 33.45 | ||||||
23 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 34.50 | ||||||
24 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 34.65 | ||||||
25 | Grigory Selivanov | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.70 | ||||||
26 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 35.70 | ||||||
27 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 35.82 | ||||||
28 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.92 | ||||||
29 | Benjamin Isaksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 35.95 | ||||||
30 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 36.04 | ||||||
31 | Ville Nordqvist | 2004 | S71 | 36.07 | ||||||
32 | Gustav Hartig-Larsen | 2003 | SVØM Korsør | 36.46 | ||||||
33 | Bertram Krak | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.79 | ||||||
34 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 37.24 | ||||||
35 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 37.34 | ||||||
36 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 37.49 | ||||||
37 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 38.26 | ||||||
38 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 38.43 | ||||||
39 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 39.39 | ||||||
40 | Marcus Riis | 2004 | Ystads Simsällskap | 39.40 | ||||||
41 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 39.83 | ||||||
42 | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 39.92 | ||||||
- | Alex Baes Maidens | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 19:16 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 19:21 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 17, 50m Fjärilsim D 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 28.25 | ||||||
2 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 29.18 | ||||||
3 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 29.64 | ||||||
4 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 29.79 | ||||||
5 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.81 | ||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 30.19 | ||||||
7 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 31.09 | ||||||
8 | Ida Rosenius | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 31.20 | ||||||
9 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 31.31 | ||||||
10 | Therese Svensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 31.64 | ||||||
11 | Sara Nobrell | 2002 | Simklubben Hajen | 31.66 | ||||||
12 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.90 | ||||||
13 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 32.22 | ||||||
14 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 32.26 | ||||||
15 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 32.57 | ||||||
16 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.90 | ||||||
17 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.23 | ||||||
18 | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 33.39 | ||||||
19 | Ella Simander | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 33.73 | ||||||
20 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 33.90 | ||||||
21 | Emma Ljungcrantz | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 34.30 | ||||||
22 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 34.64 | ||||||
23 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 34.74 | ||||||
24 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 34.83 | ||||||
25 | Cecilie Hjarsø | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.11 | ||||||
26 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 35.16 | ||||||
27 | Arianna Bardelli | 2002 | Höganäs Simsällskap | 35.52 | ||||||
28 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 36.44 | ||||||
29 | Disa Gladher | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 36.86 | ||||||
30 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 37.35 | ||||||
31 | Maja Wiegaard Hansen | 2002 | SVØM Korsør | 37.37 | ||||||
32 | Trulsa Holm | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 37.46 | ||||||
33 | Tufva Alexandersson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.99 | ||||||
34 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 39.20 | ||||||
35 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.72 | ||||||
36 | Malin Lundström | 1990 | Simklubben Ran | 47.05 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 19:21 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 19:27 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 18, 50m Fjärilsim H 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ahmad Attellesey | 1995 | Simklubben Triton | 26.11 | ||||||
2 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 26.69 | ||||||
3 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 26.89 | ||||||
4 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 27.12 | ||||||
5 | Oscar Olsson | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 27.37 | ||||||
6 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 27.89 | ||||||
7 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.60 | ||||||
8 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 28.76 | ||||||
9 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 28.82 | ||||||
10 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 28.85 | ||||||
11 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 28.96 | ||||||
12 | Nikolaj Almeborg | 2000 | Rønne Svømme Klub | 29.02 | ||||||
13 | Viktor Carlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 29.60 | ||||||
14 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 29.70 | ||||||
15 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 29.79 | ||||||
16 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 29.81 | ||||||
17 | Nicklas Andersen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 30.26 | ||||||
18 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.48 | ||||||
19 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 30.53 | ||||||
20 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 30.88 | ||||||
21 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 31.51 | ||||||
22 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 31.52 | ||||||
23 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 31.69 | ||||||
24 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.09 | ||||||
25 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 32.16 | ||||||
26 | Marcus Christiansen | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 32.39 | ||||||
27 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 32.43 | ||||||
28 | Karl Christiansen | 2000 | Rønne Svømme Klub | 32.59 | ||||||
29 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 32.71 | ||||||
30 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 32.76 | ||||||
31 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 32.86 | ||||||
32 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.42 | ||||||
33 | Andreas Norup | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.51 | ||||||
34 | Jakob Forsberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 34.88 | ||||||
35 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 34.97 | ||||||
36 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 35.74 | ||||||
37 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 36.82 | ||||||
38 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 39.70 | ||||||
39 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 40.71 | ||||||
- | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Marcus Bjering | 2002 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 19:27 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 19:45 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 19, 50m Frisim D 11-12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Siri Lindén | 2005 | Karlskrona Simsällskap | 29.41 | ||||||
2 | Alicia Sjögren | 2005 | Trelleborg Sim | 29.65 | ||||||
3 | Erma Duratovic | 2005 | Trelleborg Sim | 30.69 | ||||||
4 | Selma Seipp | 2005 | Simsällskapet Delfin | 31.10 | ||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.26 | ||||||
6 | Julia Henriksson | 2005 | Simklubben Hajen | 31.29 | ||||||
7 | Elida Thornsen | 2005 | SVØM Korsør | 31.52 | ||||||
8 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.14 | ||||||
9 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.93 | ||||||
10 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 33.31 | ||||||
11 | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 34.02 | ||||||
12 | Filippa Eiler | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.06 | ||||||
13 | Alice Bitzén | 2006 | Simklubben Hajen | 34.24 | ||||||
14 | Hilda Nilsson-Halvardsson | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 34.62 | ||||||
15 | Luna Luminari | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.02 | ||||||
16 | Sarah Højlund | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.30 | ||||||
17 | Johanna Jönsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 35.37 | ||||||
18 | Olivia Smith | 2005 | Höganäs Simsällskap | 35.54 | ||||||
19 | Cassandra Strömqvist-Malmström | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 35.61 | ||||||
20 | Jacquline Rengbrandt | 2005 | Trelleborg Sim | 35.77 | ||||||
21 | Tilde Heij Wahlström | 2005 | Trelleborg Sim | 35.96 | ||||||
22 | Tea Stark Friis | 2006 | Ystads Simsällskap | 36.02 | ||||||
23 | Alma Larsson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 36.18 | ||||||
24 | Elena Seitzberg | 2005 | Simklubben Ran | 36.47 | ||||||
25 | Nellie Emilsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 36.76 | ||||||
26 | Kerstin Cederlund | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 37.34 | ||||||
27 | Elize Jönsson | 2006 | Ystads Simsällskap | 37.75 | ||||||
28 | Tindra Alstierna | 2006 | Ystads Simsällskap | 38.08 | ||||||
29 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 38.14 | ||||||
30 | Johanna Rasmussen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.31 | ||||||
31 | Rebecca Westergren | 2005 | Trelleborg Sim | 38.57 | ||||||
32 | Sally Persson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 38.80 | ||||||
33 | Maja Zastrojevic | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.92 | ||||||
34 | Emma Jönsson | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 39.07 | ||||||
35 | Anna Contis Pavel | 2006 | Simklubben Hajen | 39.38 | ||||||
36 | Luna Hein | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 39.55 | ||||||
37 | Naya Østergaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 39.69 | ||||||
38 | Mimmi Palm | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 39.78 | ||||||
39 | Vega Mårtensson | 2006 | Simklubben Ran | 40.93 | ||||||
40 | Aurora Troldahl Jakobsen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 41.51 | ||||||
41 | Tyra Mårtensson | 2006 | Simklubben Hajen | 42.81 | ||||||
42 | Klara Kylefors | 2006 | Simklubben Hajen | 43.18 | ||||||
43 | Lisa Harde | 2006 | Simklubben Ran | 43.92 | ||||||
44 | Alma Quant | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 43.93 | ||||||
45 | Linn Klinge | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 44.45 | ||||||
46 | Elsa Winberg | 2006 | Simklubben Hajen | 44.73 | ||||||
47 | Selma Forssell | 2006 | Ystads Simsällskap | 45.10 | ||||||
48 | Sofie Christiansen | 2005 | Rønne Svømme Klub | 45.66 | ||||||
49 | Clara Larsén | 2006 | Simklubben Ran | 45.77 | ||||||
50 | Ellen Holmberg | 2005 | Karlshamns Simklubb | 46.30 | ||||||
51 | Freja Rosenlund | 2005 | Simklubben Ran | 47.42 | ||||||
52 | Celie Rosén | 2005 | Trelleborg Sim | 47.63 | ||||||
53 | Emma Hansson | 2006 | Karlshamns Simklubb | 48.41 | ||||||
54 | Jamilla Zarakit | 2005 | Simklubben Ran | 48.58 | ||||||
55 | Hanna Skogberg | 2005 | Simklubben Ran | 53.75 | ||||||
- | Elin Alsalim | 2007 | Simklubben Ran | 53.42 | EXTRA | |||||
- | Elin Nilsson | 2007 | Helsingborgs Simsällskap | 39.48 | EXTRA | |||||
- | Karla Rosvall | 2008 | Simklubben Ran | 41.30 | EXTRA | |||||
- | Linnea Sand | 2007 | Simklubben Ran | 48.87 | EXTRA | |||||
- | Tova Jönsson | 2007 | Simklubben Ran | 43.21 | EXTRA | |||||
- | Wilma Sonesson | 2007 | Simklubben Ran | 48.29 | EXTRA | |||||
- | Lilya Oregan | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Silje Mathiasen | 2006 | SVØM Korsør | DNS | ||||||
- | Tyra Fahlvik | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vivien Toth | 2005 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 19:45 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 19:52 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 20, 50m Frisim H 11-12, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | SVØM Korsør | 32.56 | ||||||
2 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 32.58 | ||||||
3 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 32.59 | ||||||
4 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 32.82 | ||||||
5 | Rasmus Bønsøe | 2006 | SVØM Korsør | 33.54 | ||||||
6 | Karl Oredsson | 2006 | Simsällskapet Delfin | 33.92 | ||||||
7 | Toke Olsen | 2006 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.31 | ||||||
8 | Axel Gladher | 2006 | Karlskrona Simsällskap | 34.35 | ||||||
9 | Viggo Holst | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 34.36 | ||||||
10 | Kim Larsson | 2005 | Simklubben Ran | 35.21 | ||||||
11 | Yaser Sultan | 2005 | Simklubben Ran | 35.30 | ||||||
12 | Victor Borg | 2005 | Simklubben Triton | 35.62 | ||||||
13 | Hilding Hallberg | 2005 | Helsingborgs Simsällskap | 35.91 | ||||||
14 | Gabriel Hachem | 2005 | Simklubben Ran | 35.94 | ||||||
15 | Ahmad Alhaj | 2005 | Simklubben Ran | 36.19 | ||||||
16 | Jonatan Bååth | 2006 | Trelleborg Sim | 36.75 | ||||||
17 | Gustav Bach | 2005 | Simklubben Ran | 36.78 | ||||||
17 | Hadi Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 36.78 | ||||||
19 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 36.82 | ||||||
20 | Mustapha Hariri | 2005 | Simklubben Ran | 37.13 | ||||||
21 | Alfred Sternerup | 2006 | Simklubben Triton | 38.06 | ||||||
22 | Erik Moberg | 2006 | Osby Simsällskap | 38.30 | ||||||
23 | Rasmus Mårtensson | 2006 | Simklubben Triton | 38.73 | ||||||
24 | Sebastian Claesson | 2005 | Simsällskapet Delfin | 39.62 | ||||||
25 | Vincent Johnson | 2006 | Osby Simsällskap | 40.53 | ||||||
26 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 40.77 | ||||||
27 | Elias Albrektsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 42.18 | ||||||
28 | Alex Jemeljanov | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 42.32 | ||||||
29 | Anders Koefoed-Holm | 2006 | Rønne Svømme Klub | 42.41 | ||||||
30 | Emil Hjalmarsson | 2006 | Simklubben Ran | 42.87 | ||||||
31 | William Malmgren | 2005 | Ystads Simsällskap | 43.52 | ||||||
32 | Dennis Henriksson | 2005 | Simsällskapet Iden | 44.03 | ||||||
33 | Maximilian Smith | 2005 | Sjöbo Simsällskap | 44.24 | ||||||
34 | Theo Karlsson | 2006 | Simsällskapet Iden | 44.39 | ||||||
35 | Jonas Larsen | 2005 | SVØM Korsør | 45.10 | ||||||
36 | Oscar Nord | 2006 | Osby Simsällskap | 45.19 | ||||||
37 | Philip Nordén | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 45.61 | ||||||
38 | Kevin Andersson | 2005 | Simklubben Ran | 45.93 | ||||||
39 | Hugo Snecker | 2006 | Helsingborgs Simsällskap | 46.71 | ||||||
40 | Sebastian Nilsson | 2006 | Sjöbo Simsällskap | 48.64 | ||||||
- | Anton Bjursell | 2008 | Simklubben Ran | 42.93 | EXTRA | |||||
- | Arvid Johansson | 2007 | Simklubben Ran | 38.77 | EXTRA | |||||
- | Elliot Feldt | 2007 | Simklubben Ran | 43.98 | EXTRA | |||||
- | Joel Norin | 2007 | Simklubben Ran | 48.10 | EXTRA | |||||
- | Kasper Andersson | 2008 | Simklubben Ran | 47.28 | EXTRA | |||||
- | Mario Alsalim | 2007 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | William Madsen | 2006 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 19:52 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 19:59 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 21, 50m Fjärilsim D13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.55 | ||||||
2 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.14 | ||||||
3 | Clara Steen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.15 | ||||||
4 | Emma Thorsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.43 | ||||||
5 | Elsa Bitzén | 2003 | Simklubben Hajen | 32.59 | ||||||
6 | Thippe de Neergaard | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.64 | ||||||
7 | Julia Olsson | 2004 | Kiviks Simklubb | 32.77 | ||||||
8 | Thea Brünjes | 2004 | Kiviks Simklubb | 33.61 | ||||||
9 | Linnea Nell | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.65 | ||||||
10 | Liva Søby | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.66 | ||||||
11 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 33.73 | ||||||
12 | Ella Gutenwik | 2004 | Simklubben Hajen | 34.19 | ||||||
13 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.29 | ||||||
14 | Olivia Hansson | 2003 | Kiviks Simklubb | 34.32 | ||||||
15 | Ella Jeppsson | 2003 | Simklubben Hajen | 34.57 | ||||||
16 | Tilde Persson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.32 | ||||||
17 | Emy Ek | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 35.50 | ||||||
18 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 35.58 | ||||||
19 | Nønne Christensen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.88 | ||||||
20 | Thea Dahlqvist | 2003 | Simklubben Hajen | 35.91 | ||||||
21 | Tova Kjellberg | 2004 | Trelleborg Sim | 36.54 | ||||||
22 | Sanna Westerberg | 2004 | Trelleborg Sim | 36.79 | ||||||
23 | Alma Mårtensson | 2004 | Simklubben Hajen | 37.34 | ||||||
24 | Mette T. Jörgensen | 2003 | Rønne Svømme Klub | 38.20 | ||||||
25 | Lova Persson | 2004 | Simklubben Hajen | 38.38 | ||||||
26 | Olivia Pantzar | 2004 | Simklubben Hajen | 39.56 | ||||||
27 | Mathilde Berild Andersen | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 39.58 | ||||||
28 | Alva Larsson | 2004 | Simklubben Ran | 40.74 | ||||||
29 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 41.13 | ||||||
30 | Linn Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.31 | ||||||
31 | Laura Jørgensen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 42.92 | ||||||
32 | Ida Holst Gerløv | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.95 | ||||||
33 | Matilda Malm | 2004 | Höganäs Simsällskap | 42.98 | ||||||
34 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 44.50 | ||||||
35 | Barbette Karylle | 2003 | Simklubben Ran | 44.54 | ||||||
36 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 46.22 | ||||||
37 | Victoria Berild Andersen | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 47.57 | ||||||
38 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 47.77 | ||||||
39 | Emilia Kryger | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 48.22 | ||||||
40 | Mollie Dalengran | 2004 | Simklubben Triton | 49.70 | ||||||
41 | Gabriella Mattsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 54.77 | ||||||
- | Emilia Möller | 2004 | Simklubben Hajen | DSQ | ||||||
- | Emy Thorén | 2003 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Kajsa Sjöström Andersson | 2004 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Lina Malmgren | 2004 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Lovisa Larsson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 19:59 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:06 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 22, 50m Fjärilsim H 13-14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Auer | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 27.73 | ||||||
2 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 28.68 | ||||||
3 | Oscar Thinghøjen | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.32 | ||||||
4 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 32.00 | ||||||
5 | Hannes Wrenne | 2004 | Karlskrona Simsällskap | 32.21 | ||||||
6 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 32.43 | ||||||
7 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 32.72 | ||||||
8 | Leo Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 33.59 | ||||||
9 | Hampus Olsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 33.64 | ||||||
10 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 34.39 | ||||||
11 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 35.16 | ||||||
12 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 35.73 | ||||||
13 | Ugnius Melieska | 2004 | Ystads Simsällskap | 35.77 | ||||||
14 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 36.04 | ||||||
15 | Aron Persson | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.44 | ||||||
16 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 36.78 | ||||||
17 | Adrian Spogardh | 2004 | Karlshamns Simklubb | 36.82 | ||||||
18 | Love Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | 37.37 | ||||||
19 | William Studsgaard | 2004 | Rønne Svømme Klub | 37.43 | ||||||
20 | Måns Burmester-Lysell | 2004 | Simklubben Hajen | 37.91 | ||||||
21 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 39.32 | ||||||
22 | Casper Pedersen | 2004 | SVØM Korsør | 42.86 | ||||||
23 | Viktor Holst Rasmussen | 2003 | SVØM Korsør | 43.36 | ||||||
24 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | SVØM Korsør | 44.47 | ||||||
25 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 44.85 | ||||||
26 | Noah Vester Nielsen | 2004 | SVØM Korsør | 45.69 | ||||||
27 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 45.79 | ||||||
28 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 46.58 | ||||||
29 | Hugo Härjesten | 2004 | Hörby Simklubb | 47.32 | ||||||
30 | Lucas Gyllenskiöld | 2004 | Simklubben Triton | 51.03 | ||||||
31 | Alfred Cato | 2004 | Osby Simsällskap | 51.96 | ||||||
32 | Marco Lindström | 2004 | Höganäs Simsällskap | 55.39 | ||||||
- | Theo Andersson | 2004 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 20:06 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:10 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 23, 50m Ryggsim D 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 30.40 | ||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 31.69 | ||||||
3 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 32.08 | ||||||
4 | Amanda Granborg | 1999 | Simklubben Triton | 32.16 | ||||||
5 | Mille Bruun Høvring | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.13 | ||||||
6 | Nicola Parfitt | 2000 | Trelleborg Sim | 33.81 | ||||||
7 | Lærke Rask Sander | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.40 | ||||||
8 | Linn Rosenius | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 34.65 | ||||||
9 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 34.69 | ||||||
10 | Ella Laurén | 2001 | Simklubben Hajen | 35.62 | ||||||
11 | Elna Jepsson | 2002 | Simklubben Ran | 36.09 | ||||||
12 | Madeleine Thornsen | 2001 | SVØM Korsør | 36.51 | ||||||
13 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.85 | ||||||
14 | Emilia Steen | 2002 | Rønne Svømme Klub | 36.98 | ||||||
14 | Emma Ljungcrantz | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 36.98 | ||||||
16 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | Sjöbo Simsällskap | 37.40 | ||||||
17 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 38.21 | ||||||
18 | Aurora Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 38.75 | ||||||
19 | Therese Svensson | 1991 | Landskrona Simsällskap | 38.88 | ||||||
20 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.99 | ||||||
21 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 39.19 | ||||||
22 | Frida Toudal | 2001 | Rønne Svømme Klub | 39.27 | ||||||
23 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 40.77 | ||||||
24 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 41.30 | ||||||
25 | Moa Knutsson | 2002 | Kiviks Simklubb | 42.12 | ||||||
26 | Trulsa Holm | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 43.07 | ||||||
27 | Malin Lundström | 1990 | Simklubben Ran | 43.94 | ||||||
- | Hanna Nilsson | 2000 | Simklubben Hajen | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 20:10 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Färsingadoppet Sprinttävling | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 20:15 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 juni 2017 |
Gren 24, 50m Ryggsim H 15-99, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.99 | ||||||
2 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 31.06 | ||||||
3 | Lenny Persson | 1977 | Simklubben Ran | 31.90 | ||||||
4 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 31.93 | ||||||
5 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 32.03 | ||||||
6 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 32.34 | ||||||
7 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 32.40 | ||||||
8 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 32.44 | ||||||
9 | August Hertz Bugge | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 32.92 | ||||||
10 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.36 | ||||||
11 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 33.75 | ||||||
12 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Triton | 34.33 | ||||||
13 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 34.62 | ||||||
14 | Simon Bergendorff | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 34.94 | ||||||
15 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.43 | ||||||
16 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 35.58 | ||||||
17 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 35.73 | ||||||
18 | Marcus Barkrot | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 35.86 | ||||||
19 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 35.94 | ||||||
20 | Elias Nilsson | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 37.78 | ||||||
21 | Michael Elliks | 2002 | VAT Copenhagen-MK31 | 38.20 | ||||||
22 | Dennis Micin | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 38.21 | ||||||
23 | Maximilian Brink | 2002 | Kiviks Simklubb | 38.31 | ||||||
24 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 38.55 | ||||||
25 | Andreas Nordh | 1991 | Osby Simsällskap | 39.14 | ||||||
26 | Victor Andersson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 39.95 | ||||||
27 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 40.60 | ||||||
28 | Jacob Hansson | 2002 | Simklubben Hajen | 40.64 | ||||||
29 | Lucas Leal | 2001 | SVØM Korsør | 44.32 | ||||||
30 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 45.48 | ||||||
31 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 46.40 | ||||||
- | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Max Thurn | 2002 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 16 juni 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 20:15 |