Results for Herning Grand Prix 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Herning Grand Prix 2017 | Udskriftsdato | 04 november 2017 | |||
Stvne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangr | Herning Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 03 november 2017 |
Lb 14, 100m Medley Damer, Finaler rg. 0-2000 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stinne Srensen | 1999 | 496 | 31.79 | 1:11.55 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:05.59 | |||||||||
2 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 392 | 35.39 | 1:17.38 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:16.22 | |||||||||
3 | Trine Guldberg | 1999 | 386 | 35.00 | 1:17.82 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:10.94 | |||||||||
Lb 14, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nete Lund Madsen | 2001 | 423 | 35.13 | 1:15.48 | |||||
Aalborg Svmmeklub | 1:14.15 | |||||||||
2 | Lrke Casse Alexandersen | 2001 | 397 | 36.81 | 1:17.08 | |||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:16.25 | |||||||||
3 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 323 | 39.31 | 1:22.59 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:20.73 | |||||||||
4 | Maja Nielsen | 2001 | 281 | 38.71 | 1:26.49 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:27.43 | |||||||||
5 | Michele Dupont | 2001 | 215 | 46.06 | 1:34.49 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | 1:35.49 | |||||||||
6 | Mia Andersen | 2002 | 204 | 43.90 | 1:36.15 | |||||
H2Odense | 1:46.08 | |||||||||
7 | Signe Risager Hansen | 2002 | 192 | 48.25 | 1:38.22 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | 1:38.29 | |||||||||
- | Laura Gam | 2001 | DSQ | afslut p mave 50m | ||||||
Herning Svmmeklub | 1:12.34 | |||||||||
- | Sofie Astrup | 2001 | DSQ | crawl ben v/55m | ||||||
Struer Svmmeklub | 1:22.97 | |||||||||
Lb 14, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Kjr Jensen | 2004 | 486 | 32.64 | 1:12.05 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.75 | |||||||||
2 | Sarah Kildahl | 2004 | 471 | 35.39 | 1:12.82 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.86 | |||||||||
3 | Frida Saks Justesen | 2004 | 463 | 33.89 | 1:13.21 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.56 | |||||||||
4 | Clara Skrydstrup | 2004 | 437 | 33.93 | 1:14.64 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.75 | |||||||||
5 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 420 | 36.33 | 1:15.67 | |||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:17.31 | |||||||||
6 | Pernille Nedergaard | 2004 | 389 | 36.43 | 1:17.57 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:18.04 | |||||||||
7 | Anne Terp | 2004 | 377 | 37.71 | 1:18.41 | |||||
Struer Svmmeklub | 1:22.53 | |||||||||
8 | Maria stergaard Nielsen | 2004 | 372 | 36.90 | 1:18.74 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:17.89 | |||||||||
9 | Karoline Thagrd Jakobsen | 2004 | 346 | 37.91 | 1:20.65 | |||||
Struer Svmmeklub | 1:23.49 | |||||||||
10 | Maria Hall | 2003 | 341 | 38.69 | 1:21.04 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | 1:22.27 | |||||||||
11 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 299 | 40.14 | 1:24.66 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:27.41 | |||||||||
12 | Rikke Struntze Srensen | 2003 | 299 | 40.25 | 1:24.69 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:20.08 | |||||||||
13 | Emmalina Long | 2004 | 297 | 40.53 | 1:24.87 | |||||
Aarhus Swim | 1:30.81 | |||||||||
14 | Line Back Kristoffersen | 2003 | 294 | 40.12 | 1:25.16 | |||||
Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 1:29.54 | |||||||||
15 | Laura Pedersen | 2004 | 292 | 42.76 | 1:25.37 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:25.89 | |||||||||
16 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 289 | 42.26 | 1:25.66 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:26.30 | |||||||||
17 | Mette Buur Holt | 2003 | 282 | 39.97 | 1:26.34 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:23.62 | |||||||||
18 | Nanna Svensgaard | 2004 | 280 | 40.12 | 1:26.57 | |||||
Struer Svmmeklub | 1:29.47 | |||||||||
19 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 273 | 39.94 | 1:27.32 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:23.21 | |||||||||
20 | Tana Korsgaard Nicholson | 2004 | 271 | 42.42 | 1:27.57 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:28.23 | |||||||||
21 | Ella Ryberg | 2004 | 270 | 41.70 | 1:27.67 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:26.64 | |||||||||
22 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 268 | 44.96 | 1:27.80 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:25.57 | |||||||||
23 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 260 | 41.98 | 1:28.70 | |||||
H2Odense | 1:28.32 | |||||||||
24 | Ella H. Richardson | 2003 | 246 | 41.01 | 1:30.42 | |||||
Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 1:34.04 | |||||||||
25 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 245 | 42.22 | 1:30.46 | |||||
H2Odense | 1:29.42 | |||||||||
26 | Asta Kofod Nielsen | 2003 | 240 | 41.54 | 1:31.09 | |||||
Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 1:34.04 | |||||||||
27 | Theresa Bertel-rum | 2003 | 237 | 44.06 | 1:31.48 | |||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:38.01 | |||||||||
28 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | 236 | 42.52 | 1:31.67 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:30.24 | |||||||||
29 | Lrke Hjaltson | 2004 | 230 | 44.73 | 1:32.39 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:35.25 | |||||||||
30 | Mathilde Thomsen | 2004 | 229 | 41.86 | 1:32.56 | |||||
Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 1:39.15 | |||||||||
31 | Emily Schweer | 2004 | 181 | 49.17 | 1:40.04 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | 1:42.47 | |||||||||
- | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | DSQ | ej forts. bev. v/50m | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:21.30 | |||||||||
Lb 14, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 460 | 35.41 | 1:13.38 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:16.87 | |||||||||
2 | Annabella Marie Lauritzen | 2005 | 436 | 35.82 | 1:14.68 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:18.88 | |||||||||
3 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 335 | 38.47 | 1:21.59 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:21.77 | |||||||||
4 | Sara Baumgartner | 2005 | 334 | 38.47 | 1:21.67 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.75 | |||||||||
5 | Cirkeline Ly Kellberg | 2005 | 316 | 39.87 | 1:23.13 | |||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:23.19 | |||||||||
6 | Emilie Bie Bock | 2005 | 316 | 39.01 | 1:23.16 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:28.09 | |||||||||
7 | Clara Jensen | 2005 | 309 | 36.87 | 1:23.79 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:26.51 | |||||||||
8 | Katrine Beg Thormann | 2006 | 305 | 39.57 | 1:24.14 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:24.99 | |||||||||
9 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 304 | 37.83 | 1:24.23 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:27.86 | |||||||||
10 | Freja Buchholt Kristensen | 2005 | 302 | 38.02 | 1:24.43 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:26.37 | |||||||||
11 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | 292 | 41.74 | 1:25.34 | |||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:28.56 | |||||||||
12 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 279 | 40.49 | 1:26.72 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:25.61 | |||||||||
13 | Line Knudsen | 2005 | 265 | 41.24 | 1:28.16 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:34.45 | |||||||||
14 | Laura Sneberg V. Jensen | 2006 | 262 | 41.92 | 1:28.53 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:28.78 | |||||||||
15 | Liv Juhl Jensen | 2005 | 253 | 43.55 | 1:29.53 | |||||
Aarhus Swim | 1:35.45 | |||||||||
16 | Trine Lund Michaelsen | 2006 | 253 | 40.05 | 1:29.57 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:34.24 | |||||||||
17 | Laura Hkonsson | 2006 | 249 | 41.57 | 1:30.01 | |||||
Ikast Svmmeklub | 1:31.47 | |||||||||
18 | Elea Amalie Poulsen | 2006 | 245 | 44.29 | 1:30.54 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:36.24 | |||||||||
19 | Helene Siegenthaler | 2006 | 244 | 44.17 | 1:30.63 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:38.67 | |||||||||
20 | Emma Blix Kristensen | 2005 | 230 | 45.56 | 1:32.47 | |||||
Aarhus Swim | 1:37.48 | |||||||||
21 | Mille E. S. Jensen | 2005 | 217 | 44.99 | 1:34.25 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:36.11 | |||||||||
22 | Mia Borup Mlgaard | 2006 | 209 | 44.43 | 1:35.41 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:41.17 | |||||||||
23 | Josefine Bundgaard | 2005 | 191 | 47.29 | 1:38.34 | |||||
Viborg Svmme Klub | 1:36.70 | |||||||||
24 | Anne Lund | 2005 | 182 | 47.55 | 1:39.82 | |||||
Svmmeklubben Grindsted | 1:45.13 | |||||||||
25 | Anne-Sofie Bdtger | 2005 | 181 | 48.62 | 1:40.05 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:42.71 | |||||||||
26 | Emilia Glisic | 2005 | 181 | 47.89 | 1:40.16 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:46.09 | |||||||||
27 | Ida Thomsen | 2006 | 178 | 46.72 | 1:40.72 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:43.81 | |||||||||
28 | Ida Sndergaard Geiger | 2006 | 149 | 51.88 | 1:46.69 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:44.56 | |||||||||
29 | Ea Gram Mller | 2006 | 146 | 52.65 | 1:47.42 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:51.79 | |||||||||
30 | Stine Hornshj Salomonsen | 2006 | 132 | 54.33 | 1:51.10 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:48.06 | |||||||||
31 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | 129 | 56.14 | 1:51.94 | |||||
Herning Svmmeklub | 1:49.53 | |||||||||
32 | Julie Bjrn | 2006 | 118 | 59.10 | 1:55.34 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:57.04 | |||||||||
- | Laura Wittenhagen | 2006 | DNS | |||||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:40.51 | |||||||||
- | Louise Sunesen | 2005 | DNS | |||||||
Viborg Svmme Klub | 1:19.90 | |||||||||
- | Klara Brinch Dyrlv | 2006 | DSQ | asyn. fly arm | ||||||
Viborg Svmme Klub | 2:12.58 | |||||||||
- | Louise Lauridsen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herning Svmmeklub | 1:24.82 | |||||||||
- | Lrke Munkholm | 2006 | DSQ | ej samt. berr 75m | ||||||
Herning Svmmeklub | 2:30.91 | |||||||||
- | Maja Friis | 2005 | DSQ | mavelig v/asfs. ryg | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:24.68 | |||||||||
- | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | DSQ | svm p mave v/50m | ||||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:26.62 | |||||||||
Lb 14, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liv Hjorth Jrgensen | 2007 | 238 | 43.49 | 1:31.40 | |||||
Herning Svmmeklub | ||||||||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | 234 | 43.28 | 1:31.88 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:32.45 | |||||||||
3 | Paula Lindberg | 2007 | 190 | 45.31 | 1:38.47 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:48.94 | |||||||||
4 | Jasmin Haaning | 2007 | 168 | 49.61 | 1:42.60 | |||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:53.30 | |||||||||
5 | Julie Guldmann Mller | 2007 | 159 | 49.13 | 1:44.47 | |||||
Vejle Svmmeklub | 1:47.44 | |||||||||
6 | Filucca Bing Lauritzen | 2007 | 155 | 51.70 | 1:45.28 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:45.60 | |||||||||
7 | Louise Jeppesen | 2008 | 111 | 52.86 | 1:57.86 | |||||
Herning Svmmeklub | 2:06.34 | |||||||||
8 | Karla Nhr Rixen | 2008 | 111 | 55.28 | 1:57.88 | |||||
Vejle Svmmeklub | 2:03.78 | |||||||||
9 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 107 | 54.75 | 1:59.16 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | 100 | 1:00.13 | 2:02.06 | |||||
Viborg Svmme Klub | ||||||||||
11 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 96 | 1:05.05 | 2:03.51 | |||||
Vejle Svmmeklub | 2:09.23 | |||||||||
12 | Sarah Manicus Jensen | 2007 | 95 | 58.01 | 2:04.15 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 2:04.80 | |||||||||
13 | Ida Kjr Nordstrm | 2008 | 88 | 1:05.33 | 2:07.09 | |||||
Vejle Svmmeklub | 2:10.81 | |||||||||
14 | Frida Vermund Nierup-Ande | 2009 | 85 | 1:00.68 | 2:08.48 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | DNS | |||||||
Herning Svmmeklub | 1:58.18 | |||||||||
- | Johanne S. Geiger | 2008 | DSQ | asyn. v/5m | ||||||
Herning Svmmeklub | 2:25.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 04 november 2017 |
Licens til Herning Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |