Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - Kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 53 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 10 september 2017 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 september 2017 |
Løb 53, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Schmid | 2000 | 590 | 29.92 | 1:05.10 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.66 | |||||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 579 | 30.22 | 1:05.51 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.51 | |||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 521 | 31.15 | 1:07.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:06.83 | |||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 520 | 31.16 | 1:07.88 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.19 | |||||||||
5 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 418 | 33.24 | 1:13.00 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
6 | Silke Meyer | 1998 | 381 | 33.55 | 1:15.31 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.50 | |||||||||
Løb 53, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | 700 | 28.93 | 1:01.50 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.37 | |||||||||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 655 | 29.20 | 1:02.87 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.30 | |||||||||
3 | Signe Fich Hansen | 2002 | 539 | 31.90 | 1:07.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.24 | |||||||||
4 | Victoria Vorm | 2001 | 536 | 31.30 | 1:07.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:04.81 | |||||||||
5 | Sofie Maagøe | 2003 | 528 | 31.37 | 1:07.53 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.10 | |||||||||
6 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 498 | 31.88 | 1:08.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.27 | |||||||||
7 | Elena Westmark Holm | 2003 | 470 | 31.97 | 1:10.22 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.30 | |||||||||
8 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 462 | 32.22 | 1:10.63 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.05 | |||||||||
9 | Matilde Weibel | 2002 | 431 | 32.27 | 1:12.24 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:09.30 | |||||||||
10 | Emilia Steen | 2002 | 401 | 33.77 | 1:14.00 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:08.68 | |||||||||
11 | Hannah Höesch | 2003 | 401 | 34.93 | 1:14.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.96 | |||||||||
12 | Amalie Schou | 2003 | 386 | 34.35 | 1:14.96 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.73 | |||||||||
13 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | 367 | 34.76 | 1:16.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.68 | |||||||||
14 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 363 | 34.63 | 1:16.54 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.57 | |||||||||
15 | Liva Buchholt Johansen | 2003 | 361 | 34.34 | 1:16.63 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.59 | |||||||||
16 | Camilla Kaavé | 2003 | 351 | 36.39 | 1:17.37 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 334 | 36.39 | 1:18.68 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.93 | |||||||||
18 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 333 | 34.74 | 1:18.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:12 |