Resultater for Thisted Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Thisted Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
30 september 2017 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
09:41 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 september 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonas Oudalstøl |
2004 |
|
392 |
29.72 |
|
|
|
1:01.39 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
|
386 |
29.53 |
|
|
|
1:01.69 |
|
|
Aarhus Swim |
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Iversen |
2004 |
|
334 |
31.63 |
|
|
|
1:04.75 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asgar Knakkergaard |
2004 |
|
327 |
31.04 |
|
|
|
1:05.17 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Wågbø |
2004 |
|
325 |
31.67 |
|
|
|
1:05.32 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Hansen |
2004 |
|
319 |
31.04 |
|
|
|
1:05.72 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
|
308 |
31.86 |
|
|
|
1:06.49 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
|
299 |
31.91 |
|
|
|
1:07.14 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julian Rennesund |
2004 |
|
297 |
31.89 |
|
|
|
1:07.35 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lucas S Paturel |
2004 |
|
288 |
32.87 |
|
|
|
1:08.01 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
1:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sebastian Neesgaard |
2004 |
|
271 |
33.53 |
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jakob Møller Nielsen |
2004 |
|
230 |
35.01 |
|
|
|
1:13.29 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mads Sander Andersen |
2004 |
|
226 |
34.98 |
|
|
|
1:13.73 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Albert Brandal |
2004 |
|
221 |
35.17 |
|
|
|
1:14.32 |
|
|
Lillesand IL |
1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Valdemar Degn |
2004 |
|
215 |
37.78 |
|
|
|
1:14.95 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Harald Gold |
2004 |
|
203 |
35.82 |
|
|
|
1:16.42 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Aleksander Hille |
2004 |
|
200 |
36.61 |
|
|
|
1:16.73 |
|
|
Vågsbygd SLK |
1:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
495 |
27.53 |
|
|
|
56.78 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Malthe Elkjær |
2003 |
|
469 |
27.83 |
|
|
|
57.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
458 |
28.06 |
|
|
|
58.27 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
431 |
28.20 |
|
|
|
59.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniel Damsbo |
2003 |
|
425 |
28.86 |
|
|
|
59.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
|
420 |
28.28 |
|
|
|
59.98 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
|
411 |
28.59 |
|
|
|
1:00.43 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
59.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sander Kudahl Zaccarin |
2003 |
|
406 |
29.21 |
|
|
|
1:00.66 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
|
404 |
29.57 |
|
|
|
1:00.78 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:03.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus Østergaard Barslev |
2003 |
|
397 |
29.59 |
|
|
|
1:01.12 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:03.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alex Søndergaard |
2003 |
|
396 |
28.42 |
|
|
|
1:01.19 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Præstegaard Mich |
2003 |
|
386 |
29.51 |
|
|
|
1:01.68 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper Johnsen |
2003 |
|
383 |
29.64 |
|
|
|
1:01.84 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mikkel Stilling |
2003 |
|
372 |
29.78 |
|
|
|
1:02.48 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lauritz Baad Ellekjær |
2003 |
|
361 |
30.18 |
|
|
|
1:03.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Erik Vinje Olsen |
2003 |
|
349 |
30.81 |
|
|
|
1:03.80 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rasmus Rank Nørgaard |
2003 |
|
346 |
31.10 |
|
|
|
1:03.98 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:05.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Edgaras Bujanauskas |
2003 |
|
335 |
30.62 |
|
|
|
1:04.69 |
|
|
Lillesand IL |
1:04.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
326 |
31.58 |
|
|
|
1:05.28 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sebastian Eriksen |
2003 |
|
318 |
31.37 |
|
|
|
1:05.79 |
|
|
Ullensakersvømmerne |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Markus Wirring |
2003 |
|
318 |
31.84 |
|
|
|
1:05.80 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nicklas Bager |
2003 |
|
315 |
31.45 |
|
|
|
1:06.04 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jeppe Egholm |
2003 |
|
314 |
31.26 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Rasmus Pedersen |
2003 |
|
314 |
32.50 |
|
|
|
1:06.08 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jakob Riisgaard |
2003 |
|
305 |
32.26 |
|
|
|
1:06.73 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Jacob Toft |
2003 |
|
300 |
32.88 |
|
|
|
1:07.11 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:08.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Simen Ingebretsen |
2003 |
|
298 |
31.76 |
|
|
|
1:07.26 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
|
285 |
32.56 |
|
|
|
1:08.28 |
|
|
Aarhus Swim |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Noah Lebæk Andersen |
2003 |
|
274 |
33.30 |
|
|
|
1:09.11 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sturla Lindland |
2003 |
|
274 |
32.16 |
|
|
|
1:09.17 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Rasmus Remme Svendsen |
2003 |
|
267 |
34.28 |
|
|
|
1:09.77 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
1:11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Valdemar Berggren Boisen |
2003 |
|
258 |
34.51 |
|
|
|
1:10.57 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Simon Sandal |
2003 |
|
246 |
33.82 |
|
|
|
1:11.66 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joachim Norup Frøjk |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Holstebro Svømme Club |
1:16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oskar Møller Olesen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Struer Svømmeklub |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Victor Abel Brandi |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Aalborg Svømmeklub |
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sigurd Olav Borgstroem |
2002 |
|
505 |
27.67 |
|
|
|
56.41 |
|
|
Randaberg IL |
56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Kloster |
2002 |
|
500 |
27.39 |
|
|
|
56.62 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Theodor Sandvad Bernstein |
2002 |
|
482 |
27.56 |
|
|
|
57.31 |
|
|
Grimstad Svømmeklubb |
57.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sander Trondsen Busterud |
2002 |
|
479 |
27.86 |
|
|
|
57.40 |
|
|
Kristiansand Svømmeallianse |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lucas Rennesund |
2002 |
|
436 |
28.48 |
|
|
|
59.23 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ruben Nørgaard |
2002 |
|
423 |
29.29 |
|
|
|
59.86 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
408 |
29.01 |
|
|
|
1:00.59 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
1:01.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
William Magnusson |
2002 |
|
344 |
31.16 |
|
|
|
1:04.11 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Martin Kregnes Søstuen |
2002 |
|
343 |
31.26 |
|
|
|
1:04.20 |
|
|
Elverum Svømming |
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mathias M. Nielsen |
2002 |
|
319 |
30.63 |
|
|
|
1:05.73 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nicholas Bundgaard |
2002 |
|
296 |
32.87 |
|
|
|
1:07.42 |
|
|
Odder Svømmeklub |
1:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anton Gold |
2002 |
|
273 |
32.48 |
|
|
|
1:09.25 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lau Kæseler Nielsen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart |
|
Thisted Svømmeklub |
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Hougaard |
2000 |
|
532 |
26.54 |
|
|
|
55.45 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
515 |
26.70 |
|
|
|
56.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anders Vestergaard |
2001 |
|
496 |
27.24 |
|
|
|
56.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christian Bonde |
2001 |
|
486 |
27.81 |
|
|
|
57.13 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Valdar |
2000 |
|
481 |
27.54 |
|
|
|
57.34 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sebastian Møller Jürgense |
2001 |
|
480 |
27.08 |
|
|
|
57.37 |
|
|
Odder Svømmeklub |
55.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
|
476 |
28.04 |
|
|
|
57.55 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mons Eirik Bjerkan |
2001 |
|
467 |
27.88 |
|
|
|
57.89 |
|
|
Teamsør / Msk |
58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
433 |
28.41 |
|
|
|
59.40 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
59.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
William Skjærum |
2000 |
|
428 |
28.67 |
|
|
|
59.62 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Rick Sol |
2001 |
|
409 |
28.85 |
|
|
|
1:00.52 |
|
|
Elverum Svømming |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Øystein Kvandal |
2001 |
|
405 |
29.20 |
|
|
|
1:00.74 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
|
403 |
29.41 |
|
|
|
1:00.81 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Simon Andersen |
2000 |
|
400 |
28.95 |
|
|
|
1:00.97 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Roberts Rostoks |
2000 |
|
395 |
29.44 |
|
|
|
1:01.23 |
|
|
Elverum Svømming |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Svenn Torje Helleren Haug |
2000 |
|
393 |
29.38 |
|
|
|
1:01.35 |
|
|
Mandal Svømmeklubb |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jesper Herman Rasløv Harestad |
2001 |
|
373 |
29.85 |
|
|
|
1:02.42 |
|
|
Randaberg IL |
1:04.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Andreas Hansen |
2001 |
|
371 |
29.59 |
|
|
|
1:02.52 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Robert Versteegen |
2001 |
|
355 |
30.15 |
|
|
|
1:03.43 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
1:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Victor Borgen Elvensø |
2001 |
|
333 |
31.59 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
1:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Frans Johannesen, 0.50.06, Esbjerg, 2014 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
695 |
24.71 |
|
|
|
50.72 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
|
673 |
24.86 |
|
|
|
51.27 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johannes Hope |
1999 |
|
615 |
25.45 |
|
|
|
52.82 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Fredrik Frantzen |
1999 |
|
607 |
25.45 |
|
|
|
53.06 |
|
|
SK Poseidon Porsgrunn |
55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
|
604 |
25.79 |
|
|
|
53.16 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
50.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
|
535 |
26.51 |
|
|
|
55.34 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hadrian Phillipson |
1999 |
|
509 |
26.92 |
|
|
|
56.28 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
53.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
497 |
27.55 |
|
|
|
56.73 |
|
|
SK Team Sør / Ksa |
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leander S Paturel |
1996 |
|
453 |
27.95 |
|
|
|
58.49 |
|
|
Farsund Svømmeklubb |
58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niels K. Mortensen |
1995 |
|
401 |
28.87 |
|
|
|
1:00.90 |
Dansk rekord S8 |
|
Agfs Svømmeafdeling |
1:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anders Ballisager Hansen |
1998 |
|
363 |
29.32 |
|
|
|
1:02.96 |
|
|
Brædstrup Svømmeklub |
59.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Martin Lønstrup |
1993 |
|
270 |
32.49 |
|
|
|
1:09.47 |
|
|
Struer Svømmeklub |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
30 september 2017 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:41 |
|