Results for Head to Head 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Head to HEAD 2017 | Utskriftsdatum | 29 september 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 18:05 | |||
Arrangör | Stockholmspolisens IF Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 september 2017 |
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 30.47 | 1:04.16 | 1:39.05 | 2:13.94 | |||
2 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.19 | 1:07.88 | 1:45.03 | 2:20.51 | |||
3 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.13 | 1:08.51 | 1:46.97 | 2:25.26 | |||
4 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.76 | 1:11.13 | 1:49.58 | 2:27.60 | |||
5 | Anna Mattila | 2004 | Väsby Simsällskap | 33.58 | 1:12.07 | 1:51.47 | 2:30.16 | |||
6 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 33.10 | 1:11.80 | 1:52.17 | 2:31.14 | |||
7 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 34.39 | 1:14.91 | 1:57.12 | 2:35.72 | |||
8 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.57 | 1:14.14 | 1:56.31 | 2:36.84 | |||
9 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 35.12 | 1:14.80 | 1:57.29 | 2:37.00 | |||
10 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.08 | 1:15.38 | 1:57.58 | 2:38.74 | |||
11 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.01 | 1:16.20 | 1:58.47 | 2:39.56 | |||
12 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.50 | 1:16.12 | 1:58.12 | 2:40.28 | |||
13 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.40 | 1:14.84 | 1:58.25 | 2:40.71 | |||
13 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.50 | 1:15.17 | 1:57.70 | 2:40.71 | |||
15 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.35 | 1:16.81 | 2:00.21 | 2:41.20 | |||
16 | Louise Franks | 2005 | Täby Sim | 35.85 | 1:17.66 | 2:00.38 | 2:41.83 | |||
17 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 36.50 | 1:17.12 | 2:00.28 | 2:42.76 | |||
18 | Emelie Sidén | 2005 | Järfälla Simsällskap | 37.58 | 1:20.15 | 2:02.72 | 2:43.27 | |||
19 | Lollobelle Nordström-Rehnlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.15 | 1:17.27 | 2:00.33 | 2:43.46 | |||
20 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.55 | 1:20.33 | 2:03.28 | 2:45.28 | |||
21 | Eleonora Engström | 2004 | Lidingö Simklubb | 36.80 | 1:19.78 | 2:03.52 | 2:45.69 | |||
22 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 36.25 | 1:19.00 | 2:03.03 | 2:45.70 | |||
23 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 37.89 | 1:20.93 | 2:06.05 | 2:47.30 | |||
24 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 35.68 | 1:18.24 | 2:02.76 | 2:48.89 | |||
25 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.62 | 1:21.18 | 2:06.11 | 2:50.49 | |||
26 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.33 | 1:20.86 | 2:06.23 | 2:50.87 | |||
27 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.25 | 1:23.66 | 2:09.13 | 2:51.13 | |||
28 | Clara Westerdahl | 2005 | Täby Sim | 39.05 | 1:22.46 | 2:07.86 | 2:52.14 | |||
29 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 39.01 | 1:23.95 | 2:12.19 | 2:52.53 | |||
30 | Nora Sundberg | 2005 | Täby Sim | 38.33 | 1:23.11 | 2:10.73 | 2:57.69 | |||
31 | Stella Finnhammar | 2005 | Järfälla Simsällskap | 39.05 | 1:25.66 | 2:12.53 | 2:58.75 | |||
32 | Irma Malmström | 2004 | Täby Sim | 40.56 | 1:27.08 | 2:14.25 | 3:00.53 | |||
33 | Tilda Svärd | 2005 | Täby Sim | 40.26 | 1:27.25 | 2:16.30 | 3:02.21 | |||
34 | Filippa Emtemo | 2005 | Täby Sim | 41.60 | 1:28.92 | 2:17.69 | 3:05.69 | |||
35 | Matilda Schibbye | 2004 | Täby Sim | 41.29 | 1:29.45 | 2:19.70 | 3:08.50 | |||
36 | Ida Lindqvist | 2005 | Täby Sim | 42.77 | 1:31.84 | 2:22.71 | 3:12.79 | |||
37 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.78 | 1:32.85 | 2:25.38 | 3:13.14 | |||
38 | Emma Olsson Sande | 2005 | Täby Sim | 41.04 | 1:32.06 | 2:26.95 | 3:21.40 | |||
39 | Eylul Topcu | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 49.70 | 1:56.17 | 3:02.07 | 4:06.08 | |||
- | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.32 | 1:04.14 | 1:39.55 | 2:15.05 | |||
2 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.66 | 1:06.76 | 1:42.55 | 2:17.53 | |||
3 | Linnea Zetterlund | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.15 | 1:07.18 | 1:43.17 | 2:17.72 | |||
4 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 31.80 | 1:07.03 | 1:43.61 | 2:19.11 | |||
5 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 32.53 | 1:08.28 | 1:44.42 | 2:19.73 | |||
6 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 33.51 | 1:08.42 | 1:44.96 | 2:21.42 | |||
7 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 31.85 | 1:07.53 | 1:44.55 | 2:21.50 | |||
8 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 32.89 | 1:09.31 | 1:46.49 | 2:22.35 | |||
9 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 32.86 | 1:09.34 | 1:46.25 | 2:22.97 | |||
10 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.99 | 1:08.71 | 1:46.09 | 2:23.22 | |||
11 | Josefin Andersson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 32.25 | 1:08.52 | 1:46.69 | 2:23.43 | |||
12 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 33.16 | 1:10.52 | 1:48.28 | 2:23.64 | |||
13 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 33.54 | 1:10.63 | 1:49.50 | 2:26.22 | |||
14 | Linnea Mattila | 2003 | Järfälla Simsällskap | 33.98 | 1:12.39 | 1:52.74 | 2:30.74 | |||
15 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 34.80 | 1:13.77 | 1:53.91 | 2:31.45 | |||
16 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.01 | 1:13.95 | 1:54.57 | 2:35.08 | |||
17 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 35.27 | 1:15.34 | 1:57.43 | 2:35.40 | |||
18 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.21 | 1:19.13 | 2:02.55 | 2:43.37 | |||
19 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.94 | 1:18.51 | 2:02.34 | 2:44.87 | |||
20 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 37.85 | 1:20.32 | 2:04.15 | 2:46.93 | |||
21 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.25 | 1:16.49 | 2:00.96 | 2:47.25 | |||
22 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 38.31 | 1:21.59 | 2:05.73 | 2:48.48 | |||
23 | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 38.49 | 1:23.34 | 2:09.23 | 2:53.76 | |||
- | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNF | ||||||
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Simklubben Neptun | 29.75 | 1:02.50 | 1:35.79 | 2:09.05 | |||
2 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 30.69 | 1:04.42 | 1:38.40 | 2:12.49 | |||
3 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 30.59 | 1:04.52 | 1:40.68 | 2:16.93 | |||
4 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 32.85 | 1:09.46 | 1:46.46 | 2:22.42 | |||
5 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.30 | 1:09.66 | 1:47.31 | 2:23.54 | |||
6 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.50 | 1:11.82 | 1:51.21 | 2:29.29 | |||
7 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.40 | 1:16.05 | 1:57.19 | 2:38.70 | |||
8 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.61 | 1:15.68 | 1:57.66 | 2:40.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 september 2017 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF | Utskriftstid | 18:05 |