Tulokset Ringsted cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2017 | Udskriftsdato | 16 september 2017 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 september 2017 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.94 | 1:03.72 | |||||
2 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 31.96 | 1:06.26 | |||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.67 | 1:08.20 | |||||
4 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.86 | 1:08.82 | |||||
5 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.75 | 1:09.07 | |||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.96 | 1:09.28 | |||||
7 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 34.13 | 1:09.79 | |||||
8 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.87 | 1:11.39 | |||||
9 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.58 | 1:11.94 | |||||
10 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | 1:12.82 | |||||
11 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.73 | 1:13.04 | |||||
12 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.88 | 1:13.49 | |||||
13 | Abena Karaolani | 2000 | Iceland Swimming | 35.31 | 1:13.50 | |||||
14 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.93 | 1:13.80 | |||||
15 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.97 | 1:14.89 | |||||
16 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.00 | 1:14.90 | |||||
17 | Camilla Hougaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.52 | 1:15.39 | |||||
18 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 35.88 | 1:15.73 | |||||
19 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.01 | 1:17.61 | |||||
20 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.83 | 1:17.79 | |||||
21 | Volena Dimitrova | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.88 | 1:17.84 | |||||
22 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 39.13 | 1:19.62 | |||||
23 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.83 | 1:19.80 | |||||
24 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 38.35 | 1:19.96 | |||||
25 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.42 | 1:20.51 | |||||
26 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.56 | 1:20.94 | |||||
27 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.26 | 1:23.33 | |||||
28 | Droplaug Maria Haflioadottir | 2000 | Iceland Swimming | 40.34 | 1:23.34 | |||||
29 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.20 | 1:29.54 | |||||
- | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Maria Caroline Krumbak | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilia Sander-Bjerge | 2003 | Svømmeklubben Syd | DSQ | Ej fort. bev. v. 75 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.82 | 1:13.87 | |||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.43 | 1:16.05 | |||||
3 | Birta Run Smaradottir | 2004 | Iceland Swimming | 37.30 | 1:16.88 | |||||
4 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 37.67 | 1:17.52 | |||||
5 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.93 | 1:19.59 | |||||
6 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.14 | 1:19.71 | |||||
7 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.68 | 1:19.76 | |||||
8 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.64 | 1:20.29 | |||||
9 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.03 | 1:20.41 | |||||
10 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 38.55 | 1:20.68 | |||||
11 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 39.51 | 1:21.49 | |||||
12 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.91 | 1:21.53 | |||||
13 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.93 | 1:22.40 | |||||
14 | Mille Marie Ullerup | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.40 | 1:23.38 | |||||
15 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.39 | 1:24.46 | |||||
16 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.74 | 1:24.65 | |||||
17 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.84 | 1:26.17 | |||||
18 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.29 | 1:26.22 | |||||
19 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 42.18 | 1:26.65 | |||||
20 | Isabella Hejlesen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.78 | 1:26.83 | |||||
21 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 41.75 | 1:26.93 | |||||
22 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.60 | 1:28.28 | |||||
23 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 44.40 | 1:29.23 | |||||
24 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 42.84 | 1:30.05 | |||||
25 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.78 | 1:31.06 | |||||
26 | Mathilde Klintby | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.09 | 1:31.21 | |||||
27 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 1:32.44 | 1:32.44 | |||||
28 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | Svømmeklubben Syd | 47.00 | 1:34.46 | |||||
29 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.68 | 1:41.44 | |||||
30 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 50.50 | 1:45.90 | |||||
- | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecillie Bagge Rasmussen | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | DSQ | Ej fort. bev. v. 50m | |||||
- | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej fort. bev. 75 m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.58 | 1:19.01 | |||||
2 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.48 | 1:22.18 | |||||
3 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 40.65 | 1:23.30 | |||||
4 | Kamille Bentsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.11 | 1:27.16 | |||||
5 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.16 | 1:27.44 | |||||
6 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 43.57 | 1:28.52 | |||||
7 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.12 | 1:32.46 | |||||
8 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.50 | 1:33.54 | |||||
9 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.69 | 1:35.07 | |||||
10 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.06 | 1:35.32 | |||||
11 | Elisabeth Tobel Nielsen | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:42.40 | 1:42.40 | |||||
12 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.17 | 1:43.80 | |||||
13 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.39 | 1:45.73 | |||||
14 | Silke Emma Hansen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 52.12 | 1:46.32 | |||||
15 | Alberte Bendix Raunkjær | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 52.66 | 1:47.46 | |||||
16 | Astamaja Rought | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.25 | 1:48.08 | |||||
17 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 58.03 | 1:50.94 | |||||
18 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 54.68 | 1:51.29 | |||||
19 | Ida Lauritzen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 53.19 | 1:51.89 | |||||
20 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.09 | 1:53.45 | |||||
21 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 56.32 | 1:56.63 | |||||
22 | Augusta Johannesen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.71 | 1:56.74 | |||||
23 | Sigrún Birgisdottir | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.61 | 1:57.85 | |||||
24 | Emilie Nygaard Schiøtt | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.26 | 1:58.91 | |||||
25 | Emma Attrup | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 58.74 | 1:59.78 | |||||
26 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 58.90 | 1:59.93 | |||||
27 | Emilie Nørregaard | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 59.54 | 2:01.43 | |||||
28 | Silja Rud Pedersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.34 | 2:01.95 | |||||
29 | Alberte Rosenstand | 2007 | Slagelse Svømmeklub | 1:00.25 | 2:03.00 | |||||
30 | Amanda Giroux-Drejer | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 2:03.13 | ||||||
31 | Emma Grøntved | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 1:04.77 | 2:13.98 | |||||
32 | Julie Holm Sørensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.24 | 2:19.06 | |||||
- | Amanda Fafner | 2007 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Heidi Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven v. 25m | |||||
- | Selma Ganci Frederiksen | 2008 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Ej fort bev. 25+75m | |||||
- | Sofie Neerup Rosenkvist | 2008 | Næstved IF | DSQ | Svøm på maven v 25m | |||||
- | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | Ej fort. bev. v.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 16 september 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:58 |