2019-12-13   08:01:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördagen 11 november 2017 kl. 09.00

Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  09:39   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2017         
 
 
Gren 3, 200m Frisim P 14, Finaler 
Sponsor: Teleservice Skåne AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    27.05  57.14  1:27.61    1:57.86   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    27.28  57.44  1:28.50    1:59.64   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    27.62  57.90  1:28.80    1:59.83   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    27.33  57.72  1:29.43    2:01.91   
Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    28.68  1:00.65  1:34.09    2:06.63   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    28.57  59.79  1:33.10    2:07.07   
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    28.35  59.83  1:33.27    2:07.42   
Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    29.34  1:01.78  1:35.32    2:07.95   
Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    28.86  1:00.74  1:33.85    2:08.00   
10  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    28.86  1:01.07  1:35.39    2:08.57   
11  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    28.77  1:01.57  1:35.66    2:08.79   
12  William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    27.32  59.73  1:34.42    2:09.36   
13  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    28.92  1:01.38  1:36.36    2:09.48   
14  Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    29.47  1:02.32  1:36.46    2:09.67   
15  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    29.78  1:02.47  1:35.83    2:10.16   
16  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    29.55  1:02.01  1:35.88    2:10.32   
17  Oscar Nordström  2003  Kiviks Simklubb    28.83  1:01.84  1:36.21    2:10.85   
18  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap    28.93  1:02.32  1:37.16    2:11.74   
19  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    29.01  1:02.67  1:37.29    2:12.22   
20  Arvid Svensson  2003  Ronneby Simsällskap    29.69  1:04.14  1:40.13    2:14.71   
21  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    30.84  1:05.30  1:40.79    2:14.92   
22  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    30.34  1:04.41  1:40.29    2:15.15   
23  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    30.46  1:04.59  1:40.28    2:15.66   
24  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    30.25  1:04.71  1:40.53    2:16.19   
25  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    30.69  1:04.76  1:40.41    2:16.40   
26  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.27  1:06.90  1:42.14    2:16.48   
27  Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon    31.06  1:05.93  1:42.42    2:17.52   
28  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    31.56  1:06.30  1:42.79    2:19.34   
29  Svante Vilhelmsson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    31.49  1:06.44  1:43.58    2:19.69   
30  Hampus Olsson  2003  Sjöbo Simsällskap    31.43  1:08.12  1:45.86    2:23.61   
31  Jesper Ring  2003  Landskrona Simsällskap    31.81  1:08.75  1:47.19    2:24.74   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  09:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner