2019-12-08   20:54:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördagen 11 november 2017 kl. 09.00

Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region    Utskriftsdatum  11 november 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2017         
 
 
Gren 6, 200m Frisim F 15-16, Finaler 
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Bergman  2001  Simklubben Poseidon    28.93  59.89  1:31.61    2:03.82   
Alicia Lundblad  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.82  1:01.27  1:33.41    2:06.20   
Emilia Rönningdal  2002  S71    29.93  1:02.38  1:35.05    2:07.27   
Victoria Åberg  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.88  1:04.49  1:37.06    2:09.96   
Josephine Mikkelsen  2002  Malmö Kappsimningsklubb    30.49  1:03.83  1:37.95    2:11.85   
Ellen Rosdahl  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.15  1:03.63  1:38.48    2:11.91   
Lisa Bengtsson  2002  Helsingborgs Simsällskap    30.12  1:03.25  1:38.11    2:11.94   
Isabella Revstedt  2001  Simklubben Ran    30.14  1:03.77  1:38.79    2:11.96   
Sara Nobrell  2002  Simklubben Hajen    30.34  1:03.43  1:37.67    2:12.06   
10  Ida Widén  2001  Höganäs Simsällskap    30.13  1:03.48  1:38.02    2:12.32   
11  Kajsa Gustavsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    29.92  1:03.26  1:37.59    2:12.45   
12  Emmy Johnsson  2001  Sjöbo Simsällskap    30.95  1:05.17  1:39.59    2:12.90   
13  Clara Aronsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    30.69  1:04.10  1:38.52    2:12.98   
14  Clara Thomasson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.29  1:03.98  1:38.90    2:13.63   
15  Klara Johansson  2001  Malmö Kappsimningsklubb    30.57  1:04.23  1:38.75    2:13.77   
16  Mary Lagoguez  2001  Simklubben Poseidon    31.60  1:05.76  1:40.29    2:13.84   
17  Filippa Sundström  2001  Ängelholms Simsällskap    30.91  1:04.64  1:39.46    2:14.01   
18  Moa Karlsson  2002  S71    31.36  1:05.26  1:39.87    2:14.05   
19  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    30.74  1:04.80  1:40.11    2:14.24   
20  Ella Simander  2002  Karlskrona Simsällskap    31.70  1:06.33  1:40.57    2:14.81   
21  Johanna Ingner  2002  Malmö Kappsimningsklubb    30.28  1:04.53  1:40.02    2:15.53   
21  Thilde Lantz  2001  Kristianstads SLS    31.86  1:06.17  1:41.19    2:15.53   
23  Ebba Jälminger  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.00  1:06.73  1:41.60    2:15.62   
24  Ebba Löfgren  2001  Vellinge-Näsets Simklubb    30.87  1:05.52  1:41.58    2:16.04   
25  Maja Jönsson  2001  Helsingborgs Simsällskap    30.09  1:03.55  1:39.27    2:16.17   
26  Moa Olofsson  2002  Osby Simsällskap    30.90  1:05.52  1:41.14    2:16.42   
27  Isabelle Odén  2002  Ystads Simsällskap    30.49  1:04.56  1:40.77    2:17.98   
28  Ida Larsson  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    30.54  1:05.11  1:41.42    2:18.12   
29  Simone Karlsson  2001  Osby Simsällskap    30.97  1:05.78  1:42.25    2:18.47   
30  Emma Vileus  2001  Malmö Kappsimningsklubb    31.45  1:06.44  1:43.01    2:20.00   
31  Ellen Thunberg  2001  Ängelholms Simsällskap    31.82  1:08.16  1:44.74    2:21.61   
32  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  Höganäs Simsällskap    31.97  1:08.09  1:45.49    2:23.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  10:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner