2020-02-23   03:32:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndagen 12 november 2017 kl. 09.00

Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2017         
 
 
Gren 32, 200m Medley P 14, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    28.59  1:02.81  1:42.97    2:13.70   
Axel Auer  2003  Karlskrona Simsällskap    28.41  1:02.87  1:43.15    2:14.88   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    28.77  1:03.87  1:46.99    2:19.07   
Linus Forsgren  2003  Simklubben Triton    29.58  1:06.82  1:46.88    2:21.09   
Filip Cederholm  2003  Landskrona Simsällskap    30.99  1:05.02  1:46.00    2:21.40   
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    29.85  1:05.87  1:49.08    2:22.39   
William Bevréus  2003  Kappsimningsklubben Karpen    28.80  1:04.66  1:48.85    2:23.56   
Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    30.38  1:06.43  1:50.41    2:24.22   
Stig Greiner  2003  Ängelholms Simsällskap    30.86  1:09.57  1:51.96    2:24.53   
10  Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.28  1:53.28  2:25.19    2:25.19   
11  Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    29.44  1:06.70  1:53.77    2:25.27   
12  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    30.72  1:07.23  1:50.72    2:25.45   
13  Wilmer Ingvarsson  2003  Ängelholms Simsällskap    31.64  1:07.76  1:51.32    2:25.52   
14  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    30.22  1:08.11  1:50.15    2:25.58   
15  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    30.89  1:09.57  1:52.15    2:25.78   
16  William Svensson  2003  Karlskrona Simsällskap    31.05  1:10.79  1:53.63    2:28.03   
17  Lucas Örmon  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    32.48  1:10.68  1:55.63    2:28.55   
18  Kalle Edelhamre  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.66  1:13.50  1:53.25    2:29.34   
19  Jakob Strömland  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.72  1:12.14  1:54.35    2:29.52   
20  Markus Rydgren  2003  Landskrona Simsällskap    31.03  1:11.51  1:56.58    2:29.98   
21  Vlad Lupu  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.15  1:11.45  1:53.98    2:30.29   
22  Joel Henriksson  2003  Simklubben Poseidon    33.16  1:09.56  1:53.66    2:30.64   
23  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    32.55  1:11.15  1:57.88    2:30.75   
24  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    30.00  1:05.64  1:56.61    2:30.92   
25  Arvid Axelsson  2003  Simklubben Ran    33.40  1:13.68  1:57.01    2:31.01   
26  Oliver Kock  2003  Helsingborgs Simsällskap    31.77  1:12.76  1:57.66    2:32.82   
27  Niels Kwant  2003  Kappsimningsklubben Karpen    31.06  1:12.24  1:57.90    2:34.71   
28  Gustav Conradsen  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.51  1:14.48  2:02.07    2:36.71   
29  Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen    34.74  1:12.90  2:01.69    2:36.91   
30  Viktor Wiberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    32.90  1:11.11  2:03.03    2:38.81   
31  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    33.35  1:12.27  2:01.68    2:39.10   
32  Petter Jörud  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    35.06  1:15.13  2:02.67    2:39.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  09:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner