2020-02-23   03:16:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 6, Ystad

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndagen 12 november 2017 kl. 09.00

Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region    Utskriftsdatum  12 november 2017   
  Tävlingsort  Ystad    Utskriftstid  11:37   
  Arrangör  Ystads Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  11 november 2017         
 
 
Gren 39, 200m Bröstsim F 14, Finaler 
Sponsor: Ystads Rörtjänst AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bitzén  2003  Simklubben Hajen    36.49  1:17.79  1:59.87    2:41.62   
Thea Dahlqvist  2003  Simklubben Hajen    36.90  1:19.14  2:02.68    2:46.08   
Olivia Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    37.76  1:20.43  2:04.03    2:47.42   
Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    38.76  1:21.98  2:05.97    2:50.49   
Frida Jarl Halvarsson  2003  Kristianstads SLS    39.25  1:22.84  2:07.09    2:52.11   
Agnes Gustafson  2003  Malmö Kappsimningsklubb    39.21  1:22.23  2:06.71    2:52.46   
Emmie Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    38.76  1:22.96  2:07.67    2:52.49   
Siri Bokander  2003  Simklubben Triton    38.51  1:22.98  2:09.50    2:56.52   
Annie Thulin  2003  Kristianstads SLS    38.97  1:24.16  2:11.15    2:58.00   
10  Linnéa Lindh  2003  Landskrona Simsällskap    39.79  1:25.54  2:12.69    2:59.13   
11  Tilde Röiseth  2003  Landskrona Simsällskap    41.34  1:26.81  2:12.96    2:59.49   
12  Elin Kjellberg  2003  Ystads Simsällskap    39.65  1:24.54  2:12.07    3:00.90   
13  Michaela Ruzic  2003  S71    40.43  1:26.26  2:13.47    3:01.14   
14  Lovisa Bjurnemark  2003  Malmö Kappsimningsklubb    40.24  1:26.04  2:13.15    3:01.37   
15  Filippa Philipsson Eriksson  2003  Helsingborgs Simsällskap    39.53  1:26.09  2:14.05    3:01.98   
16  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    39.49  1:25.83  2:14.07    3:02.31   
17  Antonia Sandblom  2003  Simklubben Triton    39.86  1:26.12  2:14.68    3:02.82   
18  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    41.77  1:28.24  2:16.09    3:04.35   
19  Felicia Karlsson  2003  Osby Simsällskap    42.66  1:29.87  2:18.06    3:05.56   
20  Sigrid Lundström  2003  Karlshamns Simklubb    40.97  1:27.85  2:16.85    3:06.72   
21  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap    41.20  1:28.37  2:17.99    3:07.25   
22  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap    41.49  1:29.34  2:19.43    3:08.96   
23  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsällskap    42.24  1:30.59  2:19.72    3:09.52   
24  Moa Järnegren  2003  Simklubben Triton    42.20  1:30.46  2:21.59    3:12.52   
25  Sofia Lund  2003  Simklubben Poseidon    43.09  1:32.38  2:22.76    3:13.83   
26  Milla Andersson  2003  Simklubben Lödde    43.87  1:33.23  2:23.78    3:14.36   
27  Emma Bontidean  2003  Simklubben Poseidon    43.39  1:32.97  2:24.64    3:16.72   
Mikaela Virc  2003  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 november 2017 
Licensierad till: Ystads Simsällskap  Utskriftstid  11:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner