2020-01-22   01:52:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Lödde Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Start 15.00

Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng, utan mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng, utan mellantider 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:56   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: Linnea&Basilika 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emma Persson  1999    561          2:29.86   
  Simklubben Lödde  2:25.26                 
Isabel Smideberg  2004    507          2:34.96   
  Simklubben Lödde  2:44.17                 
Louise Ranevi  1999    489          2:36.91   
  Simklubben Lödde  2:40.68                 
Lina Ostreus  2002    481          2:37.68   
  Simklubben Sydsim  2:37.68                 
Matilda Liljekvist  2004    466          2:39.42   
  Simklubben Sydsim  2:38.32                 
Carolina Åsberg  2002    464          2:39.66   
  Simklubben Lödde  2:47.02                 
Josefin Nilsson  1999    462          2:39.80   
  Eslövs Simsällskap  2:37.70                 
Filippa Dihle  2003    448          2:41.46   
  Simklubben Lödde  2:41.51                 
Johanna Melin  2003    445          2:41.89   
  Simklubben Sydsim  2:42.91                 
10  Klara Rödin  2003    422          2:44.81   
  Vellinge-Näsets Simklubb  3:13.84                 
11  Klara Flodmark  2001    410          2:46.34   
  Ängelholms Simsällskap  2:39.17                 
12  Leah Ljungerud  2006    382          2:50.30   
  Ängelholms Simsällskap                   
13  Bianca Jarbsjö  2003    368          2:52.39   
  Ängelholms Simsällskap                   
14  Annie Ottosson  2002    350          2:55.26   
  SK Stimmet  2:53.70                 
15  Mila Nölev  2002    343          2:56.57   
  Simklubben Sydsim                   
16  Yasmine Strandh  2006    316          3:01.45   
  Landskrona Simsällskap  3:09.80                 
17  Mathilde Berild Andersen  2004    306          3:03.30   
  Sjöbo Simsällskap  3:10.14                 
18  Emelie Stridh  2004    283          3:08.18   
  Simklubben Poseidon  3:12.35                 
19  Lykke Lagerholm-Nord  2006    250          3:16.00   
  Sjöbo Simsällskap                   
20  Mimmi Palm  2005    226          3:22.77   
  Sjöbo Simsällskap                   
21  Isabelle Persson-Giribaldi  2005    198          3:31.87   
  Landskrona Simsällskap                   
22  Ella Zetterström  2005    194          3:33.47   
  Simklubben Poseidon                   
23  Maja Kiceec  2006    189          3:35.21   
  Simklubben Sydsim                   
Alice Skoglund  2003              DSQ   
  Vellinge-Näsets Simklubb  2:43.29                 
Emilia Kryger  2004              DSQ   
  Sjöbo Simsällskap  3:19.83                 
Emma Martinsson  2004              DSQ   
  Simklubben Lödde                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner