2020-01-24   04:55:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Lödde Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Start 9.00

Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  08 oktober 2017   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Leif Ademar 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabella Djuric  2004  Landskrona Simsällskap            35.19   
Lova Persson  2004  Simklubben Hajen            35.21   
Eva Johansson  2004  Simklubben Sydsim            36.62   
Jennie Christiansen  2004  Simklubben Sydsim            36.82   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            37.01   
Tilde Heij Wahlström  2005  Trelleborg Sim            37.58   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde            37.66   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen            37.79   
Alice Klasholm  2004  Simklubben Poseidon            37.88   
10  Olivia Olsson  2004  Simklubben Poseidon            38.35   
11  Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            38.53   
12  Frida Pekberg  2004  Ängelholms Simsällskap            38.82   
13  Clara Hilfing  2005  Simklubben Sydsim            38.83   
14  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap            39.10   
15  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde            40.30   
16  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap            40.72   
17  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsällskap            40.83   
18  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            40.88   
19  Mira Sandberg  2004  Simklubben Poseidon            40.90   
20  Elena Seitzberg  2005  Simklubben Ran            41.42   
21  Jacquline Rengbrandt  2005  Trelleborg Sim            41.44   
22  Alice Öberg  2005  SK Stimmet            42.03   
23  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon            42.15   
24  Emma Pjanic  2005  Simklubben Poseidon            43.82   
25  Cecila Lång Rune  2005  Simklubben Poseidon            45.14   
26  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde            45.46   
27  Emi Prior  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            45.75   
28  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsällskap            46.48   
29  Emelie Thern  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            47.13   
30  Rakel Johannisson  2004  Simklubben Sydsim            47.20   
31  Emilia Sandström  2004  Simklubben Sydsim            47.55   
32  Jennifer Norlén  2005  Simklubben Sydsim            48.20   
33  Anna Markenlöv  2005  Simklubben Poseidon            48.52   
34  Kajsa Sjöström Andersson  2004  Simklubben Ran            49.28   
35  Ella Zetterström  2005  Simklubben Poseidon            52.91   
36  Maja Lindahl-Andersson  2005  Eslövs Simsällskap            53.10   
37  Louise Hörup  2004  Simklubben Poseidon            53.42   
38  Julia Lennartsson  2005  Vellinge-Näsets Simklubb            53.82   
39  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim            56.02   
Annika Sjögren  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            DSQ   
Celie Rosén  2005  Trelleborg Sim            DSQ   
Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon            DSQ   
Lykke Löfqvist  2005  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  08 oktober 2017 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner