Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 10 september 2017 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 07:13 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 september 2017 |
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:25.18 | ||||||
2 | Lasse Hjorth Jørgensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:34.70 | ||||||
3 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 1:39.39 | ||||||
4 | Rasmus S Rasmussen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:39.53 | ||||||
5 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:39.67 | ||||||
6 | Aksel K. Pedersen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:44.02 | ||||||
7 | Tobias S Rasmussen | 2006 | Herning Svømmeklub | 1:46.18 | ||||||
8 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:47.65 | ||||||
9 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 1:47.79 | ||||||
10 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:48.93 | ||||||
11 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:55.83 | ||||||
12 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 1:56.06 | ||||||
13 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:56.49 | ||||||
14 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 2:14.49 | ||||||
- | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | svøm på mav v/58 | |||||
- | Magnus Maigaard Christens | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | asynkr. ben 25m | |||||
- | Malthe Glent-Thule | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Ryg afsl. på mave | |||||
- | Oliver Heuer | 2006 | Viborg Svømme Klub | DSQ | ej samt. ber. v/75m | |||||
- | Oscar F. J. Dencker | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | udsvøm mave 25 m | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Emil R. Hermansen | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:15.00 | ||||||
2 | Christian Thorhauge | 2005 | Swim Team Neptun | 1:18.38 | ||||||
3 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 1:18.45 | ||||||
4 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:20.26 | ||||||
5 | Emil Togsverd | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:23.32 | ||||||
6 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | Aarhus Swim | 1:23.56 | ||||||
7 | Kasper Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:25.04 | ||||||
8 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 1:26.40 | ||||||
9 | Kristian Svenstrup | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:26.59 | ||||||
10 | Kristian Sabroe Sørensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:26.86 | ||||||
11 | Nicklas Rossau Larsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:28.44 | ||||||
12 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:30.20 | ||||||
13 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 1:31.50 | ||||||
14 | Andreas Gaardsted | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:34.33 | ||||||
15 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:35.34 | ||||||
16 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:35.54 | ||||||
17 | Asger Schnieber Klausen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:35.56 | ||||||
18 | Sebastian Dunker Rasmusse | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:36.71 | ||||||
19 | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 1:39.46 | ||||||
20 | Mikkel Kjær Mikkelsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 1:43.29 | ||||||
21 | Andreas V. Petersen | 2005 | Odder Svømmeklub | 1:46.58 | ||||||
22 | Adrian Mahon | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 1:47.47 | ||||||
- | Mads Simonsen | 2005 | Herning Svømmeklub | DSQ | mavelig. vend. v/50m | |||||
- | Viktor Kold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | asynkr. arm v/25m | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | Aarhus Swim | 1:09.76 | ||||||
2 | Mads Mikkelsen | 2004 | Aarhus Swim | 1:09.81 | ||||||
3 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | Odder Svømmeklub | 1:11.76 | ||||||
4 | Rasmus Håkonsson | 2004 | Ikast Svømmeklub | 1:11.91 | ||||||
5 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 1:16.31 | ||||||
6 | Alexander Mortensen | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:19.93 | ||||||
7 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:19.98 | ||||||
8 | Anton Christiansen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 1:22.66 | ||||||
9 | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:26.71 | ||||||
10 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:27.48 | ||||||
11 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 1:28.44 | ||||||
12 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 1:29.79 | ||||||
13 | Laurits Romvig Schou | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:35.83 | ||||||
14 | Oskar Wiwe Brøste | 2004 | Herning Svømmeklub | 1:39.14 | ||||||
- | Tobias Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | DSQ | en hånd ved 25m | |||||
- | Valdemar Degn | 2004 | Odder Svømmeklub | DSQ | asynk. arme v/10m | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thor Brunsgaard | 2003 | Swim Team Neptun | 1:05.63 | ||||||
2 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:07.95 | ||||||
3 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:08.22 | ||||||
4 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.23 | ||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:08.79 | ||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:09.01 | ||||||
7 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:09.88 | ||||||
8 | Oliver Fenger | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:10.29 | ||||||
9 | Markus Toft | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.22 | ||||||
10 | Kasper Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:12.30 | ||||||
11 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.96 | ||||||
12 | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | 1:14.17 | ||||||
13 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 1:14.93 | ||||||
14 | Anders Elsborg | 2003 | Viborg Svømme Klub | 1:15.65 | ||||||
15 | Alexander Johnsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:17.75 | ||||||
16 | Markus Wirring | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:18.61 | ||||||
17 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:19.20 | ||||||
18 | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:20.27 | ||||||
19 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | Aarhus Swim | 1:22.17 | ||||||
20 | Malthe Theisen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:24.16 | ||||||
21 | Anders Kammer Riis | 2003 | Odder Svømmeklub | 1:29.24 | ||||||
22 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 1:31.11 | ||||||
23 | Christian Radzewicz-Peder | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:38.15 | ||||||
- | Joachim Norup Frøjk | 2003 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Rasmus Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ej samt. ber v/75m | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:01.45 | ||||||
2 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:01.84 | ||||||
3 | Nicolaj Løth Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:02.54 | ||||||
4 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 1:02.76 | ||||||
5 | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | 1:03.23 | ||||||
6 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:04.10 | ||||||
7 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:05.09 | ||||||
8 | Mathias Rasmussen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:05.27 | ||||||
9 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:05.33 | ||||||
10 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:06.28 | ||||||
11 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:06.72 | ||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:06.85 | ||||||
13 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | Aarhus Swim | 1:08.66 | ||||||
14 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:09.99 | ||||||
15 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:10.48 | ||||||
16 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:10.67 | ||||||
17 | Artúr Jegesi | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 1:11.33 | ||||||
18 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:12.01 | ||||||
19 | Mathias M. Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:12.47 | ||||||
20 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 1:17.38 | ||||||
- | Christian Ottosen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
- | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Michael F. Mortensen | 1994 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 07:13 |