Results for Speedo Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Speedo Cup |
|
Tulostuspäivämäärä |
16 syyskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:10 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
16 syyskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
|
27.35 |
57.14 |
1:27.86 |
|
1:58.13 |
|
|
Simmis Wanda |
1:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Roni Kallström |
2001 |
|
|
27.92 |
58.57 |
1:29.84 |
|
1:59.19 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
|
27.88 |
58.49 |
1:30.15 |
|
2:01.27 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Herman Widbom |
2001 |
|
|
28.64 |
59.86 |
1:31.49 |
|
2:02.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leo Mikkonen |
2002 |
|
|
28.55 |
1:00.13 |
1:32.34 |
|
2:02.98 |
|
|
Cetus Espoo |
2:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
|
28.59 |
1:00.36 |
1:33.53 |
|
2:05.50 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Isak Gramén |
2001 |
|
|
28.28 |
1:00.10 |
1:32.72 |
|
2:05.64 |
|
|
Cetus Espoo |
2:08.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
|
28.81 |
1:01.40 |
1:35.00 |
|
2:07.20 |
|
|
Cetus Espoo |
2:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juho Laukkanen |
2001 |
|
|
28.33 |
1:00.60 |
1:34.10 |
|
2:07.50 |
|
|
Simmis Wanda |
2:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
|
28.73 |
1:01.16 |
1:34.82 |
|
2:08.28 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elias Filippovits |
2002 |
|
|
29.64 |
1:03.06 |
1:37.87 |
|
2:09.83 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
|
29.64 |
1:02.94 |
1:37.44 |
|
2:10.55 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
|
29.14 |
1:01.91 |
1:36.42 |
|
2:11.16 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
|
29.17 |
1:03.08 |
1:38.20 |
|
2:11.31 |
|
|
Uinti Tampere |
2:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Davi-esra Pesonen |
2002 |
|
|
29.25 |
1:01.37 |
1:36.10 |
|
2:12.67 |
|
|
Salon Uimarit |
2:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lukas Vahtera |
2001 |
|
|
29.44 |
1:03.05 |
1:38.49 |
|
2:12.97 |
|
|
Simmis Wanda |
2:13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ali Gardberg |
2001 |
|
|
30.18 |
1:04.38 |
1:40.62 |
|
2:17.77 |
|
|
Simmis Wanda |
2:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ville Lauslahti |
2001 |
|
|
30.03 |
1:04.75 |
1:41.97 |
|
2:18.74 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mio Munsterhjelm |
2002 |
|
|
33.39 |
1:10.89 |
1:49.93 |
|
2:26.12 |
|
|
Simmis Grani |
2:21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sasha Cormier Simola |
2002 |
|
|
32.50 |
1:11.49 |
1:53.77 |
|
2:32.90 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomas Tolppala |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
ORCA Helsinki |
2:50.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
|
26.02 |
55.05 |
1:24.64 |
|
1:53.38 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
|
27.34 |
56.51 |
1:26.09 |
|
1:55.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
|
27.56 |
57.55 |
1:28.88 |
|
1:58.84 |
|
|
Uinti Tampere |
1:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikko Pesso |
1997 |
|
|
28.01 |
58.63 |
1:29.50 |
|
1:59.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
|
27.76 |
58.41 |
1:30.19 |
|
2:01.90 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samuli Jeskanen |
1996 |
|
|
27.68 |
57.96 |
1:29.93 |
|
2:02.15 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Laine |
2000 |
|
|
28.17 |
59.28 |
1:31.03 |
|
2:02.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
|
29.03 |
1:01.00 |
1:32.89 |
|
2:04.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
16 syyskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:10 |
|