Tulokset Sälsimmet 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 14:35 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 1, 25m Frisim Damer 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Ocab |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hillevi Linder | 2009 | 22.45 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 23.30 | |||||||||
2 | Hanna Thorin | 2009 | 26.14 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 29.09 | |||||||||
3 | Haben Tsegay | 2009 | 26.22 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 35.86 | |||||||||
4 | Tilde Nordlander | 2009 | 26.53 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
5 | Saga Engström | 2010 | 26.60 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 28.14 | |||||||||
6 | Wira Andersson | 2010 | 29.08 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
7 | Alice Sjödin | 2009 | 29.50 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
8 | Julie Bonnerud Dahlbom | 2009 | 30.30 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
9 | Ida Lindahl | 2010 | 31.46 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 42.02 | |||||||||
10 | Sigrid A Sölvestål | 2009 | 33.30 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
11 | Meya Berg | 2009 | 35.48 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
12 | Ellen Magnusdotter | 2009 | 37.49 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
13 | Nathalie Eriksson | 2009 | 37.73 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 14:35 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 14:38 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 2, 25m Frisim Herrar 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Sund Birsta, GoLoyal |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Domeij | 2009 | 29.84 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 29.96 | |||||||||
2 | Phoenix Stenling | 2010 | 32.88 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
3 | Alexander Jonsson | 2009 | 33.07 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
4 | Douglas Stenling | 2011 | 57.37 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
- | Rasmus Olsson | 2009 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 14:38 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 14:51 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 3, 25m Bröstsim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Nordic Road Safety, SDC |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nike Norlander | 2007 | 20.59 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 22.38 | |||||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | 22.28 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 23.79 | |||||||||
3 | Alice Södervall | 2007 | 22.29 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 22.57 | |||||||||
4 | Isabel Olsson | 2008 | 23.24 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 25.60 | |||||||||
5 | Emma Hellström | 2007 | 23.60 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 32.90 | |||||||||
6 | Maja Modin | 2008 | 23.61 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 24.85 | |||||||||
7 | Olivia Palin | 2008 | 24.48 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
8 | Freja Engström | 2007 | 24.86 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 26.94 | |||||||||
9 | Saga Westman | 2007 | 25.03 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 28.59 | |||||||||
10 | Wilma Eriksson | 2007 | 25.21 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 26.24 | |||||||||
11 | Elma Neuman | 2008 | 25.28 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 26.40 | |||||||||
12 | Jasmine Rydefjord | 2007 | 25.42 | |||||||
Simklubben Ägir | 29.31 | |||||||||
13 | Alexandra Blomqvist | 2007 | 25.49 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 25.20 | |||||||||
14 | Maja Henningsson | 2008 | 25.50 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 29.93 | |||||||||
15 | Vendela Holmvall | 2007 | 25.89 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.60 | |||||||||
16 | Elsa Larsson | 2008 | 26.07 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 28.71 | |||||||||
17 | Lilly Utterström | 2007 | 26.43 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 27.31 | |||||||||
18 | Emma Forssbeck | 2007 | 26.71 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 27.01 | |||||||||
19 | Matilda Johansson | 2007 | 27.40 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 27.63 | |||||||||
20 | Emma Bergqvist | 2008 | 27.70 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
21 | Anna-Klara Sundström | 2007 | 28.37 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 29.00 | |||||||||
22 | Jennifer Frödin | 2007 | 28.38 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 32.89 | |||||||||
23 | Tuva Grafström | 2007 | 28.48 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 33.27 | |||||||||
24 | Noelia Frank | 2007 | 29.03 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
25 | Josefine Grönlund | 2008 | 29.83 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 32.38 | |||||||||
26 | Emilia Sundholm | 2007 | 31.89 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 29.26 | |||||||||
- | Eira Isaksson | 2008 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
- | Juno Domeij | 2008 | DSQ | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 32.10 | |||||||||
- | Linnea Wallskog | 2008 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | 33.74 | |||||||||
- | Milla Zell | 2008 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 27.84 | |||||||||
- | My Svala Vallin | 2007 | DSQ | |||||||
Bollsta Idrottsklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 14:51 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 14:53 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 4, 25m Bröstsim Herrar 9.10, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Ocab, Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Täljsten | 2007 | 24.05 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 45.72 | |||||||||
2 | Marcus Hamberg | 2007 | 24.42 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 26.20 | |||||||||
3 | Claes Renström-Halling | 2007 | 24.86 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 27.97 | |||||||||
4 | Igor Do | 2007 | 25.99 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 28.40 | |||||||||
4 | Lukas Sagmo | 2008 | 25.99 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.56 | |||||||||
6 | Philip Linder | 2007 | 26.28 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 25.99 | |||||||||
7 | Anton Ericsson | 2008 | 26.90 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 30.04 | |||||||||
8 | Sebastian Blomqvist | 2007 | 27.07 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.38 | |||||||||
9 | Carl Wilson | 2008 | 28.95 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 33.00 | |||||||||
10 | Edvin Lövström | 2008 | 29.17 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 30.83 | |||||||||
10 | Vide Starrin | 2008 | 29.17 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 31.23 | |||||||||
12 | Viking Månsson | 2008 | 30.21 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 33.76 | |||||||||
13 | Elis Täljsten | 2008 | 31.69 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
- | Knut Johansson | 2007 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 14:53 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning, Why |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | 32.98 | 1:08.68 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 1:08.40 | |||||||||
2 | Nadja Rautiainen | 2004 | 36.99 | 1:15.55 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:15.28 | |||||||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | 37.18 | 1:16.86 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:17.51 | |||||||||
4 | Saga Persson | 2003 | 38.63 | 1:20.13 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:21.36 | |||||||||
5 | Nova Norlander | 2004 | 38.72 | 1:21.31 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:22.84 | |||||||||
6 | Lova Tjernström | 2004 | 37.92 | 1:21.35 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:19.54 | |||||||||
7 | Lena Svedberg | 2004 | 40.12 | 1:21.66 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:24.01 | |||||||||
8 | Tindra Olavi | 2003 | 38.45 | 1:22.80 | ||||||
Timrå Simklubb | 1:22.28 | |||||||||
9 | Ella Wesslau | 2004 | 40.61 | 1:23.91 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:23.25 | |||||||||
10 | Johanna Persson | 2003 | 40.27 | 1:23.99 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:22.46 | |||||||||
11 | Isabelle Grönlund | 2004 | 41.88 | 1:24.75 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:26.06 | |||||||||
12 | Stephanie Fjellgren | 2004 | 40.04 | 1:24.95 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:30.49 | |||||||||
13 | Lovisa Lundblad | 2003 | 40.37 | 1:25.23 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:27.71 | |||||||||
14 | Agnes Pettersson | 2004 | 41.05 | 1:25.44 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:26.78 | |||||||||
15 | Linnea Engström | 2004 | 42.90 | 1:26.27 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:28.63 | |||||||||
16 | Ebba Lindblom | 2004 | 44.08 | 1:30.19 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:30.81 | |||||||||
17 | Tyra Rolandsen | 2003 | 43.86 | 1:31.12 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:30.34 | |||||||||
18 | Moa Berglund | 2004 | 44.92 | 1:32.64 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:36.47 | |||||||||
19 | Isabelle Åström | 2004 | 42.66 | 1:33.21 | ||||||
Timrå Simklubb | 1:31.33 | |||||||||
20 | Tuva Wallskog | 2004 | 46.28 | 1:34.73 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:32.28 | |||||||||
21 | Kristina Vestman | 2004 | 46.66 | 1:35.85 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:39.50 | |||||||||
22 | Elin Jönsson | 2004 | 45.39 | 1:36.45 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:39.63 | |||||||||
23 | Agnes Burman | 2004 | 46.23 | 1:37.00 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:34.61 | |||||||||
24 | Elin Lindkvist | 2004 | 46.23 | 1:37.96 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:35.29 | |||||||||
- | Clara Renström Halling | 2004 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:26.18 | |||||||||
- | Hanna Jonasson | 2004 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:22.85 | |||||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning, Why |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Persson | 2001 | 30.28 | 1:03.52 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:01.42 | |||||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | 31.37 | 1:05.22 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:05.13 | |||||||||
3 | Joyce Muzito | 2001 | 34.32 | 1:11.55 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:10.31 | |||||||||
4 | Nathalie Pettersson | 2002 | 35.43 | 1:12.21 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:14.77 | |||||||||
5 | Gloria Muzito | 2002 | 34.82 | 1:12.35 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:09.44 | |||||||||
6 | Sofia Mannela | 2001 | 34.38 | 1:12.49 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:09.63 | |||||||||
7 | Emma Norlin | 2002 | 36.75 | 1:16.09 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:14.86 | |||||||||
8 | Melina Sundström | 2002 | 36.86 | 1:16.56 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:15.88 | |||||||||
9 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 38.95 | 1:20.25 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:21.60 | |||||||||
10 | Sofia Lindkvist | 2002 | 41.01 | 1:23.39 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:23.64 | |||||||||
11 | Cecilia Lind | 2002 | 44.06 | 1:31.36 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:34.09 | |||||||||
- | Cornelia Åström | 2002 | DSQ | |||||||
Timrå Simklubb | 1:30.83 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sund Birsta, KnowIt |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | 34.10 | 1:11.91 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:06.31 | |||||||||
2 | Gustaf Sandström | 2003 | 35.67 | 1:14.01 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:16.46 | |||||||||
3 | Jason Walterstad | 2004 | 36.82 | 1:16.76 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:17.90 | |||||||||
4 | Ludvig Utterström | 2004 | 38.70 | 1:20.42 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:24.96 | |||||||||
5 | Hannes Wikström | 2003 | 38.94 | 1:21.52 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:30.71 | |||||||||
6 | Viggo Reit | 2003 | 39.00 | 1:22.80 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:23.16 | |||||||||
7 | Axel Södervall | 2004 | 40.86 | 1:24.58 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:26.28 | |||||||||
8 | Reijk Rombouts | 2004 | 41.66 | 1:27.94 | ||||||
Härnösands Simsällskap | ||||||||||
9 | Anton Hansson | 2003 | 43.55 | 1:30.26 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:35.53 | |||||||||
- | Jonathan Nilsson | 2003 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:14.52 | |||||||||
- | Mattias Gillgren | 2003 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:13.33 | |||||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sund Birsta, KnowIt |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Björklund | 2002 | 29.96 | 1:03.32 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:02.15 | |||||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | 32.00 | 1:05.78 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:06.87 | |||||||||
3 | David Näslund | 2001 | 32.45 | 1:06.03 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:09.03 | |||||||||
4 | Anton Boström | 2001 | 31.60 | 1:06.32 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:06.08 | |||||||||
5 | Filip Borgström | 2001 | 34.90 | 1:13.85 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:13.62 | |||||||||
6 | Felix Balkerud | 2001 | 36.56 | 1:17.17 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:25.84 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Ocab, Freppo Systems |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ebba Wikström | 2006 | 41.60 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 44.83 | |||||||||
2 | Alva Lövström | 2005 | 45.34 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.32 | |||||||||
3 | Alva Andersson | 2005 | 45.83 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 45.46 | |||||||||
4 | Olivia Ericsson | 2006 | 46.08 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 47.17 | |||||||||
5 | Alva Sjödin | 2006 | 46.19 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 47.76 | |||||||||
6 | Nellie Karlsson | 2005 | 47.45 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 47.58 | |||||||||
7 | Tova Persson | 2005 | 47.70 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 50.88 | |||||||||
8 | Linnea Sjöberg | 2006 | 47.76 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 48.37 | |||||||||
9 | Elin Clarin | 2005 | 48.91 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 52.63 | |||||||||
10 | Frida Samuelsson | 2005 | 48.95 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
11 | Meja Boson | 2006 | 50.78 | |||||||
Simklubben Ägir | 55.58 | |||||||||
12 | Tea Alamaa | 2006 | 50.96 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 53.28 | |||||||||
13 | Wilja Edin | 2006 | 50.97 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 52.03 | |||||||||
14 | Linn Turesson | 2006 | 51.08 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
15 | Aina Höglund | 2006 | 51.12 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 52.04 | |||||||||
16 | Nellie Edbom Wounder | 2005 | 51.69 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 55.13 | |||||||||
17 | Amelia Walterstad | 2006 | 52.42 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 52.77 | |||||||||
18 | Tilde Sjöberg | 2006 | 52.43 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 55.49 | |||||||||
19 | Evelina Hansson | 2006 | 52.52 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 54.63 | |||||||||
19 | Tuva Fridlund | 2006 | 52.52 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 56.30 | |||||||||
21 | Linnea Jansson | 2005 | 52.64 | |||||||
Timrå Simklubb | 56.90 | |||||||||
22 | Märta Svedskog | 2005 | 52.87 | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
23 | Isa Ekbladh | 2006 | 53.13 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 52.47 | |||||||||
24 | Irma Östberg | 2005 | 53.63 | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
25 | Emilia Olsen | 2006 | 54.58 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 56.74 | |||||||||
26 | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | 55.35 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:03.34 | |||||||||
27 | Alma Persson | 2006 | 55.93 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 59.01 | |||||||||
28 | Shewita Tsegay | 2006 | 56.70 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 56.72 | |||||||||
29 | Signe Domeij | 2005 | 57.98 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 58.59 | |||||||||
- | Ella Heed | 2005 | DSQ | |||||||
Härnösands Simsällskap | 52.44 | |||||||||
- | Felicia Kivimäki | 2005 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sysadm, Hjältevadshus |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Johansson | 2005 | 45.49 | |||||||
Simklubben Ägir | 46.71 | |||||||||
2 | Joppe Berglin | 2006 | 47.40 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 48.49 | |||||||||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | 50.64 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 50.06 | |||||||||
4 | Wilmer Hellberg | 2006 | 54.23 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | Simon Ryd | 2005 | 55.11 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 55.34 | |||||||||
6 | Linus Almberg | 2005 | 57.50 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:06.86 | |||||||||
7 | Gustav Hedin | 2005 | 59.60 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:01.03 | |||||||||
8 | Toste Wallskog | 2006 | 1:07.52 | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | Dante Rombouts | 2006 | DSQ | |||||||
Härnösands Simsällskap | ||||||||||
- | Wille Mattsson Westin | 2005 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 9, 25m Bröstsim Damer 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: NRS, Cybercom Group |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hillevi Linder | 2009 | 26.16 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 29.27 | |||||||||
2 | Haben Tsegay | 2009 | 31.07 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 33.63 | |||||||||
3 | Saga Engström | 2010 | 36.22 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.53 | |||||||||
- | Alice Sjödin | 2009 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 43.47 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: SDC, Yrkesmästaren |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Domeij | 2009 | 36.93 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 38.12 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 11, 100m Fjäril Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ocab, Öhmans Bil |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hanna Jonasson | 2004 | 35.00 | 1:15.39 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:17.02 | |||||||||
2 | Lena Svedberg | 2004 | 36.64 | 1:19.42 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:18.32 | |||||||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | 37.55 | 1:24.17 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:22.82 | |||||||||
4 | Leia Beijron | 2004 | 39.60 | 1:24.58 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:32.69 | |||||||||
5 | Johanna Persson | 2003 | 41.50 | 1:26.73 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:25.21 | |||||||||
6 | Saga Persson | 2003 | 41.52 | 1:27.29 | ||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
7 | Nadja Rautiainen | 2004 | 40.90 | 1:29.49 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:36.44 | |||||||||
8 | Maja Bostedt | 2003 | 39.67 | 1:31.99 | ||||||
Härnösands Simsällskap | ||||||||||
9 | Stephanie Fjellgren | 2004 | 39.63 | 1:32.41 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:33.99 | |||||||||
10 | Clara Renström Halling | 2004 | 45.33 | 1:35.77 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:34.42 | |||||||||
11 | Elin Jönsson | 2004 | 44.37 | 1:41.49 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:44.02 | |||||||||
12 | Lovisa Lundblad | 2003 | 48.39 | 1:41.81 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:30.28 | |||||||||
13 | Kristina Vestman | 2004 | 49.49 | 1:49.39 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:55.44 | |||||||||
Gren 11, 100m Fjäril Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Ocab, Öhmans Bil |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joyce Muzito | 2001 | 30.80 | 1:05.84 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:04.78 | |||||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | 31.03 | 1:08.39 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:07.05 | |||||||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | 31.73 | 1:09.70 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:05.27 | |||||||||
4 | Sofia Mannela | 2001 | 34.96 | 1:16.73 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:16.73 | |||||||||
5 | Melina Sundström | 2002 | 34.86 | 1:17.66 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:18.64 | |||||||||
6 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 36.13 | 1:20.74 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:20.18 | |||||||||
7 | Sofia Lindkvist | 2002 | 38.65 | 1:22.68 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:21.22 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:02 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 12, 100m Fjäril Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sund Birsta, NBE Nj Bilel |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustaf Sandström | 2003 | 31.77 | 1:09.93 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:11.37 | |||||||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | 31.24 | 1:11.10 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:08.10 | |||||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | 33.52 | 1:13.49 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:16.43 | |||||||||
4 | Hannes Wikström | 2003 | 35.18 | 1:15.85 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:26.27 | |||||||||
5 | Ludvig Utterström | 2004 | 35.91 | 1:19.56 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:23.74 | |||||||||
6 | Jason Walterstad | 2004 | 37.33 | 1:21.37 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:26.73 | |||||||||
7 | Mattias Gillgren | 2003 | 36.42 | 1:25.61 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:21.53 | |||||||||
Gren 12, 100m Fjäril Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sund Birsta, NBE Nj Bilel |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Björklund | 2002 | 27.87 | 1:00.07 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 59.22 | |||||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | 29.17 | 1:01.45 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 59.97 | |||||||||
3 | Johan Ekengren | 2001 | 30.76 | 1:06.42 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:05.02 | |||||||||
4 | Anton Boström | 2001 | 30.18 | 1:06.63 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:05.33 | |||||||||
5 | Filip Borgström | 2001 | 30.99 | 1:09.77 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:07.08 | |||||||||
6 | Felix Balkerud | 2001 | 36.38 | 1:22.31 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:17.64 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:02 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Spikarna,Sundsvallslacken |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nike Norlander | 2007 | 41.81 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 42.52 | |||||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | 42.94 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 42.39 | |||||||||
3 | Elma Neuman | 2008 | 47.99 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 49.33 | |||||||||
4 | Maja Modin | 2008 | 48.53 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 48.12 | |||||||||
5 | Emma Bergqvist | 2008 | 49.49 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 52.85 | |||||||||
6 | Jasmine Rydefjord | 2007 | 49.84 | |||||||
Simklubben Ägir | 49.44 | |||||||||
7 | Alexandra Blomqvist | 2007 | 50.94 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 53.04 | |||||||||
8 | Freja Engström | 2007 | 51.32 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.31 | |||||||||
9 | Emma Forssbeck | 2007 | 52.80 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 55.16 | |||||||||
10 | Wilma Eriksson | 2007 | 53.08 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 50.60 | |||||||||
11 | Emilia Sundholm | 2007 | 54.28 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 54.86 | |||||||||
12 | Alice Södervall | 2007 | 54.32 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 53.26 | |||||||||
13 | Isabel Olsson | 2008 | 54.44 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 54.59 | |||||||||
14 | Vendela Holmvall | 2007 | 55.56 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 59.60 | |||||||||
15 | Jennifer Frödin | 2007 | 57.03 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
16 | Maja Henningsson | 2008 | 58.18 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 58.87 | |||||||||
17 | Lilly Utterström | 2007 | 59.34 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:00.58 | |||||||||
18 | Tuva Grafström | 2007 | 1:02.43 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 57.93 | |||||||||
19 | My Svala Vallin | 2007 | 1:05.76 | |||||||
Bollsta Idrottsklubb | ||||||||||
- | Matilda Johansson | 2007 | DSQ | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 52.05 | |||||||||
- | Milla Zell | 2008 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 53.00 | |||||||||
- | Noelia Frank | 2007 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 59.82 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Sysadm, GoLoyal |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | 43.90 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 43.09 | |||||||||
2 | Igor Do | 2007 | 51.59 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 57.54 | |||||||||
3 | Anton Ericsson | 2008 | 54.86 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 55.38 | |||||||||
4 | Philip Linder | 2007 | 56.45 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 53.07 | |||||||||
5 | Vide Starrin | 2008 | 58.43 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:00.91 | |||||||||
6 | Claes Renström-Halling | 2007 | 58.65 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 57.14 | |||||||||
7 | Viking Månsson | 2008 | 58.81 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:07.51 | |||||||||
- | Joel Täljsten | 2007 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:03.01 | |||||||||
- | Jonas Lidén | 2007 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:03.46 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:42 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 15, 50m Frisim Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordic Road Safety |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Sundholm | 2005 | 32.42 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 32.51 | |||||||||
2 | Olivia Ericsson | 2006 | 33.51 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 34.78 | |||||||||
3 | Ella Heed | 2005 | 34.50 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 34.35 | |||||||||
4 | Elin Clarin | 2005 | 35.01 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 37.46 | |||||||||
5 | Ebba Wikström | 2006 | 35.33 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 35.44 | |||||||||
6 | Alva Lövström | 2005 | 36.19 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 34.92 | |||||||||
7 | Isa Ekbladh | 2006 | 36.77 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 36.55 | |||||||||
8 | Alva Andersson | 2005 | 36.86 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 36.44 | |||||||||
9 | Meja Boson | 2006 | 36.88 | |||||||
Simklubben Ägir | 40.71 | |||||||||
10 | Linnea Sjöberg | 2006 | 38.29 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 37.50 | |||||||||
11 | Evelina Hansson | 2006 | 38.37 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 38.95 | |||||||||
12 | Nellie Edbom Wounder | 2005 | 38.61 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 40.80 | |||||||||
13 | Tova Persson | 2005 | 38.83 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 37.79 | |||||||||
14 | Wilja Edin | 2006 | 39.21 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 40.97 | |||||||||
15 | Linn Turesson | 2006 | 39.66 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
16 | Linnea Jansson | 2005 | 39.71 | |||||||
Timrå Simklubb | 40.55 | |||||||||
17 | Nellie Karlsson | 2005 | 39.75 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 43.16 | |||||||||
18 | Tilde Sjöberg | 2006 | 39.87 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 41.29 | |||||||||
19 | Frida Samuelsson | 2005 | 40.45 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
20 | Alva Sjödin | 2006 | 40.61 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 40.82 | |||||||||
21 | Elin Frödin | 2005 | 40.79 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 42.76 | |||||||||
22 | Alma Persson | 2006 | 41.08 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.70 | |||||||||
23 | Aina Höglund | 2006 | 41.21 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 42.44 | |||||||||
24 | Signe Domeij | 2005 | 42.05 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 42.08 | |||||||||
25 | Tea Alamaa | 2006 | 42.97 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 42.29 | |||||||||
26 | Shewita Tsegay | 2006 | 43.04 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 44.35 | |||||||||
27 | Amelia Walterstad | 2006 | 43.49 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 41.67 | |||||||||
28 | Felicia Kivimäki | 2005 | 44.05 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
29 | Emilia Olsen | 2006 | 45.27 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 49.01 | |||||||||
30 | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | 46.21 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 51.86 | |||||||||
31 | Märta Svedskog | 2005 | 46.76 | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
32 | Tuva Fridlund | 2006 | 51.06 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 46.66 | |||||||||
- | Irma Östberg | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:42 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Ocab, Hjältevadshus |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Johansson | 2005 | 33.31 | |||||||
Simklubben Ägir | 34.31 | |||||||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | 36.08 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 36.23 | |||||||||
3 | Joppe Berglin | 2006 | 38.58 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 36.44 | |||||||||
4 | Simon Ryd | 2005 | 41.83 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 46.37 | |||||||||
5 | Gustav Hedin | 2005 | 42.04 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 40.72 | |||||||||
6 | Linus Almberg | 2005 | 46.01 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 56.69 | |||||||||
7 | Wilmer Hellberg | 2006 | 47.28 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
8 | Toste Wallskog | 2006 | 50.49 | |||||||
Simklubben Ägir | 1:01.00 | |||||||||
9 | Dante Rombouts | 2006 | 56.55 | |||||||
Härnösands Simsällskap | ||||||||||
10 | Wille Mattsson Westin | 2005 | 1:00.77 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 17, 50m Frisim Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sund B, Primus Juridik |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | 28.75 | |||||||
Södertörns Simsällskap | 29.18 | |||||||||
2 | Hanna Jonasson | 2004 | 30.33 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 30.98 | |||||||||
3 | Johanna Persson | 2003 | 30.49 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 29.92 | |||||||||
4 | Leia Beijron | 2004 | 30.70 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 31.31 | |||||||||
5 | Maja Bostedt | 2003 | 30.88 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 31.07 | |||||||||
6 | Tyra Strömbom | 2004 | 30.94 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 31.18 | |||||||||
7 | Nadja Rautiainen | 2004 | 31.04 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 31.30 | |||||||||
8 | Lova Tjernström | 2004 | 31.15 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 31.11 | |||||||||
9 | Tindra Olavi | 2003 | 31.19 | |||||||
Timrå Simklubb | 31.54 | |||||||||
10 | Saga Persson | 2003 | 31.41 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 31.38 | |||||||||
11 | Lena Svedberg | 2004 | 31.53 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 31.20 | |||||||||
12 | Agnes Pettersson | 2004 | 32.19 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 32.64 | |||||||||
13 | Nova Norlander | 2004 | 32.42 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 32.92 | |||||||||
14 | Stephanie Fjellgren | 2004 | 32.88 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 33.29 | |||||||||
15 | Isabelle Grönlund | 2004 | 32.99 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 32.41 | |||||||||
16 | Ebba Lindblom | 2004 | 33.25 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 34.40 | |||||||||
17 | Linnea Engström | 2004 | 33.46 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.55 | |||||||||
18 | Clara Renström Halling | 2004 | 33.62 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 33.61 | |||||||||
19 | Lovisa Lundblad | 2003 | 34.00 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 35.15 | |||||||||
20 | Ella Kretz | 2004 | 34.45 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 33.92 | |||||||||
21 | Tyra Rolandsen | 2003 | 34.70 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 35.67 | |||||||||
22 | Nora Sundström | 2004 | 35.14 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 36.13 | |||||||||
23 | Moa Berglund | 2004 | 36.03 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 38.17 | |||||||||
24 | Ella Wesslau | 2004 | 36.12 | |||||||
Simklubben Ägir | 36.58 | |||||||||
25 | Isabelle Åström | 2004 | 36.28 | |||||||
Timrå Simklubb | 35.91 | |||||||||
26 | Tuva Wallskog | 2004 | 36.56 | |||||||
Simklubben Ägir | 36.43 | |||||||||
27 | Agnes Burman | 2004 | 36.77 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 37.02 | |||||||||
28 | Elin Jönsson | 2004 | 36.94 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 36.22 | |||||||||
29 | Elin Lindkvist | 2004 | 36.95 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 36.91 | |||||||||
30 | Kristina Vestman | 2004 | 37.17 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 39.10 | |||||||||
31 | Sofia Mörner | 2003 | 43.91 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 48.31 | |||||||||
Gren 17, 50m Frisim Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sund B, Primus Juridik |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | 26.94 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 25.90 | |||||||||
2 | Wilma Persson | 2001 | 27.70 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 27.05 | |||||||||
3 | Elise Öberg | 2002 | 28.06 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.17 | |||||||||
4 | Joyce Muzito | 2001 | 28.53 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.09 | |||||||||
5 | Nathalie Pettersson | 2002 | 28.62 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.84 | |||||||||
6 | Sofia Mannela | 2001 | 29.64 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.51 | |||||||||
7 | Emma Norlin | 2002 | 30.14 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 30.18 | |||||||||
8 | Melina Sundström | 2002 | 30.48 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 29.95 | |||||||||
9 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 32.40 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 31.97 | |||||||||
10 | Cornelia Åström | 2002 | 32.49 | |||||||
Timrå Simklubb | 32.70 | |||||||||
11 | Sofia Lindkvist | 2002 | 32.73 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 31.75 | |||||||||
12 | Cecilia Lind | 2002 | 34.15 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 34.58 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:11 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 18, 50m Frisim Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | 26.47 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 26.79 | |||||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | 28.84 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 29.35 | |||||||||
3 | Gustaf Sandström | 2003 | 29.34 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 29.28 | |||||||||
4 | Mattias Gillgren | 2003 | 29.37 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 30.00 | |||||||||
5 | Viggo Reit | 2003 | 29.55 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 29.97 | |||||||||
6 | Hannes Wikström | 2003 | 29.64 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 30.05 | |||||||||
7 | Jason Walterstad | 2004 | 30.14 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 30.27 | |||||||||
8 | Reijk Rombouts | 2004 | 30.55 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 32.14 | |||||||||
9 | Axel Södervall | 2004 | 31.47 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 32.81 | |||||||||
10 | Anton Hansson | 2003 | 31.85 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 35.15 | |||||||||
11 | Ludvig Utterström | 2004 | 32.56 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 31.95 | |||||||||
Gren 18, 50m Frisim Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Björklund | 2002 | 25.74 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 25.80 | |||||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | 25.92 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 25.55 | |||||||||
3 | Filip Borgström | 2001 | 26.50 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 26.46 | |||||||||
4 | Johan Ekengren | 2001 | 26.51 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 26.05 | |||||||||
5 | David Näslund | 2001 | 26.65 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 27.41 | |||||||||
6 | Anton Boström | 2001 | 27.16 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 26.69 | |||||||||
7 | Eryk Do | 2002 | 27.31 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 27.55 | |||||||||
8 | Viktor Näslund | 2001 | 27.32 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 26.33 | |||||||||
9 | Felix Balkerud | 2001 | 29.66 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 29.19 | |||||||||
10 | Olle Lööf | 2002 | 34.18 | |||||||
Simklubben Ägir | 36.07 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:11 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 19, 4X50m Medley Damer 0-16, Finaler 16 år och yngre |
Sponsor: Freppo,Njurunda Friskola |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 2002 | 2:05.83 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Wilma Persson | 2001 | 29.06 | 29.06 | |||||||
Nathalie Pettersson | 2002 | 35.87 | 1:04.93 | |||||||
Joyce Muzito | 2001 | 29.91 | 1:34.84 | |||||||
Agnes Pettersson | 2004 | 30.99 | 2:05.83 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 2 | 2006 | 2:07.75 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Elise Öberg | 2002 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Leia Beijron | 2004 | 36.58 | 1:07.13 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 31.30 | 1:38.43 | |||||||
Melina Sundström | 2002 | 29.32 | 2:07.75 | |||||||
3 | Sundsvall Damer Lag 3 | 2002 | 2:14.86 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Emma Norlin | 2002 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Nova Norlander | 2004 | 39.55 | 1:14.50 | |||||||
Lena Svedberg | 2004 | 34.12 | 1:48.62 | |||||||
Gloria Muzito | 2002 | 26.24 | 2:14.86 | |||||||
4 | Njurunda Damer Lag 1 | 2006 | 2:18.08 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:35.12 | |||||||||
Lova Tjernström | 2004 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Stephanie Fjellgren | 2004 | 38.56 | 1:13.59 | |||||||
Hanna Jonasson | 2004 | 33.76 | 1:47.35 | |||||||
Saga Persson | 2003 | 30.73 | 2:18.08 | |||||||
5 | Njurunda Damer Lag 2 | 2003 | 2:29.97 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:41.19 | |||||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 40.72 | 1:18.28 | |||||||
Ida Sundholm | 2005 | 38.93 | 1:57.21 | |||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 32.76 | 2:29.97 | |||||||
6 | Härnösand Lag 1 | 2003 | 2:33.83 | |||||||
Härnösands Simsällskap | ||||||||||
Moa Berglund | 2004 | 42.48 | 42.48 | |||||||
Maja Bostedt | 2003 | 39.69 | 1:22.17 | |||||||
Johanna Persson | 2003 | 33.93 | 1:56.10 | |||||||
Kristina Vestman | 2004 | 37.73 | 2:33.83 | |||||||
7 | Njurunda Damer Lag 3 | 2006 | 2:46.97 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:49.96 | |||||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 39.86 | 39.86 | |||||||
Tova Persson | 2005 | 48.90 | 1:28.76 | |||||||
Elin Jönsson | 2004 | 42.78 | 2:11.54 | |||||||
Elin Clarin | 2005 | 35.43 | 2:46.97 | |||||||
8 | Njurunda Damer Lag 4 | 2006 | 2:58.97 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:52.98 | |||||||||
Tyra Rolandsen | 2003 | 41.96 | 41.96 | |||||||
Tea Alamaa | 2006 | 50.51 | 1:32.47 | |||||||
Wilja Edin | 2006 | 44.84 | 2:17.31 | |||||||
Elin Frödin | 2005 | 41.66 | 2:58.97 | |||||||
9 | Njurunda Damer Lag 5 | 2006 | 3:15.52 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Evelina Hansson | 2006 | 43.73 | 43.73 | |||||||
Shewita Tsegay | 2006 | 56.81 | 1:40.54 | |||||||
Maja Modin | 2008 | 49.34 | 2:29.88 | |||||||
Emma Forssbeck | 2007 | 45.64 | 3:15.52 | |||||||
10 | Sollefteå ASS Lag 1 | 2003 | 3:32.23 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Matilda Johansson | 2007 | 54.31 | 54.31 | |||||||
Freja Engström | 2007 | 56.20 | 1:50.51 | |||||||
Alva Lövström | 2005 | 46.51 | 2:37.02 | |||||||
Juno Domeij | 2008 | 55.21 | 3:32.23 | |||||||
11 | Solefteå ASS Lag 2 | 2003 | 3:39.11 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Alma Persson | 2006 | 55.70 | 55.70 | |||||||
Saga Engström | 2010 | 1:21.93 | 2:17.63 | |||||||
Linnea Engström | 2004 | 38.98 | 2:56.61 | |||||||
Signe Domeij | 2005 | 42.50 | 3:39.11 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 20, 4X50m Medley Herrar 0-16, Finaler 16 år och yngre |
Sponsor: Ocab, KnowIt |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 2006 | 1:58.30 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Anton Boström | 2001 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 34.17 | 1:04.81 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 27.92 | 1:32.73 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 25.57 | 1:58.30 | |||||||
2 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 2002 | 2:10.71 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Jason Walterstad | 2004 | 34.87 | 34.87 | |||||||
Joel Berglund | 2002 | 34.82 | 1:09.69 | |||||||
Viktor Näslund | 2001 | 29.29 | 1:38.98 | |||||||
Axel Södervall | 2004 | 31.73 | 2:10.71 | |||||||
3 | Njurunda Herrar Lag 2 | 2001 | 2:28.45 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:26.81 | |||||||||
Mattias Gillgren | 2003 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Anton Hansson | 2003 | 41.69 | 1:15.23 | |||||||
Ludvig Utterström | 2004 | 35.26 | 1:50.49 | |||||||
Joppe Berglin | 2006 | 37.96 | 2:28.45 | |||||||
4 | Hudiksvall Lag 1 | 2003 | 2:42.88 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
Gustav Hedin | 2005 | 48.79 | 48.79 | |||||||
Viggo Reit | 2003 | 42.34 | 1:31.13 | |||||||
Gustaf Sandström | 2003 | 31.55 | 2:02.68 | |||||||
Sebastian Pettersson | 2006 | 40.20 | 2:42.88 | |||||||
- | Njurunda Herrar Lag 1 | 2001 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:57.97 | |||||||||
David Näslund | 2001 | 31.07 | 31.07 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 07 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:05 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 21, 8x25/50 Frisim Mixed 0-9, Finaler 9 år och yngre |
Sponsor: Ocab |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 25m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sundsvall Mix [2008] | 2008 | 3:37.64 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Anton Ericsson | 2008 | |||||||||
Milla Zell | 2008 | 37.11 | 37.11 | |||||||
Kajsa Burman | 2007 | |||||||||
Claes Renström-Halling | 2007 | 1:13.01 | 1:13.01 | |||||||
Olivia Ericsson | 2006 | |||||||||
Marcus Hamberg | 2007 | 1:46.26 | 1:46.26 | |||||||
Nike Norlander | 2007 | |||||||||
Simon Ryd | 2005 | 3:37.64 | 3:37.64 | |||||||
2 | Njurunda Mix Lag 1 | 2008 | 3:58.13 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Maja Modin | 2008 | |||||||||
Carl Wilson | 2008 | 43.84 | 43.84 | |||||||
Emma Bergqvist | 2008 | |||||||||
Elis Täljsten | 2008 | 1:23.48 | 1:23.48 | |||||||
Joel Täljsten | 2007 | |||||||||
Evelina Hansson | 2006 | 2:10.67 | 2:10.67 | |||||||
Joppe Berglin | 2006 | |||||||||
Ida Sundholm | 2005 | 3:58.13 | 3:58.13 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:05 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:12 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 22, 50m Bröstsim Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sund Birsta, Njurunda Fr. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | 36.74 | |||||||
Södertörns Simsällskap | 39.00 | |||||||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | 37.61 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 37.89 | |||||||||
3 | Leia Beijron | 2004 | 38.43 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 40.08 | |||||||||
4 | Stephanie Fjellgren | 2004 | 39.19 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 40.59 | |||||||||
5 | Maja Bostedt | 2003 | 39.87 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 40.31 | |||||||||
6 | Linnea Engström | 2004 | 39.93 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.10 | |||||||||
7 | Nova Norlander | 2004 | 41.13 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 40.92 | |||||||||
8 | Ebba Lindblom | 2004 | 41.82 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 42.73 | |||||||||
9 | Johanna Persson | 2003 | 43.75 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 43.61 | |||||||||
10 | Hanna Jonasson | 2004 | 44.82 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 46.63 | |||||||||
11 | Lova Tjernström | 2004 | 45.26 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 45.15 | |||||||||
12 | Elin Jönsson | 2004 | 45.57 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 47.15 | |||||||||
13 | Nora Sundström | 2004 | 45.68 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 45.95 | |||||||||
14 | Clara Renström Halling | 2004 | 46.01 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 46.14 | |||||||||
15 | Elin Lindkvist | 2004 | 46.02 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 44.38 | |||||||||
16 | Agnes Burman | 2004 | 46.29 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 46.59 | |||||||||
17 | Alva Fridlund | 2004 | 47.35 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 48.68 | |||||||||
18 | Tyra Rolandsen | 2003 | 47.96 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 48.38 | |||||||||
19 | Lovisa Lundblad | 2003 | 48.14 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 48.23 | |||||||||
20 | Josefin Karlsson | 2003 | 49.09 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 50.44 | |||||||||
21 | Tuva Wallskog | 2004 | 49.72 | |||||||
Simklubben Ägir | 49.18 | |||||||||
22 | Sofia Mörner | 2003 | 52.57 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
- | Isabelle Åström | 2004 | DSQ | |||||||
Timrå Simklubb | 47.41 | |||||||||
Gren 22, 50m Bröstsim Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sund Birsta, Njurunda Fr. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elise Öberg | 2002 | 34.46 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 33.65 | |||||||||
2 | Sofie Tolf | 2002 | 36.08 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 35.24 | |||||||||
3 | Wilma Persson | 2001 | 36.17 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 35.62 | |||||||||
4 | Nathalie Pettersson | 2002 | 36.93 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 36.73 | |||||||||
5 | Gloria Muzito | 2002 | 37.34 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 37.37 | |||||||||
6 | Sofia Mannela | 2001 | 38.44 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 37.55 | |||||||||
7 | Joyce Muzito | 2001 | 38.54 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 40.40 | |||||||||
8 | Melina Sundström | 2002 | 39.87 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 38.87 | |||||||||
9 | Cornelia Åström | 2002 | 42.00 | |||||||
Timrå Simklubb | 42.88 | |||||||||
10 | Sofia Lindkvist | 2002 | 42.39 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 41.17 | |||||||||
11 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 42.40 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 42.27 | |||||||||
12 | Cecilia Lind | 2002 | 47.52 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 48.37 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:12 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sysadm, Njurunda Vårdcen. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nilsson | 2003 | 34.55 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 35.07 | |||||||||
2 | Albin Hedlund | 2003 | 34.94 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 35.08 | |||||||||
3 | Hannes Wikström | 2003 | 36.17 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 38.18 | |||||||||
4 | Anton Hansson | 2003 | 41.29 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 41.62 | |||||||||
5 | Viggo Reit | 2003 | 41.86 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 42.59 | |||||||||
6 | Axel Södervall | 2004 | 44.62 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 46.44 | |||||||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | 45.45 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 52.55 | |||||||||
- | Reijk Rombouts | 2004 | DSQ | |||||||
Härnösands Simsällskap | ||||||||||
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sysadm, Njurunda Vårdcen. |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Balkerud | 2001 | 33.72 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 32.68 | |||||||||
2 | Robin Björklund | 2002 | 33.96 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 33.62 | |||||||||
3 | Joel Berglund | 2002 | 36.04 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 34.56 | |||||||||
4 | Anton Boström | 2001 | 36.11 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 36.88 | |||||||||
5 | Eryk Do | 2002 | 36.58 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 35.49 | |||||||||
6 | Filip Borgström | 2001 | 36.86 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 36.46 | |||||||||
7 | Olle Lööf | 2002 | 43.43 | |||||||
Simklubben Ägir | 46.95 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 24, 50m Frisim Damer 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Primus Juridik |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hillevi Linder | 2009 | 53.00 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 54.05 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 26, 50m Frisim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Nordic Road Safety |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nike Norlander | 2007 | 34.36 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 34.99 | |||||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | 35.60 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 36.34 | |||||||||
3 | Maja Modin | 2008 | 38.90 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 41.02 | |||||||||
4 | Emma Bergqvist | 2008 | 41.97 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 43.91 | |||||||||
5 | Freja Engström | 2007 | 42.26 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 45.84 | |||||||||
6 | Jasmine Rydefjord | 2007 | 42.33 | |||||||
Simklubben Ägir | 43.98 | |||||||||
7 | Wilma Eriksson | 2007 | 42.60 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 43.76 | |||||||||
8 | Elsa Larsson | 2008 | 43.68 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 50.52 | |||||||||
9 | Emma Forssbeck | 2007 | 44.20 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 45.64 | |||||||||
10 | Elma Neuman | 2008 | 44.23 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 48.53 | |||||||||
11 | Alexandra Blomqvist | 2007 | 44.89 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 47.18 | |||||||||
12 | Linnea Wallskog | 2008 | 46.02 | |||||||
Simklubben Ägir | 51.40 | |||||||||
13 | Anna-Klara Sundström | 2007 | 47.33 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 52.17 | |||||||||
14 | Jennifer Frödin | 2007 | 47.77 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 55.89 | |||||||||
15 | Emilia Sundholm | 2007 | 48.12 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 54.50 | |||||||||
16 | Olivia Palin | 2008 | 48.14 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 49.16 | |||||||||
17 | Matilda Johansson | 2007 | 49.95 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 51.50 | |||||||||
18 | Josefine Grönlund | 2008 | 50.43 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 53.04 | |||||||||
19 | Vendela Holmvall | 2007 | 50.65 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 52.13 | |||||||||
20 | Lilly Utterström | 2007 | 53.33 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 58.88 | |||||||||
21 | Juno Domeij | 2008 | 53.64 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.97 | |||||||||
22 | Isabel Olsson | 2008 | 54.19 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 52.19 | |||||||||
- | Maja Henningsson | 2008 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 49.05 | |||||||||
- | Milla Zell | 2008 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 46.98 | |||||||||
- | Noelia Frank | 2007 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 54.93 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:30 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 27, 50m Frisim Herrar 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Spikarna Förv., Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | 34.60 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 35.70 | |||||||||
2 | Igor Do | 2007 | 41.41 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 41.92 | |||||||||
3 | Philip Linder | 2007 | 43.44 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 44.28 | |||||||||
4 | Sebastian Blomqvist | 2007 | 45.11 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 54.90 | |||||||||
5 | Claes Renström-Halling | 2007 | 45.18 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 44.07 | |||||||||
6 | Vide Starrin | 2008 | 46.25 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 47.97 | |||||||||
7 | Anton Ericsson | 2008 | 46.83 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 45.23 | |||||||||
8 | Lukas Sagmo | 2008 | 47.48 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
9 | Max Ekbladh | 2008 | 47.82 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 47.85 | |||||||||
10 | Joel Täljsten | 2007 | 49.99 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 55.03 | |||||||||
11 | Elis Täljsten | 2008 | 50.47 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 53.71 | |||||||||
12 | Knut Johansson | 2007 | 52.28 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 54.43 | |||||||||
13 | Jonas Lidén | 2007 | 56.28 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 53.09 | |||||||||
14 | Edvin Lövström | 2008 | 57.17 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.34 | |||||||||
15 | Carl Wilson | 2008 | 1:04.01 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:18.50 | |||||||||
- | Viking Månsson | 2008 | DNS | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:00.89 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:30 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:50 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 28, 100m Frisim Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: SDC, Freppo Systems |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Sundholm | 2005 | 33.66 | 1:11.46 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:13.94 | |||||||||
2 | Olivia Ericsson | 2006 | 36.34 | 1:15.28 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:16.89 | |||||||||
3 | Alva Lövström | 2005 | 36.66 | 1:17.66 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:20.90 | |||||||||
4 | Elin Clarin | 2005 | 37.33 | 1:19.78 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:27.10 | |||||||||
5 | Linnea Sjöberg | 2006 | 37.98 | 1:20.26 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:25.17 | |||||||||
6 | Isa Ekbladh | 2006 | 37.67 | 1:22.52 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:27.13 | |||||||||
7 | Meja Boson | 2006 | 39.26 | 1:23.31 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:35.52 | |||||||||
8 | Nellie Karlsson | 2005 | 41.22 | 1:26.35 | ||||||
Kramfors-Alliansen | 1:35.18 | |||||||||
9 | Linnea Jansson | 2005 | 42.02 | 1:27.06 | ||||||
Timrå Simklubb | 1:35.35 | |||||||||
10 | Nellie Edbom Wounder | 2005 | 40.28 | 1:27.61 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:31.45 | |||||||||
11 | Evelina Hansson | 2006 | 41.68 | 1:28.07 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:27.06 | |||||||||
12 | Tilde Sjöberg | 2006 | 41.20 | 1:28.95 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:36.00 | |||||||||
13 | Alva Sjödin | 2006 | 41.53 | 1:28.99 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:30.33 | |||||||||
14 | Wilja Edin | 2006 | 41.02 | 1:29.74 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:31.86 | |||||||||
15 | Tea Alamaa | 2006 | 42.71 | 1:33.65 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:38.51 | |||||||||
16 | Alma Persson | 2006 | 45.17 | 1:34.30 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:46.58 | |||||||||
17 | Amelia Walterstad | 2006 | 47.67 | 1:34.53 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:35.73 | |||||||||
18 | Irma Östberg | 2005 | 44.70 | 1:35.23 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:39.99 | |||||||||
19 | Signe Domeij | 2005 | 47.13 | 1:35.98 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:36.96 | |||||||||
20 | Shewita Tsegay | 2006 | 45.57 | 1:36.66 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:39.57 | |||||||||
21 | Elin Frödin | 2005 | 44.00 | 1:39.93 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:34.21 | |||||||||
22 | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | 46.99 | 1:43.56 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:42.95 | |||||||||
23 | Emilia Olsen | 2006 | 47.36 | 1:43.85 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:54.83 | |||||||||
24 | Märta Svedskog | 2005 | 48.08 | 1:44.07 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:50.11 | |||||||||
25 | Tuva Fridlund | 2006 | 47.70 | 1:45.44 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:54.68 | |||||||||
- | Felicia Kivimäki | 2005 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:50 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 09:55 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 29, 100m Frisim Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Ocab, GoLoyal |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Edvin Johansson | 2005 | 34.99 | 1:14.56 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:17.21 | |||||||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | 39.01 | 1:22.72 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:20.64 | |||||||||
3 | Joppe Berglin | 2006 | 40.82 | 1:28.07 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:22.78 | |||||||||
4 | Gustav Hedin | 2005 | 45.47 | 1:33.37 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:35.17 | |||||||||
5 | Simon Ryd | 2005 | 45.07 | 1:38.38 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:42.61 | |||||||||
6 | Linus Almberg | 2005 | 47.73 | 1:41.14 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
7 | Toste Wallskog | 2006 | 52.37 | 1:51.83 | ||||||
Simklubben Ägir | 2:05.67 | |||||||||
- | Olle Hammarström | 2006 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:42.12 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 09:55 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:08 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 30, 100m Frisim Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sund Birsta, NBE |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | 30.10 | 1:03.10 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 1:03.61 | |||||||||
2 | Hanna Jonasson | 2004 | 31.75 | 1:07.42 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:06.95 | |||||||||
3 | Lena Svedberg | 2004 | 32.55 | 1:07.68 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:07.89 | |||||||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | 33.17 | 1:08.03 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:10.96 | |||||||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | 32.89 | 1:08.32 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:09.17 | |||||||||
6 | Leia Beijron | 2004 | 33.62 | 1:09.98 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:09.83 | |||||||||
7 | Tindra Olavi | 2003 | 33.57 | 1:10.03 | ||||||
Timrå Simklubb | 1:10.29 | |||||||||
8 | Maja Bostedt | 2003 | 33.32 | 1:10.05 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:10.22 | |||||||||
9 | Agnes Pettersson | 2004 | 33.26 | 1:10.43 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:12.46 | |||||||||
10 | Isabelle Grönlund | 2004 | 34.37 | 1:11.40 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:11.59 | |||||||||
11 | Johanna Persson | 2003 | 32.77 | 1:11.47 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:08.10 | |||||||||
12 | Lova Tjernström | 2004 | 34.28 | 1:12.67 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:09.14 | |||||||||
13 | Nova Norlander | 2004 | 34.47 | 1:12.94 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:13.00 | |||||||||
14 | Stephanie Fjellgren | 2004 | 34.20 | 1:14.66 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:15.31 | |||||||||
15 | Linnea Engström | 2004 | 36.14 | 1:15.01 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:15.72 | |||||||||
16 | Clara Renström Halling | 2004 | 36.10 | 1:15.03 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:14.69 | |||||||||
17 | Josefin Karlsson | 2003 | 35.99 | 1:15.49 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:17.38 | |||||||||
18 | Ebba Lindblom | 2004 | 37.08 | 1:16.37 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:16.86 | |||||||||
19 | Ella Kretz | 2004 | 36.58 | 1:17.22 | ||||||
Kramfors-Alliansen | 1:16.79 | |||||||||
20 | Ella Wesslau | 2004 | 37.12 | 1:17.54 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:20.37 | |||||||||
21 | Nora Sundström | 2004 | 37.87 | 1:17.72 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:20.36 | |||||||||
22 | Lovisa Lundblad | 2003 | 36.66 | 1:18.20 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:17.64 | |||||||||
23 | Tyra Rolandsen | 2003 | 37.18 | 1:18.90 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:20.95 | |||||||||
24 | Alva Fridlund | 2004 | 37.80 | 1:20.17 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:20.22 | |||||||||
25 | Elin Jönsson | 2004 | 37.93 | 1:21.22 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:22.28 | |||||||||
26 | Tuva Wallskog | 2004 | 39.59 | 1:22.04 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:22.17 | |||||||||
27 | Agnes Burman | 2004 | 38.65 | 1:22.51 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:23.03 | |||||||||
28 | Tilde Ekman | 2003 | 41.05 | 1:29.00 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:35.51 | |||||||||
29 | Fanny Alfredsson | 2004 | 43.73 | 1:30.67 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:35.80 | |||||||||
Gren 30, 100m Frisim Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sund Birsta, NBE |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gloria Muzito | 2002 | 28.14 | 58.79 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 56.72 | |||||||||
2 | Wilma Persson | 2001 | 28.64 | 59.13 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 57.93 | |||||||||
3 | Elise Öberg | 2002 | 29.65 | 1:01.90 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:01.44 | |||||||||
4 | Joyce Muzito | 2001 | 29.61 | 1:02.33 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:00.97 | |||||||||
5 | Nathalie Pettersson | 2002 | 30.00 | 1:02.68 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:02.03 | |||||||||
6 | Melina Sundström | 2002 | 30.94 | 1:04.66 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:04.17 | |||||||||
7 | Sofia Mannela | 2001 | 30.66 | 1:05.45 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:00.96 | |||||||||
8 | Emma Norlin | 2002 | 31.81 | 1:06.58 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:05.86 | |||||||||
9 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 33.74 | 1:10.21 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:09.54 | |||||||||
10 | Sofia Lindkvist | 2002 | 34.69 | 1:12.88 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:10.05 | |||||||||
11 | Cornelia Åström | 2002 | 33.89 | 1:12.98 | ||||||
Timrå Simklubb | 1:12.16 | |||||||||
12 | Cecilia Lind | 2002 | 35.53 | 1:14.65 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:15.95 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:08 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 31, 100m Frisim Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sysadm, Why Solutions |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | 27.55 | 59.34 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 59.11 | |||||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | 29.71 | 1:02.23 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:04.13 | |||||||||
3 | Hannes Wikström | 2003 | 30.52 | 1:03.81 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:06.63 | |||||||||
4 | Mattias Gillgren | 2003 | 30.56 | 1:04.92 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:05.60 | |||||||||
5 | Gustaf Sandström | 2003 | 31.25 | 1:05.59 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:04.83 | |||||||||
6 | Jason Walterstad | 2004 | 31.57 | 1:06.18 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:08.66 | |||||||||
7 | Viggo Reit | 2003 | 31.46 | 1:07.08 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:06.85 | |||||||||
8 | Anton Hansson | 2003 | 33.55 | 1:09.43 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:10.51 | |||||||||
9 | Ludvig Utterström | 2004 | 32.96 | 1:10.20 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:10.75 | |||||||||
10 | Axel Södervall | 2004 | 32.90 | 1:10.23 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:11.41 | |||||||||
11 | Reijk Rombouts | 2004 | 33.21 | 1:13.65 | ||||||
Härnösands Simsällskap | ||||||||||
Gren 31, 100m Frisim Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sysadm, Why Solutions |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joel Berglund | 2002 | 27.03 | 55.07 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 55.44 | |||||||||
2 | Johan Ekengren | 2001 | 27.52 | 56.96 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 56.58 | |||||||||
3 | Filip Borgström | 2001 | 27.76 | 57.52 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 56.78 | |||||||||
4 | Robin Björklund | 2002 | 27.21 | 57.80 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 57.50 | |||||||||
5 | David Näslund | 2001 | 27.67 | 58.47 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 59.96 | |||||||||
6 | Anton Boström | 2001 | 28.12 | 59.21 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 57.94 | |||||||||
7 | Viktor Näslund | 2001 | 27.88 | 59.28 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 55.70 | |||||||||
8 | Eryk Do | 2002 | 28.96 | 1:01.01 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.82 | |||||||||
9 | Felix Balkerud | 2001 | 30.73 | 1:05.30 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:03.34 | |||||||||
10 | Olle Lööf | 2002 | 34.84 | 1:14.76 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:17.20 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:15 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 32, 25m Ryggsim Damer 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Spikarna Förvaltning |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hillevi Linder | 2009 | 25.50 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 26.72 | |||||||||
2 | Meya Berg | 2009 | 27.60 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
3 | Hanna Thorin | 2009 | 28.21 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 34.11 | |||||||||
4 | Alice Sjödin | 2009 | 29.25 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 36.11 | |||||||||
5 | Wira Andersson | 2010 | 29.57 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 37.98 | |||||||||
6 | Saga Engström | 2010 | 30.09 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | ||||||||||
7 | Haben Tsegay | 2009 | 30.13 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 34.43 | |||||||||
8 | Julie Bonnerud Dahlbom | 2009 | 32.54 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
9 | Ida Lindahl | 2010 | 33.11 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 48.97 | |||||||||
10 | Tilde Nordlander | 2009 | 36.11 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
11 | Nathalie Eriksson | 2009 | 36.89 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
12 | Alwa Engberg | 2010 | 43.95 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
- | Ellen Magnusdotter | 2009 | DNS | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 33, 25m Ryggsim Herrar 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: Ocab, Hjältevadshus |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Phoenix Stenling | 2010 | 38.47 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
2 | Douglas Stenling | 2011 | 42.13 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:47 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 34, 25m Fjärilsim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Nordic Road Safety |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nike Norlander | 2007 | 17.61 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 18.54 | |||||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | 18.75 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 19.44 | |||||||||
3 | Maja Modin | 2008 | 19.67 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 20.31 | |||||||||
4 | Isabel Olsson | 2008 | 20.56 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 23.64 | |||||||||
5 | Elma Neuman | 2008 | 22.86 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 25.34 | |||||||||
6 | Freja Engström | 2007 | 22.87 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 23.27 | |||||||||
7 | Elsa Larsson | 2008 | 23.47 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 24.12 | |||||||||
8 | Emma Forssbeck | 2007 | 23.68 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 25.60 | |||||||||
8 | Olivia Palin | 2008 | 23.68 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 21.38 | |||||||||
10 | Alexandra Blomqvist | 2007 | 24.17 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 25.57 | |||||||||
11 | Maja Henningsson | 2008 | 24.42 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
12 | Josefine Grönlund | 2008 | 24.72 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
13 | Linnea Wallskog | 2008 | 25.51 | |||||||
Simklubben Ägir | 24.50 | |||||||||
14 | Wilma Eriksson | 2007 | 26.65 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 22.94 | |||||||||
15 | Lilly Utterström | 2007 | 26.87 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 23.65 | |||||||||
16 | Jennifer Frödin | 2007 | 27.20 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 30.72 | |||||||||
17 | Noelia Frank | 2007 | 27.98 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 27.75 | |||||||||
- | Emilia Sundholm | 2007 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
- | Milla Zell | 2008 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:47 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 35, 25m Fjärilsim Herrar 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: SDC, Öhmans Bil |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | 19.49 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 20.18 | |||||||||
2 | Philip Linder | 2007 | 25.14 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 25.66 | |||||||||
3 | Vide Starrin | 2008 | 25.57 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
4 | Anton Ericsson | 2008 | 28.20 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 33.34 | |||||||||
5 | Claes Renström-Halling | 2007 | 29.06 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.68 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 36, 50m Fjäril Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sund Birsta, Cybercom Grp |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Sundholm | 2005 | 38.07 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 38.67 | |||||||||
2 | Olivia Ericsson | 2006 | 40.70 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 41.59 | |||||||||
3 | Meja Boson | 2006 | 43.58 | |||||||
Simklubben Ägir | 52.34 | |||||||||
4 | Wilja Edin | 2006 | 43.97 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 45.91 | |||||||||
5 | Linnea Sjöberg | 2006 | 44.23 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 54.57 | |||||||||
6 | Alva Lövström | 2005 | 45.25 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 46.63 | |||||||||
7 | Isa Ekbladh | 2006 | 47.07 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
8 | Elin Clarin | 2005 | 47.72 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 57.69 | |||||||||
9 | Alva Sjödin | 2006 | 48.69 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 49.63 | |||||||||
10 | Nellie Edbom Wounder | 2005 | 50.54 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 51.98 | |||||||||
11 | Tea Alamaa | 2006 | 51.65 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 54.84 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:00 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 37, 50m Fjäril Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Ocab, Primus Juridik |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | 40.72 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 42.45 | |||||||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | 42.82 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 44.98 | |||||||||
3 | Edvin Johansson | 2005 | 45.09 | |||||||
Simklubben Ägir | 47.32 | |||||||||
4 | Gustav Hedin | 2005 | 47.77 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 47.00 | |||||||||
- | Toste Wallskog | 2006 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:00 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 38, 50m Fjäril Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sysadm |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | 31.75 | |||||||
Södertörns Simsällskap | 30.36 | |||||||||
2 | Hanna Jonasson | 2004 | 33.84 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 34.71 | |||||||||
3 | Johanna Persson | 2003 | 34.22 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 32.54 | |||||||||
4 | Nadja Rautiainen | 2004 | 34.47 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 35.94 | |||||||||
5 | Tyra Strömbom | 2004 | 34.54 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 33.87 | |||||||||
6 | Lena Svedberg | 2004 | 34.57 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 34.22 | |||||||||
7 | Lova Tjernström | 2004 | 35.73 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 34.68 | |||||||||
8 | Leia Beijron | 2004 | 36.20 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 36.49 | |||||||||
9 | Elin Lindkvist | 2004 | 37.09 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 37.97 | |||||||||
10 | Ebba Lindblom | 2004 | 37.62 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 39.69 | |||||||||
11 | Stephanie Fjellgren | 2004 | 38.11 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 39.00 | |||||||||
12 | Maja Bostedt | 2003 | 38.12 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 37.26 | |||||||||
13 | Agnes Pettersson | 2004 | 38.66 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 38.80 | |||||||||
14 | Ella Kretz | 2004 | 39.26 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 39.13 | |||||||||
15 | Clara Renström Halling | 2004 | 39.80 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 41.24 | |||||||||
16 | Isabelle Grönlund | 2004 | 40.25 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 41.23 | |||||||||
17 | Josefin Karlsson | 2003 | 40.65 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 40.42 | |||||||||
18 | Tindra Olavi | 2003 | 41.41 | |||||||
Timrå Simklubb | 40.03 | |||||||||
19 | Ella Wesslau | 2004 | 41.63 | |||||||
Simklubben Ägir | 44.27 | |||||||||
20 | Elin Jönsson | 2004 | 42.12 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 40.84 | |||||||||
21 | Lovisa Lundblad | 2003 | 43.22 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 40.33 | |||||||||
22 | Alva Fridlund | 2004 | 45.99 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 45.43 | |||||||||
23 | Tuva Wallskog | 2004 | 46.44 | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
24 | Tilde Ekman | 2003 | 48.67 | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Gren 38, 50m Fjäril Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sysadm |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Persson | 2001 | 29.55 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.68 | |||||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | 29.78 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 30.26 | |||||||||
3 | Joyce Muzito | 2001 | 29.86 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 29.73 | |||||||||
4 | Gloria Muzito | 2002 | 30.34 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 29.93 | |||||||||
5 | Nathalie Pettersson | 2002 | 30.74 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 30.31 | |||||||||
6 | Sofie Tolf | 2002 | 32.06 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 31.30 | |||||||||
7 | Sofia Mannela | 2001 | 33.06 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 31.76 | |||||||||
8 | Melina Sundström | 2002 | 33.31 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 32.54 | |||||||||
9 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 34.93 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 35.20 | |||||||||
10 | Cornelia Åström | 2002 | 35.00 | |||||||
Timrå Simklubb | 35.86 | |||||||||
11 | Emma Norlin | 2002 | 35.19 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 33.52 | |||||||||
12 | Sofia Lindkvist | 2002 | 36.03 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 34.25 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 11:09 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 39, 50m Fjäril Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: KnowIt, Sundsvallslacken |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | 28.41 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.94 | |||||||||
2 | Gustaf Sandström | 2003 | 30.85 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 31.36 | |||||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | 31.91 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 32.05 | |||||||||
4 | Jason Walterstad | 2004 | 33.78 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 33.69 | |||||||||
5 | Hannes Wikström | 2003 | 33.84 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 36.57 | |||||||||
6 | Ludvig Utterström | 2004 | 34.04 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 34.98 | |||||||||
7 | Viggo Reit | 2003 | 34.47 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 35.53 | |||||||||
8 | Axel Södervall | 2004 | 38.81 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 40.18 | |||||||||
9 | Anton Hansson | 2003 | 38.85 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 39.46 | |||||||||
- | Mattias Gillgren | 2003 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 35.27 | |||||||||
Gren 39, 50m Fjäril Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: KnowIt, Sundsvallslacken |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Björklund | 2002 | 27.36 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 27.08 | |||||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | 27.92 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 27.70 | |||||||||
3 | Anton Boström | 2001 | 28.99 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 29.30 | |||||||||
4 | Filip Borgström | 2001 | 29.50 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 29.41 | |||||||||
5 | Eryk Do | 2002 | 29.73 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 29.15 | |||||||||
6 | Johan Ekengren | 2001 | 30.07 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 29.06 | |||||||||
7 | Viktor Näslund | 2001 | 30.78 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 29.27 | |||||||||
8 | Felix Balkerud | 2001 | 35.26 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 35.05 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 11:09 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 40, 50m Ryggsim Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ocab, Yrkesmästaren |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | 31.22 | |||||||
Södertörns Simsällskap | 31.39 | |||||||||
2 | Nadja Rautiainen | 2004 | 34.35 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 34.76 | |||||||||
3 | Tyra Strömbom | 2004 | 36.24 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 37.37 | |||||||||
4 | Tindra Olavi | 2003 | 36.55 | |||||||
Timrå Simklubb | 36.14 | |||||||||
5 | Hanna Jonasson | 2004 | 36.96 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 38.41 | |||||||||
6 | Lova Tjernström | 2004 | 37.86 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 35.67 | |||||||||
7 | Lena Svedberg | 2004 | 38.09 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 37.01 | |||||||||
8 | Stephanie Fjellgren | 2004 | 38.21 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 39.29 | |||||||||
9 | Clara Renström Halling | 2004 | 38.47 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 38.46 | |||||||||
10 | Johanna Persson | 2003 | 38.73 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 37.96 | |||||||||
11 | Linnea Engström | 2004 | 39.24 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.68 | |||||||||
12 | Ella Wesslau | 2004 | 39.33 | |||||||
Simklubben Ägir | 39.18 | |||||||||
13 | Maja Bostedt | 2003 | 39.35 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 40.16 | |||||||||
14 | Lovisa Lundblad | 2003 | 39.60 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 39.30 | |||||||||
15 | Agnes Pettersson | 2004 | 39.98 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 40.16 | |||||||||
16 | Ebba Lindblom | 2004 | 40.21 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 40.55 | |||||||||
17 | Isabelle Grönlund | 2004 | 40.47 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 39.58 | |||||||||
18 | Elin Lindkvist | 2004 | 41.25 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 42.27 | |||||||||
19 | Isabelle Åström | 2004 | 41.37 | |||||||
Timrå Simklubb | 39.11 | |||||||||
20 | Tyra Rolandsen | 2003 | 41.61 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 42.17 | |||||||||
21 | Agnes Burman | 2004 | 43.08 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 43.68 | |||||||||
22 | Josefin Karlsson | 2003 | 43.75 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 43.12 | |||||||||
23 | Alva Fridlund | 2004 | 43.98 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 45.39 | |||||||||
23 | Tuva Wallskog | 2004 | 43.98 | |||||||
Simklubben Ägir | 43.16 | |||||||||
25 | Elin Jönsson | 2004 | 44.46 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 45.62 | |||||||||
- | Nova Norlander | 2004 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 36.45 | |||||||||
Gren 40, 50m Ryggsim Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Ocab, Yrkesmästaren |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Persson | 2001 | 28.76 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.21 | |||||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | 30.82 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 31.50 | |||||||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | 32.32 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 32.02 | |||||||||
4 | Sofia Mannela | 2001 | 32.51 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 32.08 | |||||||||
5 | Joyce Muzito | 2001 | 33.00 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 32.38 | |||||||||
6 | Nathalie Pettersson | 2002 | 33.37 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 33.65 | |||||||||
7 | Emma Norlin | 2002 | 35.32 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 34.56 | |||||||||
8 | Melina Sundström | 2002 | 35.90 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 35.40 | |||||||||
9 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 37.89 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 37.98 | |||||||||
10 | Sofia Lindkvist | 2002 | 38.27 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 37.53 | |||||||||
11 | Cornelia Åström | 2002 | 40.47 | |||||||
Timrå Simklubb | 39.70 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 41, 50m Ryggsim Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sund Birsta, Njurunda VC |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | 30.95 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 30.30 | |||||||||
2 | Mattias Gillgren | 2003 | 31.71 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 33.77 | |||||||||
3 | Jonathan Nilsson | 2003 | 33.25 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 34.82 | |||||||||
4 | Gustaf Sandström | 2003 | 34.55 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 34.69 | |||||||||
5 | Jason Walterstad | 2004 | 35.89 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 35.24 | |||||||||
6 | Viggo Reit | 2003 | 36.22 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 36.70 | |||||||||
7 | Ludvig Utterström | 2004 | 37.43 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 37.52 | |||||||||
8 | Reijk Rombouts | 2004 | 39.70 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 41.03 | |||||||||
9 | Anton Hansson | 2003 | 41.81 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 42.57 | |||||||||
Gren 41, 50m Ryggsim Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sund Birsta, Njurunda VC |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Björklund | 2002 | 28.74 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 29.35 | |||||||||
2 | David Näslund | 2001 | 30.47 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 31.75 | |||||||||
3 | Anton Boström | 2001 | 30.94 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 30.76 | |||||||||
4 | Joel Berglund | 2002 | 32.22 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 30.82 | |||||||||
5 | Filip Borgström | 2001 | 33.32 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 33.81 | |||||||||
6 | Eryk Do | 2002 | 33.42 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 33.16 | |||||||||
7 | Viktor Näslund | 2001 | 34.37 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 33.00 | |||||||||
8 | Felix Balkerud | 2001 | 36.23 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 36.10 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 42, 50m Bröstsim Damer 0-8, Finaler 8 år och yngre |
Sponsor: NRS, Njurunda Friskola |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Haben Tsegay | 2009 | 1:08.28 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:12.26 | |||||||||
2 | Saga Engström | 2010 | 1:16.56 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:15 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:15 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 44, 50m Bröstsim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Sysadm, Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nike Norlander | 2007 | 45.25 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 45.29 | |||||||||
2 | Alice Södervall | 2007 | 50.19 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 49.11 | |||||||||
3 | Kajsa Burman | 2007 | 50.26 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 49.56 | |||||||||
4 | Maja Modin | 2008 | 50.86 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 54.19 | |||||||||
5 | Isabel Olsson | 2008 | 52.83 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 59.15 | |||||||||
6 | Milla Zell | 2008 | 53.21 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:00.30 | |||||||||
7 | Vendela Holmvall | 2007 | 53.55 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 55.90 | |||||||||
8 | Freja Engström | 2007 | 54.06 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 55.45 | |||||||||
9 | Alexandra Blomqvist | 2007 | 55.61 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 54.44 | |||||||||
10 | Wilma Eriksson | 2007 | 56.36 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 55.92 | |||||||||
11 | Olivia Palin | 2008 | 56.65 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 55.09 | |||||||||
12 | Matilda Johansson | 2007 | 57.68 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:00.62 | |||||||||
13 | Emma Forssbeck | 2007 | 58.05 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 59.45 | |||||||||
14 | Elma Neuman | 2008 | 58.51 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 58.55 | |||||||||
15 | Lilly Utterström | 2007 | 1:00.32 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 59.87 | |||||||||
16 | Emma Bergqvist | 2008 | 1:01.02 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
17 | Anna-Klara Sundström | 2007 | 1:01.16 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:01.91 | |||||||||
18 | Jennifer Frödin | 2007 | 1:02.08 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:06.20 | |||||||||
19 | Emilia Sundholm | 2007 | 1:07.18 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:10.29 | |||||||||
20 | Juno Domeij | 2008 | 1:07.48 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:20.93 | |||||||||
21 | Linnea Wallskog | 2008 | 1:08.59 | |||||||
Simklubben Ägir | 1:09.72 | |||||||||
- | Della Boman | 2008 | DSQ | |||||||
Bollsta Idrottsklubb | ||||||||||
- | Maja Henningsson | 2008 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 57.18 | |||||||||
- | Noelia Frank | 2007 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:06.89 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:28 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 45, 50m Bröstsim Herrar 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Ocab, Why Solutions |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lukas Sagmo | 2008 | 54.73 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 55.49 | |||||||||
2 | Marcus Hamberg | 2007 | 55.78 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 55.08 | |||||||||
3 | Igor Do | 2007 | 56.45 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | ||||||||||
4 | Vide Starrin | 2008 | 58.94 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:01.17 | |||||||||
5 | Claes Renström-Halling | 2007 | 59.79 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 58.06 | |||||||||
6 | Carl Wilson | 2008 | 1:01.88 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
7 | Sebastian Blomqvist | 2007 | 1:03.13 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:03.54 | |||||||||
8 | Anton Ericsson | 2008 | 1:03.22 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:06.25 | |||||||||
9 | Viking Månsson | 2008 | 1:06.17 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:08.53 | |||||||||
10 | Edvin Lövström | 2008 | 1:06.85 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:05.79 | |||||||||
11 | Elis Täljsten | 2008 | 1:08.50 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
- | Joel Täljsten | 2007 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 1:00.84 | |||||||||
- | Knut Johansson | 2007 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:28 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:46 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 46, 100m Bröst Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: SDC, Hjältevadshus |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alva Lövström | 2005 | 46.59 | 1:39.82 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:42.21 | |||||||||
2 | Linnea Sjöberg | 2006 | 47.51 | 1:40.11 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:42.47 | |||||||||
3 | Alva Sjödin | 2006 | 48.38 | 1:41.29 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:44.11 | |||||||||
4 | Nellie Karlsson | 2005 | 49.19 | 1:45.54 | ||||||
Kramfors-Alliansen | 1:47.32 | |||||||||
5 | Wilja Edin | 2006 | 50.69 | 1:46.97 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:54.62 | |||||||||
6 | Elin Clarin | 2005 | 50.77 | 1:49.89 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:58.68 | |||||||||
7 | Amelia Walterstad | 2006 | 54.79 | 1:51.16 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:55.07 | |||||||||
8 | Felicia Kivimäki | 2005 | 51.61 | 1:51.79 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
9 | Tea Alamaa | 2006 | 53.26 | 1:52.81 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:56.76 | |||||||||
10 | Tilde Sjöberg | 2006 | 53.30 | 1:54.48 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 2:05.57 | |||||||||
11 | Tuva Fridlund | 2006 | 53.78 | 1:54.94 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 2:02.84 | |||||||||
12 | Märta Svedskog | 2005 | 53.81 | 1:55.38 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:59.67 | |||||||||
13 | Nellie Edbom Wounder | 2005 | 53.93 | 1:57.42 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:56.59 | |||||||||
14 | Linnea Jansson | 2005 | 55.43 | 1:59.20 | ||||||
Timrå Simklubb | 2:14.95 | |||||||||
15 | Shewita Tsegay | 2006 | 58.08 | 2:02.07 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 2:05.54 | |||||||||
16 | Signe Domeij | 2005 | 58.91 | 2:03.50 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:09.25 | |||||||||
17 | Alma Persson | 2006 | 57.10 | 2:03.69 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 2:13.07 | |||||||||
18 | Emilia Olsen | 2006 | 57.43 | 2:05.71 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 2:00.27 | |||||||||
- | Evelina Hansson | 2006 | DNS | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:02.59 | |||||||||
- | Frida Samuelsson | 2005 | DSQ | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:46 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 15:52 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 47, 100m Bröst Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Freppo Media |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | 47.63 | 1:42.28 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:49.09 | |||||||||
2 | Sebastian Pettersson | 2006 | 53.22 | 1:51.87 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:55.38 | |||||||||
3 | Simon Ryd | 2005 | 1:00.33 | 2:06.59 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 2:04.22 | |||||||||
4 | Linus Almberg | 2005 | 1:00.34 | 2:07.83 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
- | Toste Wallskog | 2006 | DSQ | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 15:52 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:08 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 48, 100m Bröst Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Sund Birsta, Öhmans Bil |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tyra Strömbom | 2004 | 38.54 | 1:21.30 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:21.06 | |||||||||
2 | Leia Beijron | 2004 | 39.74 | 1:25.72 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:27.04 | |||||||||
3 | Stephanie Fjellgren | 2004 | 40.40 | 1:28.54 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:28.19 | |||||||||
4 | Linnea Engström | 2004 | 41.87 | 1:28.81 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:31.10 | |||||||||
5 | Maja Bostedt | 2003 | 41.88 | 1:29.20 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:30.69 | |||||||||
6 | Ebba Lindblom | 2004 | 42.65 | 1:30.24 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:33.22 | |||||||||
7 | Nova Norlander | 2004 | 42.16 | 1:30.94 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:29.53 | |||||||||
8 | Hanna Jonasson | 2004 | 45.92 | 1:37.38 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:38.72 | |||||||||
9 | Agnes Burman | 2004 | 47.59 | 1:40.77 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:40.20 | |||||||||
10 | Elin Lindkvist | 2004 | 46.57 | 1:41.09 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:37.28 | |||||||||
11 | Lova Tjernström | 2004 | 48.93 | 1:44.05 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:39.36 | |||||||||
12 | Elin Jönsson | 2004 | 48.12 | 1:44.67 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:45.16 | |||||||||
13 | Alva Fridlund | 2004 | 49.42 | 1:45.70 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:50.44 | |||||||||
14 | Lovisa Lundblad | 2003 | 49.38 | 1:46.86 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:47.54 | |||||||||
15 | Tyra Rolandsen | 2003 | 51.56 | 1:50.56 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:56.86 | |||||||||
16 | Tuva Wallskog | 2004 | 52.04 | 1:51.14 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:46.24 | |||||||||
17 | Fanny Alfredsson | 2004 | 57.00 | 2:02.88 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
- | Nora Sundström | 2004 | DSQ | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:41.80 | |||||||||
Gren 48, 100m Bröst Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Sund Birsta, Öhmans Bil |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Tolf | 2002 | 36.66 | 1:16.70 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:15.95 | |||||||||
2 | Sofia Mannela | 2001 | 38.50 | 1:22.45 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:24.26 | |||||||||
3 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 42.26 | 1:30.84 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:39.29 | |||||||||
4 | Sofia Lindkvist | 2002 | 44.59 | 1:33.98 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:31.19 | |||||||||
5 | Cornelia Åström | 2002 | 44.12 | 1:34.04 | ||||||
Timrå Simklubb | 1:34.58 | |||||||||
6 | Cecilia Lind | 2002 | 47.56 | 1:45.97 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:49.16 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:08 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:05 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 49, 100m Bröst Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordic Road Safety |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nilsson | 2003 | 34.84 | 1:14.08 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:16.21 | |||||||||
2 | Hannes Wikström | 2003 | 36.91 | 1:19.62 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:24.46 | |||||||||
3 | Viggo Reit | 2003 | 42.37 | 1:31.12 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:45.16 | |||||||||
4 | Anton Hansson | 2003 | 42.42 | 1:31.88 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:31.01 | |||||||||
Gren 49, 100m Bröst Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordic Road Safety |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Björklund | 2002 | 35.83 | 1:16.46 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:15.80 | |||||||||
2 | Felix Balkerud | 2001 | 35.38 | 1:16.91 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:11.05 | |||||||||
3 | Filip Borgström | 2001 | 37.61 | 1:20.06 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:21.74 | |||||||||
4 | Joel Berglund | 2002 | 37.54 | 1:20.18 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:16.24 | |||||||||
5 | Eryk Do | 2002 | 37.18 | 1:20.38 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:19.95 | |||||||||
6 | Olle Lööf | 2002 | 44.51 | 1:39.14 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:46.08 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:05 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:30 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 52, 25m Ryggsim Damer 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: Sysadm, Njurunda Friskola |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nike Norlander | 2007 | 19.46 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 20.41 | |||||||||
2 | Kajsa Burman | 2007 | 20.09 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 20.63 | |||||||||
3 | Jasmine Rydefjord | 2007 | 21.68 | |||||||
Simklubben Ägir | 25.10 | |||||||||
4 | Elma Neuman | 2008 | 22.22 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 22.83 | |||||||||
5 | Maja Modin | 2008 | 22.30 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 22.12 | |||||||||
6 | Alice Södervall | 2007 | 22.47 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 23.98 | |||||||||
7 | Anna-Klara Sundström | 2007 | 23.44 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 25.01 | |||||||||
8 | Freja Engström | 2007 | 23.49 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 23.66 | |||||||||
9 | Emma Bergqvist | 2008 | 23.62 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 22.89 | |||||||||
10 | Matilda Johansson | 2007 | 24.00 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 24.68 | |||||||||
11 | Wilma Eriksson | 2007 | 24.11 | |||||||
Kramfors-Alliansen | 24.00 | |||||||||
12 | Emma Forssbeck | 2007 | 24.31 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 24.03 | |||||||||
13 | Milla Zell | 2008 | 24.62 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 25.55 | |||||||||
14 | Alexandra Blomqvist | 2007 | 24.75 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 24.34 | |||||||||
15 | Noelia Frank | 2007 | 25.21 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 28.39 | |||||||||
16 | Vendela Holmvall | 2007 | 25.28 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 26.78 | |||||||||
17 | Della Boman | 2008 | 25.64 | |||||||
Bollsta Idrottsklubb | ||||||||||
18 | Emilia Sundholm | 2007 | 25.70 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 28.62 | |||||||||
19 | Maja Henningsson | 2008 | 25.86 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 29.40 | |||||||||
20 | Olivia Palin | 2008 | 26.02 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 25.45 | |||||||||
21 | Isabel Olsson | 2008 | 26.10 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 24.45 | |||||||||
22 | Lilly Utterström | 2007 | 26.52 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 27.66 | |||||||||
23 | Linnea Wallskog | 2008 | 28.07 | |||||||
Simklubben Ägir | 27.65 | |||||||||
24 | Juno Domeij | 2008 | 32.61 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | ||||||||||
25 | Ester Magnusdotter | 2008 | 38.72 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 50.66 | |||||||||
- | Eira Isaksson | 2008 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:30 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:34 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 53, 25m Ryggsim Herrar 9-10, Finaler 9 - 10 år |
Sponsor: GoLoyal, Öhmans Bil |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Hamberg | 2007 | 20.37 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 20.69 | |||||||||
2 | Igor Do | 2007 | 22.97 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 24.01 | |||||||||
3 | Elis Täljsten | 2008 | 23.59 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 26.11 | |||||||||
4 | Viking Månsson | 2008 | 24.02 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 24.92 | |||||||||
5 | Lukas Sagmo | 2008 | 24.17 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 26.45 | |||||||||
6 | Anton Ericsson | 2008 | 25.30 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 24.19 | |||||||||
6 | Joel Täljsten | 2007 | 25.30 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 28.22 | |||||||||
8 | Sebastian Blomqvist | 2007 | 25.94 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 25.27 | |||||||||
9 | Claes Renström-Halling | 2007 | 26.77 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 25.56 | |||||||||
10 | Vide Starrin | 2008 | 27.40 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 26.92 | |||||||||
11 | Edvin Lövström | 2008 | 27.64 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 27.93 | |||||||||
12 | Carl Wilson | 2008 | 28.71 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 35.52 | |||||||||
13 | Jonas Lidén | 2007 | 30.11 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 27.61 | |||||||||
14 | Knut Johansson | 2007 | 30.19 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
15 | Rasmus Wengelin | 2007 | 31.50 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
16 | Hugo Ernqvist | 2008 | 38.82 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:34 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:48 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 54, 50m Ryggsim Damer 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Sund Birsta, Prolympia |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Ericsson | 2006 | 37.97 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 39.33 | |||||||||
2 | Ida Sundholm | 2005 | 41.25 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 42.74 | |||||||||
3 | Isa Ekbladh | 2006 | 43.37 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 44.31 | |||||||||
4 | Meja Boson | 2006 | 44.53 | |||||||
Simklubben Ägir | 50.67 | |||||||||
5 | Alva Lövström | 2005 | 44.70 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 44.90 | |||||||||
6 | Wilja Edin | 2006 | 45.26 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 45.26 | |||||||||
7 | Linnea Jansson | 2005 | 46.23 | |||||||
Timrå Simklubb | 48.66 | |||||||||
8 | Irma Östberg | 2005 | 46.49 | |||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
9 | Elin Clarin | 2005 | 47.04 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 50.15 | |||||||||
10 | Nellie Edbom Wounder | 2005 | 47.28 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 50.62 | |||||||||
11 | Tea Alamaa | 2006 | 48.06 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 47.65 | |||||||||
12 | Linnea Sjöberg | 2006 | 48.69 | |||||||
Härnösands Simsällskap | 48.20 | |||||||||
13 | Alva Sjödin | 2006 | 48.85 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 48.96 | |||||||||
14 | Amelia Walterstad | 2006 | 50.11 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 49.53 | |||||||||
15 | Frida Samuelsson | 2005 | 50.44 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
16 | Felicia Kivimäki | 2005 | 50.75 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
17 | Signe Domeij | 2005 | 51.79 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 52.03 | |||||||||
18 | Shewita Tsegay | 2006 | 52.38 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 53.37 | |||||||||
19 | Alma Persson | 2006 | 53.25 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.49 | |||||||||
20 | Tilde Sjöberg | 2006 | 55.12 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 55.19 | |||||||||
21 | Alejandra Rosen Lilja | 2006 | 56.11 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 56.44 | |||||||||
22 | Emilia Olsen | 2006 | 56.56 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 52.78 | |||||||||
23 | Tuva Fridlund | 2006 | 58.16 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 58.62 | |||||||||
- | Evelina Hansson | 2006 | DNS | |||||||
Njurunda Simsällskap | 46.24 | |||||||||
- | Elin Frödin | 2005 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | 53.28 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:48 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 55, 50m Ryggsim Herrar 11-12, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Ocab, KnowIt |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joppe Berglin | 2006 | 41.96 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 41.70 | |||||||||
2 | Edvin Johansson | 2005 | 43.39 | |||||||
Simklubben Ägir | 44.19 | |||||||||
3 | Sebastian Pettersson | 2006 | 45.39 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 43.95 | |||||||||
4 | Gustav Hedin | 2005 | 48.30 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 49.11 | |||||||||
5 | Linus Almberg | 2005 | 50.01 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 59.54 | |||||||||
6 | Simon Ryd | 2005 | 54.89 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 54.81 | |||||||||
7 | Wille Mattsson Westin | 2005 | 1:14.53 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
- | Olle Hammarström | 2006 | DSQ | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 56, 100m Medley Damer 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordic Road Safety, Why |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nea Hjortsberg | 2004 | 32.24 | 1:10.44 | ||||||
Södertörns Simsällskap | 1:12.07 | |||||||||
2 | Tyra Strömbom | 2004 | 35.50 | 1:15.22 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:15.25 | |||||||||
3 | Nadja Rautiainen | 2004 | 36.74 | 1:19.14 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:17.46 | |||||||||
4 | Hanna Jonasson | 2004 | 36.91 | 1:19.77 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:22.35 | |||||||||
5 | Ebba Lindblom | 2004 | 39.99 | 1:22.04 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:24.45 | |||||||||
5 | Lena Svedberg | 2004 | 38.83 | 1:22.04 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:20.74 | |||||||||
5 | Nova Norlander | 2004 | 38.99 | 1:22.04 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:22.07 | |||||||||
8 | Agnes Pettersson | 2004 | 37.92 | 1:22.27 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:27.18 | |||||||||
9 | Maja Bostedt | 2003 | 38.95 | 1:22.50 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:20.62 | |||||||||
10 | Stephanie Fjellgren | 2004 | 38.83 | 1:22.80 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:24.85 | |||||||||
11 | Linnea Engström | 2004 | 40.21 | 1:23.43 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:23.68 | |||||||||
12 | Lova Tjernström | 2004 | 37.44 | 1:23.81 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:22.33 | |||||||||
13 | Isabelle Grönlund | 2004 | 39.87 | 1:24.62 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:26.81 | |||||||||
14 | Clara Renström Halling | 2004 | 39.58 | 1:24.80 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:26.43 | |||||||||
15 | Johanna Persson | 2003 | 37.96 | 1:25.07 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:22.10 | |||||||||
16 | Tindra Olavi | 2003 | 40.17 | 1:27.39 | ||||||
Timrå Simklubb | 1:22.63 | |||||||||
17 | Ella Wesslau | 2004 | 41.02 | 1:27.54 | ||||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
18 | Nora Sundström | 2004 | 43.47 | 1:29.74 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:34.56 | |||||||||
19 | Isabelle Åström | 2004 | 40.66 | 1:30.65 | ||||||
Timrå Simklubb | 1:31.00 | |||||||||
20 | Lovisa Lundblad | 2003 | 41.66 | 1:31.44 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:31.62 | |||||||||
21 | Josefin Karlsson | 2003 | 43.30 | 1:32.28 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:33.59 | |||||||||
22 | Elin Jönsson | 2004 | 43.63 | 1:32.93 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:34.29 | |||||||||
23 | Agnes Burman | 2004 | 46.31 | 1:34.57 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:31.45 | |||||||||
24 | Alva Fridlund | 2004 | 43.52 | 1:34.76 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:36.21 | |||||||||
25 | Tuva Wallskog | 2004 | 45.56 | 1:36.87 | ||||||
Simklubben Ägir | 1:37.41 | |||||||||
- | Elin Lindkvist | 2004 | DNS | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:32.37 | |||||||||
- | Leia Beijron | 2004 | DNS | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:21.59 | |||||||||
Gren 56, 100m Medley Damer 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordic Road Safety, Why |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Wilma Persson | 2001 | 30.35 | 1:05.65 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:05.88 | |||||||||
2 | Elise Öberg | 2002 | 30.44 | 1:06.85 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:07.46 | |||||||||
3 | Gloria Muzito | 2002 | 32.10 | 1:08.45 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:06.44 | |||||||||
4 | Nathalie Pettersson | 2002 | 32.04 | 1:09.76 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:12.22 | |||||||||
5 | Joyce Muzito | 2001 | 32.40 | 1:11.61 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:10.19 | |||||||||
6 | Melina Sundström | 2002 | 34.57 | 1:14.90 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:15.55 | |||||||||
7 | Sofia Mannela | 2001 | 34.34 | 1:15.03 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:11.66 | |||||||||
8 | Sofie Tolf | 2002 | 36.28 | 1:16.02 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:11.89 | |||||||||
9 | Emma Norlin | 2002 | 35.73 | 1:17.44 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:16.71 | |||||||||
10 | Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 36.66 | 1:19.82 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:20.53 | |||||||||
11 | Sofia Lindkvist | 2002 | 37.11 | 1:20.34 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:20.34 | |||||||||
12 | Cornelia Åström | 2002 | 38.27 | 1:23.55 | ||||||
Timrå Simklubb | 1:22.99 | |||||||||
13 | Cecilia Lind | 2002 | 42.50 | 1:31.91 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 57, 100m Medley Herrar 13-16, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Albin Hedlund | 2003 | 29.62 | 1:05.01 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:08.20 | |||||||||
2 | Jonathan Nilsson | 2003 | 32.45 | 1:09.40 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:11.82 | |||||||||
3 | Hannes Wikström | 2003 | 35.64 | 1:14.67 | ||||||
Härnösands Simsällskap | 1:16.28 | |||||||||
4 | Gustaf Sandström | 2003 | 33.59 | 1:14.85 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:17.75 | |||||||||
5 | Mattias Gillgren | 2003 | 32.92 | 1:16.44 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:16.59 | |||||||||
6 | Jason Walterstad | 2004 | 35.28 | 1:18.11 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:20.88 | |||||||||
7 | Viggo Reit | 2003 | 37.59 | 1:20.00 | ||||||
Hudiksvalls Simsällskap | 1:25.18 | |||||||||
8 | Ludvig Utterström | 2004 | 35.81 | 1:20.74 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:22.16 | |||||||||
9 | Anton Hansson | 2003 | 40.89 | 1:24.01 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:32.39 | |||||||||
10 | Reijk Rombouts | 2004 | 38.94 | 1:28.09 | ||||||
Härnösands Simsällskap | ||||||||||
Gren 57, 100m Medley Herrar 13-16, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Spikarna Förvaltning |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Robin Björklund | 2002 | 29.37 | 1:04.89 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:04.89 | |||||||||
2 | Joel Berglund | 2002 | 30.33 | 1:05.62 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:04.80 | |||||||||
3 | Anton Boström | 2001 | 30.61 | 1:06.77 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:08.02 | |||||||||
4 | Johan Ekengren | 2001 | 31.49 | 1:07.55 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:10.49 | |||||||||
5 | Filip Borgström | 2001 | 31.98 | 1:08.22 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:11.47 | |||||||||
6 | Eryk Do | 2002 | 32.65 | 1:11.66 | ||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | 1:10.13 | |||||||||
7 | Viktor Näslund | 2001 | 32.74 | 1:14.59 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | 1:13.65 | |||||||||
8 | Felix Balkerud | 2001 | 37.65 | 1:16.57 | ||||||
Njurunda Simsällskap | 1:15.81 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 58, 4X50m Frisim Damer 0-16, Finaler 16 år och yngre |
Sponsor: Sysadm, Yrkesmästaren |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sundsvall Damer Lag 1 | 2002 | 1:48.76 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 2:05.56 | |||||||||
Gloria Muzito | 2002 | 26.39 | 26.39 | |||||||
Wilma Persson | 2001 | 26.96 | 53.35 | |||||||
Joyce Muzito | 2001 | 28.31 | 1:21.66 | |||||||
Elise Öberg | 2002 | 27.10 | 1:48.76 | |||||||
2 | Sundsvall Damer Lag 2 | 2006 | 1:57.54 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 2:09.35 | |||||||||
Nathalie Pettersson | 2002 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Melina Sundström | 2002 | 30.08 | 58.61 | |||||||
Sofia Mannela | 2001 | 28.63 | 1:27.24 | |||||||
Sofie Tolf | 2002 | 30.30 | 1:57.54 | |||||||
3 | Sundsvall Damer Lag 3 | 2002 | 2:05.52 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 2:20.69 | |||||||||
Emma Norlin | 2002 | 30.78 | 30.78 | |||||||
Agnes Pettersson | 2004 | 32.31 | 1:03.09 | |||||||
Leia Beijron | 2004 | 31.49 | 1:34.58 | |||||||
Nadja Rautiainen | 2004 | 30.94 | 2:05.52 | |||||||
4 | Njurunda Damer Lag 1 | 2006 | 2:06.51 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:03.18 | |||||||||
Hanna Jonasson | 2004 | 30.83 | 30.83 | |||||||
Lotta Larsson Wermelin | 2002 | 31.59 | 1:02.42 | |||||||
Ida Sundholm | 2005 | 32.90 | 1:35.32 | |||||||
Lova Tjernström | 2004 | 31.19 | 2:06.51 | |||||||
5 | Härnösand Lag 1 | 2003 | 2:12.98 | |||||||
Härnösands Simsällskap | ||||||||||
Josefin Karlsson | 2003 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Linnea Sjöberg | 2006 | 36.37 | 1:10.83 | |||||||
Johanna Persson | 2003 | 30.28 | 1:41.11 | |||||||
Maja Bostedt | 2003 | 31.87 | 2:12.98 | |||||||
6 | Njurunda Damer Lag 2 | 2003 | 2:13.90 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:07.22 | |||||||||
Stephanie Fjellgren | 2004 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Isabelle Grönlund | 2004 | 33.45 | 1:06.02 | |||||||
Ebba Lindblom | 2004 | 33.55 | 1:39.57 | |||||||
Lovisa Lundblad | 2003 | 34.33 | 2:13.90 | |||||||
7 | Njurunda Damer Lag 3 | 2006 | 2:26.13 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:16.88 | |||||||||
Alva Fridlund | 2004 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Elin Jönsson | 2004 | 37.64 | 1:13.74 | |||||||
Elin Clarin | 2005 | 37.51 | 1:51.25 | |||||||
Tyra Rolandsen | 2003 | 34.88 | 2:26.13 | |||||||
8 | Njurunda Damer Lag 4 | 2006 | 2:41.92 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:26.89 | |||||||||
Wilja Edin | 2006 | 41.53 | 41.53 | |||||||
Maja Modin | 2008 | 38.09 | 1:19.62 | |||||||
Tea Alamaa | 2006 | 41.78 | 2:01.40 | |||||||
Elin Frödin | 2005 | 40.52 | 2:41.92 | |||||||
9 | Njurunda Damer Lag 5 | 2006 | 3:01.17 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Emma Bergqvist | 2008 | 43.88 | 43.88 | |||||||
Shewita Tsegay | 2006 | 43.61 | 1:27.49 | |||||||
Emma Forssbeck | 2007 | 46.56 | 2:14.05 | |||||||
Tuva Fridlund | 2006 | 47.12 | 3:01.17 | |||||||
10 | Sollefteå ASS Lag 1 | 2003 | 3:05.33 | |||||||
Sollefteå Allmänna Simsällskap | ||||||||||
Alma Persson | 2006 | 44.70 | 44.70 | |||||||
Saga Engström | 2010 | 1:04.82 | 1:49.52 | |||||||
Linnea Engström | 2004 | 33.42 | 2:22.94 | |||||||
Signe Domeij | 2005 | 42.39 | 3:05.33 | |||||||
11 | Njurunda Damer Lag 6 | 2005 | 3:12.62 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Alexandra Blomqvist | 2007 | 48.67 | 48.67 | |||||||
Elma Neuman | 2008 | 46.98 | 1:35.65 | |||||||
Emilia Olsen | 2006 | 44.38 | 2:20.03 | |||||||
Isabel Olsson | 2008 | 52.59 | 3:12.62 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Sälsimmet | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Kvissleby | Utskriftstid | 17:31 | |||
Arrangör | Njurunda Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 oktober 2017 |
Gren 59, 4X50m Frisim Herrar 0-16, Finaler 16 år och yngre |
Sponsor: Ocab |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sundsvall Herrar Lag 1 | 2006 | 1:43.32 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 2:02.81 | |||||||||
Joel Berglund | 2002 | 26.55 | 26.55 | |||||||
Viktor Näslund | 2001 | 25.84 | 52.39 | |||||||
Johan Ekengren | 2001 | 25.53 | 1:17.92 | |||||||
Albin Hedlund | 2003 | 25.40 | 1:43.32 | |||||||
2 | Njurunda Herrar Lag 1 | 2001 | 1:47.33 | |||||||
Njurunda Simsällskap | ||||||||||
Robin Björklund | 2002 | 26.33 | 26.33 | |||||||
Filip Borgström | 2001 | 26.13 | 52.46 | |||||||
Felix Balkerud | 2001 | 28.50 | 1:20.96 | |||||||
David Näslund | 2001 | 26.37 | 1:47.33 | |||||||
3 | Sundsvall Herrar Lag 2 | 2002 | 1:59.61 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | 2:37.81 | |||||||||
Anton Boström | 2001 | 26.59 | 26.59 | |||||||
Jonathan Nilsson | 2003 | 28.50 | 55.09 | |||||||
Jason Walterstad | 2004 | 29.67 | 1:24.76 | |||||||
Marcus Hamberg | 2007 | 34.85 | 1:59.61 | |||||||
4 | Njurunda Herrar Lag 2 | 2001 | 2:12.70 | |||||||
Njurunda Simsällskap | 2:13.54 | |||||||||
Mattias Gillgren | 2003 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Ludvig Utterström | 2004 | 32.05 | 1:00.54 | |||||||
Joppe Berglin | 2006 | 39.58 | 1:40.12 | |||||||
Anton Hansson | 2003 | 32.58 | 2:12.70 | |||||||
5 | Hudiksvall Lag 1 | 2003 | 2:20.54 | |||||||
Hudiksvalls Simsällskap | ||||||||||
Viggo Reit | 2003 | 30.01 | 30.01 | |||||||
Sebastian Pettersson | 2006 | 40.58 | 1:10.59 | |||||||
Gustav Hedin | 2005 | 40.36 | 1:50.95 | |||||||
Gustaf Sandström | 2003 | 29.59 | 2:20.54 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 08 oktober 2017 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap | Utskriftstid | 17:31 |