2019-12-08   20:58:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ajankello uinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  11:31   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m vu P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    462  28.11        58.11   
  Lahden Uimaseura  57.27                 
                     
Eetu Salo  2004    370  29.72        1:02.59   
  Kouvolan Uimarit  1:01.96                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    305  32.16        1:06.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.54                 
                     
Serafim Valaev  2004    273  33.11        1:09.25   
  Sports School St. Petersburg  1:07.00                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    272  32.66        1:09.30   
  Kouvolan Uimarit  1:09.73                 
                     
Jimi Kojo  2005    262  33.55        1:10.16   
  Uimaseura Aquila  1:11.49                 
                     
Stefan Saltykov  2005    254  33.91        1:10.96   
  Lahden Uimaseura  1:11.56                 
                     
Nooa Matela  2005    252  33.93        1:11.07   
  Lappeenrannan Uimarit  1:12.58                 
                     
Konsta Kukkonen  2006    244  33.88        1:11.88   
  Kouvolan Uimarit  1:12.65                 
                     
10  Akseli Kuparinen  2004    224  34.78        1:13.97   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.93                 
                     
11  Antero Ruban  2004    216  36.17        1:14.89   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Maksim Karvanen  2005    211  34.59        1:15.43   
  Lahden Uimaseura  1:16.13                 
                     
13  Arto Pulkkinen  2005    206  34.36        1:16.01   
  Lahden Uimaseura  1:20.02                 
                     
14  Miko Virtanen  2005    180  36.90        1:19.46   
  Lahden Uimaseura  1:25.10                 
                     
15  Miska Korkalainen  2006    179  38.08        1:19.70   
  Voikkaan Viesti  1:24.97                 
                     
16  Miro Järvinen  2005    174  37.75        1:20.45   
  Kouvolan Uimarit  1:26.13                 
                     
17  Toni Muurman  2005    170  37.35        1:21.10   
  Haminan Uimaseura  1:23.81                 
                     
18  Denis Katunov  2006    169  36.49        1:21.18   
  Lahden Uimaseura  1:19.46                 
                     
19  Anton Sarvilahti  2005    167  38.23        1:21.58   
  Lappeenrannan Uimarit  1:22.15                 
                     
20  Petteri Veikkolainen  2004    166  39.19        1:21.70   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.04                 
                     
21  Joonas Pulkkinen  2007    162  39.42        1:22.40   
  Lahden Uimaseura  1:20.93                 
                     
22  Johannes Kauppinen  2005    151  39.95        1:24.24   
  Haminan Uimaseura  1:28.03                 
                     
23  Denis Zhuchkov  2004    151  37.98        1:24.28   
  Lappeenrannan Uimarit  1:28.54                 
                     
24  Julius Lekander  2006    149  40.77        1:24.73   
  Kouvolan Uimarit  1:32.41                 
                     
25  Daniel Pessi  2004    147  41.37        1:24.98   
  Lappeenrannan Uimarit  1:29.94                 
                     
26  Vilho Teno  2006    130  41.11        1:28.67   
  Lahden Uimaseura  1:33.24                 
                     
27  Elias Molodtsov  2005    127  40.73        1:29.18   
  Lahden Uimaseura  1:40.97                 
                     
28  Aleksi Salo  2008    115  43.55        1:32.22   
  Lahden Uimaseura  1:35.30                 
                     
29  Vasily Kabanov  2006    111  45.70        1:33.28   
  Lahden Uimaseura  1:36.07                 
                     
30  Kasperi Haverinen  2005    107  44.86        1:34.55   
  Lahden Uimaseura  1:36.06                 
                     
31  Raman Bajalan  2007    101  43.72        1:36.35   
  Lahden Uimaseura  1:40.60                 
                     
32  Anttoni Sikiö  2004    96  46.78        1:37.84   
  Lappeenrannan Uimarit  1:43.30                 
                     
33  Iakov Ivar Bogdanov  2009    92  44.09        1:39.36   
  Lahden Uimaseura  1:59.36                 
                     
34  Aaro Jäkärä  2007    39  58.84        2:11.60   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Ivan Fadeechev  2007              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Konsta Järvinen  2008              DNF   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Aaro Tenhu  2004              DSQ   
  Lahden Kaleva  1:15.07                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
Leevi Immonen  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:43.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Linus Rutanen  2004              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:37.39                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
Sergei Lunyakin  2004              DSQ   
  Ska St. Petersburg  1:03.10                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
Tuomas Marttila  2008              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m vu P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Leo Kuusela  1999    539  26.26        55.22   
  Uimaseura Aquila  53.90                 
                     
Ossi Kleimola  2001    522  26.70        55.81   
  Kouvolan Uimarit  56.20                 
                     
Artem Kashaev  2002    504  27.11        56.46   
  Ska St. Petersburg  55.99                 
                     
Denis Pushkin  2000    484  26.53        57.21   
  Ska St. Petersburg  56.10                 
                     
Timi Torkkel  2001    484  26.77        57.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura  55.36                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    477  27.38        57.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  56.18                 
                     
Sasa Seppälä  1998    457  27.70        58.32   
  Haminan Uimaseura  56.64                 
                     
Risto Martikainen  2003    456  27.99        58.36   
  Kouvolan Uimarit  1:01.57                 
                     
Vladislav Glazkov  2003    446  27.64        58.78   
  Ska St. Petersburg  56.80                 
                     
10  Lauri Kettunen  2002    432  28.10        59.43   
  Lappeenrannan Uimarit  57.41                 
                     
11  Dmitrii Ankudinov  1998    424  28.07        59.78   
  Kouvolan Uimarit  57.62                 
                     
12  Manu Ursin  2002    422  28.11        59.90   
  Kouvolan Uimarit  59.62                 
                     
13  Aapo Keltanen  2001    416  28.31        1:00.19   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  59.26                 
                     
14  Egor Polyakov  2002    415  28.05        1:00.22   
  Ska St. Petersburg  56.90                 
                     
15  Panu Kautto  2003    412  28.98        1:00.38   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.64                 
                     
16  Danila Muraviev  2003    409  28.67        1:00.53   
  Ska St. Petersburg  59.30                 
                     
17  Lauri Tolvanen  2003    405  29.22        1:00.72   
  Haminan Uimaseura  1:00.60                 
                     
18  Niko Matela  2003    399  29.76        1:01.00   
  Lappeenrannan Uimarit  59.90                 
                     
19  Alexandr Korobchenko  2001    399  28.41        1:01.01   
  Ska St. Petersburg  57.80                 
                     
20  Henri Heikkilä  2003    393  29.65        1:01.34   
  Uimaseura Aquila  1:01.79                 
                     
21  Isak Jatkola  2003    376  29.65        1:02.23   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:01.73                 
                     
22  Taneli Härkönen  1997    373  29.46        1:02.42   
  Lappeenrannan Uimarit  1:02.69                 
                     
23  Mathias Lindfors  2002    352  29.71        1:03.64   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:03.03                 
                     
24  Tatu Saareks  2003    348  30.15        1:03.85   
  Lappeenrannan Uimarit  1:06.65                 
                     
25  Grigiry Dorofeev  2003    346  30.02        1:03.97   
  Sdyusshor  1:03.10                 
                     
26  Antti Issakainen  2001    343  31.09        1:04.20   
  Uinti Imatra  1:03.14                 
                     
27  Leevi Kervinen  2003    312  31.15        1:06.21   
  Uimaseura Aquila  1:06.22                 
                     
28  Aaro Laitinen  2003    299  31.98        1:07.17   
  Lappeenrannan Uimarit  1:08.74                 
                     
29  Jesperi Laine  2001    296  32.30        1:07.40   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.84                 
                     
30  Akseli Korhonen  2001    277  33.61        1:08.88   
  Haminan Uimaseura  1:08.87                 
                     
31  Onni Laitinen  2001    259  31.52        1:10.48   
  Lappeenrannan Uimarit  1:13.76                 
                     
32  Juho Jäkärä  2003    255  33.20        1:10.86   
  Lappeenrannan Uimarit  1:15.43                 
                     
33  Leo Pessi  2002    228  34.13        1:13.53   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.87                 
                     
34  Leevi Hautaniemi  2003    221  35.40        1:14.32   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.51                 
                     
Janne Korhonen  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  1:02.90                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  11:31 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  11:55   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 2, 100m vu T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    440  31.60        1:06.92   
  Uimaseura Aquila  1:08.55                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    402  33.14        1:08.95   
  Lahden Uimaseura  1:08.25                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    392  33.43        1:09.51   
  Lahden Uimaseura  1:09.98                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    385  33.94        1:09.95   
  Lahden Uimaseura  1:10.94                 
                     
Tinka Tamminen  2006    378  33.99        1:10.39   
  Lahden Uimaseura  1:12.26                 
                     
Ida Kauppinen  2005    349  34.51        1:12.27   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.19                 
                     
Meri Luoma  2005    341  35.23        1:12.80   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:19.00                 
                     
Malin Lindblom  2006    333  35.30        1:13.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:12.22                 
                     
Milla Kähkönen  2005    329  35.12        1:13.71   
  Lahden Uimaseura  1:11.38                 
                     
10  Ronja Nevanko  2005    312  35.27        1:15.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.56                 
                     
11  Iida Peltola  2005    309  35.76        1:15.25   
  Kouvolan Uimarit  1:18.11                 
                     
12  Minja Fihlman  2005    288  36.81        1:17.09   
  Kouvolan Uimarit  1:24.18                 
                     
13  Kaisa Heikkilä  2005    277  37.31        1:18.02   
  Lahden Uimaseura  1:19.36                 
                     
14  Saana Hyvönen  2005    265  37.72        1:19.20   
  Lahden Uimaseura  1:15.57                 
                     
15  Anni Mäki-Hokkonen  2007    247  37.69        1:21.14   
  Lappeenrannan Uimarit  1:19.22                 
                     
16  Rilla Backman  2006    234  39.79        1:22.52   
  Lahden Uimaseura  1:22.09                 
                     
17  Aada Ahonen  2005    231  38.54        1:22.95   
  Kouvolan Uimarit  1:37.79                 
                     
18  Sophia Akhmatova  2007    230  39.29        1:22.99   
  Sports School St. Petersburg                   
                     
19  Laura Punkkinen  2005    230  39.18        1:23.06   
  Voikkaan Viesti  1:24.67                 
                     
20  Olivia Romo  2005    202  40.89        1:26.69   
  Lahden Uimaseura  1:25.46                 
                     
21  Ebba Simberg  2007    190  41.26        1:28.50   
  Lahden Uimaseura  1:23.21                 
                     
22  Helmi Viherkoski  2005    181  41.32        1:29.97   
  Kouvolan Uimarit  1:43.88                 
                     
23  Erin Ovaska  2006    179  43.64        1:30.25   
  Lappeenrannan Uimarit  1:34.35                 
                     
24  Noora Salo  2007    163  42.49        1:33.14   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
25  Liisi Lehtiö  2008    160  43.98        1:33.73   
  Lahden Uimaseura  1:35.58                 
                     
26  Maija Koski  2007    158  44.50        1:34.05   
  Lahden Uimaseura  1:34.00                 
                     
27  Diana Valaeva  2007    157  43.06        1:34.18   
  Sports School St. Petersburg  1:28.00                 
                     
28  Ada Puranen  2006    157  45.51        1:34.22   
  Lappeenrannan Uimarit  1:38.88                 
                     
29  Aino Sarvilahti  2008    147  45.46        1:36.33   
  Lappeenrannan Uimarit  1:36.62                 
                     
30  Mea Makkula  2006    124  46.07        1:42.02   
  Lahden Uimaseura  1:49.69                 
                     
31  Lotta Järvinen  2008    120  47.06        1:43.19   
  Lahden Uimaseura  1:51.92                 
                     
32  Annika Leppänen  2006    114  46.79        1:44.76   
  Lahden Uimaseura                   
                     
33  Lotta Koskinen  2008    96  50.64        1:50.83   
  Lahden Uimaseura  1:54.04                 
                     
34  Saaga Pitkänen  2008    88  53.02        1:54.34   
  Lahden Uimaseura  1:55.90                 
                     
35  Moona Pulkkinen  2008    59  55.93        2:10.41   
  Lahden Uimaseura  2:03.53                 
                     
Emilia Ruusu  2006              DNS   
  Haminan Uimaseura  1:24.02                 
                     
Maija Suponina  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 100m vu T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    639  28.58        59.09   
  Kouvolan Uimarit  58.82                 
                     
Emma Koiranen  2001    604  28.78        1:00.22   
  Helsingfors Simsällskap  58.79                 
                     
Sofiya Osanova  2003    587  28.71        1:00.78   
  Sports School St. Petersburg  59.90                 
                     
Tytti Härkönen  2001    568  29.53        1:01.44   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.24                 
                     
Peppi Pajari  1997    552  29.22        1:02.05   
  Lappeenrannan Uimarit  1:00.72                 
                     
Meri Lauronen  2002    522  29.63        1:03.21   
  Uimaseura Aquila  1:00.59                 
                     
Anastasia Borisova  2000    520  29.40        1:03.29   
  Ska St. Petersburg  59.60                 
                     
Lotta Hermonen  2004    507  30.31        1:03.84   
  Kouvolan Uimarit  1:06.02                 
                     
Hilla Kuuva  2003    500  30.46        1:04.11   
  Lappeenrannan Uimarit  1:05.93                 
                     
10  Ida Mäki-Hokkonen  2004    494  30.86        1:04.37   
  Lappeenrannan Uimarit  1:07.04                 
                     
11  Ekatherina Bukalova  2003    473  30.59        1:05.32   
  Ska St. Petersburg  1:08.60                 
                     
12  Ida Lehtovaara  2003    468  30.98        1:05.57   
  Uimaseura Aquila  1:03.75                 
                     
13  Saga Jatkola  2004    462  31.79        1:05.83   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:08.89                 
                     
14  Noora Laitala  2003    450  30.62        1:06.43   
  Kouvolan Uimarit  1:13.30                 
                     
15  Ella Hurtta  2003    444  31.89        1:06.69   
  Uimaseura Aquila  1:05.36                 
                     
16  Nessa Järvinen  2004    444  31.06        1:06.73   
  Uimaseura Aquila  1:05.40                 
                     
17  Liisa Lassila  2003    443  31.71        1:06.78   
  Kouvolan Uimarit  1:08.13                 
                     
18  Milla-Marita Anttila  2000    440  31.77        1:06.91   
  Uimaseura Aquila  1:05.38                 
                     
19  Sofia Smirnova  2004    429  31.44        1:07.46   
  Ska St. Petersburg  1:07.20                 
                     
20  Maija Tiainen  1996    427  31.77        1:07.56   
  Savonlinnan Uimaseura  1:07.04                 
                     
21  Jenna Rita  2000    423  31.11        1:07.78   
  Lappeenrannan Uimarit  1:07.34                 
                     
22  Siiri Pitkänen  2003    420  32.27        1:07.93   
  Lappeenrannan Uimarit  1:10.30                 
                     
23  Milja Mäkinen  2004    417  32.26        1:08.12   
  Kouvolan Uimarit  1:08.47                 
                     
24  Matilda Lonka  2003    417  32.82        1:08.14   
  Kouvolan Uimarit  1:09.61                 
                     
25  Tiiu Korhonen  2003    413  32.06        1:08.33   
  Uimaseura Aquila  1:06.20                 
                     
26  Emilia Kouvo  2003    402  32.18        1:08.98   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  1:07.34                 
                     
27  Aino-Olivia Arola  2002    400  32.52        1:09.06   
  Uimaseura Aquila  1:05.46                 
                     
28  Rosalia Turunen  2002    391  33.19        1:09.62   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:07.39                 
                     
29  Silja Kinnunen  2003    388  32.81        1:09.77   
  Lappeenrannan Uimarit  1:09.49                 
                     
30  Winona Forslund  2003    387  32.67        1:09.86   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.71                 
                     
31  Valeria Boyko  2003    372  33.47        1:10.75   
  Ska St. Petersburg  1:07.90                 
                     
32  Vilma Tikka  2003    368  33.30        1:11.02   
  Lappeenrannan Uimarit  1:13.79                 
                     
33  Eevi Peltonen  2004    359  34.90        1:11.61   
  Uimaseura Aquila  1:10.52                 
                     
34  Nea Salo  2001    357  34.08        1:11.76   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
35  Inka Raitio  2004    356  34.35        1:11.82   
  Kouvolan Uimarit  1:15.53                 
                     
36  Lilja Pulkkinen  2004    350  34.20        1:12.22   
  Kouvolan Uimarit  1:11.37                 
                     
37  Kreetta Uusitalo  2003    348  34.69        1:12.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:10.96                 
                     
38  Anna Lempinen  2003    343  34.26        1:12.67   
  Lappeenrannan Uimarit  1:11.82                 
                     
39  Senni Toikka  2003    329  34.13        1:13.71   
  Kouvolan Uimarit  1:14.52                 
                     
40  Laura Kaksonen  2004    328  35.37        1:13.76   
  Voikkaan Viesti  1:14.17                 
                     
41  Fanny Puska  2001    317  35.76        1:14.65   
  Haminan Uimaseura  1:15.98                 
                     
42  Sara-Sofia Lohi  2003    292  35.96        1:16.70   
  Lappeenrannan Uimarit  1:24.23                 
                     
43  Kerttu Hirvonen  2002    291  36.71        1:16.81   
  Voikkaan Viesti  1:15.69                 
                     
44  Ekaterina Galay  2003    276  37.55        1:18.18   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.19                 
                     
45  Kiira Tulkki  2003    223  40.32        1:23.86   
  Haminan Uimaseura  1:23.53                 
                     
46  Amelie Leijala  2004    181  42.77        1:29.96   
  Haminan Uimaseura  1:29.25                 
                     
Kaarina Leppä  2004              DSQ   
  Haminan Uimaseura  1:26.92                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  11:55 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  11:57   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m bf M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Kotikuusi  1991      20.28        20.28   
  Kouvolan Uimarit  18.96                 
                     
Dmitrii Ankudinov  1998      22.84        22.84   
  Kouvolan Uimarit  24.84                 
                     
Erkka Suni  2005      28.13        28.13   
  Kouvolan Uimarit  11.78                 
                     
Simo Virtanen  2004      29.47        29.47   
  Kouvolan Uimarit  29.59                 
                     
Sami Flygtman  2006      30.58        30.58   
  Kouvolan Uimarit  13.51                 
                     
Saku Virtanen  2008      38.33        38.33   
  Kouvolan Uimarit  40.53                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  11:57 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  11:57   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m bf N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Leppä  2000      25.70        25.70   
  Kouvolan Uimarit  22.23                 
                     
Aada Ahonen  2005      32.15        32.15   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Susanna Leino  2006      32.31        32.31   
  Kouvolan Uimarit  14.45                 
                     
Päivä-Kaisla Seppänen  2006      32.87        32.87   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Ankia Meintjes  2005      33.10        33.10   
  Lappeenrannan Uimarit  37.27                 
                     
Saara Virtanen  2008      44.17        44.17   
  Kouvolan Uimarit  38.85                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  11:57 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  12:01   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 6, 200m bf/mono N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Terhi Ikonen  1988      24.11  50.14  1:16.81    1:42.59   
  Tampereen Urheilusukeltajat                   
                     
Laura Lähteenkorva  1991      24.43  52.95  1:22.83    1:51.94   
  Tampereen Urheilusukeltajat                   
                     
Tytti Kuusela  2000      26.33  55.81  1:27.29    1:58.06   
  Tampereen Urheilusukeltajat                   
                     
Maria Rauhala  2003      28.73  1:03.81  1:41.24    2:13.62   
  Tampereen Urheilusukeltajat                   
                     
Nea Leino  2004      31.41  1:08.39  1:48.48    2:24.88   
  Kouvolan Uimarit  30.06                 
                     
Tiina Leino  2006      36.02  1:18.59  2:03.90    2:46.12   
  Kouvolan Uimarit  15.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  12:01 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  12:13   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 7, 50m su P11, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luka Valtonen  2006    158          41.02   
  Lappeenrannan Uimarit  40.29                 
Matvey Lyashenko  2007    111          46.13   
  Lappeenrannan Uimarit  46.56                 
Aleksi Salo  2008    100          47.78   
  Lahden Uimaseura  51.14                 
Julius Lekander  2006    95          48.61   
  Kouvolan Uimarit  51.68                 
Rasmus Karjalainen  2007    94          48.74   
  Lappeenrannan Uimarit  51.42                 
Veikko Seppänen  2007    93          49.04   
  Lappeenrannan Uimarit  49.29                 
Joonas Pulkkinen  2007    89          49.70   
  Lahden Uimaseura  45.84                 
Raman Bajalan  2007    84          50.73   
  Lahden Uimaseura  58.97                 
Leevi Immonen  2007    83          50.82   
  Lahden Uimaseura  52.21                 
10  Iakov Ivar Bogdanov  2009    82          51.14   
  Lahden Uimaseura                   
11  Nooa Valtonen  2008    74          52.73   
  Lappeenrannan Uimarit  52.20                 
12  Jooa Fihlman  2007    74          52.74   
  Kouvolan Uimarit  1:01.17                 
13  Tatu Kallunki  2007    69          54.10   
  Lappeenrannan Uimarit  54.64                 
14  Tuomas Marttila  2008    69          54.17   
  Lahden Uimaseura                   
15  Saku Virtanen  2008    51          59.70   
  Kouvolan Uimarit  1:03.30                 
16  Mikko Kauranen  2007    42          1:03.53   
  Lappeenrannan Uimarit                   
17  Aaro Jäkärä  2007    23          1:18.05   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.63                 
Ivan Fadeechev  2007              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Jan Labinskii  2007              DSQ   
  Kouvolan Uimarit                   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
Konsta Kukkonen  2006              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  41.05                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 7, 50m su P11, M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniil Kazakov  2000    530          27.44   
  Ska St. Petersburg  27.80                 
Denis Pushkin  2000    420          29.65   
  Ska St. Petersburg  27.89                 
Risto Martikainen  2003    388          30.46   
  Kouvolan Uimarit  30.77                 
Atte Alila  2001    378          30.73   
  Uimaseura Aquila  31.17                 
Lauri Kettunen  2002    357          31.31   
  Lappeenrannan Uimarit  31.13                 
Aleksi Kauppinen  2003    293          33.42   
  Lappeenrannan Uimarit  34.30                 
Taneli Härkönen  1997    290          33.56   
  Lappeenrannan Uimarit  33.12                 
Miska Kurvinen  1999    289          33.60   
  Uimaseura Aquila  31.98                 
Topi Immonen  2003    237          35.86   
  Lappeenrannan Uimarit  38.67                 
10  Panu Kautto  2003    218          36.89   
  Lappeenrannan Uimarit  37.08                 
11  Jesperi Laine  2001    186          38.87   
  Lappeenrannan Uimarit  39.08                 
12  Toni Muurman  2005    139          42.84   
  Haminan Uimaseura  44.96                 
13  Johannes Kauppinen  2005    116          45.52   
  Haminan Uimaseura                   
14  Denis Zhuchkov  2004    107          46.68   
  Lappeenrannan Uimarit  50.28                 
Linus Rutanen  2004              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  53.93                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  12:13 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  12:24   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 8, 50m su T10, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Salo  2007    233          41.71   
  Lappeenrannan Uimarit  47.70                 
Anni Mäki-Hokkonen  2007    226          42.11   
  Lappeenrannan Uimarit  42.67                 
Nadezhda Minina  2007    225          42.19   
  Sports School St. Petersburg  39.43                 
Aino Ruotsalainen  2007    208          43.30   
  Lappeenrannan Uimarit  43.47                 
Sophia Akhmatova  2007    197          44.10   
  Sports School St. Petersburg  40.64                 
Ella Hynönen  2008    189          44.71   
  Lappeenrannan Uimarit  50.06                 
Aino Ruottinen  2007    184          45.12   
  Lappeenrannan Uimarit  43.94                 
Anna Shamonina  2007    165          46.77   
  Sports School St. Petersburg  41.93                 
Noora Salo  2007    156          47.65   
  Kouvolan Uimarit                   
10  Anastasiya Kalinchuk  2007    150          48.29   
  Sports School St. Petersburg  44.69                 
11  Krette Mullamaa  2007    149          48.32   
  Lappeenrannan Uimarit  48.63                 
12  Liisi Lehtiö  2008    149          48.33   
  Lahden Uimaseura  48.49                 
13  Saaga Lehmus  2007    134          50.06   
  Lappeenrannan Uimarit  50.67                 
14  Kristel Meintjes  2007    126          51.10   
  Lappeenrannan Uimarit  51.92                 
15  Lotta Järvinen  2008    116          52.62   
  Lahden Uimaseura  53.08                 
16  Aino Sarvilahti  2008    106          54.18   
  Lappeenrannan Uimarit  51.76                 
17  Miina-Anniina Härkänen  2008    105          54.34   
  Lappeenrannan Uimarit                   
18  Netta Korkalainen  2008    92          56.74   
  Kouvolan Uimarit                   
19  Noora Reijonen  2008    86          58.11   
  Kouvolan Uimarit                   
20  Saaga Pitkänen  2008    85          58.22   
  Lahden Uimaseura  59.01                 
21  Lotta Koskinen  2008    82          59.05   
  Lahden Uimaseura  57.11                 
22  Moona Pulkkinen  2008    80          59.57   
  Lahden Uimaseura  57.27                 
23  Isla Puranen  2008    74          1:01.11   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Anastasiya Kudryashova  2007              DNS   
  Sports School St. Petersburg  49.34                 
Saara Virtanen  2008              DSQ   
  Kouvolan Uimarit  57.58                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 8, 50m su T10, N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    552          31.28   
  Kouvolan Uimarit  32.43                 
Millariina Bruce  2001    499          32.35   
  Uimaseura Aquila  32.01                 
Tytti Härkönen  2001    483          32.71   
  Lappeenrannan Uimarit  32.09                 
Meri Lauronen  2002    439          33.76   
  Uimaseura Aquila  33.11                 
Maija Tiainen  1996    374          35.62   
  Savonlinnan Uimaseura  34.44                 
Aino Tamminen  2005    368          35.79   
  Lappeenrannan Uimarit  36.04                 
Emilia Kouvo  2003    359          36.10   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  39.28                 
Aino-Olivia Arola  2002    332          37.05   
  Uimaseura Aquila  37.85                 
Anna Lempinen  2003    282          39.12   
  Lappeenrannan Uimarit  37.89                 
10  Nea Salo  2001    270          39.68   
  Lappeenrannan Uimarit  38.17                 
11  Kaarina Leppä  2004    176          45.76   
  Haminan Uimaseura  46.80                 
12  Helmi Viherkoski  2005    165          46.80   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Rosalia Turunen  2002    158          47.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Annika Leppänen  2006              DSQ   
  Lahden Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Ida Kauppinen  2005              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  37.38                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  12:24 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  13:39   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 9, 400m vu P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Salo  2004    373  1:11.07  2:26.37  3:43.78    4:54.61   
  Kouvolan Uimarit  4:59.56                 
                     
Joakim Kuhlberg  2004    313  1:15.00  2:34.71  3:54.08    5:12.41   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:10.04                 
                     
Nooa Matela  2005    276  1:16.44  2:39.45  4:03.97    5:25.67   
  Lappeenrannan Uimarit  5:20.40                 
                     
Jimi Kojo  2005    265  1:16.62  2:41.62  4:06.72    5:30.39   
  Uimaseura Aquila  5:31.08                 
                     
Stefan Saltykov  2005    259  1:17.31  2:43.72  4:09.95    5:32.70   
  Lahden Uimaseura  5:33.94                 
                     
Maksim Tuuva  2004    229  1:17.70  2:46.63  4:18.02    5:46.81   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Arto Pulkkinen  2005    201  1:25.18  2:58.84  4:33.04    6:02.32   
  Lahden Uimaseura  6:41.03                 
                     
Antero Ruban  2004    200  1:26.34  2:57.78  4:31.04    6:02.63   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Anton Sarvilahti  2005    192  1:29.93  3:03.07  4:36.22    6:07.54   
  Lappeenrannan Uimarit  6:28.43                 
                     
10  Maksim Karvanen  2005    191  1:24.02  3:00.27  4:39.50    6:08.13   
  Lahden Uimaseura  6:10.27                 
                     
11  Akseli Kuparinen  2004    174  1:26.67  3:06.51  4:49.27    6:19.91   
  Lappeenrannan Uimarit  6:34.96                 
                     
12  Miko Virtanen  2005    162  1:30.83  3:10.51  4:50.38    6:28.84   
  Lahden Uimaseura  6:59.59                 
                     
13  Jeremias Arveli  2004    149  1:33.43  3:19.31  5:04.27    6:39.90   
  Kouvolan Uimarit  6:35.20                 
                     
 
Laji 9, 400m vu P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandr Skryabin  2000    676  56.34  1:58.14  3:01.46    4:01.84   
  Ska St. Petersburg  3:59.00                 
                     
Mayid Medzhidov  2002    593  59.89  2:05.65  3:10.80    4:12.62   
  Ska St. Petersburg  4:10.20                 
                     
Victor Savateev  2001    591  59.41  2:04.18  3:09.76    4:12.80   
  Ska St. Petersburg  4:10.00                 
                     
Leo Kuusela  1999    521  1:01.31  2:07.76  3:15.30    4:23.74   
  Uimaseura Aquila  4:19.51                 
                     
Ossi Kleimola  2001    502  1:02.66  2:10.32  3:19.12    4:26.99   
  Kouvolan Uimarit  4:26.35                 
                     
Lauri Tolvanen  2003    427  1:04.52  2:16.03  3:29.25    4:41.79   
  Haminan Uimaseura  4:40.42                 
                     
Timi Torkkel  2001    415  1:03.67  2:15.24  3:26.22    4:44.49   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
Lauri Kettunen  2002    412  1:06.83  2:19.35  3:33.43    4:45.13   
  Lappeenrannan Uimarit  4:38.10                 
                     
Isak Jatkola  2003    396  1:07.32  2:21.08  3:34.98    4:48.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  4:49.30                 
                     
10  Henri Heikkilä  2003    393  1:08.90  2:23.72  3:37.91    4:49.54   
  Uimaseura Aquila  4:50.94                 
                     
11  Panu Kautto  2003    392  1:09.39  2:23.62  3:38.42    4:49.80   
  Lappeenrannan Uimarit  4:45.12                 
                     
12  Antti Issakainen  2001    371  1:10.89  2:26.27  3:43.63    4:55.28   
  Uinti Imatra  4:58.97                 
                     
13  Mathias Lindfors  2002    368  1:07.69  2:22.56  3:39.69    4:56.07   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  4:52.99                 
                     
14  Grigiry Dorofeev  2003    363  1:09.38  2:24.52  3:40.06    4:57.30   
  Sdyusshor  4:54.00                 
                     
15  Aapo Keltanen  2001    350  1:06.44  2:23.53  3:44.18    5:01.17   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
16  Leevi Kervinen  2003    320  1:10.66  2:30.31  3:50.12    5:10.15   
  Uimaseura Aquila  5:16.85                 
                     
17  Akseli Korhonen  2001    280  1:18.69  2:42.18  4:03.58    5:24.18   
  Haminan Uimaseura  5:17.59                 
                     
18  Leo Pessi  2002    254  1:17.13  2:42.70  4:09.24    5:34.78   
  Lappeenrannan Uimarit  5:31.36                 
                     
19  Leevi Hautaniemi  2003    242  1:18.61  2:45.93  4:13.58    5:40.40   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  13:39 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  13:57   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 10, 400m vu T12, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Salma Mäntynen  2005    446  1:10.58  2:28.71  3:48.90    5:06.82   
  Uimaseura Aquila  5:15.81                 
                     
Tinka Tamminen  2006    417  1:12.84  2:33.59  3:54.72    5:13.75   
  Lahden Uimaseura  5:24.76                 
                     
Juulia Sakomaa  2005    390  1:16.70  2:40.63  4:02.54    5:20.85   
  Lahden Uimaseura  5:37.02                 
                     
Eevi-Maria Bogdanova  2005    389  1:16.74  2:40.65  4:02.86    5:21.22   
  Lahden Uimaseura  5:28.42                 
                     
Tiinu Tamminen  2006    370  1:14.94  2:38.43  4:03.27    5:26.50   
  Lahden Uimaseura  5:28.16                 
                     
Malin Lindblom  2006    357  1:18.69  2:42.83  4:07.51    5:30.51   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  5:19.95                 
                     
Milla Kähkönen  2005    343  1:19.55  2:45.65  4:11.56    5:34.96   
  Lahden Uimaseura  5:31.53                 
                     
Minja Fihlman  2005    298  1:25.51  2:54.82  4:24.18    5:50.94   
  Kouvolan Uimarit  6:04.04                 
                     
Iida Peltola  2005    288  1:26.09  2:55.83  4:26.50    5:54.84   
  Kouvolan Uimarit  6:03.52                 
                     
10  Saana Hyvönen  2005    244  1:27.47  3:03.59  4:42.18    6:14.98   
  Lahden Uimaseura  5:59.78                 
                     
11  Rilla Backman  2006    243  1:31.29  3:08.58  4:44.70    6:15.36   
  Lahden Uimaseura  6:27.37                 
                     
12  Olivia Romo  2005    216  1:32.07  3:09.61  4:50.15    6:30.33   
  Lahden Uimaseura  7:14.69                 
                     
13  Siiri Haverinen  2007    213  1:30.89  3:10.10  4:50.42    6:32.43   
  Lahden Uimaseura                   
                     
14  Laura Punkkinen  2005    212  1:31.59  3:11.26  4:54.24    6:33.28   
  Voikkaan Viesti  6:28.48                 
                     
15  Ankia Meintjes  2005    201  1:30.68  3:14.92  5:00.53    6:40.13   
  Lappeenrannan Uimarit  6:54.21                 
                     
Emilia Ruusu  2006              DNS   
  Haminan Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 400m vu T12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Koiranen  2001    609  1:03.60  2:13.69  3:25.77    4:36.57   
  Helsingfors Simsällskap  4:26.12                 
                     
Lotta Hermonen  2004    497  1:11.47  2:26.36  3:41.08    4:56.02   
  Kouvolan Uimarit  5:11.59                 
                     
Ida Lehtovaara  2003    474  1:09.24  2:25.59  3:43.83    5:00.78   
  Uimaseura Aquila  4:58.61                 
                     
Hilla Kuuva  2003    473  1:09.21  2:24.93  3:43.04    5:00.84   
  Lappeenrannan Uimarit  4:59.34                 
                     
Venla Lindström  2004    463  1:10.03  2:28.30  3:46.75    5:03.01   
  Lahden Uimaseura  4:59.09                 
                     
Millariina Bruce  2001    460  1:09.69  2:27.53  3:46.26    5:03.75   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Milja Mäkinen  2004    458  1:10.86  2:28.15  3:46.72    5:04.13   
  Kouvolan Uimarit  5:12.00                 
                     
Siiri Pitkänen  2003    457  1:11.31  2:29.86  3:47.69    5:04.37   
  Lappeenrannan Uimarit  5:10.54                 
                     
Emma Issakainen  2002    422  1:13.37  2:35.18  3:56.11    5:12.58   
  Uinti Imatra                   
                     
10  Silja Kinnunen  2003    421  1:14.15  2:34.06  3:53.85    5:12.84   
  Lappeenrannan Uimarit  5:25.66                 
                     
11  Matilda Lonka  2003    390  1:16.98  2:39.35  4:02.14    5:20.72   
  Kouvolan Uimarit  5:28.37                 
                     
12  Vilma Tikka  2003    366  1:17.31  2:41.51  4:04.73    5:27.65   
  Lappeenrannan Uimarit  5:52.35                 
                     
13  Lilja Pulkkinen  2004    339  1:20.08  2:46.39  4:12.46    5:36.18   
  Kouvolan Uimarit  5:38.38                 
                     
14  Paula Autio  1996    328  1:15.53  2:42.03  4:11.14    5:39.98   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
15  Aida Silvennoinen  2003    303  1:21.51  2:52.53  4:23.80    5:48.88   
  Lahden Kaleva                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  13:57 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  14:10   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 11, 200m ru P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Matela  2003    430  37.34  1:18.90  1:59.68    2:39.56   
  Lappeenrannan Uimarit  2:38.72                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004    424  37.15  1:18.60  2:00.06    2:40.26   
  Lahden Uimaseura  2:45.39                 
                     
Tatu Saareks  2003    290  40.92  1:28.10  2:16.22    3:01.89   
  Lappeenrannan Uimarit  3:09.74                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    272  42.66  1:30.54  2:18.92    3:05.90   
  Kouvolan Uimarit                   
                     
Simo Virtanen  2004    172  47.62  1:43.11  2:40.41    3:36.47   
  Kouvolan Uimarit  3:51.64                 
                     
Aaro Laitinen  2003    168  47.39  1:43.77  2:42.71    3:37.93   
  Lappeenrannan Uimarit  3:38.20                 
                     
Miro Järvinen  2005    133  52.18  1:52.77  2:54.58    3:55.58   
  Kouvolan Uimarit  4:04.31                 
                     
Anttoni Sikiö  2004    115  56.05  1:59.42  3:04.15    4:07.75   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Janne Korhonen  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  3:01.11                 
                     
Juho Jäkärä  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Petteri Veikkolainen  2004              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  4:02.51                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Topi Immonen  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  2:56.57                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 11, 200m ru P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalle Hyttinen  2001    504  34.68  1:13.43  1:52.29    2:31.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:28.29                 
                     
Juha Jernvall  2000    469  34.12  1:13.49  1:53.01    2:35.06   
  Uimaseura Aquila  2:31.32                 
                     
Niilo Olander  2001    434  35.67  1:16.47  1:58.00    2:39.09   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:43.44                 
                     
Aapo Keltanen  2001    257  43.00  1:31.68  2:21.10    3:09.40   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
                     
Onni Laitinen  2001    144  46.72  1:44.12  2:47.15    3:49.56   
  Lappeenrannan Uimarit  3:52.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  14:10 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  14:24   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 12, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    563  36.72  1:19.26  2:02.81    2:42.97   
  Kouvolan Uimarit  2:43.94                 
                     
Nessa Järvinen  2004    400  41.00  1:28.10  2:15.53    3:02.59   
  Uimaseura Aquila  3:01.78                 
                     
Inka Raitio  2004    352  42.85  1:31.92  2:22.06    3:10.44   
  Kouvolan Uimarit  3:16.81                 
                     
Ronja Nevanko  2005    331  43.63  1:33.58  2:24.09    3:14.39   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Meri Luoma  2005    330  44.42  1:34.25  2:24.68    3:14.59   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
Ida Kauppinen  2005    324  44.75  1:36.37  2:28.07    3:15.76   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Noora Koukkari  2004    311  45.52  1:36.18  2:28.67    3:18.45   
  Kouvolan Uimarit  3:19.94                 
                     
Laura Kaksonen  2004    298  45.61  1:37.85  2:30.77    3:21.45   
  Voikkaan Viesti                   
                     
Aino Tamminen  2005    279  47.22  1:39.74  2:33.71    3:25.85   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
10  Aino Jäkärä  2005    229  47.40  1:43.63  2:41.95    3:39.70   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
11  Kaisa Heikkilä  2005    224  51.70  1:47.65  2:45.08    3:41.54   
  Lahden Uimaseura                   
                     
12  Nelli Hytti  2005    207  51.06  1:49.73  2:48.25    3:47.25   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 12, 200m ru T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Margorita Kolosova  2002    551  36.66  1:18.90  2:02.03    2:44.08   
  Ska St. Petersburg  2:43.99                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003    444  40.53  1:25.29  2:10.89    2:56.27   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:02.19                 
                     
Winona Forslund  2003    444  39.85  1:24.81  2:10.74    2:56.38   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:48.69                 
                     
Milla-Marita Anttila  2000    426  39.71  1:24.54  2:11.55    2:58.84   
  Uimaseura Aquila  2:49.35                 
                     
Liisa Lassila  2003    404  40.01  1:26.36  2:14.06    3:01.95   
  Kouvolan Uimarit  3:00.22                 
                     
Ella Hurtta  2003    389  41.27  1:28.52  2:17.01    3:04.26   
  Uimaseura Aquila  3:06.04                 
                     
Matilda Lonka  2003    364  43.42  1:31.52  2:20.65    3:08.42   
  Kouvolan Uimarit  3:10.48                 
                     
Senni Toikka  2003    276  46.05  1:39.57  2:32.92    3:26.48   
  Kouvolan Uimarit  3:35.13                 
                     
Kiira Tulkki  2003    206  51.01  1:50.15  2:49.74    3:47.60   
  Haminan Uimaseura  3:40.20                 
                     
Ekaterina Galay  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  3:40.02                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  14:24 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  14:47   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 13, 4X50m pintauinti mono M/N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taursu 1  1988              1:29.29   
  Tampereen Urheilusukeltajat                   
  Laura Lähteenkorva  1991      21.04        21.04   
  Maria Rauhala  2003      24.77        45.81   
  Tytti Kuusela  2000      23.37        1:09.18   
  Terhi Ikonen  1988      20.11        1:29.29   
                     
Kou Seka N&m  1991              1:31.64   
  Kouvolan Uimarit                   
  Ville Kotikuusi  1991      18.78        18.78   
  Emma Leppä  2000      25.25        44.03   
  Eetu Salo  2004      24.41        1:08.44   
  Teija Kotikuusi  1994      23.20        1:31.64   
                     
Kou 2  2004              2:05.89   
  Kouvolan Uimarit                   
  Susanna Leino  2006      34.43        34.43   
  Erkka Suni  2005      19.35        53.78   
  Nea Leino  2004      8.29        1:02.07   
  Tiina Leino  2006      1:03.82        2:05.89   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  14:47 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  15:13   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 14, 4X50m vuv T10/P11, N/M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laus Seka 1 [2006]  2006              2:27.15   
  Lahden Uimaseura  2:27.62                 
  Joonas Pulkkinen  2007      38.64        38.64   
  Denis Katunov  2006      34.86        1:13.50   
  Ebba Simberg  2007      37.80        1:51.30   
  Siiri Haverinen  2007      35.85        2:27.15   
                     
Lru Seka1  2006              2:33.35   
  Lappeenrannan Uimarit  2:33.39                 
  Aino Ruotsalainen  2007      36.77        36.77   
  Matvey Lyashenko  2007      39.85        1:16.62   
  Rasmus Karjalainen  2007      39.95        1:56.57   
  Ella Hynönen  2008      36.78        2:33.35   
                     
Laus Seka 2 [2006]  2006              2:42.42   
  Lahden Uimaseura  2:49.65                 
  Raman Bajalan  2007      41.74        41.74   
  Vilho Teno  2006      39.47        1:21.21   
  Maija Koski  2007      41.40        2:02.61   
  Liisi Lehtiö  2008      39.81        2:42.42   
                     
Kou 1/t-P  2007              2:54.54   
  Kouvolan Uimarit                   
  Jooa Fihlman  2007      43.03        43.03   
  Jan Labinskii  2007      41.36        1:24.39   
  Noora Reijonen  2008      54.53        2:18.92   
  Noora Salo  2007      35.62        2:54.54   
                     
Laus Seka 4 [2006]  2006              3:13.91   
  Lahden Uimaseura                   
  Iakov Ivar Bogdanov  2009      44.17        44.17   
  Tuomas Marttila  2008      44.64        1:28.81   
  Lotta Järvinen  2008      50.79        2:19.60   
  Moona Pulkkinen  2008      54.31        3:13.91   
                     
Laus Seka 3 [2006]  2006              3:33.42   
  Lahden Uimaseura  3:19.62                 
  Aleksi Salo  2008      1:04.26        1:04.26   
  Leevi Immonen  2007      45.36        1:49.62   
  Saaga Pitkänen  2008      54.07        2:43.69   
  Lotta Koskinen  2008      49.73        3:33.42   
                     
Lru Seka  2006              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  2:24.39                 
  Emmi Salo  2007      34.76        34.76   
  Veikko Seppänen  2007      39.10        1:13.86   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 14, 4X50m vuv T10/P11, N/M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ska, St. Pet  2000              1:47.61   
  Ska St. Petersburg                   
  Denis Pushkin  2000      25.13        25.13   
  Margorita Kolosova  2002      28.28        53.41   
  Mayid Medzhidov  2002      25.82        1:19.23   
  Maria Dmitrieva  2001      28.38        1:47.61   
                     
Aquila Vuv Team  1999              1:48.59   
  Uimaseura Aquila  1:47.53                 
  Leo Kuusela  1999      25.37        25.37   
  Atte Alila  2001      26.08        51.45   
  Millariina Bruce  2001      29.57        1:21.02   
  Meri Lauronen  2002      27.57        1:48.59   
                     
Kou 1/m-N  2001              1:49.26   
  Kouvolan Uimarit                   
  Jenna Pulkkinen  2004      27.65        27.65   
  Noora Laitala  2003      29.58        57.23   
  Ossi Kleimola  2001      25.55        1:22.78   
  Manu Ursin  2002      26.48        1:49.26   
                     
Ska  2000              1:49.96   
  Ska St. Petersburg                   
  Anastasia Borisova  2000      28.79        28.79   
  Vladislav Glazkov  2003      25.70        54.49   
  Sofia Smirnova  2004      29.35        1:23.84   
  Victor Savateev  2001      26.12        1:49.96   
                     
Aquila Vapari Team  1999              1:55.25   
  Uimaseura Aquila  1:54.90                 
  Aino-Olivia Arola  2002      31.13        31.13   
  Milla-Marita Anttila  2000      29.97        1:01.10   
  Juha Jernvall  2000      27.61        1:28.71   
  Miska Kurvinen  1999      26.54        1:55.25   
                     
Kou 2 M-N  1998              1:55.87   
  Kouvolan Uimarit                   
  Lotta Hermonen  2004      30.06        30.06   
  Milja Mäkinen  2004      31.14        1:01.20   
  Dmitrii Ankudinov  1998      27.32        1:28.52   
  Risto Martikainen  2003      27.35        1:55.87   
                     
Kou 3 M-N  2003              2:07.37   
  Kouvolan Uimarit                   
  Senni Toikka  2003      33.00        33.00   
  Matilda Lonka  2003      33.54        1:06.54   
  Leevi Kukkonen  2005      32.00        1:38.54   
  Eetu Salo  2004      28.83        2:07.37   
                     
Laus Seka 1 [1918]  2004              2:08.86   
  Lahden Uimaseura  2:07.29                 
  Stefan Saltykov  2005      31.56        31.56   
  Arto Pulkkinen  2005      33.75        1:05.31   
  Tiinu Tamminen  2006      32.56        1:37.87   
  Juulia Sakomaa  2005      30.99        2:08.86   
                     
Laus Seka 3 [1918]  2005              2:16.56   
  Lahden Uimaseura  2:21.95                 
  Antero Ruban  2004      32.67        32.67   
  Miko Virtanen  2005      36.59        1:09.26   
  Kaisa Heikkilä  2005      35.38        1:44.64   
  Eevi-Maria Bogdanova  2005      31.92        2:16.56   
                     
10  Laus Seka 2 [1918]  2005              2:16.67   
  Lahden Uimaseura  2:13.16                 
  Maksim Karvanen  2005      33.90        33.90   
  Elias Molodtsov  2005      36.84        1:10.74   
  Milla Kähkönen  2005      32.96        1:43.70   
  Tinka Tamminen  2006      32.97        2:16.67   
                     
11  Laus Seka 4 [1918]  2005              2:32.60   
  Lahden Uimaseura  2:30.72                 
  Vasily Kabanov  2006      40.21        40.21   
  Kasperi Haverinen  2005      40.90        1:21.11   
  Rilla Backman  2006      36.76        1:57.87   
  Saana Hyvönen  2005      34.73        2:32.60   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  15:13 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  15:18   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 15, 200m pu P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pavel Tsvetkov  2003    484  30.32  1:05.79  1:42.57    2:18.23   
  Ska St. Petersburg  2:14.00                 
                     
Niko Matela  2003    376  34.74  1:13.14  1:51.98    2:30.35   
  Lappeenrannan Uimarit  2:32.97                 
                     
Isak Jatkola  2003    369  33.92  1:12.98  1:51.82    2:31.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:32.11                 
                     
Risto Martikainen  2003    271  35.43  1:17.36  2:02.10    2:47.65   
  Kouvolan Uimarit  3:11.08                 
                     
Aleksi Kauppinen  2003    227  38.28  1:24.92  2:11.97    2:57.86   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Topi Immonen  2003    212  38.95  1:25.38  2:13.50    3:01.88   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 15, 200m pu P14, M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Denis Pushkin  2000    526  30.75  1:05.73  1:40.87    2:14.45   
  Ska St. Petersburg  2:12.50                 
                     
Alexandr Korobchenko  2001    482  31.40  1:07.47  1:43.68    2:18.41   
  Ska St. Petersburg  2:14.50                 
                     
Atte Alila  2001    400  30.31  1:06.13  1:45.22    2:27.25   
  Uimaseura Aquila  2:20.19                 
                     
Timi Torkkel  2001    325  32.93  1:12.85  1:55.20    2:37.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:26.94                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  15:18 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  15:28   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 16, 200m pu T13, N, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Mäki-Hokkonen  2004    343  35.88  1:19.29  2:04.88    2:50.80   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Eevi Peltonen  2004    304  37.06  1:21.83  2:09.15    2:57.86   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Saga Jatkola  2004              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:39.09                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 16, 200m pu T13, N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maria Dmitrieva  2001    479  32.19  1:09.65  1:50.03    2:32.80   
  Ska St. Petersburg  2:26.00                 
                     
Hilla Kuuva  2003    333  35.79  1:19.63  2:05.96    2:52.56   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Silja Kinnunen  2003    310  38.44  1:23.06  2:09.92    2:56.70   
  Lappeenrannan Uimarit  3:06.15                 
                     
Kerttu Hirvonen  2002    193  41.42  1:34.92  2:31.46    3:26.88   
  Voikkaan Viesti  3:27.65                 
                     
Anna Lempinen  2003              DNF   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Sara-Sofia Lohi  2003              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  3:05.77                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  15:28 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  15:30   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 17, 25m sukellus mono P13, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erkka Suni  2005      12.09        12.09   
  Kouvolan Uimarit  11.78                 
                     
Simo Virtanen  2004      13.05        13.05   
  Kouvolan Uimarit  29.59                 
                     
Sami Flygtman  2006      13.96        13.96   
  Kouvolan Uimarit  13.51                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  15:30 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  15:28   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 18, 25m sukellus mono T12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Päivä-Kaisla Seppänen  2006      13.04        13.04   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Susanna Leino  2006      14.42        14.42   
  Kouvolan Uimarit  14.45                 
                     
Nelli Hytti  2005      14.48        14.48   
  Lappeenrannan Uimarit  14.75                 
                     
Tiina Leino  2006      15.52        15.52   
  Kouvolan Uimarit  15.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  15:28 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  15:42   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 19, 50m vu P11, 13, M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Luka Valtonen  2006    204          34.40   
  Lappeenrannan Uimarit  35.19                 
Miska Korkalainen  2006    193          35.05   
  Voikkaan Viesti  37.28                 
Joonas Pulkkinen  2007    151          38.00   
  Lahden Uimaseura  37.94                 
Rasmus Karjalainen  2007    141          38.87   
  Lappeenrannan Uimarit  40.30                 
Julius Lekander  2006    137          39.27   
  Kouvolan Uimarit  41.65                 
Vilho Teno  2006    135          39.49   
  Lahden Uimaseura  39.42                 
Vasily Kabanov  2006    131          39.86   
  Lahden Uimaseura  39.71                 
Matvey Lyashenko  2007    125          40.51   
  Lappeenrannan Uimarit  40.54                 
Jooa Fihlman  2007    120          40.99   
  Kouvolan Uimarit  44.41                 
10  Eemil Turtiainen  2006    115          41.57   
  Voikkaan Viesti  41.75                 
11  Aleksi Salo  2008    108          42.43   
  Lahden Uimaseura  44.62                 
12  Jan Labinskii  2007    108          42.48   
  Kouvolan Uimarit                   
13  Iakov Ivar Bogdanov  2009    107          42.67   
  Lahden Uimaseura  54.27                 
14  Joel Turtiainen  2006    85          45.94   
  Voikkaan Viesti  46.70                 
15  Tuomas Marttila  2008    85          46.06   
  Lahden Uimaseura                   
16  Nooa Valtonen  2008    79          47.13   
  Lappeenrannan Uimarit  45.05                 
17  Tatu Kallunki  2007    62          51.12   
  Lappeenrannan Uimarit  48.69                 
18  Mikko Kauranen  2007    54          53.42   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Denis Katunov  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura  33.96                 
Ivan Fadeechev  2007              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
Sami Flygtman  2006              DNS   
  Kouvolan Uimarit  38.01                 
 
Laji 19, 50m vu P11, 13, M, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    410          27.27   
  Lahden Uimaseura  27.33                 
Serafim Valaev  2004    300          30.25   
  Sports School St. Petersburg  31.00                 
Aaro Tenhu  2004    260          31.73   
  Lahden Kaleva  32.41                 
Leevi Kukkonen  2005    260          31.74   
  Kouvolan Uimarit  30.91                 
Nooa Matela  2005    250          32.12   
  Lappeenrannan Uimarit  32.49                 
Elias Molodtsov  2005    175          36.21   
  Lahden Uimaseura  35.89                 
Kasperi Haverinen  2005    124          40.55   
  Lahden Uimaseura  40.99                 
 
Laji 19, 50m vu P11, 13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Kotikuusi  1991    530          25.02   
  Kouvolan Uimarit  25.17                 
Sasa Seppälä  1998    517          25.24   
  Haminan Uimaseura  25.49                 
Leo Kuusela  1999    508          25.39   
  Uimaseura Aquila  24.87                 
Mayid Medzhidov  2002    503          25.47   
  Ska St. Petersburg  24.99                 
Egor Polyakov  2002    434          26.75   
  Ska St. Petersburg  25.90                 
Dmitrii Ankudinov  1998    411          27.23   
  Kouvolan Uimarit  26.34                 
Miska Kurvinen  1999    407          27.33   
  Uimaseura Aquila  26.94                 
Aapo Keltanen  2001    404          27.40   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  26.53                 
Manu Ursin  2002    381          27.93   
  Kouvolan Uimarit  27.41                 
10  Juha Jernvall  2000    380          27.95   
  Uimaseura Aquila  27.86                 
10  Niilo Olander  2001    380          27.95   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.07                 
12  Danila Muraviev  2003    377          28.04   
  Ska St. Petersburg  26.90                 
13  Daniel Laurila  1996    372          28.17   
  Lappeenrannan Uimarit  27.22                 
14  Aaro Laitinen  2003    325          29.45   
  Lappeenrannan Uimarit  29.06                 
15  Roni Lönnqvist  2000    313          29.81   
  Uinti Imatra  28.40                 
16  Tatu Saareks  2003    306          30.05   
  Lappeenrannan Uimarit  29.24                 
17  Onni Laitinen  2001    291          30.56   
  Lappeenrannan Uimarit  33.44                 
Janne Korhonen  2003              DNS   
  Kouvolan Uimarit  29.02                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  15:42 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  15:50   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 20, 50m vu T10, 12, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Salo  2007    289          35.15   
  Lappeenrannan Uimarit  35.41                 
Aino Ruotsalainen  2007    285          35.31   
  Lappeenrannan Uimarit  35.64                 
Nadezhda Minina  2007    264          36.19   
  Sports School St. Petersburg  34.59                 
Siiri Haverinen  2007    252          36.79   
  Lahden Uimaseura  38.03                 
Anna Shamonina  2007    244          37.16   
  Sports School St. Petersburg  38.27                 
Ella Hynönen  2008    234          37.69   
  Lappeenrannan Uimarit  36.91                 
Sophia Akhmatova  2007    230          37.93   
  Sports School St. Petersburg  35.73                 
Ebba Simberg  2007    224          38.25   
  Lahden Uimaseura  37.69                 
Aino Ruottinen  2007    214          38.83   
  Lappeenrannan Uimarit  37.22                 
10  Saaga Lehmus  2007    189          40.47   
  Lappeenrannan Uimarit  40.84                 
11  Noora Salo  2007    177          41.35   
  Kouvolan Uimarit                   
12  Liisi Lehtiö  2008    174          41.56   
  Lahden Uimaseura  45.26                 
13  Krette Mullamaa  2007    173          41.69   
  Lappeenrannan Uimarit  38.27                 
14  Kristel Meintjes  2007    172          41.77   
  Lappeenrannan Uimarit  43.31                 
15  Diana Valaeva  2007    157          43.04   
  Sports School St. Petersburg  39.00                 
16  Maija Koski  2007    148          43.89   
  Lahden Uimaseura  43.01                 
17  Anastasiya Kalinchuk  2007    148          43.90   
  Sports School St. Petersburg  41.56                 
18  Miina-Anniina Härkänen  2008    145          44.19   
  Lappeenrannan Uimarit                   
19  Lotta Koskinen  2008    129          45.99   
  Lahden Uimaseura  52.50                 
20  Saara Virtanen  2008    121          46.89   
  Kouvolan Uimarit  51.10                 
21  Lotta Järvinen  2008    99          50.09   
  Lahden Uimaseura  52.86                 
22  Noora Reijonen  2008    93          51.14   
  Kouvolan Uimarit  56.22                 
23  Netta Korkalainen  2008    81          53.52   
  Kouvolan Uimarit                   
24  Moona Pulkkinen  2008    80          53.76   
  Lahden Uimaseura  56.08                 
25  Isla Puranen  2008    79          54.01   
  Lappeenrannan Uimarit  53.93                 
26  Saaga Pitkänen  2008    66          57.25   
  Lahden Uimaseura  52.37                 
Anastasiya Kudryashova  2007              DNS   
  Sports School St. Petersburg  46.37                 
Anni Laukkanen  2009              DNS   
  Kouvolan Uimarit                   
 
Laji 20, 50m vu T10, 12, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Sakomaa  2005    420          31.01   
  Lahden Uimaseura  31.82                 
Ida Kauppinen  2005    351          32.93   
  Lappeenrannan Uimarit  33.09                 
Helmi Viherkoski  2005    225          38.18   
  Kouvolan Uimarit                   
Isabel Rumask  2006    145          44.21   
  Lahden Uimaseura  58.17                 
Annika Leppänen  2006    113          47.93   
  Lahden Uimaseura                   
Emilia Ruusu  2006              DNS   
  Haminan Uimaseura  37.76                 
Maija Suponina  2006              DNS   
  Lahden Uimaseura                   
 
Laji 20, 50m vu T10, 12, N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    573          27.97   
  Kouvolan Uimarit  27.40                 
Meri Lauronen  2002    571          28.00   
  Uimaseura Aquila  26.77                 
Tytti Härkönen  2001    562          28.15   
  Lappeenrannan Uimarit  27.86                 
Emma Koiranen  2001    556          28.25   
  Helsingfors Simsällskap  27.54                 
Anastasia Borisova  2000    542          28.49   
  Ska St. Petersburg  27.30                 
Sofiya Osanova  2003    541          28.52   
  Sports School St. Petersburg  27.97                 
Lotta Hermonen  2004    510          29.08   
  Kouvolan Uimarit  30.36                 
Noora Laitala  2003    464          30.01   
  Kouvolan Uimarit  30.04                 
Nessa Järvinen  2004    448          30.37   
  Uimaseura Aquila  30.05                 
10  Tia Haikarinen  2002    447          30.39   
  Lappeenrannan Uimarit                   
11  Emilia Kouvo  2003    445          30.44   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  29.21                 
12  Milla-Marita Anttila  2000    433          30.71   
  Uimaseura Aquila  30.00                 
13  Maija Tiainen  1996    431          30.75   
  Savonlinnan Uimaseura  30.81                 
14  Liisa Lassila  2003    428          30.82   
  Kouvolan Uimarit  31.02                 
15  Milja Mäkinen  2004    423          30.95   
  Kouvolan Uimarit  31.91                 
16  Ella Hurtta  2003    418          31.07   
  Uimaseura Aquila  30.05                 
17  Aino-Olivia Arola  2002    407          31.35   
  Uimaseura Aquila  30.10                 
18  Siiri Pitkänen  2003    377          32.15   
  Lappeenrannan Uimarit  33.34                 
19  Rosalia Turunen  2002    367          32.45   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.95                 
20  Laura Kaksonen  2004    360          32.66   
  Voikkaan Viesti  33.75                 
21  Noora Koukkari  2004    317          34.06   
  Kouvolan Uimarit  34.48                 
22  Fanny Puska  2001    294          34.92   
  Haminan Uimaseura  34.72                 
23  Amelie Leijala  2004    207          39.28   
  Haminan Uimaseura  39.65                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  15:50 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  15:56   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 21, 50m pintauinti mono M, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Erkka Suni  2005      28.67        28.67   
  Kouvolan Uimarit  11.78                 
                     
Simo Virtanen  2004      30.71        30.71   
  Kouvolan Uimarit  29.59                 
                     
Sami Flygtman  2006      30.95        30.95   
  Kouvolan Uimarit  13.51                 
                     
Saku Virtanen  2008      43.03        43.03   
  Kouvolan Uimarit  40.53                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  15:56 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  15:56   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 22, 50m pintauinti mono N, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Terhi Ikonen  1988      20.93        20.93   
  Tampereen Urheilusukeltajat                   
                     
Laura Lähteenkorva  1991      21.50        21.50   
  Tampereen Urheilusukeltajat                   
                     
Emma Leppä  2000      23.15        23.15   
  Kouvolan Uimarit  22.23                 
                     
Tytti Kuusela  2000      23.90        23.90   
  Tampereen Urheilusukeltajat                   
                     
Maria Rauhala  2003      25.55        25.55   
  Tampereen Urheilusukeltajat                   
                     
Päivä-Kaisla Seppänen  2006      29.62        29.62   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Nea Leino  2004      30.10        30.10   
  Kouvolan Uimarit  30.06                 
                     
Nelli Hytti  2005      33.76        33.76   
  Lappeenrannan Uimarit  14.75                 
                     
Susanna Leino  2006      34.82        34.82   
  Kouvolan Uimarit  14.45                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kouvolan Uimarit  Tulostusaika  15:56 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ajankello uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kouvola    Tulostusaika  16:25   
  Järjestäjä  Kouvolan uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2017         
 
 
Laji 23, 100m sku P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Salo  2004    328  34.32        1:13.45   
  Kouvolan Uimarit  1:17.13                 
                     
Sergei Lunyakin  2004    312  34.97        1:14.62   
  Ska St. Petersburg  1:08.00                 
                     
Leevi Kukkonen  2005    254  37.35        1:19.97   
  Kouvolan Uimarit  1:22.90                 
                     
Konsta Kukkonen  2006    233  38.87        1:22.28   
  Kouvolan Uimarit  1:23.60                 
                     
Aaro Tenhu  2004    201  41.33        1:26.41   
  Lahden Kaleva                   
                     
Akseli Kuparinen  2004    161  44.85        1:33.12   
  Lappeenrannan Uimarit  1:37.47                 
                     
Daniel Pessi  2004    133  48.34        1:39.11   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Leevi Immonen  2007    95  54.17        1:50.84   
  Lahden Uimaseura  2:02.71                 
                     
Nooa Valtonen  2008    70  57.37        2:02.45   
  Lappeenrannan Uimarit  1:57.11                 
                     
Raman Bajalan  2007              DSQ   
  Lahden Uimaseura  2:01.45                 
  SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus               
                     
 
Laji 23, 100m sku P13, M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alexandr Skryabin  2000    568  27.78        1:01.16   
  Ska St. Petersburg  59.40                 
                     
Artem Kashaev  2002    482  30.39        1:04.60   
  Ska St. Petersburg  1:02.50                 
                     
Sasa Seppälä  1998    480  29.86        1:04.70   
  Haminan Uimaseura  1:02.65                 
                     
Kalle Hyttinen  2001    468  30.56