2019-12-13   07:52:13
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Nääsuinnit 2017

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Nääs-uinnit 2017    Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:09   
  Järjestäjä  Uinti Tampere ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  21 lokakuu 2017         
 
 
Laji 6, 50m SU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helmi Hinkka  2009    185          45.05   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  46.46                 
Aada-Julia Laakso  2007    175          45.89   
  Kampuksen Plaani  47.08                 
Hilla-Maaria Juhola  2007    164          46.86   
  Porin Uimaseura  45.87                 
Adele Luukkonen  2009    150          48.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  55.85                 
Eedi Imppola  2008    148          48.57   
  Uinti Hyvinkää  47.87                 
Liisa Peetsu  2007    147          48.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  55.23                 
Emma Tieaho  2008    140          49.46   
  Nokian Pyry                   
Moona Simola  2007    140          49.46   
  Vesihelmen Uimaseura  49.30                 
Elsa Joseph  2007    139          49.59   
  TaTu Tampere  52.23                 
10  Silvia Koskela  2007    134          50.20   
  Uinti Tampere  54.74                 
11  Erika Ruuskanen  2007    114          52.86   
  Uinti Tampere                   
12  Venla Rajala  2008    111          53.33   
  TaTu Tampere  1:01.78                 
13  Ada Tuurna  2008    108          53.84   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Iiris Myllymäki  2008    108          53.91   
  TaTu Tampere  50.23                 
15  Iida Pennanen  2008    106          54.23   
  TaTu Tampere  49.93                 
15  Janna Saloniemi  2009    106          54.23   
  TaTu Tampere  53.39                 
17  Anni Keltanen  2007    102          54.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
18  Sella Koskinen  2007    72          1:01.58   
  TaTu Tampere  56.52                 
Emmi Jokinen  2008              DSQ   
  Uinti Tampere  1:07.13                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Hippu Rauhala  2010              DSQ   
  Nokian Pyry                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Martta Mäkinen  2008              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Oona Valtonen  2008              DSQ   
  TaTu Tampere  56.28                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Peppi Ruppa  2007              DSQ   
  TaTu Tampere  1:10.40                 
  SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää               
 
Laji 6, 50m SU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 11 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kanerva Kinnunen  2004    523          31.88   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  33.14                 
Aino Hinkka  2005    474          32.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  37.25                 
Ella Hulkki  2004    415          34.43   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.47                 
Aada Hakala  2004    407          34.67   
  Uinti Tampere  35.45                 
Emmi Manninen  2004    402          34.82   
  Uinti Tampere  35.68                 
Jessika Liimatta  2004    398          34.92   
  TaTu Tampere  36.55                 
Moona Korpikoski  2005    382          35.39   
  Nokian Pyry  35.67                 
Sofia Ellonen  2004    355          36.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  37.05                 
Maija Hinkkala  2005    354          36.30   
  Riihimäen Uimaseura  39.23                 
10  Iida Savulahti  2004    350          36.45   
  Riihimäen Uimaseura  39.00                 
11  Kiona Inkilä  2004    337          36.91   
  Uinti Tampere  42.48                 
12  Jenna Nousiainen  2005    329          37.20   
  Nokian Pyry  38.54                 
13  Viivi Heittokangas  2004    304          38.22   
  Uinti Tampere  39.43                 
14  Wilma Lassila  2004    302          38.27   
  TaTu Tampere  37.01                 
15  Saara Kiuru  2004    287          38.92   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  39.23                 
16  Jenna Luoma  2005    205          43.56   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.02                 
17  Iida Salonen  2005    188          44.83   
  Hämeenlinnan Uimaseura  47.88                 
18  Silva Salonniemi  2006    174          46.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  50.71                 
19  Minttu Mikkonen  2006    173          46.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  45.43                 
20  Milja Prepula  2006    162          47.08   
  Uinti Tampere  50.73                 
21  Peppi Värikoski  2006    151          48.23   
  Nokian Pyry  52.65                 
22  Nea Elomaa  2006    149          48.43   
  Uinti Tampere  49.60                 
23  Piitu Perkola  2006    122          51.68   
  TaTu Tampere  52.20                 
24  Sanni Tsokkinen  2006    122          51.69   
  Uinti Tampere                   
25  Inka Poikolainen  2005    120          52.00   
  Uinti Hyvinkää  52.32                 
26  Jenna Myllyntausta  2006    102          54.94   
  Uinti Tampere                   
Kiia Alenius  2005              DSQ   
  TaTu Tampere  45.17                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Tytti Rantanen  2006              DSQ   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m SU T-10, T-13, N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Kaunisto  2002    592          30.60   
  Porin Uimaseura  30.52                 
Mirva Kallström  1999    573          30.94   
  Cetus Espoo  29.44                 
Noora Kukkonen  1999    573          30.94   
  TaTu Tampere  30.64                 
Petra Äkkinen  2000    556          31.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.40                 
Milla Nikkanen  2002    553          31.31   
  Nurmijärven Uinti  31.69                 
Nina Haltia  1999    528          31.79   
  Vanders  30.89                 
Janina Ollikainen  2000    501          32.35   
  Porin Uimaseura  31.59                 
Aliisa Liukkonen  1999    500          32.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura  32.89                 
Saana Yritys  2003    496          32.45   
  Uinti Hyvinkää  32.94                 
10  Heini Hammar  1999    489          32.60   
  Uinti Tampere  32.88                 
11  Emmi Heine  2002    457          33.36   
  Rauman Uimaseura  33.75                 
12  Anni Ruokanen  2003    456          33.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  36.41                 
13  Vanessa Pönnighaus  1999    455          33.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.67                 
14  Armi Auvinen  2000    453          33.46   
  Uinti Tampere  32.99                 
15  Sini Korin  2003    446          33.62   
  Nokian Pyry  35.46                 
16  Venla Pesu  2002    417          34.38   
  Uinti Tampere  33.67                 
17  Maria Ripatti  1987    414          34.48   
  Järvenpään Uintiklubi  33.38                 
18  Mari Kausiala  1997    408          34.64   
  TaTu Tampere  33.50                 
19  Enni Määttä  1999    403          34.78   
  Uinti Tampere  33.92                 
20  Ciia Korkeamäki  2001    392          35.11   
  Vanders  33.90                 
21  Liia Louhikoski  2001    385          35.31   
  Vanders  35.94                 
22  Nora Kosonen  2001    381          35.42   
  TaTu Tampere  33.61                 
23  Jenni Alanen  2002    378          35.54   
  Cetus Espoo  34.33                 
24  Helka Suomäki  2003    369          35.82   
  Aurajoen Uinti  36.51                 
25  Maria Yritys  2002    353          36.36   
  Uinti Hyvinkää  38.26                 
26  Ella Ohra-Aho  2003    350          36.45   
  Kampuksen Plaani  36.32                 
27  Viivi Nieminen  2002    327          37.29   
  Uinti Tampere  36.33                 
28  Cami Wacklin  2002    294          38.61   
  Cetus Espoo  38.02                 
29  Liisa Siikala  2003    271          39.67   
  Uinti Tampere  45.88                 
30  Minka Jumppainen  2003    243          41.13   
  Riihimäen Uimaseura  41.68                 
31  Lotta Laine  2003    233          41.71   
  Hämeenlinnan Uimaseura  40.98                 
32  Saranbolor Usukhsaikhan  2003    224          42.29   
  TaTu Tampere                   
33  Miia Äikäs  2003    214          42.93   
  Riihimäen Uimaseura  43.14                 
34  Emma Kulmala  2002    188          44.83   
  Uinti Tampere  45.53                 
35  Heidi Malinen  2003    173          46.07   
  Riihimäen Uimaseura  47.90                 
36  Alisa Kajander  2002    155          47.81   
  Hämeenlinnan Uimaseura  49.88                 
37  Ella Happonen  2003    150          48.36   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.66                 
Nea Virta  1996              DNS   
  Uinti Tampere  31.49                 
Eveliina Koivula  2003              DSQ   
  Uinti Tampere  33.72                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Noomi Auervuolle  2001              DSQ   
  Uinti Tampere  43.65                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Ronja Hellberg  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  34.27                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:09 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner