Tulokset Junnumestaruus-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Junnumestaruus-uinnit |
|
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Nokia |
|
Tulostusaika |
13:08 |
|
|
Järjestäjä |
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P-12, 13, M 100 m VU, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Seler Clean Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eero Rautaporras |
2005 |
|
460 |
27.69 |
|
|
|
58.19 |
|
|
Nokian Pyry |
58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lev Vlasov |
2007 |
|
257 |
33.37 |
|
|
|
1:10.64 |
|
|
TaTu Tampere |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oliver Aspholm |
2005 |
|
256 |
33.94 |
|
|
|
1:10.77 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ivan Chupakhin |
2005 |
|
253 |
34.67 |
|
|
|
1:11.01 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eero Mäenpää |
2005 |
|
241 |
35.08 |
|
|
|
1:12.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasper Oikarainen |
2005 |
|
227 |
35.87 |
|
|
|
1:13.60 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
|
211 |
35.52 |
|
|
|
1:15.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Max Allén |
2005 |
|
207 |
36.42 |
|
|
|
1:15.90 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veeti Valdolin |
2005 |
|
195 |
37.68 |
|
|
|
1:17.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aaro Imppola |
2006 |
|
195 |
37.58 |
|
|
|
1:17.40 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Topias Muhonen |
2006 |
|
193 |
37.28 |
|
|
|
1:17.65 |
|
|
Octopus Lohja |
1:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sami Schrader |
2006 |
|
193 |
37.27 |
|
|
|
1:17.72 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pirkka Pyry Pyykkö |
2006 |
|
192 |
37.81 |
|
|
|
1:17.79 |
|
|
Uinti Tampere |
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iiro Räty |
2006 |
|
191 |
36.42 |
|
|
|
1:17.97 |
|
|
Nokian Pyry |
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Markus Koskinen |
2005 |
|
188 |
37.16 |
|
|
|
1:18.38 |
|
|
TaTu Tampere |
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anton Passoja |
2006 |
|
170 |
37.93 |
|
|
|
1:21.12 |
|
|
Nokian Pyry |
1:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rasmus Ruotoistenmäki |
2006 |
|
166 |
39.67 |
|
|
|
1:21.76 |
|
|
Uinti Tampere |
1:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tomas Laine |
2006 |
|
164 |
38.46 |
|
|
|
1:21.96 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Julius Linde |
2007 |
|
151 |
39.42 |
|
|
|
1:24.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Max Lausi |
2006 |
|
136 |
41.95 |
|
|
|
1:27.28 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
1:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Markus Popov |
2005 |
|
126 |
40.85 |
|
|
|
1:29.57 |
|
|
TaTu Tampere |
1:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Joona Korpikoski |
2007 |
|
120 |
42.79 |
|
|
|
1:31.08 |
|
|
Nokian Pyry |
1:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Eelis Lummaa |
2007 |
|
119 |
42.11 |
|
|
|
1:31.20 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Eetu Niemi |
2007 |
|
110 |
42.99 |
|
|
|
1:33.55 |
|
|
Octopus Lohja |
1:35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Luukas Kallio |
2005 |
|
81 |
47.77 |
|
|
|
1:43.61 |
|
|
TaTu Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Joel Sulonen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P-12, 13, M 100 m VU, Loppukilpailut 13 v |
Sponsori: Seler Clean Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Leo Liukonen |
2004 |
|
325 |
31.35 |
|
|
|
1:05.30 |
|
|
TaTu Tampere |
1:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Oskari Cederqvist |
2004 |
|
324 |
30.82 |
|
|
|
1:05.43 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Rekola |
2004 |
|
290 |
32.89 |
|
|
|
1:07.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Joona Saloniemi |
2004 |
|
271 |
33.11 |
|
|
|
1:09.39 |
|
|
TaTu Tampere |
1:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Antte Säilä |
2004 |
|
266 |
33.38 |
|
|
|
1:09.84 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Onni Pajumäki |
2004 |
|
228 |
35.20 |
|
|
|
1:13.54 |
|
|
Uinti Tampere |
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Samuel Rooke |
2004 |
|
214 |
36.27 |
|
|
|
1:15.05 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Casper Leo |
2004 |
|
206 |
36.48 |
|
|
|
1:15.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Topi Salminen |
2004 |
|
190 |
36.88 |
|
|
|
1:18.10 |
|
|
Nokian Pyry |
1:17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ville Nieminen |
2004 |
|
145 |
41.06 |
|
|
|
1:25.50 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, P-12, 13, M 100 m VU, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
Sponsori: Seler Clean Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
18 marraskuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry |
Tulostusaika |
13:08 |
|