2019-12-13   23:24:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  21:30   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1919-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lf Swim 1  2000              1:58.08   
  Startfællesskabet LF-SWIM  1:55.90                 
  Melanie Eggertsen  2002      30.55        30.55   
  Malou Carlsen  2000      35.34        1:05.89   
  Sebastian Jensen  2001      27.33        1:33.22   
  Erling Johansen  2000      24.86        1:58.08   
                     
Køge Mix 1  2000              1:58.48   
  Køge Svømmeklub  2:12.00                 
  Pernille Pedersen  2001      32.34        32.34   
  Andreas L. Damgård  2000      30.37        1:02.71   
  Philip Krogh Brønnicke  2000      27.93        1:30.64   
  Naya Modin Thomsen  2003      27.84        1:58.48   
                     
Mk Mix 1  2000              2:01.64   
  VAT Copenhagen-MK31  2:00.23                 
  Oscar Thinghøjen  2003      31.68        31.68   
  Sofie Bruun Høvring  2004      36.03        1:07.71   
  Lærke Rask Sander  2002      28.58        1:36.29   
  August Hertz Bugge  2000      25.35        2:01.64   
                     
Lf Swim 2  2000              2:01.73   
  Startfællesskabet LF-SWIM  2:01.90                 
  Jonas Gram-Lange  1999      29.91        29.91   
  Clara Neumann  2001      36.94        1:06.85   
  Thyra Jørgensen  2002      29.51        1:36.36   
  Nikolai Pagh Pedersen  2002      25.37        2:01.73   
                     
Vest Mix  1997              2:02.99   
  Vest-Brøndby  2:05.00                 
  Tobias Davidsen  2003      31.61        31.61   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      36.35        1:07.96   
  Asbjørn Floor-Bøjden  2002      26.71        1:34.67   
  Emilie Larsen  2001      28.32        2:02.99   
                     
Gti 1  2000              2:03.63   
  GTI  2:04.90                 
  Nickolas Kofoed Thestrup  2003      29.73        29.73   
  Nicoline H. Baadsgaard  2004      36.92        1:06.65   
  Nicklas Plank  2004      28.83        1:35.48   
  Sidse M. Ø. Engsbro  2004      28.15        2:03.63   
                     
Susvim 2  2002              2:06.44   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:19.20                 
  Bartal Debess  2002      30.52        30.52   
  Petra A. Nielsen  2003      37.87        1:08.39   
  Alisa Vestergård  2003      30.42        1:38.81   
  Rúni Bech  2002      27.63        2:06.44   
                     
Gti 2  2000              2:08.06   
  GTI  2:06.90                 
  Annika Britt Larsen  2005      36.75        36.75   
  Alexander Marcus Englev  2004      32.74        1:09.49   
  Josefine Arbo Sørensen  2004      32.20        1:41.69   
  Marco Knudsen  2003      26.37        2:08.06   
                     
Solrød Mix 1  2000              2:09.47   
  Solrød Svømmeklub  2:08.99                 
  Sofia Levisen  2002      35.35        35.35   
  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      38.15        1:13.50   
  Theodor L Munch-Jensen  2002      27.79        1:41.29   
  Morten Kilhof  2000      28.18        2:09.47   
                     
10  Køge Mix 3  2002              2:09.74   
  Køge Svømmeklub  2:25.00                 
  Elisabeth Them Jensen  2004      34.42        34.42   
  Bertram Dalgas Frederikse  2003      37.89        1:12.31   
  Jonathan Eskildsen  2003      28.48        1:40.79   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      28.95        2:09.74   
                     
11  Vg17 Vest 1  2001              2:10.56   
  Vest-Brøndby  2:07.51                 
  Emma Vega Thorsen  2004      34.11        34.11   
  Frederik Helms  2001      38.47        1:12.58   
  Lucas Jensen  2001      28.38        1:40.96   
  Anne Sofie Devantier  2004      29.60        2:10.56   
                     
12  Køge Mix 4  2003              2:11.33   
  Køge Svømmeklub  2:30.00                 
  Sophia Christensen  2003      35.76        35.76   
  Caroline Gøttrup Bagge  2003      34.86        1:10.62   
  Oliver Schultz  2004      31.12        1:41.74   
  Mikkel Roed  2004      29.59        2:11.33   
                     
13  Mk Mix 2  2004              2:11.56   
  VAT Copenhagen-MK31  2:10.36                 
  Simon Bergendorff  2002      33.95        33.95   
  Nønne Christensen  2004      37.41        1:11.36   
  Thippe de Neergaard  2003      31.31        1:42.67   
  Michael Elliks  2002      28.89        2:11.56   
                     
14  Vordingborg Mix 1  2002              2:11.59   
  Vordingborg Svømme Klub  2:20.00                 
  Jonathan F. K. Jensen  2002      32.37        32.37   
  Freja Petersen  2000      38.82        1:11.19   
  Maya Nykjær  2001      32.78        1:43.97   
  Magnus Juul Hansen  2003      27.62        2:11.59   
                     
15  Hs 3 Bluesharks  2002              2:16.20   
  Havnar Svimjifelag  2:14.50                 
  Anna Højgaard  2004      35.50        35.50   
  Jónas Lindenskov Schiller  2003      35.49        1:10.99   
  Jóhannis Erlendsson  2003      34.26        1:45.25   
  Bjørg Ólavsdóttir  2004      30.95        2:16.20   
                     
16  Gsk Vg17  2004              2:17.97   
  Glostrup Svømmeklub  2:22.93                 
  Laura L. Hørning  2004      35.27        35.27   
  Freya Ry Nielsen  2005      39.51        1:14.78   
  Anton Skov Grell  2004      33.64        1:48.42   
  Lauritz Johansen  2004      29.55        2:17.97   
                     
17  Vg17 Vest 2  2002              2:18.05   
  Vest-Brøndby  2:16.31                 
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      33.87        33.87   
  Esben Rasmussen  2004      38.07        1:11.94   
  Lykke Gøttrup Jensen  2004      35.76        1:47.70   
  Mia Witt  2002      30.35        2:18.05   
                     
18  Gti 5  1980              2:18.09   
  GTI  2:22.90                 
  Nicolai D. B. Hansen  2004      33.67        33.67   
  Ida Mørk  2004      41.77        1:15.44   
  Mathilde Svendsen  2004      34.78        1:50.22   
  Nicolai Schuster Gath  2003      27.87        2:18.09   
                     
19  Hs 3 Ambassadors  2002              2:19.20   
  Havnar Svimjifelag  2:11.30                 
  Óðin Jákupsson  2002      32.67        32.67   
  Pauli Jacobsen  2002      41.33        1:14.00   
  Elisabeth Erlendsdóttir  2005      32.55        1:46.55   
  Jóhanna H. Eidesgaard  2004      32.65        2:19.20   
                     
20  Gti 4  2002              2:19.69   
  GTI  2:10.90                 
  Clara Schmedes  2004      36.97        36.97   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      36.11        1:13.08   
  Esben Brasch Jensen  2003      32.66        1:45.74   
  Frida Høj Andersen  2005      33.95        2:19.69   
                     
21  Gti 3  2000              2:20.11   
  GTI  2:08.90                 
  Emil Søby  2004      31.98        31.98   
  Nomi I. K. Schau  2004      43.49        1:15.47   
  Kristoffer H. Jensen  2003      31.47        1:46.94   
  Emma Hou Theilade Klausen  2005      33.17        2:20.11   
                     
22  Vordingborg Mix 2  2005              2:20.61   
  Vordingborg Svømme Klub  2:45.00                 
  Lucas Linnebjerg  2003      36.60        36.60   
  Gustav B. Frederiksen  2004      38.67        1:15.27   
  Freja Søndergaard  2004      34.89        1:50.16   
  Léa Zoé Bingler  2000      30.45        2:20.61   
                     
23  Hs 3 Mako Sharks  2004              2:24.89   
  Havnar Svimjifelag  2:40.00                 
  Miriam Mortensen  2004      37.43        37.43   
  Pætur Højgaard  1999      39.98        1:17.41   
  Høgni H. Thomassen  2002      31.72        1:49.13   
  Bára D. Nattestad  2004      35.76        2:24.89   
                     
24  Køge Mix 6  2004              2:25.87   
  Køge Svømmeklub  2:40.00                 
  Stefan Helding Danielsen  2005      36.81        36.81   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      43.14        1:19.95   
  Olivia Møller  2004      32.73        1:52.68   
  Philip H. Christensen  2004      33.19        2:25.87   
                     
25  Susvim 1  2000              2:26.72   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:20.22                 
  Lilja D Jacobsen  2003      36.30        36.30   
  Rókur Zivanovic Í Lágabø  2003      45.04        1:21.34   
  Hans Jacob Hjelm  2003      34.41        1:55.75   
  Elin Christiansen  2004      30.97        2:26.72   
                     
26  Hs 3 Wahoos  2002              2:27.24   
  Havnar Svimjifelag  2:28.29                 
  Kristina Í Skála  2005      35.74        35.74   
  Nancy N. Dam  2005      40.10        1:15.84   
  Símun G. Nielsen  2005      36.85        1:52.69   
  Erling Erlendsson  2007      34.55        2:27.24   
                     
27  Køge Mix 5  2004              2:28.38   
  Køge Svømmeklub  2:35.00                 
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      37.75        37.75   
  Olivia Mai Gustafson  2005      40.60        1:18.35   
  Eren Kaya  2004      32.47        1:50.82   
  Oliver Gadegaard  2003      37.56        2:28.38   
                     
28  Gti 3 Mix  2000              2:28.92   
  GTI  2:28.12                 
  Elisabeth Augusta Englev  2006      41.25        41.25   
  Julie Liv Madsen  2006      43.19        1:24.44   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      33.96        1:58.40   
  Daniel Bastholm  2005      30.52        2:28.92   
                     
29  Vg17 Vest 3  2003              2:31.66   
  Vest-Brøndby  2:37.12                 
  Annika Egenhardt  2003      37.18        37.18   
  Mathilde U. Thorborg  2005      41.15        1:18.33   
  Thorbjørn Bjerrum  2004      37.78        1:56.11   
  William Mitchell  2004      35.55        2:31.66   
                     
30  Susvim 3  2004              2:40.41   
  Suðuroyar Svimjifelag  2:40.89                 
  Birgit Thomsen  2006      48.45        48.45   
  Rúni Dahl  2004      42.20        1:30.65   
  Heini Hansen  2003      36.19        2:06.84   
  Laura Winther  2004      33.57        2:40.41   
                     
Reysta Diddurnar  2004              DNS   
  Svimjifelagið REYSTI  2:46.62                 
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Reysta Genturnar  2005              DNS   
  Svimjifelagið REYSTI                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Køge Mix 2  2001              DSQ  Ej samt.berør.v/75m 
  Køge Svømmeklub  2:20.00                 
  Katja Skovdal Lorentzen  2003      31.86        31.86   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark