2020-04-09   00:58:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indledende

Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  09:52   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 
Årg. 2004-2005: Tobias Dan Hansen (2002) 29.82 2015-11-29 
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 27.41 2013-11-17 
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 26.92 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Søby  2004    338          31.89   
  GTI  31.80                 
Jeppe Kjær  2004    308          32.89   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.63                 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004    298          33.25   
  Vest-Brøndby  34.71                 
Nicolai D. B. Hansen  2004    269          34.39   
  GTI  32.96                 
Esben Rasmussen  2004    261          34.74   
  Vest-Brøndby  37.59                 
Cornelius Olsen  2005    253          35.13   
  Farum Svømmeklub  34.70                 
Mikkel Roed  2004    250          35.25   
  Køge Svømmeklub  35.03                 
Magnus Ulrik Larsen  2005    246          35.45   
  GTI  38.24                 
Sebastian Rendlev  2005    241          35.66   
  Vallensbæk IF Af 1939  37.73                 
10  Bertram Nyegaard  2004    236          35.94   
  Roskilde Svømning  35.92                 
11  Alex Baes Maidens  2004    230          36.23   
  VAT Copenhagen-MK31  37.48                 
12  Oliver Schultz  2004    229          36.29   
  Køge Svømmeklub  38.23                 
13  Stefan Helding Danielsen  2005    226          36.43   
  Køge Svømmeklub  37.69                 
14  Tobias Bjørnsteen  2005    224          36.57   
  Svømmeklubben Syd  37.98                 
15  Pelle Colmorten  2004    223          36.63   
  Roskilde Svømning  35.05                 
16  Malte Hagbarth Jørgensen  2005    219          36.85   
  Roskilde Svømning  37.14                 
17  Emil Isaksen  2005    218          36.91   
  Roskilde Svømning  38.49                 
18  Anton Skov Grell  2004    216          36.98   
  Glostrup Svømmeklub  36.95                 
19  Alexander Cueto Rasmussen  2004    215          37.04   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.98                 
20  Jannik Jørgensen  2004    212          37.23   
  Slagelse Svømmeklub  39.72                 
21  Grigory Selivanov  2004    211          37.27   
  VAT Copenhagen-MK31  38.50                 
22  Bertram Krak  2004    210          37.34   
  VAT Copenhagen-MK31  37.21                 
23  Daniel Bastholm  2005    209          37.44   
  GTI  39.59                 
24  Magnus Kiemer  2005    203          37.78   
  Værløse Svømmeklub  38.53                 
25  Anton Rytter Bech  2005    201          37.91   
  Hvidovre Svømme Klub  39.90                 
26  Lauritz Johansen  2004    197          38.13   
  Glostrup Svømmeklub  37.80                 
27  Villads Brasch Jensen  2004    192          38.48   
  GTI  40.21                 
28  Bertram T. Aunsholm  2004    181          39.28   
  Hvidovre Svømme Klub  45.61                 
28  Philip H. Christensen  2004    181          39.28   
  Køge Svømmeklub  42.03                 
30  Frode Sejlø Andersen  2004    180          39.29   
  Roskilde Svømning  39.72                 
31  Rasmus Capion  2005    180          39.32   
  Vordingborg Svømme Klub  41.82                 
32  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    176          39.64   
  Roskilde Svømning  38.91                 
33  Símun G. Nielsen  2005    169          40.17   
  Havnar Svimjifelag  39.57                 
34  Mathias W. Rasmussen  2005    169          40.18   
  GTI  43.42                 
35  William Mitchell  2004    168          40.24   
  Vest-Brøndby  42.75                 
36  Marius Mains  2005    164          40.58   
  GTI  44.34                 
37  Mathias Olsen  2005    150          41.77   
  GTI  42.93                 
38  Frederik Skytte Nielsen  2005    133          43.47   
  Svømmeklubben Syd  46.61                 
39  Jákup Búason  2005    130          43.80   
  Suðuroyar Svimjifelag  45.07                 
40  Hans Jón Debess Bech  2004    126          44.30   
  Suðuroyar Svimjifelag  42.36                 
41  Teitur Winther  2005    125          44.42   
  Suðuroyar Svimjifelag  45.19                 
42  Magnus Hartmann Mortensen  2005    110          46.34   
  Hvidovre Svømme Klub  1:19.75                 
 
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 
Årg. 2004-2005: Tobias Dan Hansen (2002) 29.82 2015-11-29 
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 27.41 2013-11-17 
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 26.92 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Skousen  2002    422          29.62   
  Hvidovre Svømme Klub  29.00                 
Bartal Debess  2002    399          30.18   
  Suðuroyar Svimjifelag  31.52                 
Oscar Cleemann  2003    393          30.33   
  Hvidovre Svømme Klub  31.09                 
August Schade Cantby  2002    392          30.34   
  Slagelse Svømmeklub  30.81                 
Mads Baltzer  2002    349          31.55   
  GTI  31.76                 
Tobias Davidsen  2003    341          31.80   
  Vest-Brøndby  30.93                 
Jonathan F. K. Jensen  2002    335          31.99   
  Vordingborg Svømme Klub  32.21                 
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002    335          31.99   
  Roskilde Svømning  32.05                 
Óðin Jákupsson  2002    319          32.51   
  Havnar Svimjifelag  32.78                 
10  Bertram Dalgas Frederikse  2003    314          32.69   
  Køge Svømmeklub  34.13                 
11  Kasper Feld Sørensen  2002    309          32.86   
  Lyngby Svømmeklub  32.92                 
12  Simon Bergendorff  2002    306          32.96   
  VAT Copenhagen-MK31  32.67                 
13  Sebastian Rasmussen  2003    305          32.98  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939  33.58                 
14  Høgni H. Thomassen  2002    304          33.02   
  Havnar Svimjifelag  34.15                 
15  Laurids Isling Kurtzmann  2002    303          33.08   
  Svømmeklubben Syd  32.59                 
16  Jónas Hansen  2002    300          33.16   
  Svimjifelagið REYSTI  33.03                 
17  Oscar Thinghøjen  2003    300          33.18   
  VAT Copenhagen-MK31  32.50                 
18  Daniel Mir  2003    297          33.27   
  Slagelse Svømmeklub  33.83                 
19  Rúni Bech  2002    283          33.83   
  Suðuroyar Svimjifelag  32.91                 
20  Kristoffer H. Jensen  2003    265          34.57   
  GTI  36.28                 
21  Jónas Lindenskov Schiller  2003    258          34.87   
  Havnar Svimjifelag  36.05                 
22  Esben Brasch Jensen  2003    250          35.23   
  GTI  35.75                 
23  Michael Elliks  2002    245          35.50   
  VAT Copenhagen-MK31  36.94                 
24  Marc Gieseler  2003    232          36.12   
  Roskilde Svømning  38.93                 
25  Joachim L Andersen  2003    232          36.14   
  Slagelse Svømmeklub  40.52                 
25  Jóhannis Erlendsson  2003    232          36.14   
  Havnar Svimjifelag  35.97                 
27  Oliver Gadegaard  2003    223          36.62   
  Køge Svømmeklub  44.20                 
28  Nicolai Schuster Gath  2003    220          36.78   
  GTI  36.13                 
29  Lars Reber Knudsen  2003    217          36.97   
  Farum Svømmeklub  39.94                 
30  Pauli Jacobsen  2002    179          39.42   
  Havnar Svimjifelag  38.75                 
 
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2001 
Sponsor: LMS Multiservice 
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 32.44 2014-11-23 
Årg. 2004-2005: Tobias Dan Hansen (2002) 29.82 2015-11-29 
Årg. 2002-2003: Mathias Rysgaard (1998) 27.41 2013-11-17 
Årg. 1919-2001: Mark Vogel (1970) 26.92 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Danielsen  2001    459          28.79   
  Køge Svømmeklub  27.95                 
Daniel Berg Wenk  2000    457          28.84   
  Roskilde Svømning  28.56                 
Jeppe Mathiassen  2000    447          29.06   
  Lyngby Svømmeklub  29.40                 
Mert Kaya  2001    433          29.37   
  Køge Svømmeklub  30.71                 
August Hertz Bugge  2000    411          29.87   
  VAT Copenhagen-MK31  31.07                 
Lucas Jensen  2001    361          31.20   
  Vest-Brøndby  31.44                 
Jonas Gram-Lange  1999    359          31.26   
  Svømmeklubben Syd  29.72                 
David Ajken Hansen  1999    333          32.04   
  Lyngby Svømmeklub  32.54                 
Mathias Riff Alexandersen  2001    331          32.11   
  Sigma Swim Birkerød  31.91                 
10  Lucas Dybendal Maack  1999    287          33.66   
  Lyngby Svømmeklub  33.28                 
11  Pætur Højgaard  1999    279          33.98   
  Havnar Svimjifelag  33.73                 
12  Andreas Hausner  1999    242          35.61   
  Nakskov Svømme Klub  36.23                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark