2020-03-31   19:38:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open 2017 Køge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag indledende

Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open, Køge    Udskriftsdato  12 november 2017   
  Stævne by  Køge    Udskriftstidspunkt  10:48   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Sponsor: HTH Danmark 
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 28.20 2014-11-23 
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 26.29 2015-11-29 
Årg. 1919-2003: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Plank  2004    413          27.20   
  GTI                   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004    372          28.15   
  GTI  28.15                 
Nicolai D. B. Hansen  2004    362          28.42   
  GTI  27.96                 
Emil Søby  2004    356          28.57   
  GTI  27.98                 
Oscar Isberg  2004    353          28.64   
  GTI  29.06                 
Casper Madsen  2004    352          28.67   
  Slagelse Svømmeklub  29.31                 
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    346          28.84   
  Hvidovre Svømme Klub  29.27                 
Alexander Slente  2004    343          28.93   
  Svømmeklubben Syd  29.91                 
Esben Rasmussen  2004    340          29.02   
  Vest-Brøndby  28.90                 
10  Andreas Stampe Dalgaard  2004    339          29.05   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.43                 
11  Pelle Colmorten  2004    338          29.08   
  Roskilde Svømning  29.86                 
12  Oliver Schultz  2004    332          29.25   
  Køge Svømmeklub  33.45                 
13  Lauritz Johansen  2004    322          29.54   
  Glostrup Svømmeklub  29.95                 
14  Benjamin Koch Andersen  2004    309          29.94   
  Solrød Svømmeklub  30.10                 
15  Marius Kjær Hoelgaard  2004    307          30.02   
  Hvidovre Svømme Klub  29.94                 
16  Tobias Bjørnsteen  2005    302          30.19   
  Svømmeklubben Syd  31.04                 
17  Alex Baes Maidens  2004    299          30.27   
  VAT Copenhagen-MK31  30.59                 
18  Carl-Emil Echardt  2005    298          30.30   
  Roskilde Svømning  30.13                 
18  Eren Kaya  2004    298          30.30   
  Køge Svømmeklub  33.46                 
20  Sebastian Rendlev  2005    295          30.43   
  Vallensbæk IF Af 1939  31.24                 
21  Jannik Jørgensen  2004    292          30.51   
  Slagelse Svømmeklub  30.38                 
22  Magnus Ulrik Larsen  2005    278          31.01   
  GTI  30.85                 
23  Bertram Nyegaard  2004    268          31.39   
  Roskilde Svømning  32.67                 
24  Rúni Dahl  2004    264          31.55   
  Suðuroyar Svimjifelag  32.85                 
25  Valdemar Jensen  2004    264          31.57   
  Nakskov Svømme Klub  30.60                 
26  Tue Vestergaard Jürs  2004    263          31.59   
  Svømmeklubben Syd  34.64                 
27  Daniel Bastholm  2005    256          31.87   
  GTI  32.02                 
28  Emil Isaksen  2005    256          31.88   
  Roskilde Svømning  32.72                 
29  August K Madsen  2004    255          31.94   
  Nakskov Svømme Klub  32.44                 
30  Kalle Gerner Knudsen  2004    250          32.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  32.70                 
31  Grigory Selivanov  2004    245          32.35   
  VAT Copenhagen-MK31  31.70                 
32  Gustav B. Frederiksen  2004    241          32.55   
  Vordingborg Svømme Klub  33.05                 
33  Bertram Krak  2004    238          32.67   
  VAT Copenhagen-MK31  34.18                 
34  Anton Rytter Bech  2005    233          32.91   
  Hvidovre Svømme Klub  32.46                 
35  Rasmus Capion  2005    231          32.99   
  Vordingborg Svømme Klub  35.57                 
36  Jákup Búason  2005    230          33.05   
  Suðuroyar Svimjifelag  33.10                 
37  Bertram T. Aunsholm  2004    230          33.06   
  Hvidovre Svømme Klub  33.52                 
38  Andreas Velschow Malmolin  2005    229          33.08   
  Farum Svømmeklub  33.32                 
39  Símun G. Nielsen  2005    221          33.47   
  Havnar Svimjifelag  33.85                 
40  Magnus Kiemer  2005    218          33.65   
  Værløse Svømmeklub  34.33                 
41  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005    214          33.82   
  Roskilde Svømning  34.00                 
42  Jonas Vollquartz Svensson  2004    208          34.16   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  34.36                 
43  Mathias Olsen  2005    206          34.28   
  GTI  37.04                 
44  Lucas Emil Heinze  2005    205          34.31   
  Køge Svømmeklub  39.13                 
45  Thorbjørn Bjerrum  2004    202          34.52   
  Vest-Brøndby  33.89                 
46  Frode Sejlø Andersen  2004    193          35.00   
  Roskilde Svømning  34.18                 
47  Mathias W. Rasmussen  2005    189          35.30   
  GTI  36.24                 
48  Hans Jón Debess Bech  2004    181          35.76   
  Suðuroyar Svimjifelag  35.82                 
49  Frederik Skytte Nielsen  2005    178          35.96   
  Svømmeklubben Syd  35.57                 
50  Marius Mains  2005    164          37.01   
  GTI  36.54                 
51  Magnus Hartmann Mortensen  2005    162          37.10   
  Hvidovre Svømme Klub  39.59                 
52  Teitur Winther  2005    141          38.89   
  Suðuroyar Svimjifelag  39.20                 
Cornelius Olsen  2005              DNS   
  Farum Svømmeklub  31.41                 
Stefan Helding Danielsen  2005              DNS   
  Køge Svømmeklub  33.44                 
 
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1919-2003 
Sponsor: HTH Danmark 
Årg. 2006-2018: Rasmus Nickelsen (2003) 28.20 2014-11-23 
Årg. 2004-2005: Rasmus Nickelsen (2003) 26.29 2015-11-29 
Årg. 1919-2003: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Danielsen  2001    506          25.42   
  Køge Svømmeklub  25.55                 
Rasmus Thode Møller  2002    500          25.52   
  Farum Svømmeklub  25.65                 
Jeppe Mathiassen  2000    499          25.53   
  Lyngby Svømmeklub  25.03                 
Malthe Letting  2001    499          25.54   
  Farum Svømmeklub  25.53                 
Mads Emil Christensen  1999    498          25.55   
  Køge Svømmeklub  26.65                 
Emil Mølholm Johansen  2000    494          25.62   
  Slagelse Svømmeklub  25.29                 
August Ryom  2002    493          25.64   
  Køge Svømmeklub  25.09                 
Erling Johansen  2000    485          25.77   
  Nakskov Svømme Klub  25.04                 
Gustav Haugård Hansen  2002    485          25.77   
  Hvidovre Svømme Klub  25.98                 
10  Philip Krogh Brønnicke  2000    481          25.85   
  Køge Svømmeklub  25.27                 
11  Nikolai Pagh Pedersen  2002    475          25.95   
  Nakskov Svømme Klub  26.03                 
12  Theodor L Munch-Jensen  2002    470          26.04   
  Solrød Svømmeklub  25.78                 
13  Daniel Berg Wenk  2000    467          26.11   
  Roskilde Svømning  26.23                 
14  Anders Blix Mogensen  2000    466          26.13   
  Lyngby Svømmeklub  25.22                 
15  Jens Saugmann  1996    465          26.15   
  Svømmeklubben Syd  25.23                 
16  Frederik Jørgensen  2003    462          26.19   
  Farum Svømmeklub  27.09                 
17  Andreas L. Damgård  2000    460          26.24   
  Køge Svømmeklub  25.77                 
18  August Hertz Bugge  2000    455          26.33   
  VAT Copenhagen-MK31  25.99                 
19  Magnus Christensen  1995    449          26.44   
  Køge Svømmeklub  25.25                 
20  Anders Skousen  2002    444          26.55   
  Hvidovre Svømme Klub  26.36                 
20  Jacob Sanchez Witthøfft  2001    444          26.55   
  Nakskov Svømme Klub  26.63                 
22  Christoffer Jensen  2002    438          26.66   
  Nakskov Svømme Klub  27.68                 
23  Lucas Jensen  2001    438          26.67   
  Vest-Brøndby  26.22                 
24  Christian Ong Hansen  2001    427          26.89   
  Farum Svømmeklub  27.11                 
25  Mads Haugård Hansen  2000    422          27.00   
  Hvidovre Svømme Klub  26.38                 
26  Jónas Hansen  2002    420          27.04   
  Svimjifelagið REYSTI  26.98                 
27  Oliver Breuner  2002    417          27.10   
  Roskilde Svømning  28.07                 
28  Høgni H. Thomassen  2002    413          27.20   
  Havnar Svimjifelag  27.76                 
29  Simon Ajken Hansen  1999    410          27.27   
  Lyngby Svømmeklub  26.93                 
30  Gustav Frydensberg  1999    404          27.39   
  Lyngby Svømmeklub  26.72                 
31  Marco Knudsen  2003    403          27.41   
  GTI  26.63                 
32  Mohammed Ghizzaui  2003    402          27.43   
  Vallensbæk IF Af 1939  27.39                 
33  Bartal Debess  2002    398          27.53   
  Suðuroyar Svimjifelag  26.81                 
34  Oscar Thinghøjen  2003    396          27.58   
  VAT Copenhagen-MK31  27.58                 
35  Mads Baltzer  2002    390          27.71   
  GTI  27.29                 
36  Colins Anthony George  2001    385          27.84   
  Nakskov Svømme Klub  28.37                 
36  Sebastian Rasmussen  2003    385          27.84  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939  28.71                 
38  Simon Bergendorff  2002    382          27.92   
  VAT Copenhagen-MK31  28.01                 
39  Magnus Juul Hansen  2003    381          27.93   
  Vordingborg Svømme Klub  29.66                 
40  Silas Lykke  2003    377          28.03   
  Slagelse Svømmeklub  28.47                 
41  Peter Vinge-Maigaard  2003    375          28.08   
  Vallensbæk IF Af 1939  28.77                 
42  Mathias Jelshøj  2001    372          28.17   
  Herlev Svømning  27.93                 
43  Rúni Bech  2002    371          28.18   
  Suðuroyar Svimjifelag  27.92                 
44  Elias Rought  2003    363          28.38   
  Slagelse Svømmeklub  28.11                 
45  Nicolai Schuster Gath  2003    361          28.43   
  GTI  27.64                 
46  David Ajken Hansen  1999    359          28.49   
  Lyngby Svømmeklub  26.77                 
47  Michael Elliks  2002    356          28.56   
  VAT Copenhagen-MK31  28.24                 
48  Simon Als-Nielsen  2003    352          28.69   
  Farum Svømmeklub  28.48                 
49  Lucas Dybendal Maack  1999    348          28.80   
  Lyngby Svømmeklub  27.62                 
50  Pætur Højgaard  1999    344          28.89   
  Havnar Svimjifelag  28.90                 
51  Lars Reber Knudsen  2003    343          28.93   
  Farum Svømmeklub  30.91                 
52  Jónas Lindenskov Schiller  2003    343          28.94   
  Havnar Svimjifelag  29.45                 
53  Morten Kilhof  2000    339          29.03   
  Solrød Svømmeklub  28.65                 
54  Kasper Feld Sørensen  2002    339          29.04   
  Lyngby Svømmeklub  29.93                 
55  Frederik Helms  2001    338          29.07   
  Vest-Brøndby  28.45                 
56  Daniel Mir  2003    337          29.09   
  Slagelse Svømmeklub  30.49                 
56  Laurids Isling Kurtzmann  2002    337          29.09   
  Svømmeklubben Syd  29.20                 
58  Tobias Lindberg  2003    336          29.14   
  Nakskov Svømme Klub  29.23                 
59  Mathias Riff Alexandersen  2001    332          29.24   
  Sigma Swim Birkerød  29.22                 
60  Nicholas Svane  2002    328          29.37   
  Sigma Swim Allerød  29.21                 
61  Xander Pontoppidan  2003    324          29.48   
  Hvidovre Svømme Klub  29.87                 
62  Nicklas Taylor  2002    320          29.59   
  Sigma Swim Allerød  28.32                 
63  Marc Gieseler  2003    318          29.68   
  Roskilde Svømning  30.65                 
64  Kristoffer H. Jensen  2003    315          29.75   
  GTI  29.56                 
65  Hans Jacob Hjelm  2003    312          29.87   
  Suðuroyar Svimjifelag  28.74                 
66  Jóhannis Erlendsson  2003    302          30.17   
  Havnar Svimjifelag  29.96                 
67  Heini Hansen  2003    294          30.45   
  Suðuroyar Svimjifelag  32.18                 
68  Rókur Zivanovic Í Lágabø  2003    293          30.48   
  Suðuroyar Svimjifelag  31.92                 
69  Joachim L Andersen  2003    291          30.56   
  Slagelse Svømmeklub  32.57                 
70  Esben Brasch Jensen  2003    278          31.03   
  GTI  30.38                 
71  Lucas Linnebjerg  2003    266          31.48   
  Vordingborg Svømme Klub  33.59                 
72  Samuel Risager  2003    258          31.80   
  Glostrup Svømmeklub  33.33                 
73  Pauli Jacobsen  2002    221          33.46   
  Havnar Svimjifelag  33.97                 
74  Kasper Kusk  2003    193          35.01   
  Hvidovre Svømme Klub  35.47                 
Scott Steenberg  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub  27.85                 
Jonathan F. K. Jensen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Vordingborg Svømme Klub  27.39                 
Mathias Hatting Petersen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  26.44                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 november 2017 
Licens til Køge Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark