2020-04-06   08:21:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Arena Lyngby Open 2018, Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Arena Lyngby Open 2018    Udskriftsdato  21 januar 2018   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  11:28   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 januar 2018         
 
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Team Elite 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oscar Cleemann  2003  Hvidovre Svømme Klub    32.76  1:10.04  1:48.76    2:25.74   
Jeppe Kjær  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.56  1:12.89  1:49.88    2:26.18   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub    34.56  1:11.99  1:50.83    2:29.16   
Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.33  1:16.06  1:55.47    2:33.30   
Leonard Steen Jensen  2003  Gentofte Svømme Klub    36.32  1:15.79  1:55.60    2:33.91   
Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svømme Klub    36.97  1:16.34  1:56.46    2:36.32   
Marius Kjær Hoelgaard  2004  Hvidovre Svømme Klub    37.70  1:17.55  1:58.11    2:38.61   
William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svømme Klub    37.02  1:18.29  1:59.88    2:39.90   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    37.94  1:20.61  2:03.34    2:45.30   
10  Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31    40.24  1:23.83  2:08.44    2:53.27   
11  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    45.04  1:33.74  2:22.36    3:09.33   
Rasmus Nickelsen  2003  Lyngby Svømmeklub    32.23  1:07.64  1:42.93    2:17.70  EXTRA 
Bertram Krak  2004  VAT Copenhagen-MK31            DNS   
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Joachim L Andersen  2003  Slagelse Svømmeklub            DSQ  EFB v 175m 
                     
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
Sponsor: Team Elite 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Domingo Kuipers  2005  Orca Nederland    35.41  1:14.51  1:54.01    2:31.82   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svømmeklub    37.43  1:18.49  2:00.24    2:40.89   
Jakob Nikolai Haldan  2006  Lyngby Svømmeklub    40.90  1:26.43  2:13.02    2:56.23   
August Sølvsteen  2005  Gentofte Svømme Klub    41.56  1:26.78  2:13.96    2:58.05   
August Taul  2006  Gentofte Svømme Klub    42.15  1:29.74  2:17.03    3:02.14   
David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svømme Klub    43.82  1:31.94  2:19.51    3:04.33   
Hubert Fosbøl  2007  Lyngby Svømmeklub    54.89  1:51.22  2:47.27    3:40.32   
Benjamin Bonde  2007  Lyngby Svømmeklub    53.29  1:51.39  2:48.28    3:41.33   
Bertram Wagner  2008  Lyngby Svømmeklub    56.08  1:54.97  2:55.12    3:51.74   
10  Hugo Silfen-Jensen  2007  Lyngby Svømmeklub    54.04  1:54.58  2:56.47    3:54.80   
11  Mathias Riis  2008  Lyngby Svømmeklub    55.89  1:56.80  2:57.39    3:55.17   
12  Anton Marinus Andreassen  2008  Lyngby Svømmeklub    1:00.56  2:05.00  3:08.63    4:08.34   
13  Jonas Bendixen  2009  Lyngby Svømmeklub    1:00.66  2:07.67  3:07.31    4:13.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  21 januar 2018 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark